Земеделска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 09 Авг 2021, 21:48

Borymeckata написа:12 долара кило домати?!? Това какви долари - канадски или щатски? Ама както и да го смяташ, все е над 15 лева... Егати доматите златни ядете там. Никога не съм вярвалм, че някъде по света може да има толкова скъпи, освен на Еверест, в салона първа класа на Титаник или на полюсите, евентуално... Сигурно и на вносните домати имате безумно мито / акцизи, за да се държат такива цените?

Сега разбирам защо толкова се дразниш от катерици, еноти и други вредители. Моите домати ако струваха 15 лева килото, цяла нощ с пушка и фенер щях да ги обикалям... :mhihi: :mhihi:


Ето Мечо, забавлявай се. Тия дни се свъртяха и косове. Сляд тях и трева не расте. Слава Богу въздухарката се справя с тях :mhihi:

Ето колко струват хубавите домати и колко е килограм джанки. 1.5л е кутията, измерих на кантара, дойде кило.

Канадският долар е 1.32лв по централния курс :OT:

Има и гумени домати с дървен чеп в средата по $2, но вкус нямат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Земеделска тема

Мнение от ivanski_2 » 10 Авг 2021, 7:12

Borymeckata написа:Абе и тук е дива история... Оня ден обиколих пазара, просто за сверяване на часовника, и ми направи впечатление, че домати под лев и половина (1,50 лв.) килото никъде няма. И това е в дълбоката провинция, дето във всеки двор растат зеленчуци, баш в сезона. :dunno: :dunno:

Това си е бизнес, като се замислиш... Ако продавах доматите, нека е по лев килото... само за този сезон да съм изплатил отанжерията, която купих пролетта. А вие купувайте гарсониери в Хаджи Димитър, гаражи в Хиподрума, набутвайте се с разни коини и мечтайте за такава възвращаемост... :mhihi: :mhihi:



Имаш продукция (домати и сланина) както и дюкян където да ги продаваш, според мен ще има голямо търсене, особено за сланината от форума ще идват толкова хора, че ще трябва да направиш bmw parking only пред магазина :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Земеделска тема

Мнение от barty » 10 Авг 2021, 11:45

Липсва ракията в схемата и :mhihi:
:yes:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 10 Авг 2021, 12:58

barty написа:Липсва ракията в схемата и...


... 21-вият събор може да е в Козлодуй :ok: :ok: :ok:

Мечо, уредих те. Подробности за % на ЛС :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 10 Авг 2021, 13:08

Домати мога да ви отгледам, но за сланината - когато и колкото има.
Миналата година се включих в някаква схема за домашна сливова ракия. Тия, дето я пробваха, викат, че била силна и хубава. Аз от ракия не разбирам - за мен си е все спирт... Трябва да имам още няколко бутилки в гаража.

Не съм търговец и не ставам за бизнес - поне това е сигурно, след толкова години... :dunno: :dunno:
Последна промяна Borymeckata на 10 Авг 2021, 13:13, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Земеделска тема

Мнение от slatanic » 10 Авг 2021, 13:10

Ако не друго може колелета да продаваш. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от drevnia » 10 Авг 2021, 14:34

Колко бихте дали за кило хубава домашна сланина ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Земеделска тема

Мнение от Моджо » 10 Авг 2021, 14:53

На Мечо е пушена или варена. Нещо такова беше.

Иначе ако извадиш от кацата шарена сланина от домашно гуде едно 10-15 лв като нищо.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 10 Авг 2021, 16:55

:idea: 10 - 15 лева килото!?!?
Егааати как съм се минал... :banghead: :banghead: :banghead:

:mhihi: :mhihi: :wave:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Земеделска тема

Мнение от hell's angel » 10 Авг 2021, 17:13

Милионерчета :mrgreen: ... даже и в земеделската :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Земеделска тема

Мнение от ivanski_2 » 10 Авг 2021, 17:16

Да и на мен 10-15 лв за тази сланина ми се струват ok


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Земеделска тема

Мнение от slatanic » 10 Авг 2021, 17:47

Стига сте ми вдигали цената на мезето бе ей... :ok:
Колелета му е майката... зарежи ги тия серсеми... :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Земеделска тема

Мнение от Jordana » 10 Авг 2021, 19:11

Магазина на мечката най добре да се направи на фризер за сланина със шоково замразяване . Ще има сланина за целийо северозапад целогодишно :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Земеделска тема

Мнение от ceco_kd » 10 Авг 2021, 19:55

Стефане, а смятал ли си колко е реалната цена на твоите домати. Ама недей като някой хора да ми кажеш: "трудът е безплатен." Реално не е така. В това време можеш да изкараш нещо, може да си починеш или да си прекараш страхотно някъде с любимите хора (абстрахирам се от факта, че явно земеделието явно те разтоварва и ти харесва). Та на въпроса: цена на оранжерията, цена на системата за капковото напояване, цена за водата, цена на препарати за пръскане, цена за гориво на оня туч М Фифти-севън, цена труд(твоя и на жената) и накрая ако се сетиш за нещо друго и него го калкулирай и дай крайна цена да видим. Миналата година бях тръгнал на един файл на телефона да калкулирам всички разходи, за да докажа на жената, че файда от село на 45 км ...... найш га...... нивга. И те така ама ми се счупи телефона, а пък тази година не ми се занимава, че почти приключваме с ремонта на покрива на къщата и се сещаш вече къщата каква стойност придобива(е само за нас де). Щото ако някой дойде в село Церовец и види пътя колко е окаян, че има 40 човека(при сигурно 300 къщи) при средна възраст над 60 сигурно и ще каже ами бих я купил за 5-10К лв. Па ние сме вкарали там за 10 години вече над 20К. Голяма далавера е селото. Или за истински балъци или за истински ентусиасти.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 10 Авг 2021, 21:47

Разбира се, че такива подробни калкулации никога не съм правил. Дори да продавах някаква продукция, пак не виждам смисъл да смятам себестойност. Примерно изчислявам, че доматите на мен ми струват 2 лева килото, слагам си 25% печалба и ги пускам по 2,50. Кога ще ги продам в това забутано село, като на пазара са по 1,50? Няма как да им взема над пазарната цена, ако ще златни домати да произвеждам... Ако утре си купя нов Хайлукс за 80 хиляди и ходя до селото с него, и този разход ли да калкулирам в цената на доматите?
Но ние реално нищо не продаваме, печалба не гоним и всичко минава като физическа активност на чист въздух... Ако случайно от това излезе и нещо годно за ядене - супер! :mhihi: :mhihi:

Нито е необходимо, нито възможно от всяко нещо да се вадят пари. Вкарал си труд, време и средства в селската къща - правиш го за себе си, за да живееш по-добре там. Щом живееш в нея, къщата е пасив, нали така? Ремонтираш си велосипеда, обслужваш си колата, отглеждаш си зеленчуци за салата - каква печалба от всичко това? Това не е бизнес, правиш го за себе си... :dunno: :dunno:

Аз отдавна съм разграничил ясно нещата: когато правя нещо и ми плащат - това е работа (бизнес). А когато правя нещо и аз плащам - това е хоби. Имам една работа и няколко хобита, за момента балансът ми е положителен, значи... всичко е наред. :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo

Последни теми
Facebook