Земеделска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 23 Ное 2021, 14:13

Borymeckata написа:За 300 квадрата и според мен не си струва, но... колегата си решава...


На неговите години 300м2 са като 3000м2 за някой младеж :OT:

Аз си купих такава електрическа глупост и я ползвах само веднъж преди 2г. Ако е голяма и върши работа, но взима много място. Ако е малка, само обръща най-горния слой и прави "лехички".

Косачката е голяма работа. До миналата година режех тревата възможно най-ниско. Тази я пуснах да е макс високо. Тазликата е огромна. Отделно косачката е 3:1, има торба и си събира тревата. Отделно събирам и листата есенно време.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Земеделска тема

Мнение от b_u_b_o » 23 Ное 2021, 14:23

Има ли нещо специфично за листата тая косачка или просто си минаваш през тях и тя ги кълца и ги хвърля в коша? Аз на пролет ще трябва да взема косачка и нещо взех да се оглеждам в електрическите с батерии, би трябвало да са доста по-леки и тихи, не се занимаваш с масла, свещи, туби с бензин и тн. Някой има ли опит?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 23 Ное 2021, 14:27

Само минавам през листата, както по тревата. Прави ги буквално на прах. Изсипвам торбата и е готово.
Електрическите са по-тихи, но зависи колко ти е голям двора. Доколкото знам, батериите са доста голям разход. Провери и това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: Земеделска тема

Мнение от EBEEMVACIA » 28 Ное 2021, 3:47

Кoгaтo зaкупиш ceмe,oбрaбoтиш зeмятa пoceeш дoмaти, пoливaш и пръcкaш тeзи дoмaти и чaкaш дa узрeят и дa ги прoидaдeш a и дa имaш зa coбcтвeннa кoнcумaция.Тoвa ce нaричa инвecтиция, влoжeниe c oчaквaнe нa възвръщaнe нa вcички рaзхoди и труд c пeчaлбa, кoгaтo ти oкрaдът дoмaтитe прeди дa ги прoдaдeш, нaбият тe и ги взeмaт нa бeзцeницa oт тeб,кoгaтo coбcтвeннaтa ти държaвa cъздaвa прeчки и дocтъп дo пaзaрa, зa дa нe мoжeш дa cи прoдaдeш прoдукциятa нa пaзaрa, тoвa oзнaчaвa бaнкрут нa прoизoвдитeля и унищoжaвaнe нa рaбoтни мecтa, и финaнcoви пoтoци зa coбcтвeнникa и държaвaтa.Тaкa ce caмoунищoжaвa и caмoизяждa eднa държaвa oт вътрe.зa тoвa чe нямa зaкoннocт, cигурнocт, пoдкрeпa oт държaвaтa зa мaлкитe и cрeдни прoизвoдитeли зa ocигурявaнe нa пaзaр. Нo ce пoддържaт нa държaвaнo нивo, oпрeдeлeни внocитeли нa хрaни, мeca , плoдoвe и зeлeнчуци, кoитo нe ce влияят или мнoгo мaлкo oт зaкoннocт и рeд в Бългaрия.Зaщoтo тeхния риcк e прeдимнo трaнcпoртeн и зa cъхрaнeниe , cтoкитe oтивaт oc cклaд в cклaд или дирeктнo в мaгaзин, cлeд кaтo нямa кoнкурeнция мoгaт дa cи cлoжaт кaквaтo иcкaт виcoкa цeнa.И живoтa зa тeзи бoгoпoмaзaни хoрa e cлaдък, a зa вcички други рoби кaквoтo бoг дaл, или мнoгo мизeрия.
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 02 Яну 2022, 18:01

Нова година - продължаваме със земеделието... На 2-ри януари сме на линия. Днес времето беше супер - 20 градуса, все едно пролет... Мръднахме до двора - добре ни дойдоха няколко часа на чист въздух след седмица лежане пред телевизора в апартамента.

Салатите, дето насадихме есента, са се хванали и вървят добре:
IMG_20220102_145903_copy_1770x1329.jpg


Лукът (или е чесън това...) също е поникнал:
IMG_20220102_145933_copy_1593x1196.jpg


И един общ изглед от овощната градина:
IMG_20220102_150122_copy_1816x1363.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна Borymeckata на 02 Яну 2022, 18:33, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 02 Яну 2022, 18:15

Разбира се, не говорим само за бачкане. Запалихме огън и метнахме няколко кренвирша на скарата;
IMG_20220102_125833_copy_1647x1237.jpg


Оказа се, че имаме и котка, даже две... Опекохме и няколко парчета сланина на скарата и се получиха... пръжки?!? Съчетаха се добре с домашното вино от бидона и с киселото зеле от другия бидон. Колегата Зак направо ще припадне ако надникме в тая тема. Ще катализираме процеса му на емиграция... :mhihi: :mhihi:
IMG_20220102_125754_copy_1680x1262.jpg


И последно - оказа се, че вече имаме кокичета в градината, на втори януари, егати...
IMG_20220102_150713_copy_1904x1427.jpg


Та това е. Пожелавам успешна година на всички!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Земеделска тема

Мнение от Моджо » 02 Яну 2022, 21:21

Аууу, фърлил си найлоново пликче на земята. :D
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Земеделска тема

Мнение от slatanic » 02 Яну 2022, 21:31

Не бой се.И след 50 години ще е там.Има време да си го изхвърли... :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Земеделска тема

Мнение от Моджо » 02 Яну 2022, 21:36

Зак ша дойде :mhihi:
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 02 Яну 2022, 21:54

А, няма такова нещо, почистваме си двора редовно.

Дори днес източих бидона с виното.
IMG_20211031_112050_copy_1931x1450.jpg


Майтапът настрана, но виното ни се получи перфектно тази реколта. Лятото беше топло и сухо, гроздето стана малко като количество, но много сладко и ароматно. Направихме само стотина литра вино, обаче няма грешка. Казвам ви, такова червено не бях пил досега през живота си... А са ме водили на посещение в Гринциг (някакъв лозарско - винарски квартал на Виена) да пия чаша вино за 15 евра. Къщата на Бетовен беше през улицата, срещу кръчмата... Обаче с нашето вино тази реколта ги ударихме в земята австрийците... :mhihi: :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Земеделска тема

Мнение от slatanic » 02 Яну 2022, 22:41

Тия един джолан имат и някоя бира.Другото е бошлаф. :mhihi: А като се сетя какви идиотизми съм правил там в разни къщи за два сака пари всяка...ама любов към родината кво да правиш...най-добре си ми е у нас на двора с кучето тичащо в райграса и с домашната краставица в ръцете...
Успех на всички в новата земеделска година... :ok:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Земеделска тема

Мнение от zAcK » 03 Яну 2022, 1:34

Borymeckata написа:Оказа се, че имаме и котка, даже две... Опекохме и няколко парчета сланина на скарата и се получиха... пръжки?!? Съчетаха се добре с домашното вино от бидона и с киселото зеле от другия бидон. Колегата Зак направо ще припадне ако надникме в тая тема. Ще катализираме процеса му на емиграция... :mhihi: :mhihi:
Изображение



:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Винцето, градината и мезетата са едно от нещата, които толкова години са ме спирали да замина където и да е :bchug: :ok: :mhihi:

Заредил съм всичко в София с домашни - вакумирани суджуци, кайми, сланина, меса, вино, буркани с меса, сушени плодове и т.н. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Дори скоро си купих 3 8-литрови стъклени буркана да си правя кисело зеле и туршия в тях в апартамента.
На стайна температура, сол, малко захар за храна и малко синап зелето става за седмица. После на малко по-хладно и те така :mhihi: :ok:
Последна промяна zAcK на 03 Яну 2022, 1:39, променена общо 3 пъти
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 03 Яну 2022, 1:37

Мечо, това ли е младежа? Има много гяволит поглед ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 03 Яну 2022, 9:55

Е, той прави разни физиономии като го снимам. Порасна доста последната година, говорим си вече с него (почти) разумно, абе има напредък... Да видим докъде ще стигне.

Зак, написах го щото май съм срещал да се изказваш негативно за домашния алкохол, специално ракия. А и не споменаваш такава сред твоите запаси... Дай адрес да ти пратя бутилка домашна сливова, може пък да преразгледаш отношението си към домашната... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Земеделска тема

Мнение от zAcK » 03 Яну 2022, 10:18

Borymeckata написа:Зак, написах го щото май съм срещал да се изказваш негативно за домашния алкохол, специално ракия. А и не споменаваш такава сред твоите запаси... Дай адрес да ти пратя бутилка домашна сливова, може пък да преразгледаш отношението си към домашната... :mhihi: :mhihi:


Ракия имам, но напоследък избягвам да пия :mhihi: Иначе имам повече от достатъчно.
Просто повечето ракия съдържа какви ли не гнусотии, щото освен, че се вари по-най-гнусния начин(в гнусни казани) и без никакъв нормален контрол на температурата, не махат повечко в началото и най-вече в края на варенето. И да го махат, после пак го бухат при следващото варене :dunno: Ами не ми се пие отрова в последно време. Какво да се прави.

Виж, винце си пийвам с удоволствие, особено като сме го правили ние. Че съм виждал какви ли не простотии. От това да слагат по n пакета захар, щото са направили някакъв "букет" от лозенцето, всичко каквото е имало. Да, де, ама то бели, невинени сортове и да има захарност, бухат най-евтината рафинирана гнус. А, бе, да не я започваме тая тема. Ама и в плодовите ракии бухат яко евтина захар. Не е за мен тая гнус. Аз си пийвам по малко понякога от нашата, варена внимателно, отделена от и до определени градуси, постояла в бъчва и т.н. И те така :dunno:

P.S. Сега се сетих. По Коледа се видяхме с едни познати, та реших да почерпя с едно прилично 18-годишно. Те се смляха да ми обясняват, как тяхната домашна ракия била по-добра :kuku: Ей такава ни е всичката работа, българска. Колкото ни е добра отровната ракия, толкова и сме най-здрави в света и ядем най-добрите храни. Ама пък сме големи фантазьори. Бай Ганьо на 100 морета... :nono:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: peshehodetz

Последни теми
Facebook