Земеделска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Земеделска тема

Мнение от Jordana » 19 Апр 2021, 14:35

Гъби по мъртвата част от дървесината .
https://blogs.cornell.edu/acimoviclab/f ... ymptoms-2/
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Земеделска тема

Мнение от zAcK » 19 Апр 2021, 16:29

Borymeckata написа:Да, има го и този вариант с ашладисването. Баба ми (Бог да я прости) беше голям майстор на времето, даже едно такова специално ножче беше останало от нея... Може и да се пробвам някой път... Запомнил съм, че се ашладисва "костилка на костилка", с други думи черешата трябва да стане на вишна. Не знам точно "калем" как се вади, ще трябва да прочета специализирана литература... :dunno: :dunno:


Ако някоя череша наистина ти харесва, я запази :idea: Та бухай направо на някой клон от нея, като за пробата :bchug: Ако има някоя махалебка или джанка малка и дива в района, може да я тестваш направо на нея. Или на няколко. Аз съм се убедил, че хубава ли е някоя череша, трябва да се запази. Тия разсадници уж все невероятни сортове продават, а накрая едно нищо :driving: Уж ги хвалят рано зреели, нови сортове, бла, бла, пък има при нас такива, дето са на по 50 години, почти целите изсъхнали и зреят преди тия прехвалените. Последните години около 1 май :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Сега намерих една снимка от 24 април на една по-дребна, от тия мегадъртите череши :mhihi: Ама пък за 24 април си е направо разкошна :mhihi: Вижда се как е изсъхнала, ама не се предава :ok:

P.S. Когато при нас черешите почват да зреят, в София ги продават по 50 лева килото :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 19 Апр 2021, 20:29

Е, ние сме на север до Дунава. За нас ранна череша е да има червени след средата на май и то ако се случи топла пролет. А тази година преди юни няма никакъв шанс за череши... :dunno: :dunno:

Аз досега не мога да се оплача от фиданките, отговарят си на сорта. Само една вишна не знам откъде се взе, явно съм я купил за череша, но ашладисването не се е получило и е израсла основата. Но пък дава доста вишни, стават за сок... Ще прочета за присаждането и ще пробвам на някоя дивачка. По принцип ми се получава с растенията.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 12 Май 2021, 8:06

Как се развива земеделието, Колеги? Постигате ли успехи? Ние всеки уикенд сме на двора и засега всичко изглежда наред... Ето един общ поглед от овощната градина:
G1.jpg


Сливите и черешите са вързали много и ако всичко това узрее, направо не знам какво да го правим, сигурно пак ще раздавам плодове пред портата на пътя...
G2.jpg


И да се похваля с новата оранжерия - насадихме три реда домати. Нещо объркахме разположението, та дойдоха малко на една страна... Вързали сме ги да не падат и вече цъфтят. Скоро ще направим вади между редовете за по-лесно поливане:
G6.jpg


Освен това сме насадили краставици, тиквички, картофи (не знам защо, при условие, че са без пари на пазара... :dunno: :dunno: ), вече имаме и два реда пипер, тикви, боб, патладжан, подправки... Очертава се да бъде добра година откъм земеделска продукция.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 12 Май 2021, 8:14

Мога вече да се похваля и с готова продукция. Както обикновено, стана хубав лук и чесън:
G3.jpg


Имаме доста марули, а оня ден извадихме първите репички:
G4.jpg


Имаме също магданоз и копър, та си правим напълно домашна зелена салата:
G5.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от turieca » 12 Май 2021, 17:49

Ето ги и нашите доматки.

Изображение



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 12 Май 2021, 22:55

Я, ти май си взел същата оранжерия... Доволен ли си?

Аз направих 4 допълнителни колове от стоманен винкел по половин метър всеки, и ги набих с големия чук в земята. Надявам се така да съм осигурил оранжерията срещу вятъра, да не я отнесе при комшията... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Земеделска тема

Мнение от hell's angel » 13 Май 2021, 7:02

Да не сте набарали някоя прИмоция и да си траете ? :mrgreen: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Земеделска тема

Мнение от streetz » 13 Май 2021, 7:07

Тия оранжерии са доста масови, почти във всеки двор виждам такива.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 13 Май 2021, 7:11

Borymeckata написа:600 и някакви левове беше моята, а имаше различни размери... ще опитам да намеря сайта.

Ето по тази обява я купих - 4 х 6 метра е моята:
https://bazar.bg/obiava-30924045/zdravi-oranzherii-parnitsi-4-m-shiroki-2-godini-garantsiia

А това е от сайта им:
https://www.profiandhobby.com/pokupka/%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%BA-4%D1%856-%D0%BC-24-%D0%BA%D0%B2-%D0%BC-142


Това съм писал по-назад в темата. но сега гледам - тези линкове не работят. Една подобна обява намерих, но защо сайтът на фирмата не работи - нямам идея.
https://bazar.bg/obiava-31103557/oranzheriia-parnik-4h4-4h6-4h8-4h10-4h14

А, ето ги: https://www.profiandhobby.com/
Ама са им останали само най-големите парници, явно са разпродали всичко... :dunno: :dunno:
Последна промяна Borymeckata на 13 Май 2021, 7:16, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от turieca » 13 Май 2021, 7:14

Това с винкела в земята го обмислям и аз, но моята е малко на завет и не го бързам.
Доволен съм много по това време никога не съм имал цъфнали домати, а и от два дни краставичките се показаха.
9 градуса е тази сутрин при мен, а и живея до гората и си е хладно.
Приготвих 600л бидон за вода да сглобя и капково да не се пълни с трева в брезните, че от кладенеца поливам ама много трева, а
така ще пълня бидона от кладенеца, а то да си капе вътре в коренчетата. :lalala:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 14 Май 2021, 6:56

Ей, разказа ни играта тая градушка...
https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/gradushka-unishtozhi-rekoltata-v-lomsko.html

https://www.bulnews.bg/article/397621

https://btvnovinite.bg/bulgaria/silni-gradushki-udariha-chast-ot-severna-i-severozapadna-balgarija.html

Нашето село е на 3 км. от споменатия Добри дол. Гледах кадри, пътят е побелял като през зимата. Още не знам какво точно е станало, днес вероятно ще идем. Предполагам, че оранжерията е запазила доматите, но не знам тя самата в какво състояние е... Добре поне, че има време пак да насадим някои неща, като пипер, тиквички, краставици и др...

Мамка му, бях се настроил да хапнем череши към края на месеца... :banghead: :banghead:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Земеделска тема

Мнение от hell's angel » 14 Май 2021, 12:57

Може и да е малкия дявол при вас...Зеленчуците или мрежариш или като мен, мързеливата - всичко след 24 май :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от drevnia » 14 Май 2021, 14:02

И ние имаме конструкцията на парника или оранжерия всеедно. Да наистина всичко става по рано в него. Ползвах го две години е само при мен ли това, което е от него домати краставици чушки не са така вкусни от колкото да узреят на вън.
И естествено вече не го ползвам чакам с месец повече ама после е вкусноооооооо

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Земеделска тема

Мнение от sssssl » 14 Май 2021, 18:29

И според мен навън са по-вкусни. Парникът го използвам за разсад и за късни домати. А и през сезона един орех хвърля яка сянка върху парника.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook