избор на слушалки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: избор на слушалки

Мнение от bum_bum » 22 Ное 2021, 20:07

slatanic написа:Бааахх мааму никой ли не ги харесва тия марки дето съм написал!?Дайте някой жокер,че петък иде. :dunno:


Аз след неуспеха с тапите си взех Audio-Technica ATH-M50xBT. За тия пари мисля, че е един от най-добрите избори.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: избор на слушалки

Мнение от kiko » 14 Фев 2022, 17:36

Харесъл съм си 2 модела слушалки, Sony Wireless Headset MDR-RF895RK и един JBL JR310BT Като сега откривам, че едните са блутут а другите ви-фи :shock:
Кои са по добри според вас?И ако може да препоръчате нещо до 150лв безжично без тапи

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

избор на слушалки

Мнение от steeN » 09 Юли 2022, 18:45

Някой скоро да е взимал noise canceling тапи? Пак ли sony е единственото смислено както при големите? Работят ли?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: избор на слушалки

Мнение от KoolyO » 10 Юли 2022, 1:55

От това, което чета и чувам са те (Сони) и " Pro-Ебалките". Но до колкото знам, ти ябълки не ядеш.
За най-новите BOSE-та се чуват добри думи из нет-а, но все още не познавам някой, който да ги ползва.
Аз по принцип не ползвам такива, защото не ми трябват. Обикновени "тапи" са ми предостатъчни, дори и да има бебе близо до мен в самолета.
Под "чета и чувам" имам предвид голямо количество хора, които познавам, пътуващи много по света и такива неща са им незаменими. Та събирам мнения от тях, а освен това и от нет-а, защото ми е интересно.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

избор на слушалки

Мнение от steeN » 10 Юли 2022, 8:04

Просто не искам безжични в този формат, иначе нямам нищо против ябълките. Не обичам да слушам високо музика и обикновени не ме кефят за шумни места.

п.с. няма как да летя без noise canceling, особено на презокеански полет разликата е от небето до земята. за мен е единствения начин да се наспя нормално. вече над 10 години ползвам предимно sony и съм натрупал абсурдна колекция :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: избор на слушалки

Мнение от Моджо » 13 Юли 2022, 19:21

Прекъснах им и на тия кабела и си поръчах трети...пак от същите (SHP1900) :)) Но понеже ще дойдат чак в петък си взех още едни, пак на Филипс, но друг модел. За НГ ще си поръчам сигурно три "от мойте" да си имам. Като за 25 лв са перфектни.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: избор на слушалки

Мнение от steeN » 27 Юли 2022, 19:10

Pioneer SE-LTC3R взех. Някакъв изостанал модел, то не останало нищо дето да не е безжично. Като цяло стават за тва, което са.
Подтискането на шума е на ниво както бяха нещата примерно 2010 г. да кажем, но и то е достатъчно за това което ми трябват.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: избор на слушалки

Мнение от Don_Diego » 26 Ное 2022, 11:58

В търсене съм на тапи :lol:
С милото си взехме семеен пакет за Storytel и смятам да го слушам основно в метрото докато пътувам до и от офиса и когато летим някъде, а тя спи (99.8% от случаите :mhihi: ).
Разговори няма да се водят много през тях, основно слушане.

Гледам в dice.bg има хубава оферта за Harmon/Kardon Fly TWS, почти 50% са намалени и изглеждат яки, но май са малко обемни :dunno: . Виждам, че нямат ANC, а нещо друго дето изолира околния шум до голяма степен.
Бююджетните варианти на Sony (например С500), някои модели на Anker и Jabra как са, за всички чета позитивни неща из интернет...изгубен съм направо от мнения и опции.
Бюджет до 150лв (повече за такава тъпотия не мога да се навия да дам :lol: ), ще се носят по час и половина -два на ден, не непрекъснато. Дизайна до известна степен е водещ: да не са прекалено обемни и тежки
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

избор на слушалки

Мнение от Anthony_J » 26 Ное 2022, 21:58

За този бюджет не мога да дам съвет, но аз слушам много Сторител, както и Спотифай. Напоследък смених доста модели за 2 години - JBL Flow, AirPods Pro, Beats Fit Pro. Преди няколко дни си взеха Jabra Elite Active 7 и засега това за мен е най-доброто цена/качество/компактност. Поддържа 2 устройства едновременно, безжично зареждане, топ батерия, а изолацията е направо феноменална. Даже не усещам разлика при включен и изключен ANC - направо като глух ставаш. Функцията Hear Trough e много добра, но при Beats и AirPod ми допадаше повече. Като качество на звука превъзхожда всичко, което съм ползвал като тапи досега, но не съм аудиофил и не знам до колко моето мнение е меродавно. Важното е, че на мен ми харесват. Взех ги от немския Амазон за около 120 евро и съм щастлив.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: избор на слушалки

Мнение от Southside » 26 Ное 2022, 22:14

И от мен глас за Jabra Elite Active, повече от очарован съм за 100-ната евро, колкото ми излязоха през немския амазон. Горе са изброени позитивите им, подкрепям напълно. Преди това ползвах Anker, но нищо общо като качества, а големи хвалби по ревюта и мнения уж.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: избор на слушалки

Мнение от Don_Diego » 26 Ное 2022, 23:57

Поръчах Harmon/Kardan-ите и ще ги видя как са, избрах ги на външен вид и цената, че редовната им е двойна на всички останали дето гледах :lol: . Дано има защо да са по-скъпи :bchug:

Update: Тази сутрин ги получих! Първите впечатления са положителни, да не кажа направо УАУ :lol:
Опаковка - отлична, много стилна опаковка и подредба вътре, доста добре уплътнено беше всичко в кутията
Слушалки и кейс: супер високо качество на изработка. Много приятни на допир, лесни за свързване с iOS, приложението е лесно за употреба и можеш да си нагласиш собствен еквилайзер preset. Кейса е готин и удобен, с имитация на кожа на капачето. На допир е супер.
Качеството на звука е ТОП! Милото има AirPods Pro 2 - тези вадят по-добър звук, а аз не съм някой меломан да хващам такива неща, просто звучат прекрасно. Удобни са в ухото - аз не съм свикнал да нося такива неща в ушите и имах големи съмнения дали ще са окей за носене, в крайна сметка никакви грижи, не стърчат и прекалено много. Управлението с допир работи супер адекватно, от раз го разбрах и почти не правя грешки.
Единствена забележка имам към микрофона - отсрещната страна ме чува все едно съм на високоговорител. Аз няма да ги ползвам основно за говорене, така че това не ме притеснява.
Нямат ANC, но и без него доста добре ограничават страничния шум.

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: избор на слушалки

Мнение от carmanf1 » 20 Дек 2022, 20:59

Колеги, препоръчайте слушалки (не тапи) за 10 годишно дете.

Предимно ще се ползват за игри и разговори, но и за много музика.

Аз си мисля, че трябва да са безжични за да има свобода на действията, вместо да е вързан с кабел за компа или телефона.

Дайте съвети, че нищо не разбирам.

Проблема е, че трябва Дядо Коледа да ги е донесъл, тоест на 23-24ти трябва да са при мен :ok:

Тоест отивам и купувам от магазин, нямам време за поръчки

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: избор на слушалки

Мнение от theraven_nz » 21 Дек 2022, 1:06

Дай поне бюджет. Аз си купих за работа Jabra Evolve2 75 наскоро и покриват всички изисквания, ама са 700 кожи :banghead:
---

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: избор на слушалки

Мнение от Моджо » 21 Дек 2022, 7:19

Че що па да са без кабел ?
Отиваш в Техмарт и си харесваш.
На каката май таива и взех
https://techmart.bg/%D0%A1%D0%BB%D1%83% ... CH510W.CE7
вече 10-на месеца, още са живи.
Има и по Бум Тряс за ххх пари.....посмъртно нема да дам толкова за слушалки. Ма ако искаш и такива има.
Хубаво е да я питаш поне за вида, щото мойта как иска само По/На ушите /on ear/ и не признава по-големи. За разлика от мен примерно.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: избор на слушалки

Мнение от TNT » 02 Май 2023, 17:03

Има ли някакви напълно безжични тапички, които да издържат поне 6-7 часа, да имат приличен микрофон, да нямат проблем със свързване към различни устройства ежедневно и да са до 100лв :lol: В момента имам Beats flex, ама след 2 години ежедневно ползване гледам, че се е напукала сериозно пластмасата и очаквам да се разглобят в скоро време. Бих си взел същите, но изглежда са станали нещо като колекционерски модел, щото цената им е почти х2 :lol: Като гледам всичко свестно е 250-400лв, но все пак да питам. Ще се ползват с iPhone, HP лаптоп и Леново лаптоп. Евентуално и с Мак :dunno:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook