Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от BaDxBoY » 26 Яну 2018, 14:49

Айде един въпрос да раздвижа темата.

Днес ми вдигнаха колата пред вкъщи и пред мен, казах им да ми пишат глоба или да си я преместя, не нямало как трябва да я взема от паркинга. Добре, това не е ли малоумна система ????? Да ми закарат някъде колата, вместо просто да им платя там ?
Направих и клипче в което обясних защо ми беше вдигната колата и все още не мога да разбера, какви са тия системи и как за 1 ден става еднопосочна улицата, после става двупосочна, после обратното и т.н.
Ясно ми е, че живеем в джунгла, но така явно да рекетират хората ми е странно.
Днес вдигнаха цялата улица, над 30 коли за няма и 30 минути. :no: На паркинга беше по-населено от мола. Някой следи ли ги тия заповеди, кой какво да вдига и т.н,или просто всеки може да си вземе паяк да си вдига коли и да изнудва собствениците ?

Ето клипчето
https://www.youtube.com/watch?v=zBKIbVHBnmQ

Ето и улицата

https://www.google.bg/maps/@42.6908646, ... 312!8i6656

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Фидел Кастро » 28 Яну 2018, 1:20

Колега, в самия клип ти самия ясно казваш, че има подаден сигнал за неправилно паркирани автомобили. Аналогичен случай и то вече няколко пъти имаше до бизнес център "Белисимо" и автосервиз "Друмник" на бул. "България". За нас, които излизаме от квартала по улицата е някакъв кошмар точно от такива неправилно паркирали и особено тези, които на аварийки спират и дори паркират в дясната лента на бул. "България". Чудя се как още не е станала тежка катастрофа защото в средната лента пердашат юнашки дори с почти 100 км/ч, а се виждат в последния момент заради нарушителите.
От съкварталци разбрах, че въпросните акции са в резултат на многократно подаваните сигнали от живущите наоколо. Най-малкото сме виновни за липсата на паркоместа.
Не се правя на моралист, но явно е имало издразнени съседи, които са намерили начин да повикат паяците. Уверен съм, че си има абсолютно законно основание.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от streetz » 28 Яну 2018, 19:41

Днес явно е някакъв тройно критичен ден за селяндурите. Чакам си на светофара да завия надясно от пазара Димитър Петков по Тодор Александров, светва зелено и тъкмо навлизам в кръстовището - виждам как отляво ми профучава черна Е60-тка. Логично му свирнах и си продължих. Гледам го сельо спрял в лявата лента и ме чака. Спирам и аз и си мисля Ее, колегата сигурно се е усетил какво направи и ще ми се извини. Да, ама не :D Сваляме прозорците : "Кво ми свириш ти ве?", "Пич, мина на червено!", "Аве няма да ми свириш ве, ей охлюв смотан, ямболски селянин ... " и изчезна в дизелов пушек. Сега, че бях съм охлюв - охлюв съм, возех онзи ден родилата ми жена след секцио към болницата и затова се стараех да съм бавен и внимателен. Че съм ямболски селянин - може би съм, ама сега малко ме яд, че не го показах нагледно. Само не знам ако случката беше станала два дни по-рано, когато колата още беше със софийски номера (да се похваля, че намерих накрая заветната Е46-ца), тогава какъв селянин щях да съм? Софийски може би, също като тоя нещастен лaйнaр :lol: АфектирАх се нещо, та сега се чудя що пък да не го намеря да се разберем кой е по-голям селянин :mhihi: Или най-малкото да му строша де що има за трошене по умрялата нафтова печка (според VIN-a излиза да е май първото произведено Е60) :lol: Не е проблем да се открие, ама ... що да е тъй?
След час минавам по същия маршрут и двама не можаха да се разберат кой да заеме лявата лента, та клаксони, спиране, засичане, псувни през прозорците. Явно днес е такъв ден, сигурно от мръсния въздух са нагълтали в повече ...
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от k.milanov » 28 Яну 2018, 21:50

Е, колега днес е неделя все пак :mhihi: Излезнали са масово феноменалните неделни шофьори да ходят " на центъра ", защото няма зона :clap: :mhihi:

Днес по Тракия странно, нямаше джигитизъм, само едно А4 2004-5та ми прави къси дълги преди София, но явно се беше засилил от тунела и нямаше как да му отреагирам , за да го пробвам :mhihi:

Евала правя на шофьори с много по - мощни и по - нови коли от моята, които се държат на положение и са адекватни. Някакъв човек с едно супер ново комби 3та серия (Ф ли са, Г серия ли са :paranoid: ) си караше стабилно 170++. Настига ме а аз изпреварвам със 130-140 дълга колона от автобуси, тирове, коли. Аз го видях веднага и се притесних да не го бавя ( да няма къси дълги и нерви ) и настъпих още малко, но не искам да карам с повече от 160-170. При първа възможност се прибрах, той ме изпревари. Няма да ми светка да ме притиска, дори ми пусна аварийки да ми благодари след като се прибрах :clap: :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от kiko » 29 Яну 2018, 13:13

Колега скорост от 170+ км за мен е адекватно каране в германия по аутобана, но не и по нашите ''магистрали'' които са пълни с неравности,кръпки,доста каращи с 90км.да не говорим за това време на годината на места асфалта е с едно сцепление а след 100м. например със съвсем различно и тн. ако е инцидентно ускоение ок ама всичко друго каращо с над 140км за мен е просто комплексарщина или селяния.От време на време ми е много чудно на разни които се напъват да ме изпреварват с коли които са поне два пъти под моята мощност....за къв чеп? :kuku: като след малко на светофара на Горубляне го гледам 2-3 коли пред мен

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Knoxville_ » 29 Яну 2018, 13:45

Недей, че сега ще дойдат тия, които имат коли 300+ коня и не могат да ги карат с по-малко от 200 км/ч.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от vicho » 29 Яну 2018, 14:06

тормози се дизела с под 200 км/ч на 6-ста :mhihi: :mhihi: :mhihi:

трябва да е работен диапазон :dunno: :driving:

по Хемус има точно 2 места на които може да се кара спокойно с 200+ , като на едното не е толкова спокойно (даже има и паметник)

със 140 км/ч изпреварваш 99.9% от колите, а при някой по-сериозни бабуни и неравности е доста тегаво...

магистралата е УЖАС...

мен лично не ме дразнят тия дето карат с 10-20 км/ч над ограничението (при сух път е нормално), а тези, които карат със 100-110 км/ч през цялото време , а в тунелите със 130 км/ч ... не мога да ги дишам...

цялата магистрала се ГОНИМ ... :ranting: :no: :kuku: :wave: :bang:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 29 Яну 2018, 19:49

Айде че си е пуснал предните халогени, иди-дойди, ама тези отзад?!? Аман от такива и повечето са все от нашата марка...




Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 27.12.2009
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от whatdaf » 30 Яну 2018, 5:51

dextuar написа:Айде че си е пуснал предните халогени, иди-дойди, ама тези отзад?!? Аман от такива и повечето са все от нашата марка...




Sent from my iPhone using Tapatalk

Има и такива, но има и свестни хора с бмв-та. Преди няколко дни понеже не ги знам кръстовищата наизуст и се оказах в лентата за наляво, а трябваше да продължа направо. И разбира се никой не ме пусна докато не се появиха едни ейнджъли в огледалото. Колегата спря, присветна ми, че ме пуска и така. Черна е90 ,320и , софийски номер 4547 доколкото помня. Не е пълно само със селяндури, има надежда.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от devent » 30 Яну 2018, 11:00

whatdaf написа:Има и такива, но има и свестни хора с бмв-та. Преди няколко дни понеже не ги знам кръстовищата наизуст и се оказах в лентата за наляво, а трябваше да продължа направо. И разбира се никой не ме пусна докато не се появиха едни ейнджъли в огледалото. Колегата спря, присветна ми, че ме пуска и така. Черна е90 ,320и , софийски номер 4547 доколкото помня. Не е пълно само със селяндури, има надежда.


От нашите е :) форумен герой е даже.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Club BMW » 30 Яну 2018, 11:34

Даващите път в такива ситуации, не ги ли наричаха в темата толерасти ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от (bubsa) » 30 Яну 2018, 17:09

Топ селянина за днес!Чак учудващо нагъл...Изображение

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от randity » 30 Яну 2018, 18:51

Вчера си седя в офиса. Пешеходната пътека я виждам през прозореца и ми е буквално на 5м от бюрото. Към 15:30 се чува свирене на гуми и задължителното чупене на пластмаси. Обръщам се и виждам един пич с Волво 440 как млати със всичка сила по волана, след като плесна в един бордови Рено Мастър :lol: Вика, псува, пък друг му виновен, че лети като финикиец. А пешеходната пътека има знак, маркировка и светофар.

Днес сутринта си сядам на бюрото с едно кафе и точно отварям е-майл-а. Свирене на гуми и последващият звук от пластмасите, ама в другата посока. Един Транспортер от старите оправи една Рав4-ка.

Утре ако пак има случай, вече ще ги призная
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Petrolhead » 30 Яну 2018, 20:58

на ви един терорист. редовно спира ролса те така, на стълбата

zx860y484_2925238.jpg

oscar-trimontium.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Хаос » 30 Яну 2018, 21:09

страх го е да не се простуди с .22 в торса докато ходи към лимото
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook