Земеделска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Земеделска тема

Мнение от wladio » 04 Авг 2020, 12:25

Borymeckata написа:По принцип всеки въпрос има решение, зависи колко ти се занимава... Чуден плод е смокинята, ама ако трябва всяка година по два пъти да мъкнеш земя да я зариваш / отриваш, съответно да я завиваш / отвиваш и всяка пролет да режеш и изхвърляш измръзналите клони... Не знам дали си струва упражнението? Аз реших, че за една шепа смокини на година просто не си струва. Иначе помня, веднъж две зими поред не беше мръзнала и роди добре, ядохме едри и много сладки смокини. Ама на следващата зима пак измръзна до корен и пролетта я извадих. Огромен трап изкопах (сигурно 2,5 метра в диаметър) и едва измъкнах корена от земята. Беше огромен, но за късмет - плитък, иначе щеше да ми трябва багер... :mhihi: :mhihi:


В нас всяка есен до пролет смокинята се завива с брезент, може платнище, като преди това клоните леко се събират с въже или колан, каквото имаш.Няма зима да има измръзнали дръвчета. А аз съм в искърското дефиле........ Пробвай, ще има успех.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Земеделска тема

Мнение от ceco_kd » 04 Авг 2020, 13:32

Borymeckata написа:... Евала, нЕма такъв Форум! :bowdown: :bowdown:


Има, има! Бг-мама

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 04 Авг 2020, 14:45

Хей, я дайте някоя идея... Очертава се следващият уикенд да имаме доста сини сливи, а не знам какво да ги правя. Да кажем, че ще сварим още един казан компоти, а останалите? Мармалад да правим? Едно време съм ял едно... пестил се казваше и беше хубаво - без захар, нещо като изсушено плодово пюре беше. Или да пробваме да ги сушим сливите? Казвайте, че жена ми вече е направила план да ги вари на ракия... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Земеделска тема

Мнение от c04 » 04 Авг 2020, 14:52

Borymeckata написа:Хей, я дайте някоя идея... Очертава се следващият уикенд да имаме доста сини сливи, а не знам какво да ги правя. Да кажем, че ще сварим още един казан компоти, а останалите? Мармалад да правим? Едно време съм ял едно... пестил се казваше и беше хубаво - без захар, нещо като изсушено плодово пюре беше. Или да пробваме да ги сушим сливите? Казвайте, че жена ми вече е направила план да ги вари на ракия... :dunno: :dunno:

Мармалада от сини сливи е супер, ние само за това ги ползваме.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Земеделска тема

Мнение от b_u_b_o » 04 Авг 2020, 16:07

Borymeckata написа:Хей, я дайте някоя идея... Очертава се следващият уикенд да имаме доста сини сливи, а не знам какво да ги правя. Да кажем, че ще сварим още един казан компоти, а останалите? Мармалад да правим? Едно време съм ял едно... пестил се казваше и беше хубаво - без захар, нещо като изсушено плодово пюре беше. Или да пробваме да ги сушим сливите? Казвайте, че жена ми вече е направила план да ги вари на ракия... :dunno: :dunno:
От вчера в лидъл има сушилка за плодове. Баща ми постоянно нещо суши с такова чудо. Въпросът е после да им намерите приложение на изсушените, иначе е перфентен начин за съхранение на плодове според мен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Земеделска тема

Мнение от empar » 04 Авг 2020, 16:37

Borymeckata написа:Казвайте, че жена ми вече е направила план да ги вари на ракия... :dunno: :dunno:


Мъдра жена имаш, колега! За завиждане си! :bchug:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Земеделска тема

Мнение от c04 » 04 Авг 2020, 16:41

b_u_b_o написа:
Borymeckata написа:Хей, я дайте някоя идея... Очертава се следващият уикенд да имаме доста сини сливи, а не знам какво да ги правя. Да кажем, че ще сварим още един казан компоти, а останалите? Мармалад да правим? Едно време съм ял едно... пестил се казваше и беше хубаво - без захар, нещо като изсушено плодово пюре беше. Или да пробваме да ги сушим сливите? Казвайте, че жена ми вече е направила план да ги вари на ракия... :dunno: :dunno:
От вчера в лидъл има сушилка за плодове. Баща ми постоянно нещо суши с такова чудо. Въпросът е после да им намерите приложение на изсушените, иначе е перфентен начин за съхранение на плодове според мен.

Аз миналата година купих такова, още не съм го пробвал :mhihi: Чудя се какво да суша в него, ако не изям всички праскови пресни, ще пробвам да изсуша, по съвет оттук.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Земеделска тема

Мнение от streetz » 04 Авг 2020, 19:17

Понеже стана въпрос по-нагоре за смокини, сега съм в Берковица и се загледах в на тъста неговата - бая дърво си е, а и доста плод има. Тука си е Балкан и си е хладно даже и лятото, но явно я спасява това, че е засадена от южната страна на къщата. Изображение
Изображение
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 05 Авг 2020, 6:51

empar написа:
Borymeckata написа:Казвайте, че жена ми вече е направила план да ги вари на ракия... :dunno: :dunno:


Мъдра жена имаш, колега! За завиждане си! :bchug:

Да бе, мъдра... Вече е сложила по една кофа под всяко дърво и периодично събира падналите. Даже случайно дочух някакъв разговор по телефона за бидони, захар, ферментация, казани и други такива... Ще ми съсипе хубавите сливи, а аз концентрат не пия. :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Земеделска тема

Мнение от hell's angel » 05 Авг 2020, 10:39

Слагай до оградата, безплатна за мотористите :mrgreen: :ok: Ама вземи ги обрули тия сливи, че ако ги чакате да окапят няма да стане както си трябва.
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от drevnia » 05 Авг 2020, 17:42

днеска дойде ред на първото дръвче за сезоно да обера. Дребни са ама са 100% нема нито един химикал пръскан по тях
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Земеделска тема

Мнение от ивчо » 07 Авг 2020, 10:06

Borymeckata написа:Ще ми съсипе хубавите сливи, а аз концентрат не пия. :dunno: :dunno:

Със сланинката наЙш как върви ... Ще затвориш цикъла :smoke:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 10 Авг 2020, 7:38

Сините сливи не искат да зреят, егати... За последната седмица изобщо не са мръднали - както ги оставих по-миналия уикенд, такива са и в момента. Демек - полузелени. Или полузрели, зависи дали си песимист или оптимист... :mhihi: :mhihi:
В случая може би оптимизмът е по-оправдан, защото все някога трябва да узреят, нали така?

За компот горе - долу стават, а за ядене пробирам по-меките, те пък се оказват червиви и така... :dunno: :dunno:
Иначе изглеждат ОК, даже са доста едри. Нищо, следващият уикенд ги нападам, колкото са узрели - толкова... :mhihi: :mhihi:


Абе нещо се случва с аронията - храстите съхнат един след друг... Какво може да им става? Тази година не е суша, дали боледуват нещо? Близо до тях има един орех, който доста порастна и се разклони тази година, възможно ли е той да им вреди нещо? Знам, че под орех нищо не расте, но храстите са само частично в сянката му (за 2 - 3 часа на ден), пък и покрай тях други неща си растат без проблеми... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Земеделска тема

Мнение от steeN » 10 Авг 2020, 9:34

Не от сянката му, а произвежда вещество, с което тормози други растения. На всичкото отгоре правят огромни корени и корона. Аз лично много ги мразя :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Земеделска тема

Мнение от c04 » 10 Авг 2020, 11:44

Земеделци, да препоръчане сорт семена за салати/от къдравите или червеникавите/, да не са капризни и да издържат на студ, понеже ще ги сея на открито и ми се ще да изкарат поне до към ноември? :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook