Улично куче в общи части на блок

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Улично куче в общи части на блок

Мнение от smamf » 09 Апр 2016, 20:01

Здравейте колеги, казуса е следния:

От няколко месеца във входа на блока живее едно улично куче. Кучето спи на площадката на първия етаж пред асансьора и добронамерени съседи му оставят храна и вода. Кучето е улично, не е кастрирано (няма обозначение на някое от ушите), събира бълхи и пръска косми/козина като миеща мечка. Съответно, във входа мирише отвратително, даже и на урина когато кучето не може да излезе.

Вратата на входа често пъти е оставена отворена за да може кучето да влиза и излиза. Няколко пъти ми се е случвало да изляза за 5 минути до магазина, да изгоня кучето и да го намеря отново във входа на връщане. Очевидно някой го пуска, защото само не може да си отвори вратата, гледал съм го. Единственото положително е, че поне не е агресивно и не лае.

Чак днес видях едната съседка (кучето спи пред нейната врата), която при влизането си му отвори. Попитах я защо пуска кучето във входа, на което тя отговори, че валяло навън. Стана ми ясно какво и защо се случва.

Трябва да си призная, че когато времето беше по-лошо (минусови температури и сняг) и на мен ми е ставало жал няколко пъти и съм пускал кучето във входа. Все пак не съм имунизиран от чувства. Обичам животните, също гледам домашни любимци в апартамента и на село, но винаги под свой покрив.

Въпросната съседка живее със семейството си във входаот няколко месеца, под наем са. Всички други живущи сме от десетилетия във входа, и преди те да се преместят никога не сме имали такъв проблем.

Ясно е, че трябва да се направи нещо по въпроса, въпроса е какво? Не искам нищо лошо да се случи на кучето, този вариант не се обсъжда. Пробвах да говоря със съседката, не разбира от дума.

Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели как го е решил.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Кара: W221 S550 AMG / CLA 220d / X5 3.0d

Re: Улично куче в общи части на блок

Мнение от AngelG » 09 Апр 2016, 20:21

Нещо трябва да се случи - да ... дай 10 лева за пудра против бълхи/кърлежи и един блистер хапчета против чревни паразити и се радвай , че си свършил добро на животното .... не разбирам щом не лае и не скача на децата какво ви пречи .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Улично куче в общи части на блок

Мнение от In_Memoriam » 09 Апр 2016, 20:24

Събираш малко дъски, отделяш си два-три дни (ако искаш да е като мезонета от снимката уплътнен със силикон и фибран за изолация си отделяш седмица :mhihi: ) и правиш като мен:
Изображение

И кучето щастливо, и вие :yes: Само я разполагате някъде около блока, където обикновено обича да се мотае и само ще се научи да я ползва.
Последна промяна In_Memoriam на 03 Юни 2022, 13:07, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Улично куче в общи части на блок

Мнение от dreadx » 09 Апр 2016, 20:38

То сега, миналата седмица де, тъкмо имаше много и всякакъв строителен матрЯл по кофите.

Евала за старанието и със здраве да си го ползва кученцето! - мезонетът кефи на мах! :))))))
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Улично куче в общи части на блок

Мнение от Bogat-Beden » 09 Апр 2016, 20:38

In_Memoriam написа:Събираш малко дъски, отделяш си два-три дни (ако искаш да е като мезонета от снимката уплътнен със силикон и фибран за изолация си отделяш седмица :mhihi: ) и правиш като мен:
Изображение

И кучето щастливо, и вие :yes: Само я разполагате някъде около блока, където обикновено обича да се мотае и само ще се научи да я ползва.
Евала,колега :yes: :bowdown:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Улично куче в общи части на блок

Мнение от smamf » 09 Апр 2016, 21:36

AngelG написа:Нещо трябва да се случи - да ... дай 10 лева за пудра против бълхи/кърлежи и един блистер хапчета против чревни паразити и се радвай , че си свършил добро на животното .... не разбирам щом не лае и не скача на децата какво ви пречи .

Пудрата и обезпаразитяването ок, но мисля скоро да пускам апартамента за продажба и да се преместя в къща. Кажи ми кой нормален потенциален купувач ще се качи да види апартамента като отвори вратата на входа и го ударят косми/урина/куче насреща. Аз бих си помислил, че в този вход са мърлячи и ако това не им е ок, какво остава за съседските отношения и общи ремонти примерно..

Истината е, че не е хигиенично колкото и чисто да е кучето. Понеже всъщност е некастрирана кучка, не изключвам възможността да забременее и тогава какво правим - както е свикнала да живее във входа популацията рязко ще се увеличи, а хигиената още по-рязко ще падне. Който иска да гледа кучето нека си го вземе в тях, нямам нищо против.

Варианта на In_Memoriam е добър, може да се помисли нещо в тази насока. Чудех се ако се уведомят съответните органи дали ще има някакъв ефект? Те ги прибират, кастрират и след това пускат обратно на същото място, нали така? Което е само краткосрочно решение.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Улично куче в общи части на блок

Мнение от adovet » 09 Апр 2016, 21:47

Защо просто не махнете кучето от входа. Ако Ви е толкова жал за него, нека някой да си го прибере и да си го гледа в къщи както си му е реда - чип, ваксинации и т. н

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Улично куче в общи части на блок

Мнение от MartinP » 09 Апр 2016, 23:11

In_Memoriam написа:Събираш малко дъски, отделяш си два-три дни (ако искаш да е като мезонета от снимката уплътнен със силикон и фибран за изолация си отделяш седмица :mhihi: ) и правиш като мен:
Изображение

И кучето щастливо, и вие :yes: Само я разполагате някъде около блока, където обикновено обича да се мотае и само ще се научи да я ползва.


изглежда страхотно наистина,евала за труда колега !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 269
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 320Ci '01

Re: Улично куче в общи части на блок

Мнение от fancooler » 09 Апр 2016, 23:24

In_Memoriam написа:Събираш малко дъски, отделяш си два-три дни (ако искаш да е като мезонета от снимката уплътнен със силикон и фибран за изолация си отделяш седмица :mhihi: ) и правиш като мен:
Изображение


Жив и здрав да си колега! :bowdown:


На автора на темата ще му разкажа една история. Беше точно преди да си купя първата е46-ца - точно събирах паричките. Една студена януарска вечер се прибрах от работа и гледам бащата седнал в кухнята и очите му пълни със сълзи. Попитах го какво се е случило, а той ми разказа как някакво бездомно кученце, което се навърта покрай работата му тръгнало да гони някаква каруца и кола минала през него като му потрошила предните лапи. Нашият го завел на ветеринар, но от клиниката му преложили приспят кучето, защото счупванията били ужасни - едната лапа се държала на кожата и била за ампутация, а евентуално лечение щяло да излезе над 500 лв. без да са сигурни за резултата. Бащата отказал да го приспи и в шока вместо да ми се обади го закарал в неговото хале, че навън не му дало сърце да го остави...

По това време имахме две кучета, макар да живеем в апартамент, но и за миг не се поколебах да помогна на това животинче! Не само спасихме лапите от ампутация, но кученцето си проходи и почти се възстанови - само накуцва леко, защото едното краче е по-късо. Остана си при нас - така се случи, че малко след като го прибрахме едно от моите кучета се наложи да го приспя, защото имаше нелечим тумор на главата... Лечението ми излезе над 800 лв. и добре, че имах скатани пари. Бяха за колата, но и досега не съжалявам, че постъпих така - пак бих го направил!

Казваш, че те е жал за това животинче... Не искам да ти държа сметка, но дали не си по-притеснен за предстоящата продажба?

В противен случай можеше да го обезпаразитиш и кастрираш животинчето или поне да се обърнеш към някоя организация, която да му намери приемен дом и/или осиновител...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Улично куче в общи части на блок

Мнение от ogata » 09 Апр 2016, 23:29

Скритото заглавие на темата явно е "Кажете как да се оттърва от животното, че да не ме гложди после съвестта." :winky:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Улично куче в общи части на блок

Мнение от dreadx » 10 Апр 2016, 2:30

Е да, ама при перспективата за предстоящата продажба, въпросът скоро ще престане да касае автора - и няма да има нужда да се отървава от кученцето - а явно на другите не им пречи.

(- то все на един от 20 нещо ще пречи - ама дали проблемът е в останалите 19?) -- ако си този - единственият - ясно е, мислиш, че останалите съседи "са тъпи, прости и изобщо не са в час" - и затова не могат да разберат какъв е проблемът. Но как да намериш съмишленици, като и тук отношението към същия казус ще е 19:1

А аргументите, че може да попречи на продажбата също не са от най-убедителните. Има ли дори и един жилищен блок, в който е възможно всеки да одобрява всичко, което правят съседите му?

То по същата тази логика, ако беше възможно всеки да се съобрази с всеки -- ще трябва като тръгне някой да продава апартамента, да пита съседите дали няма да имат нещо против.. и дали одобряват новия собственик.. :)

p.s. Ейй, много ме изкефи къщичката! Пред нашия блок са се развъдили котки и не става, но хората от съседния блок си гледат едно кученце. И са му постлали с разни черги на стълбите пред входа на блока, и си го завиват. А когато беше студено една жена си го водеше вкъщи. Ама къщичката много ми хареса - ще им предложа и ако искат, ще им съдействам да му сглобим една такава.

In_Memoriam: Дай още снимки ако има, и подробности за конструкцията, може и в отделна тема.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Улично куче в общи части на блок

Мнение от smamf » 10 Апр 2016, 9:42

Пречи им на не малка част от живущите (тоест не съм само аз) но хората, които преди го гонеха от входа вече им писна и не се занимават заради 2-3 души, които го пускат (вдигнаха ръце просто).

Към колегата със скритото заглавие на темата: не се чудя как да се отърва, така че да не ме гризе съвестта. Най-лесно ми е да метна кучето в комбито и да го закарам на 30-40-50 км, но не е там въпроса. Искам да се намери най-доброто решение за него и за нас.

Сега, хайде като е ни е жал за кучето и вече е създаден прецедент във входа да започнем да прибираме всички животинки с кофти съдба. Около блока се навъртат още 2-3 кучета, да вземем да ги приберем и тях? Аз пък винаги съм харесвал котките повече, защо да не си направим един приют и за тях. Ама има и хора, които ровят по кофите до блока, те зимата къде спят, какво ядат? Айде да ги приберем и тях. Живота е несправедлив и често добри хора и невинни животни са с несправедлива съдба. Да питам тези, които ме обвиняват, ако ви се нанесе някой скитник във входа на блока, дали ще го оставите с месеци, или ще го изгоните на секундата. И тук става въпрос за човек, не за куче. Замислете се малко какво наистина бихте направили, а не се правете на великодушни зад завесата на форума.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Улично куче в общи части на блок

Мнение от smamf » 10 Апр 2016, 9:45

В крайна сметка реших да викна общинската служба, която да кастрира кучето и да го обезпаразити. Ще скова една колибка и ще я поставя отстрани на блока, но според мен първо ще създаде ужасен прецедент, и второ, кучето ще продължи да си живее във входа.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Улично куче в общи части на блок

Мнение от alekangg » 10 Апр 2016, 9:52

Това добре, но и две колибки да сковеш, докато има кой да го пуска вътре и да го храни, то няма само да напусне входа и да се премести в колибката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Улично куче в общи части на блок

Мнение от smamf » 10 Апр 2016, 9:59

alekangg написа:Това добре, но и две колибки да сковеш, докато има кой да го пуска вътре и да го храни, то няма само да напусне входа и да се премести в колибката.

Еми моята идея с тая тема беше как да намерим решение на проблема с пускането (съседите), не самото куче.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook