Земеделска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Земеделска тема

Мнение от dankata » 13 Сеп 2020, 16:56

Посъбрах и аз днес част от реколтата.
Дано се задържи времето, че тепърва започват да раждат доматите.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 13 Сеп 2020, 17:41

Репички през септември?!? Кога сте ги садили, че ги вадите сега? Нашите ги изядохме още пролетта, с марулите...

Нашите домати вече приключват - растенията започнаха да изсъхват. Само чери-то се държи още, но и те са си тръгнали... Сухо и горещо е при нас и всичко съхне. Останаха ябълките и крушите, до края на месеца като оберем и гроздето и... приключваме със земеделието.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Земеделска тема

Мнение от dankata » 13 Сеп 2020, 18:50

Първите ги сложих началото на Юни и бяха готови края на Юли. Насадих пак, и тия от снимката са новите.
Нямам никаква идея какъв сорт са, някой ги донесе в пакетче на семена и реших да пробвам.
Иначе при мен в саксиите всичко е зелено и вирее, но просто нещата чак сега се случват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от drevnia » 15 Сеп 2020, 8:44

Моята работа по прибирането продължава сега бяха наред комбите (картофите) и кромида лука
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Земеделска тема

Мнение от Don_Diego » 15 Сеп 2020, 10:29

И нашата градина върви към финал за сезона, най-много и следващата седмица да ядем домати от нея и приключва. Като цяло беше доста солидна реколтата - нямахме рекордьори като предни години по 1.3-1.5кг домат, но всички бяха много сладки и вкусни.
Убихме се да ядем тиквички...минимум 4 дни в седмицата се готвеше нещо с тиквички :mhihi:
От подправките успяхме да наберем също доста и да изсушим.
Сега като изкарам всичко от градината мисля да наторя при обръщането на почвата, догодина преди садене пак и може би някаква ротация и смяна на културите, че да се възстанови малко почвата
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 23 Сеп 2020, 9:16

През почивния ден (22 септември) обрахме асмите и смачкахме гроздето. Напълнихме около 2/3 от един 200-литров бидон. Можеше още няколко дни да узрее, но го нападнаха осите... Като цяло, сравнително добър добив с прилична захарност - 22 показа на захаромера. Ще стане някакво вино и тази година.

Иначе в градината останаха малко (последните) чушки и домати, няколко тикви още се търкалят по земята, а по дърветата - ябълки, круши и дюли. Като оберем и тях до една - две седмици, и приключваме със земеделието за тази година.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 04 Окт 2020, 21:13

Днес обрахме ябълките - колкото за една щайга от три дървета бяха узрели. Не са много, но са едри и хубави. Сложихме ги в найлонови пликове, плътно завързани - така се надяваме да ги запазим през зимата. Обрахме също и крушите - около една кофа само, много сладки и ароматни. Тях няма да ги консервираме - планираме да ги излапаме до края на седмицата. Останаха само дюлите на две дървета - другия уикенд ще оберем и тях. И ще съберем орехите, колкото са изпадали по земята. Виното вече кипи. Няколко тикви останаха в градината и... това е.

Със зеленчуците приключихме - всичко е извадено, даже обърнахме земята на права лопата. Общо взето - приключваме сезона... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от barabqga » 06 Окт 2020, 14:03

вечеря за веганиИзображение

Изпратено от моят moto e6 play с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Земеделска тема

Мнение от Binev_OuT » 16 Дек 2020, 16:44

Някой да се е справял с къртици?
Целия ми двор е направо разкопан от тая сган.На пролет ще викам трактор да ми обърне почвата и да заравни , та тогава ще пробвам с някаква химия.
Но има ли нещо което мога да направя сега?
Някой да препоръча препарати , таблетки , или ако е ползвал от онези вибриращите колчета?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от Eмилио Димитров » 16 Дек 2020, 16:49

Binev_OuT написа:Някой да се е справял с къртици?
Целия ми двор е направо разкопан от тая сган.На пролет ще викам трактор да ми обърне почвата и да заравни , та тогава ще пробвам с някаква химия.
Но има ли нещо което мога да направя сега?
Някой да препоръча препарати , таблетки , или ако е ползвал от онези вибриращите колчета?


Не вършат работа и трите неща.
Единия вариант е да се заредиш с малко пиратки и където видиш дупка разравяш, пуска вътре, зариваш и бегаш. Пиратките им пука тъпанчетата, но се изисква търпение и късмет, гадта да е наблизо.
Другия вариант е с капаните - разравяш дупката слагаш капана и, къртика ще се върне да си я зарови и капана го лови.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Земеделска тема

Мнение от b_u_b_o » 16 Дек 2020, 17:31

Binev_OuT написа:Някой да се е справял с къртици?
Целия ми двор е направо разкопан от тая сган.На пролет ще викам трактор да ми обърне почвата и да заравни , та тогава ще пробвам с някаква химия.
Но има ли нещо което мога да направя сега?
Някой да препоръча препарати , таблетки , или ако е ползвал от онези вибриращите колчета?


Ей тъй се прави

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 16 Дек 2020, 18:17

Всъщност къртиците са полезни за земеделието и е грешка да се избиват. Те ядат всякакви буболечки, личинки и други вредители под земята. Освен това прекопават почвата. Да не се бъркат със сляпото куче, което буквално може да провали всичките ти напъни да отгледаш някакъв зеленчук.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Земеделска тема

Мнение от Binev_OuT » 16 Дек 2020, 19:06

Ще да е сляпо куче.Скоро видях котката ми да разнася едно сивкаво мишле.Та вече ми изкопа едно храсче.
Ще пробвам с пиратките.Благодаря!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от Eмилио Димитров » 17 Дек 2020, 14:36

Binev_OuT написа:Ще да е сляпо куче.Скоро видях котката ми да разнася едно сивкаво мишле.Та вече ми изкопа едно храсче.
Ще пробвам с пиратките.Благодаря!


Къртицата оставя купчинка след нея. След сляпото куче седят едни дупки и като ги натиснеш пръстта пропада. Няма как да го сбъркаш.
А често ги има и двете. Поне при мен беше така.
Сляпото куче го излови при мен котката. А къртика поне за миналата и тази година изчезна от моя двор, след като излях две плочи за летен навес и гараж, точно там дето му бяха тунелите и се разсърди.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Земеделска тема

Мнение от Kurtov » 17 Яну 2021, 21:26

Здравейте. :wave:
Живея в Родопите на 1200м надморска височина.
Искам да си направя овошна градинка с цел препечелване на някой лев допълнително.
Има ли някой представа кои овошки са най-доходоносни в момента в България ?
Разбира се, като се съобразим с планинския климат.
В двора на къщата имаме две дръвчета арония и раждат супер много, но не знам какво търсене има за този плод. :dunno:
Намерих две теми за бизнес идеи, но и двете са заключени.
Поздрави!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook