Интересни хоби проекти

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от steeN » 16 Юни 2021, 16:54

Между другото това дето го е показал на снимката с двете лещи е антирефлексно покритие, което целта му е да премахва вътрешните отражения (дето било UV филтър според него). :mhihi:
Освен това мога да го светна, че поликарбоната практически филтрира 100% от UV та не ти трябва кой знае колко специален филтър. На този принцип са масата слънчеви очила.
Последна промяна steeN на 16 Юни 2021, 16:58, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Jordana » 16 Юни 2021, 16:58

Антирефлекс на камерка за 20 лв ....ти наистина си изплискал легена вече професор гуглюв :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 30 Юни 2021, 9:20

Айде дойдоха и плаките :) С фокусни разстояния между 10 и 20мм за видимата светлина. Екстра паснаха във втулките дето съм замислил. Действам :ok:

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Моджо » 21 Юли 2021, 20:46

Жица, добре ли си?
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 22 Юли 2021, 13:09

Моджо написа:Жица, добре ли си?

Е п'а добре съм, бря :ok: :mhihi:

Изображение

Изображение

Понеже трябва да почвам правя кучегона (тъжното е, че тоя май не влияе на онова псе, само ми върти глава и не млъква), трябваше да си доразвия J.A.R.V.I.S-Audio субсистемата, която да се преизползва и от него, тя ей я и нея вече full-blown от-до :ok:

Google Assistant с моя си модул :arrow:


Youtube към моя си модул (колонките на живо дънят мноооо'о яко, направо съм впечатлен :yes: ) :arrow:


Google Assistant на часовника на айрънмена :mhihi: :arrow:


Youtube на часовника на айрънмена :mhihi: :arrow:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от TNT » 22 Юли 2021, 13:34

Моджо написа:Жица, добре ли си?

Като полудее, луд става :mhihi:


Евала, супер неща правиш :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 22 Юли 2021, 17:10

TNT написа:
Моджо написа:Жица, добре ли си?

Като полудее, луд става :mhihi:


Евала, супер неща правиш :yes:

:mhihi:

Нали? Заслужава си да си спретна едни по-ячки Sonos-о-подобни колони, това беше Proof-of-Concept просто :D
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 26 Юли 2021, 13:22

Само да вметна, че и Алекса проговори тия дни на айрънменския часовник :mhihi: :ok: Дооста по-добре е откъм API-та, функционалности и разширяемост, та май Алекса ще е в главната толя на Джарвис, вмести отрочето на Google :mhihi:

Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от b_u_b_o » 26 Юли 2021, 13:28

А гледал ли си някакъв оупън сорс асистент, който да можеш да си хостнеш сам и да не се налага да ползваш амазон или гугъл? Нещо от сорта на Аlmond. Аз още не съм стигнал до там, но определено бих се огледал за нещо с което няма да давам достъп до системите ми на корпорации, нито ще завися от техния ъптайм и тн.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 26 Юли 2021, 13:48

b_u_b_o написа:А гледал ли си някакъв оупън сорс асистент, който да можеш да си хостнеш сам и да не се налага да ползваш амазон или гугъл? Нещо от сорта на Аlmond. Аз още не съм стигнал до там, но определено бих се огледал за нещо с което няма да давам достъп до системите ми на корпорации, нито ще завися от техния ъптайм и тн.

Не разбрах за какъв точно достъп става въпрос и до кои системи, но по отношение на ъптайма и риспонса всичко при мен си е MQTT откъм комуникация между сензори и актуатори, така, че и да падне "цървърО", винаги ще мога да извадя телефона (или часовника) и да си пусна "забилата" вентилация (щото да речем я няма Алекса да отговори), щори или там каквото ми трябва, 'щото брокера си е пак on-prem при мен :)
Иначе по отношение на privacy-то, аз само се пазя да не им давам аудио и видео стриймове 24/7, друго не ме притеснява :roll: Видеото от камерите (ще) си го консумира изцяло on-prem EdgeAI домашното сървърче (още не съм купил видеокарти и още TPU-та :mhihi: ), а аудиото го предавам само, когато е нужно - дали с wake word (on-prem processing пак) или засечен жест, но то е само за кратко, докато приказваш. Не ме притеснява, че ще ми знаят навици, какво управлявам и т.н. Само аудио и видео privacy искам, друго не ме притеснява. Пък и мисля, че няма шанс да се преборя с функционалностите и акуратността, които предоставят клауд решенията към момента. Някога може и да мигрирам нещата към on-prem асистенти, ще видим как ще се развият нещата. Опитвам се да си абстрактвам бизнес логиката от инфраструктурата, и вероятно ще стане лесно, но за момента не планирам миграции...
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от DaGa » 22 Авг 2021, 11:22

Колеги, някой има ли идея дали може този видеодомофон да го вържа към DVR?

Самият dvr си работи с останалите камери без проблем

Вътрешният дисплей мисля да го премахна и да ползвам само шпионката. Пробвах,но нещо не е като хората.

От шпионката излизат четири кабела - червен,черен,жълт и бял. Първите два би трябвало да са захранването на камерата - тях не съм ги пипал. Но като вържа видео кабелите (жълт и бял) към жак и я закача към dvr-a домофона почва да звъни постоянно. Явно тези кабели не са за видеото , а за бутона на звънеца ( които е на шпионката). В.момента жълтия и белият кабел са си седят вързани и към вътрешния дисплей, възможно ли е това да е причината ?

Принципа на работа на шпионката е - при натискане на бутона , вътрешния модул звъни без да пуска картина. Трябва да натисна бутон, за да активирам камерата.

Но може и с този бутон ,дори да не е натиснат бутона на звънеца да активирам камерата. Затова си мисля , да откача целия заден панел и директно да подам захранване на червен и черен. На жълт и бял да вържа видео жака към DVR-a. Само да не изгоря нещо ....

П.П. Кабелите,които аз съм вързал не гледайте,че са с други цветове. Просто удължавах тези на шпионката и такива имах под ръка. Вързани да правилно и си работи без проблем шпионката.

Търсих по модела ,но не намирам сервизна документация

https://www.manomano.de/p/elro-vd24-tue ... s-14292401



ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение


Sent from my M2007J17G using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 24 Авг 2021, 17:04

Малко да размърдам темата, че пак смяна на приоритетите на проектите - една умна вентилация спретнАх тука много набързо :)
Скоро почвам и секюритито за епизод от рубриката "Джарвис охранява" :mhihi:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 25 Авг 2021, 17:45

DaGa написа:Колеги, някой има ли идея дали може този видеодомофон да го вържа към DVR?

Не знам що така толкоз бавно ти одобряват мненията :dunno: Писал си преди мен, а мнението е станало видимо чак наскоро, нямаше го като писах моето... Понатрупай малко мнения в "основен форум" да речем, за да избегнем подобни неразбории за в бъдеще :yes:

Иначе на въпроса ти - според мен по белия и по жълтия кабел не тече видео и по двата, ами само по жълтия (поне по стандарт жълт RCA конектор значи, че е за видео, ако са спазили някаква аналогия немците дето са го измислили тоя домофон). Белия е твърде вероятно да идва от бутона на звънеца, който реално замасява съответния вход на видеодомофона. Не знам как си ги връзвал, но ако белия си го закачал на корпуса на BNC конектора на DVR-а, то твърде вероятно заради това да ти звъни звънеца. Така си мисля, но може и да не съм прав - мерене му е майката :dunno:

Едит:
1. Друго - пробвай да откачиш само жълтия от дисплея. Ако почне да няма видео на дисплея значи жълтия е за видео сигнала. Междувременно звънеца трябва да си работи, защото белият ще е закачен.
2. После пробвай да откачиш само белия, а жълтия да си е закачен. Ако си има видео на дисплея, пък спре звънеца да работи, значи белия е за звънеца.
3. После пробвай при закачени всички кабели по местата си да измериш напрежението между бял и черен. Очаквам да е 5 или 12 волта да речем при ненатиснат бутон. Очаквам като го натиснеш да отиде на 0 волта.
4. После откачи белия откъм дисплея и измери на омметър (или веригопроверител) дали при натискане на бутона прави "късо" към черния (или поне някакво сравнително ниско съпротивление).

Ако са така нещата, както описвам то най-вероятно е така както ти казах по-назад :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 16 Сеп 2021, 12:52

Жената каза, че е време да монтирам новия вентилатор в банята, та беше крайно време да упражня лазера :ok: :mhihi: Трябва един 30-35мм дистанционер/фланец на приготвя за тоя вентилатор (между него и стената), че е бая "дълбок". Mислех да го давам на някой с 3D-принтер, ама като го сметнах излезе към 300лв :shock: Нали на куб. см. таксуват... ебати дистанционера златен :mhihi: Та реших да си го режа с лазера от MDF/HDF по-тънки плоскости, да ги импрегнирам, да ги слепя и накрая боя. Та ей го резултата от първите тестове:



Малко не му стига да го изреже открай-докрай - милиметър-два :roll: Ще мина на по-тънък HDF, съответно повече парчалаци и би трябвало да се получи... Все пак съм доволен от лазера, щото го взех основно стенсили да си правя, но се оказва, че ще мога да си правя и разни кутийки за устройствата от пластмаса. Not bad at all :ok:

ПС: Забравих да спомена, че нещастните китайчета бяха обърнали червена и жълта жица към конектора към бейз борда и жив късмет, че не изгоря :banghead:
Еди час се чудех, що не работи и го установих най-накрая. Обърнах ги и тръгна без пушек :bowdown:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна Nickelback на 18 Сеп 2021, 22:20, променена общо 2 пъти
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от EBEEMVACIA » 17 Сеп 2021, 4:00

ъммм...туй лазерче мобилно ли е-...за едни мангусти питам :mhihi: малце джедай йода :lol:
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook