Земеделска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: СССР,Москва,Лубянка 2
Пол: Мъж
Кара: Е30-М40В18;Е36-М44В19;E91-N43B20A
Мечтае да кара: Е30 М3 Sport Evolution

Re: Земеделска тема

Мнение от momo-1st » 17 Яну 2021, 23:16

Kurtov написа:Здравейте. :wave:
Живея в Родопите на 1200м надморска височина.
Искам да си направя овошна градинка с цел препечелване на някой лев допълнително.
Има ли някой представа кои овошки са най-доходоносни в момента в България ?
Разбира се, като се съобразим с планинския климат.
В двора на къщата имаме две дръвчета арония и раждат супер много, но не знам какво търсене има за този плод. :dunno:
Намерих две теми за бизнес идеи, но и двете са заключени.
Поздрави!


Плода на арония е много полезен, респективно скъп, последно купувах вино от арония от производител, на негова цена 16 лв за литър, поратърси се из нета за арония и ще се ориентираш.
bum_bum написа:Върти се, суче се и пак към соца се избива :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Забравете го вече тоя гнил строй.

Наслаждавайте се на придобивките на демокрацията- Е шейсе на 15 години, виски на промоция от Кауфланд, пура за 2,40 в панелката с ипотека до 2060-та.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Земеделска тема

Мнение от zAcK » 18 Яну 2021, 0:12

С аронията си нацелил. Хем е много полезна, хем расте най-добре на високо, та е точно. Само не е много сладка :mhihi:
Та проучи пазара и действай :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Земеделска тема

Мнение от Kurtov » 18 Яну 2021, 0:19

Благодаря ви! :bowdown:
Ще поразпитам и ще видим какво ще стане.
По кое време горе долу се садят фиданките ?
Знам, че е пролетта :mrgreen: , ама при нас е малко по-студено спрямо Пловдив например и не знам при какви температури да ги садя.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 18 Яну 2021, 1:03

В този тон. Кога слагате разсада? Аз моите домати ще ги зареждам около първи февруари.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Земеделска тема

Мнение от enigma » 18 Яну 2021, 4:38

BMW_POWER написа:В този тон. Кога слагате разсада? Аз моите домати ще ги зареждам около първи февруари.


Аз като съм в северна Калифорния ги слагаме по-късно - април/май. Растат много бързо ("sunshine is guaranteed to the masses") и берем цяло лято до към октомври, когато спират да зреят.
tomatoes.jpg


В Швайц не съм пробвал засега, може да се пробваме сега около март.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
enigma
ያለ እኩል

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Земеделска тема

Мнение от Комбина » 18 Яну 2021, 9:00

По-назад в темата бяха коментирани няколко пъти смокините. Аз се позапалих, есента си отрязах 10ина клончета от най-близката до нас смокиня, увити във влажен вестник на тъмно и топло седяха почти 2 месеца.

След като видях, че са избили сериозни корени и пъпки се хванах ги ги насадих в саксии които в момента седят на светло и топло. Явно им действа доста добре защото листата и издънките растат с часове и вече са огромни, предстои да ги пресаждам в по-големи саксии.

Въпроса ми е, в какъв момент е подходящо да ги засадя окончателно, колко големи трябва да станат? Някой да има идея защото в гугъл информацията ми се струва доста противоречива.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Земеделска тема

Мнение от bum_bum » 18 Яну 2021, 9:23

Кога се садят не знам, но ако климатът е подходящ става на бая голямо дърво. Примерно 5 метра и нагоре.

Ако не, всяка зима режеш и завиваш и напролет наново. Но пак ще имаш за ядене всяка година.

Опа. Грешно съм прочел, че питаш колко големи стават, а не колко големи трябва да са за да се засадят.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Земеделска тема

Мнение от zAcK » 18 Яну 2021, 9:26

BMW_POWER написа:В този тон. Кога слагате разсада? Аз моите домати ще ги зареждам около първи февруари.


Сложени са вече :bchug: Но зависи след това в оранжерия ли ще ги слагаш, или направо на открито.
Почне ли годината доматите са разсадени. Ако ще ги слагаш директно на открито става и февруари.

Комбина написа:По-назад в темата бяха коментирани няколко пъти смокините.
...в какъв момент е подходящо да ги засадя окончателно, колко големи трябва да станат? Някой да има идея защото в гугъл информацията ми се струва доста противоречива.


Колко големи няма никакво значение. Това е смокиня - т.е. кораво като плевел. Само много студ й пречи!
Когато няма опасност от слани и минусови температури. Ако си познаваш района, това може да е март/април?
Малко рано си ги вкоренил и може да се ошашкат като ги сложиш в земята :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Земеделска тема

Мнение от Комбина » 18 Яну 2021, 10:15

Благодаря и на двама ви!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 18 Яну 2021, 16:59

zAcK написа:
BMW_POWER написа:В този тон. Кога слагате разсада? Аз моите домати ще ги зареждам около първи февруари.

Сложени са вече :bchug: Но зависи след това в оранжерия ли ще ги слагаш, или направо на открито.
Почне ли годината доматите са разсадени. Ако ще ги слагаш директно на открито става и февруари.


На открито ... хм, през 2019 в началото на юни през нощта падна под 0С и всичко си отиде.... Това ми е основно зора. Поне четири месеца с вътре. Тук дърветата се разлистват след 20 май.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Земеделска тема

Мнение от Mini » 20 Яну 2021, 4:50

BMW_POWER написа:
zAcK написа:
BMW_POWER написа:В този тон. Кога слагате разсада? Аз моите домати ще ги зареждам около първи февруари.

Сложени са вече :bchug: Но зависи след това в оранжерия ли ще ги слагаш, или направо на открито.
Почне ли годината доматите са разсадени. Ако ще ги слагаш директно на открито става и февруари.


На открито ... хм, през 2019 в началото на юни през нощта падна под 0С и всичко си отиде.... Това ми е основно зора. Поне четири месеца с вътре. Тук дърветата се разлистват след 20 май.


Парник му е майката. Иначе ще ям от моите домати през септември.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Земеделска тема

Мнение от zAcK » 20 Яну 2021, 11:24

Вече има супер готини поликарбонатни оранжерии във всякакви форми и размери + може да си правите всякаква автоматизация лесно и бързо :bchug:
Ако аз бях в Канада, щях да си спретна една бърза оранжерия от поликарбонат и дърво. Вероятно дървеният материал там е неприлично евтин :dunno: :mhihi:

P.S. Говорим за каналчест поликарбонат, не плътен :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 20 Яну 2021, 20:56

zAcK написа:Вече има супер готини поликарбонатни оранжерии във всякакви форми и размери + може да си правите всякаква автоматизация лесно и бързо :bchug:
Ако аз бях в Канада, щях да си спретна една бърза оранжерия от поликарбонат и дърво. Вероятно дървеният материал там е неприлично евтин :dunno: :mhihi:

P.S. Говорим за каналчест поликарбонат, не плътен :bchug:


Хм, не знам колко струва дървения материал в бг-то.

https://www.homedepot.ca/en/home/catego ... umber.html

Добави 13% такси. Градината ми не е толкова голяма. Отделно животните ще видят сметката на поликарбоната много бързо. Ето го и него

https://www.homedepot.ca/product/optix- ... 1001320286

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Земеделска тема

Мнение от magareto_yori » 20 Яну 2021, 22:23

Гледам си говорите за домати на студено. Мога и аз да се разпиша от Норвегия. Като купих къщата първото дето направих беше оранжерия покрита с найлон :mhihi: Ходих със служебния камион и си взех 3 кубика пръст.Удобрена за еко производство,каквото и да значи това. Половината оранжерия с биволско сърце и розови домати,и другата с краставици Гергана.Разсъд февруари/март,април ги местя навън в оранжерията.Някъде от май месец оранжерията си седи отворена до края на сезона. Август вече има домати и краставици. ОБАЧЕ тук има едни голи охлюви,които ебават мамата на доматите.Правят дупка в тях,изяждат всичко вътре и си тръгват като пичове :mhihi: И другото по-важно,въпреки,че семената са от градината в БГ тук домата не става същия.Не е сочен,а стои плътен :roll: Някой има ли идея защо :?: Та от миналата години съм само с Гергана :mhihi: В интерес на истината краставиците стават по-добре от българските и досега не ми се е случвало да има горчиви.Може би защото почвата си е постоянно влажна.Краставици бера до края на септември.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Земеделска тема

Мнение от theraven_nz » 20 Яну 2021, 22:32

Доматът иска слънце, краставицата вода. Това е. Отделно от баба ми знам, че доматът се "култучи" (не знам дали това е истинското име на процедурата, бабата беше балканджийка със собствен речник) - това е махане на излишните филизи в дъното при стеблото, да не му дърпат силата.
---

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook