Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 29 Апр 2016, 13:41

ogata написа:Ако отделяте внимание и време на такива събитията, значи живота ви е наистина много скучен ;)

Значи е ок и не е в разрез с правилника, когато свети ЯРКО зелено и вие решавате да дадете път на некоя потка, дето се включва в движението от некъв паркинг, въпреки, че ВИЕ сте хората с предимство. Не е в разрез с правилата, когато се спира НЕ на пешеходна пътека, за да може неква друга да пресече, за да може да бъде огледана, не е в разрез с правилата, когато имате 60, но шпорите с 80-90 (само без оправдания !!! ), но голямо чудо става, когато некой се е заблудил и прави едни 10 метра в еднопосочна улица и вие на инат решавате да не върнете назад :dunno:

Гледна точка номер две е че в случая гледаме клипа, щото просто колата е неква от многото. Ами ако беше некой бабаит с огромен джип, дали пак щеше да има опити за превъзпитаване и преподаване на правилника за движение ? Ами ако беха ония юнаци от околовръсното ? Зъбите са ви на земята, преживявате стрес, онея си остават същите кретени и продължават да си нарушават. Кой губи ? Само вие ... :yes:

Основната част от инстинкта за самосъхранение, е стоенето далеч от беди, което общо взето означава да си гледаш в твоята паница, вместо да даваш наклон на чуждия уй :wave:


Тоест теб като те видя мога да си те засичам, предреждам, псувам и избутвам от пътя.Найс!

П.с: За съжаление си доста прав!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от dreadx » 29 Апр 2016, 14:44

Една сутрин си седях на терасата, пушех и пиех кафе. Наблизо има едно триъгълно кръстовище, което е доста широко и също на едната му страна спират коли. Един човек спрял за малко, като колата му беше успоредна на тротоара и насочена срещу една улица, от която друг тръгнал да излиза. Имаше предостатъчно място, за да мине и камион, а паркираната кола изобщо не навлизаше в улицата. Обаче онзи явно нещо е бил нервен, спрял пред нашия и започнал да му вдига скандали: -- Премести си колата да мина, разкарай се, какво си спрял тук!! -- Нашият му казал да заобиколи, а онзи му вика, вика и по едно време се качи в колата: - ей-сега ще видиш!! Чух само: "какво правиш бе??" - тряс! --- Изпуснал си нервите тъпия пенсионер, и газ срещу него, да го избута! И хем го удари (броня в броня - щети нямаше май) - и продължава да дава газ и да напъва!! Развика се пострадалият - дойдоха някакви хора и си отидоха. Аз слязох долу и му викам: - видях всичко какво се случи, обади се в КАТ, ако трябва нещо да се дават показания, ето ти номера ми. (явно не се е наложило, защото после не ми се обади).

Нервният пенсионер стоеше наблизо, осъзнал каква глупост е направил - и като надут пуяк надменно гледаше нагоре и броеше облаците по небето.

Отидохме с човека малко встрани, до близкото кафене - за да си поговорим, докато си изпия кафето. И за да го поуспокоя, доста беше изнервен. Оплака ми се, че само 2-3 дена преди това до РУМ Черни Връх влязал срещу движението в една еднопосочна уличка, защото видял празно място - да паркира. Имал да мине не повече от 10 метра, пуснал си аварийките, всичко - за да не стане някой сакатлък. Тъкмо да влезе в мястото за паркиране и срещу него с мръсна газ се запречил някакъв голям джип - от който некаква мастия взела да му раздава акъл. Той я помолил да даде малко назад, за да паркира, а тя слязла и му се развикала: - махай се бе, ей-сега ще видиш ти, аз съм роднина на..(един известен главен прокурор) - сега ще видиш какво ще стане! И взела да се обажда по някакви телефони. А през това време и случайно минаващ квартален наркоман се включил в разправията: - Остави момичето, бее! - изпокарали се, накрая наркоманът го ударил и избягал. За няколко минути на мястото се изсипала толкова много полиция, колкото той не бил виждал до сега накуп.
Вече ми се губят подробности от историята му, но това беше в общи линии.

Аз не гледам телевизия, защото само лъжат, ама хората наоколо в кафенето, като чуха разговора казаха: -- аа, да да, онзи случай! - Били го давали по телевизията и разправяли, че горката женица само му е направила забележка -- а той извадил бухалка и набил както жената, така и случаен минувач, който се опитал да помогне.

Склонен съм да вярвам, че не е баш така. (-- между другото информацията от медиите и от МВР доста се разминава по случая. - явно в медиите историите се разказват от някакви платени "случайни очевидци", за да се получи интересния репортаж и да очернят когото трябва - според както са им наредили отгоре.)

Осъдили го по бързата процедура и се разминал с условна присъда. Та сутрин минавал да се разписва - това била и причината да е спрял сега тук.

Това ми разказа човекът, а аз слушах, слушах и си викам: -- лелее, нещо не ти върви тези дни.. (дано после да е започнало да му върви)
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от kiko » 29 Апр 2016, 17:01

В доста случай съм забелязъл и това е главното коетоме дразни е,че обикновенно този който е в нарушение в дадена ситуация вместо да се държи по смирено,благодарно изивнително ако искате е точно обратното-агресия,лоши погледи,ръкомахания и тн.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от vladobate » 29 Апр 2016, 17:06

Айде сега да се преброим : нарушители и праведни . Всички сме в първа графа и не беше това темата . Като е нарушил и трябва да се оттегли , да го направи , а не да се изявява като философ дървен , защото веднагически се превръща в наушител-наглец . И на мен ми се е случвало да нарушавам правила , но със ясното съзнание че на мен се пада отговорността впоследствие и бих се върнал чинно . Не става въпрос за саморазправа , но съм привърженик на това да покажеш НЕзаконосъбрано действие извършено от колега на пътя . И то с единствената цел , възпитателна . Колко има ефект :dunno: , но според мен е редно да се покаже правия път , за това иде реч . До какво би довело нещо подобно на случката , бухалки ли ще се вадят , пистолети ли и т.н. ситуации разни и всеки носи глава на раменете си . Не може да слагаме всеки случай под общ знаменател .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от vicho » 29 Апр 2016, 17:17

аз бях сигурен за наличието на подобни или същите индивиди в нашето общество, ама просто исках да се уверя :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Don_Diego » 29 Апр 2016, 17:23

Мен друго много ме дразни - Окей, на всеки се налага да прави магарии и да нарушава правилника по един или друг начин ама като влизаш срещу движението на еднопосочна, от локално се включваш в главния път или нещо подобно - прави го бързо и не спирай останалото движение или изчакай да отмине трафика и след това мини (и при двата избора резултата е еднакъв). Като започнат да се влачат и принуждават останалите да спират и да ги чакат създават суматоха и напрежение и най-вече тапи и затова трафика в София в частност е толкова задръстен.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Benord » 29 Апр 2016, 18:41

Каквото и да си говорим,простакът е НЕПОБЕДИМ и непоправим.Запомнете го това от мен и...нека да ви е леко на сърцето.Животът е прекалено кратък,за да обръщате внимание на простаците.Оставете ги да си вървят със сигурни крачки към гроба.Проблемът е техен,не ваш.Даже бих предложил да ги съжалявате тези хора! За тях измъкването от дупката,в която сами са се вкарали,е невъзможно.За тази болест лекарството още не е измислено.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от NGneer4eto » 29 Апр 2016, 19:36

Benord написа:Каквото и да си говорим,простакът е НЕПОБЕДИМ и непоправим.Запомнете го това от мен и...нека да ви е леко на сърцето.Животът е прекалено кратък,за да обръщате внимание на простаците.Оставете ги да си вървят със сигурни крачки към гроба.Проблемът е техен,не ваш.Даже бих предложил да ги съжалявате тези хора! За тях измъкването от дупката,в която сами са се вкарали,е невъзможно.За тази болест лекарството още не е измислено.


:yes: :yes: :yes:
Изключително точно казано. Лошото е, че много от тях правят така, че проблемът става и наш. Въпреки, че рано или късно на мястото на човекът с камерата може да бъде човекът с лабилните нерви и жажда за справедливост. Тогава следва клип от серията "instant karma". :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Borymeckata » 29 Апр 2016, 19:42

Аз донякъде го разбирам пича с Волво-то, защото съм бил в неговата ситуация. Живея в провинцията и веднъж ме бяха поканили на една среща в София. Отидох без проблеми, вкарах адреса в навигацията и баварчето ме закара пред входа на блока - дотук ОК. Излезе човекът и вика - докарай колата зад блока, там има вход към вътрешен паркинг. Подкарах по улицата (локално платно на Цар Борис) и тръгнах да завивам надясно в първата пряка, обаче греда - улицата еднопосочна и срещу мен - забранителен знак. Ако продължа по локалното - кой знае накъде ще ме закара и как ще се върна после? А човекът ме чака на паркинга... Дадох мигач и тръгнах срещу знака, беше почивен ден и нямаше движение, бил съм в нарушение 30 - 40 метра (докато изляза на другата улица, успоредна на локалното), не повече.

Та ако в този момент някой беше тръгнал срещу мен - щях да изпадна в същата ситуация, като този с Волво-то. Ако пък насрещният имаше камера в колата - сега щяхте да коментирате клип: "Селяндур с черно БМВ не познава знаците" (щото съм с монтански номер). Не съм създал проблеми на никого и нямам афинитет към нарушенията, просто тия еднопосочни сокаци в София са голям капан за провинциалистите като мен...
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от NGneer4eto » 29 Апр 2016, 19:57

Borymeckata написа:Аз донякъде го разбирам пича с Волво-то, защото съм бил в неговата ситуация. Живея в провинцията и веднъж ме бяха поканили на една среща в София. Отидох без проблеми, вкарах адреса в навигацията и баварчето ме закара пред входа на блока - дотук ОК. Излезе човекът и вика - докарай колата зад блока, там има вход към вътрешен паркинг. Подкарах по улицата (локално платно на Цар Борис) и тръгнах да завивам надясно в първата пряка, обаче греда - улицата еднопосочна и срещу мен - забранителен знак. Ако продължа по локалното - кой знае накъде ще ме закара и как ще се върна после? А човекът ме чака на паркинга... Дадох мигач и тръгнах срещу знака, беше почивен ден и нямаше движение, бил съм в нарушение 30 - 40 метра (докато изляза на другата улица, успоредна на локалното), не повече.

Та ако в този момент някой беше тръгнал срещу мен - щях да изпадна в същата ситуация, като този с Волво-то. Ако пък насрещният имаше камера в колата - сега щяхте да коментирате клип: "Селяндур с черно БМВ не познава знаците" (щото съм с монтански номер). Не съм създал проблеми на никого и нямам афинитет към нарушенията, просто тия еднопосочни сокаци в София са голям капан за провинциалистите като мен...


Не си прав колега. Ти осъзнаваш, че си бил в нарушение и навярно би се извинил и помолил човека, ако е възможно да даде малко назад. Аз лично при това положение бих те пуснал. Тук се коментира наглостта да направиш нарушение и да употребяваш реплики "Ти мен ли ще ме учиш?...", "...ако искаш мога да ти покажа кой съм...", "Чуваш ли ме кво ти говора?(заплашително)" и т.н. За това се отнася недоволството на хората. Иначе всички всеки ден нарушаваме по нещо, но не се караме на хората за това.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от vicho » 29 Апр 2016, 20:04

NGneer4eto написа:Тук се коментира наглостта да направиш нарушение и да употребяваш реплики "Ти мен ли ще ме учиш?...", "...ако искаш мога да ти покажа кой съм...", "Чуваш ли ме кво ти говора?(заплашително)" и т.н.


точно така...

Наглостта е правопропорционална на тъпотията... за съжаление...
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Borymeckata » 29 Апр 2016, 20:07

Да, това е така. Не бих се репчил на никого, дори да (смятам, че) съм прав. Ако съм в нарушение (което рядко ми се случва) - със сигурност бих отстъпил... Но както казах - аз живея в провинцията, а в София хората са доста по-изнервени и конфликтни. Поне с такова впечатление съм останал...
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от DaGa » 29 Апр 2016, 20:09

Също така,ти си бил на гости, а типа с Волвото изтъква,че живее в района... абе наглец отвсякъде

Sent from my SM-G388F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 29 Апр 2016, 20:39

Borymeckata написа:Да, това е така. Не бих се репчил на никого, дори да (смятам, че) съм прав. Ако съм в нарушение (което рядко ми се случва) - със сигурност бих отстъпил... Но както казах - аз живея в провинцията, а в София хората са доста по-изнервени и конфликтни. Поне с такова впечатление съм останал...

Имайки предвид, че повечето са именно оттам, явно е просто манталитет.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от steeN » 29 Апр 2016, 21:00

Това, че се извиняваш след като си нарушил правилата не те оправдава (разбира се всеки греши, но това е съзнателно твое решение, не грешка). За да не се забавиш ти, ще забавиш някой друг, който не е виновен, че ти не знаеш улиците... т.е. причиняваш негативен ефект на други, които не са ти виновни... това е логиката... другото е самозалъгване в стил аз наруших ама с добри намерения :)

...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook