Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от FaceOff » 08 Мар 2018, 12:16

michev написа:Опита ми, като вещо лице в застрахователна компания, показва че обикновено задната кола страда повече, а не предната.
Не и със 140! В градски условия е друго, а и много зависи от колата

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Benord » 08 Мар 2018, 18:06

Пускайте ги навсякъде и по всяко време.Щом присвятка е на зор.Кара се болен или самият той управляващият е болен.Не си заслужава проблемите,даже и да сте прави,защото ПРОСТАКЪТ е непобедим.Напротив наслаждавайте се на глупоста,защото тя е видна и безплатна като предлагане.Лекарство за глупоста още не е измислено,а не е и ваше задължение да вадите кандидат труповете от гробищата.Нека си вървят!

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от randity » 08 Мар 2018, 18:47

Някой нагоре пита за предимства и подобни.

Аз наскоро имах ситуация точно с предимство.
Часът беше малко след 1:30 сутринта. Светофарите не работят. Движа се по път с предимство и наближавам голямо кръстовище тип +, на което ще правя ляв завой. Срещу мен няма коли, но от ляво по пътя без предимство виждам как едно Ауди А4 няма намерение да спира. Аз обаче съм упорит и продължавам с маневрата си. Когато Алдито ми се оказа на вратите, започна и да ми свири :paranoid: Поглеждам вътре, няк'ва руса патка се качила да кара, а до нея някъв от ония неизживяните турбо мутри се набрал на таблото и нещо се увиква. Продължих леко и го гледам, че ентусиаста отваря вратата и ще слиза, явно да ми обяснява правилника. Намалих скоростта в очакване, но онази даде газ и изчезнаха. :dunno:
В тоя ред на мисли, хем си тъп, хем си прост, хем не знаеш правилника, хем и слизаш да се разправяш (за пред путката нали..)
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от k.milanov » 09 Мар 2018, 22:01

FaceOff написа:
michev написа:Опита ми, като вещо лице в застрахователна компания, показва че обикновено задната кола страда повече, а не предната.
Не и със 140! В градски условия е друго, а и много зависи от колата

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk


Онзи тен едно Е90 се беше нашило в едно А6 на Умрелата в Студентски в 8:30 сутринта. Олимпиадата беше нагънала 3 педи от БМВ-то :shock:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от dan-dam » 09 Мар 2018, 22:31

На мене преди много луни един ровър 214 ми спря в задната броня на Е34-ката на баба Яга в студенстки... На мен ми се отчупи едно парче 15х50 см от бронята и бяха поддали буферите... на оня фаровете, радиатора и перката му бяха върху мотора. Просто тоя отзад няма шанс... еле па Е34 срещу ровърчето.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от DLVasilev » 09 Мар 2018, 22:48

dan-dam написа:На мене преди много луни един ровър 214 ми спря в задната броня на Е34-ката на баба Яга в студенстки... На мен ми се отчупи едно парче 15х50 см от бронята и бяха поддали буферите... на оня фаровете, радиатора и перката му бяха върху мотора. Просто тоя отзад няма шанс... еле па Е34 срещу ровърчето.

Представи си в едно такова Е34 зимата на 2013 г. пред Пирогов ми се залепи един смарт на задния десен ъгъл на бронята. Освен, че се разлетяха пвц-та като слязох зад колата нямаше никой, а оная патка като ме ударила отскочила назад , завъртяла се на поледицата и спряла в насрещното :mhihi: Първата мисъл беше , че или полудявам или сам се ударих и тогава оная се развика, че тя била :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от dan-dam » 09 Мар 2018, 23:04

DLVasilev написа:
dan-dam написа:На мене преди много луни един ровър 214 ми спря в задната броня на Е34-ката на баба Яга в студенстки... На мен ми се отчупи едно парче 15х50 см от бронята и бяха поддали буферите... на оня фаровете, радиатора и перката му бяха върху мотора. Просто тоя отзад няма шанс... еле па Е34 срещу ровърчето.

Представи си в едно такова Е34 зимата на 2013 г. пред Пирогов ми се залепи един смарт на задния десен ъгъл на бронята. Освен, че се разлетяха пвц-та като слязох зад колата нямаше никой, а оная патка като ме ударила отскочила назад , завъртяла се на поледицата и спряла в насрещното :mhihi: Първата мисъл беше , че или полудявам или сам се ударих и тогава оная се развика, че тя била :mhihi:


Представих си го... нещо такова, нали :mhihi: нещо ме мога да кача тоя гиф, дали...
Изображение
https://media.giphy.com/media/5uV6clx2q1J96/200w.gif


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Bogat-Beden » 10 Мар 2018, 9:39

Малко офф става, но аз със голф 3 съм се удрял в друг голф 3 (спрях в него).
На моята колица пораженията бяха маска, капак, десен фар, броня.
Поражения върху другата кола- 0 (нула).. Май го поодрасках малко, ама и в това не съм сигурен
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от randity » 10 Мар 2018, 10:07

Напълно логично. Всеки автомобил е "по-слаб" отпред, от колкото отзад.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от steeN » 10 Мар 2018, 12:25

Grozdanoff написа:
steeN написа:И двамата са олигофрени. Но собственика е в правото си да го накара да напусне неговата собственост, само че не това беше начина.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Не съм съгласен с теб колега! Собственикът няма никакво право да ги гони, освен ако те не са направили нещо нередно на бензиностанцията, което в случея не беше така!


Имаш конституционно (!) право да изгониш всеки, който си поискаш от твоята собственост. Както и да откажеш услуга, дори без причина. Все още не са променили конституцията и в България частната собственост е неприкосновенна .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от bum_bum » 10 Мар 2018, 15:45

steeN написа:Както и да откажеш услуга, дори без причина.


:nono:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Top Gun Maverick » 10 Мар 2018, 19:20

Аз като такси нямам право да ти откажа да те кача ако ми свети свободно и не чакам някой на заявка, дори ако си ПИЯН!
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Bogat-Beden » 10 Мар 2018, 19:28

Top Gun Maverick написа:Аз като такси нямам право да ти откажа да те кача ако ми свети свободно и не чакам някой на заявка, дори ако си ПИЯН!

Кажи го на софийските австралопитеци, упражняващи професията.. :help:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 25.09.2017

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Hst » 10 Мар 2018, 19:34

Top Gun Maverick написа:Аз като такси нямам право да ти откажа да те кача ако ми свети свободно и не чакам някой на заявка, дори ако си ПИЯН!

Не си прав.

Това е от НАРЕДБА № 34 от 1999 г. за таксиметров превоз на
пътници
...
Чл. 44. (1) (Предишен текст на чл. 44 - ДВ, бр. 67 от 2014 г.) Водачът може да откаже
превоз, когато:
1. прецени, че е застрашена сигурността му;
2. пътникът е в явно нетрезво състояние или под въздействието на друго упойващо
вещество;
3. пътникът е с облекло, багаж, животни, които биха могли да замърсят или повредят
автомобила;
4. (нова - ДВ, бр. 103 от 2007 г.) пътникът откаже да постави обезопасителен колан.
(2) (Нова – ДВ, бр. 67 от 2014 г.) Водачът на лек таксиметров автомобил няма право
да откаже превоз на хора с увреждания, придружени от кучета водачи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от немо » 10 Мар 2018, 19:44

bum_bum написа:
steeN написа:Както и да откажеш услуга, дори без причина.


:nono:

Ще помоля да се аргументираш или да дадеш някакъв пример защо търговец,предлагащ някаква услуга няма право да откаже да предостави тази услуга на клиент....,който не го кефи...примерно?
п.п.Богат-беден го е написал->Сф таксиджия може да си виси на стоянката ако не му харесва курса....пробвано не еднократно 8)
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook