3d принтер ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

3d принтер ?

Мнение от © » 14 Апр 2016, 22:09

Знаете ли някой с 3Д принтер, който да ми направи една кутийка (9х5см) от пластмаса и да я изпрати с наложен платеж? Гледах някакви реклами, но нещо били натоварени и няма как

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: 3d принтер ?

Мнение от hell's angel » 15 Апр 2016, 2:52

Има такива по магазините за електронни чаркалъци, на цени м/у 60 ст. и 3 лв. Не са нещо особено като дизайн, ама нали е за онова и-бейското зарядно :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

Е46 Fanatic
Аватар
Мнения: 426
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d; GLK 320

Re: 3d принтер ?

Мнение от Hito » 15 Апр 2016, 5:38

Днес ще погледна дали нашия седи още или го разкараха на някъде.......... :roll:
Иначе за 9х5 мисля ,че няма да има проблем.
Великите умове обсъждат идеи.
Средните умове обсъждат събития.
Дребните умове обсъждат хората.
Убий глупака с мълчание ;)

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: 3d принтер ?

Мнение от © » 15 Апр 2016, 7:47

hell's angel написа:Има такива по магазините за електронни чаркалъци, на цени м/у 60 ст. и 3 лв. Не са нещо особено като дизайн, ама нали е за онова и-бейското зарядно :mhihi: :mhihi: :mhihi:

хаха следиш ми постовете, ибейско или не - няма никакво значение. Не знам дали да го приема като ирония, че търся нещо непременно най-евтино или просто като шеговит пост.
Както и да е, не се познаваме - подминавам

Ще вкарвам вътре една батерия, ибейското зарядно и още една платка + телефон и ще го разнасям с мен. Обикновените кутии стават, но ако не се вкарва и телефон вътре. Всъщност американците използват тик так кутии

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: 3d принтер ?

Мнение от BMW_RIDER » 15 Апр 2016, 9:23

© написа:
hell's angel написа:Има такива по магазините за електронни чаркалъци, на цени м/у 60 ст. и 3 лв. Не са нещо особено като дизайн, ама нали е за онова и-бейското зарядно :mhihi: :mhihi: :mhihi:

хаха следиш ми постовете, ибейско или не - няма никакво значение. Не знам дали да го приема като ирония, че търся нещо непременно най-евтино или просто като шеговит пост.
Както и да е, не се познаваме - подминавам

Ще вкарвам вътре една батерия, ибейското зарядно и още една платка + телефон и ще го разнасям с мен. Обикновените кутии стават, но ако не се вкарва и телефон вътре. Всъщност американците използват тик так кутии



Имаш ли CAD модел на тая кутийка? Дай да го видим - сложен ли е много за 3д принтер, според мен има и други по подходящи методи и най-вече материали за направата. 3д принтерите особено по евтините - визуалното качество на пластмасата не е особено добро, както и здравината. А цената е обикновено е на куб.см от обема на детайла. Иначе като цяло имам един приятел който има 3Д принтер и няма да ти одере кожата.
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: 3d принтер ?

Мнение от hell's angel » 15 Апр 2016, 10:49

© написа: Не знам дали да го приема като ирония, че търся нещо непременно най-евтино или просто като шеговит пост.
Ще вкарвам вътре една батерия, ибейското зарядно и още една платка + телефон и ще го разнасям с мен. Обикновените кутии стават, но ако не се вкарва и телефон вътре. Всъщност американците използват тик так кутии


Имах предвид, че като си тръгнал по пътечката направи си сам не се очаква най вероятно хай енд дизаин, а по-скоро практичност. Та погледни, има варианти с отвори за дисплей и охлаждане и различен брой капаци.
Ubi dubium, ibi libertas

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: 3d принтер ?

Мнение от © » 15 Апр 2016, 11:00

Честно казано, никога не съм имал досег с "3д принтер" така че не знам какво да очаквам. Някакви американци (или италианци) са направили файл, пуснали са го в интернет и те така са си го сглобили. Ако е много зле може и да се откажа въобще от такъв вариант. Проучвам нещата, не съм купил нито телефон, нито нищо, просто искам да си платя една такава пластмасова заготовка и като я видя на живо ще преценявам

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.10.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: магистратура

Re: 3d принтер ?

Мнение от vladi_totev » 15 Апр 2016, 17:03

колега дай файлчето с размерите и дебелина на стените...

Е46 Fanatic
Аватар
Мнения: 426
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d; GLK 320

Re: 3d принтер ?

Мнение от Hito » 15 Апр 2016, 18:19

И нашия принтер е все още на линия :mhihi:
Ако искаш драсни едно лично да ти кажа какво-що и тн :roll:
Великите умове обсъждат идеи.
Средните умове обсъждат събития.
Дребните умове обсъждат хората.
Убий глупака с мълчание ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1448
Регистриран на: 15.09.2004
Местоположение: София

Re: 3d принтер ?

Мнение от KickingKing » 15 Апр 2016, 18:33

Споко, аз още го чакам на лично чертежа от него =))

Само, че ако търсиш евтино 3D принта не е твойто. ТО е добро за единични бройки и малки серии, къстъмизация, а не за евтино. Ако искаш евтино ebay и от там я вземаш или кутийката за тик-так.
А това с евтините принтер и качеството зависи от толкова мн нещаааааа... И колко не е вярно.. .То е един нагревател с CNC механизъм. Технология на над 20 год
Изображение
Изяж бобър - спаси дърво!

Изображение
По-добре да търсиш в google earth къде си пил, отколкото да видиш в youtube как!

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: 3d принтер ?

Мнение от © » 15 Апр 2016, 19:49

То като няма принтери няма, като има има много :D Благодаря на всички, които се отзоваха, но намерих един (случаен), който ще го направи за 15-20 лв което на фона на 64 долара в ибей си е без пари. Е вярно, че в ибейските избора на материали е по-голям като - злато 19 000 долара, метал 2 700 долара и т.н., но мисля да пропусна :mhihi:
Този човек, който ще го прави последно ме питаше за цвят,аз не знаех какъв и той предложи естествен или нещо като прозрачно - нямам представа какво точно е, защото така дефектите по-малко си личат :dunno: Ще видим какво ще пристигне

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1448
Регистриран на: 15.09.2004
Местоположение: София

Re: 3d принтер ?

Мнение от KickingKing » 18 Апр 2016, 8:58

Натуралния няма вътре цвят. Ето примерна рандом картинка от нета
Изображение
Ако не стане пращай файла и ша ти го принтнем по-евтино, както ти и бях написал :)
Кутия като цяло не е труден принт
Изображение
Изяж бобър - спаси дърво!

Изображение
По-добре да търсиш в google earth къде си пил, отколкото да видиш в youtube как!

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: 3d принтер ?

Мнение от © » 18 Апр 2016, 10:21

Не ми хареса, май ще сменям цвета :mhihi: Нека този направи една т.е. каза, че две щях да прати не разбрах защо, но след това ако не ми харесат или пък например искам да добавя по-голяма батерия дали може да се правят промени по този файл? Това трудно ли става?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1448
Регистриран на: 15.09.2004
Местоположение: София

Re: 3d принтер ?

Мнение от KickingKing » 18 Апр 2016, 10:37

Зависи от много неща. Като цяло дизайна е доста труден, но пак казвам самата кутийка е сравнително лесе обект за изработка във всички аспекти.
Изображение
Изяж бобър - спаси дърво!

Изображение
По-добре да търсиш в google earth къде си пил, отколкото да видиш в youtube как!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.10.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: магистратура

Re: 3d принтер ?

Мнение от vladi_totev » 19 Апр 2016, 8:45

Според мен има и други начини да се направи , кутийката и то доста по евтино. Ако имаш възможност колега прати ми чертежче на кутийката и ще направя мостра.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook