Интересни хоби проекти

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 644
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от ivanski_2 » 17 Ное 2021, 9:52

TNT написа:Като се напише "коаксиален кабел процорец" в Гугъл, бая резултати за магазини излизат. После пиши как работи в Хелиум темата, като вземеш :mhihi:


Е толкова да съм прост та да реша да питам първо тук преди гугъл :mhihi: баси такова впечатление ли създавам :mhihi:
Проверих първите 3 страници и всички са по 20см....
Иначе съм с LMR400, който е 5м та ми се иска вече да си изкарам антената вън , а дупченето не е вариант та ......
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от TNT » 17 Ное 2021, 10:02

Не видях, че търсиш по-дълъг :mrgreen: Щом и в Алиекспрес няма такъв, варианта е няколко кабела един в друг, а тоя късичкия само за прозореца. В край на сметка каква ще е тая врата/прозорец дебела 1 метър :dunno: :ok: Според мен, ако крайната позиция за антената е по-добра, ще компенсираш загубите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 17 Ное 2021, 10:21

Тц... Избягвайте всякакви възможни преходи, еле пък такива псевдокабели по цял метър. С 20см ако няма как да минеш, според мен не се и занимавай с по-дълги. Кел файда от хубава антена и хубави "основни" кабели иначе.

Сигналът от далечните Хелиум гейтуеи в съседство обикновено е толкова слаб, че SNR-а за тях ще отиде съвсем в г*за, и ще ги изгубиш, а реално те са ти ценни...

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 31.12.2009

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от kristianis » 17 Ное 2021, 18:29

Поръчах и аз един Бобкат пък каквото сабя покаже, или ще го пускам или ако се намести някой около мен ще го продавам.
http://www.inmak.eu/shell.php?cid=1001&lang=bg ето един жокер за антени :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от slatanic » 17 Ное 2021, 20:56

Чета за бобкат пък после за антени.А уточнявайте се де. :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 644
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от ivanski_2 » 17 Ное 2021, 21:26

Nickelback написа:Тц... Избягвайте всякакви възможни преходи, еле пък такива псевдокабели по цял метър. С 20см ако няма как да минеш, според мен не се и занимавай с по-дълги. Кел файда от хубава антена и хубави "основни" кабели иначе.

Сигналът от далечните Хелиум гейтуеи в съседство обикновено е толкова слаб, че SNR-а за тях ще отиде съвсем в г*за, и ще ги изгубиш, а реално те са ти ценни...

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk


Така и ще направя, просто ще пробия стената баси :mhihi:

kristianis написа:Поръчах и аз един Бобкат пък каквото сабя покаже, или ще го пускам или ако се намести някой около мен ще го продавам.
http://www.inmak.eu/shell.php?cid=1001&lang=bg ето един жокер за антени :bchug:

Тоя жокер съм го дал преди доста време в другата тема :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от DaGa » 04 Дек 2021, 13:05

Е това е интересен проект :D

https://m.facebook.com/groups/150513818 ... oser=false

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Borymeckata » 08 Дек 2021, 18:39

Колеги, представям ви последния си проект: Качествена музика за съседите в панелката 24/7.
IMG_20211208_175013_copy_2574x1932.jpg

Тия дръвени власи, поне 3 етажа (на моя етаж, един отгоре и един отдолу), слушат наистина само класна музика. Всичко е Х-бас и съраунд, с минимални корекции. Пускам им само Деф Лепард, Бон Джоуви, Смоуки, Скорпионс, Рейнбоу, Роксет... Никаква чалга!
Изобщо не мога да разбера защо се оплакват... :dunno: :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от EBEEMVACIA » 08 Дек 2021, 18:57

Borymeckata написа:Представям ви последния си проект: Качествена музика за съседите в панелката 24/7.
IMG_20211208_175013_copy_2574x1932.jpg

Тия дръвени власи, поне 3 етажа (на моя етаж, един отгоре и един отдолу), слушат наистина само класна музика. Всичко е Х-бас и съраунд, с минимални корекции. Пускам им само Деф Лепард, Бон Джоуви, Смоуки, Скорпионс, Рейнбоу, Роксет... Никаква чалга!
Изобщо не мога да разбера защо се оплакват... :dunno: :dunno:

козлодуйските туземци са ми познати-взех една такава за тестове и само за месец ми разби апартамента.....внимавай с тия,че набележат ли те си дири жилище отсега още.
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Borymeckata » 08 Дек 2021, 19:08

Ами... Те ще си търсят нови жилища.

Не ми се пише в темата за недвижимите имоти, ама да знаете - три етажа в блока скоро ще се продават спешно и за без пари...

Бъзикам се бе. Комшиите са стабуилни... :yes: :yes:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от немо » 08 Дек 2021, 21:25

Боримечка, с тези неща не съм убеден, че можеш да смутиш комфорта на съседите. Или поне не сериозно. Но пък има вариант да греша...
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Borymeckata » 08 Дек 2021, 22:07

Пропускаш факта, че говорим за панелка...
И като се... изкашляш... пак е проблем. :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от EBEEMVACIA » 09 Дек 2021, 10:56

Borymeckata написа:Ами... Те ще си търсят нови жилища.

Не ми се пише в темата за недвижимите имоти, ама да знаете - три етажа в блока скоро ще се продават спешно и за без пари...

Бъзикам се бе. Комшиите са стабуилни... :yes: :yes:

Просто цъкни произволна видинска агенция или сайт за имоти от видин-целия град се изнася на пожар-цените продава не мърдат над 22 години познай що-нема търсене и е тъй от 30 години-моя апартамент там лови паяжини заключен.....шанс да го продам даже за без пари-0.
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 644
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от ivanski_2 » 21 Дек 2021, 20:09

https://www.facebook.com/XanthuS.96/vid ... 5743645398

Nickelback
Един приятел си направи нещо подобно като джарвис асистента ти който преди време беше пуснал, може да ти е интересно ..... само че той е много луд има много време и напредва доста, клипа е от преди година точно сега вече е на друго ниво направо :D
Даже направи дрон и сега има не малък шанс военните да купят от него :smoke: :D
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 21 Дек 2021, 23:02

ivanski_2 написа:https://www.facebook.com/XanthuS.96/videos/4697585743645398

Nickelback
Един приятел си направи нещо подобно като джарвис асистента ти който преди време беше пуснал, може да ти е интересно ..... само че той е много луд има много време и напредва доста, клипа е от преди година точно сега вече е на друго ниво направо :D
Даже направи дрон и сега има не малък шанс военните да купят от него :smoke: :D


Нещо линка е счупен, та не съм сигурен, че гледаме едно и също. Ако е този - супер:

https://www.facebook.com/XanthuS.96/vid ... 743645398/

Само, че правим неща нямащи много общо май, май... Той си прави маркетинг на... не знам и аз какво точно (себе си, май), пък аз си градя глобална концепция и си споделям докъде съм го докарал (един от десетината ми проекта дето движа в паралел). Както неведнъж съм казвал в тая тема - по аудио частта на J.A.R.V.I.S. в световен мащаб аз не съм срещал решение на проблема със single context multi room usecase-ите. Или поне не съм намирал публичен проект, който да го реши и да кажа "евала". Просто различни проблеми виждаме, в различна дълбочина и ниво на детайлите.
И ако съдя по тая снимка си правя някои косвени изводи - ползва се грешната ОС, с грешното IDE и се прави сбирщайн от купешки платки. Единствено 3D принтираните конструкции са нещо "по-така", но явно има оборудване пича, забавлява се, както казваш :)

Изображение

С две думи - не съм впечатлен, без да се обиждаш ти и приятелят ти. Просто гледам малко в дълбочина на нещата и насипи от жици, в които някой запоява нещо, мери с олдскуул осцилоскоп и си говори полупразни приказки по заучено положение с бот, не ги оценявам така както масово други хора ще ги оценят. Виж ако гледаме как е написан софтуера, архитектура, схеми, лейаути на платки, по-може да почна да оценявам нещата, но така пумпозни клипове... не съм аз човека :ok:

Иначе желая успех с дрона и военните, там има доооста поле за изява, аз също имам идеи в тая посока :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook