Средното образование в България

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Средното образование в България

Мнение от Borymeckata » 30 Ное 2021, 8:02

drifty написа:А твоето отношение към него какво е?

Добър въпрос... Честно ли?
Понякога страшно се изкушавам просто да вдигна ръце и да "забравя" за образованието му. Той не е лош по душа, не е проклет и като не го натискам да учи - никакви проблеми няма да има. Обича да помага у дома и ви казвам - ще бъде истинска идилия. Ето ти Боби топката, ритай по цял ден, като се прибереш - гледай вечерта разни тъпи анимации, играй си игрички на телефона, няма проблеми... И всички ще си живеем спокойно, няма да има разправии, казвам ви - идилия. После ли какво ще прави? Ами не знам. Кой може да предскаже бъдещето? Може пък наистина да си намери някаква област, където и неграмотни хора да пробиват, да правят кариера и да бъдат щастливи... А ако се провали и тръгне да рови по контейнерите? Пак няма проблеми - аз съм му казал да учи, той не е искал, избрал е да бъде тъпанар - ами да си троши главата. Аз си измивам ръцете (като Пилат Понтийски... :mhihi: :mhihi: ). Само че... ние с жената сме отговорни хора и знаем, че така не става. Пак ви казвам - аз не очаквам от него да стане професор. Искам да има в главата си някакъв минимум от знания (чисто практически), обща култура с която да се оправи в живота. Опитвам се да му го обясня нагледно - все едно има пред себе си стотици, хиляди врати отворени. Не разбира математиката, не му е интересна, зарязва я - ето че десетина врати се затварят. После българският език така - хайде още десет. Също историята, биологията, английският, географията - едно по една се затварят вратите... Накрая ще му остане само футболът и... какво друго? Да стане престъпник и да лежи по затворите.

Аз съм строителен конструктор. Не съм педагог, не искам и никога не съм искал да работя с хора, особено пък с деца. До голяма степен разчитах на образователната система да му налее на нашия нещо в кратуната празна, да го подготви поне донякъде да се оправя в живота. Ще кажете - егати наивника си... Значи аз съм (опитвам се да бъда) професионалист в моята работа и разчитам на същия професионализъм у другите специалисти. Там (в училище) нали работят професионални учители, учили са 5 години за това, имат години професионален опит, ходят на разни курсове и специализации, някакви ПКС-та постигат всяка година, могат и да се консултират един с друг... Аз не мога да се меря с такъв екип от опитни професионалисти, а и не искам. Те не се занимават със строителни конструкции, съотвено и аз не искам да се правя на педагог и да се занимавам с образование на деца. Обаче се получава, че образователната система абдикира от задълженията си, разпрати малките тиквеници по домовете им и ги заряза - родителите да се оправят. Не беше честно, просто... Аз не прехвърлявм служебните си задължения на другиго, не карам учителя по биология (примерно) да гази тинята под ледения дъжд и да приема кофраж и армировка.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Средното образование в България

Мнение от Jordana » 30 Ное 2021, 8:51

Като го удари хормона в пубертета ще забрави и за топката и за игрите . Не се кахъри толкова , може пък да си намери умна и заможна жена и да не му трябва матемитака :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Средното образование в България

Мнение от Borymeckata » 30 Ное 2021, 10:41

Ако приемем, че противоположностите се привличат... Тогава да, вероятно ще се ожени за нобелова лауреатка - милионерка със собствен бизнес... :mhihi: :mhihi:

Но по-вероятно ще си намери тъпа и мързелива (като него) чалгаджийка, ще народят дечурлига, ще ипотекират апартамента и ще дръпнат два - три бързи кредита - един за нови телефони, втори за екскурзия и третия - да запушат първите два... Аз обаче вече ще съм щастливо пукнал и ми е все тая. :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Средното образование в България

Мнение от streetz » 30 Ное 2021, 10:44

Spunky написа:Суровата истина е, че всичко тръгва и свършва в семейството, а по средата е… средата. Децата не са виновни. Учителите не са виновни.

:yes:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Средното образование в България

Мнение от Jordana » 30 Ное 2021, 17:29

Borymeckata написа:Ако приемем, че противоположностите се привличат... Тогава да, вероятно ще се ожени за нобелова лауреатка - милионерка със собствен бизнес... :mhihi: :mhihi:

Но по-вероятно ще си намери тъпа и мързелива (като него) чалгаджийка, ще народят дечурлига, ще ипотекират апартамента и ще дръпнат два - три бързи кредита - един за нови телефони, втори за екскурзия и третия - да запушат първите два... Аз обаче вече ще съм щастливо пукнал и ми е все тая. :mhihi: :mhihi:

Ами не е точно така , децата си остават деца за родителите до края . Даже и да не гледат тъпи анимации не ритат топка пак са деца :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Средното образование в България

Мнение от Kroki » 30 Ное 2021, 17:38

Най-приспособимите са най-успешни.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: Средното образование в България

Мнение от EBEEMVACIA » 30 Ное 2021, 20:55

Borymeckata написа:Ако приемем, че противоположностите се привличат... Тогава да, вероятно ще се ожени за нобелова лауреатка - милионерка със собствен бизнес... :mhihi: :mhihi:

Но по-вероятно ще си намери тъпа и мързелива (като него) чалгаджийка, ще народят дечурлига, ще ипотекират апартамента и ще дръпнат два - три бързи кредита - един за нови телефони, втори за екскурзия и третия - да запушат първите два... Аз обаче вече ще съм щастливо пукнал и ми е все тая. :mhihi: :mhihi:

ПИСАЛ съм тук за наследниците-все лошо постоянно виждам в обществото ни......първо работих в семеен магазин за авточасти-ами собствениците се разведоха,а дечицата бащата го шибнаха в дом за стари хора с алцхаймер и там умря баща им,а майката почина от рак и децата се разбегаха по наследените имоти..

масово деца гонят родители от бащин дом като се оженят-сега съм на такава квартира-сина изгони родителите от апартамента 5 стаи и майката купи за нея друг-гарсионера...

който иска деца да му мисли....
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Средното образование в България

Мнение от bum_bum » 30 Ное 2021, 21:27

Marcus Aurelius : [Marcus Aurelius gets down on his knees] Commodus. Your faults as a son is my failure as a father.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Средното образование в България

Мнение от vicho » 30 Ное 2021, 22:17

bum_bum написа:Marcus Aurelius : [Marcus Aurelius gets down on his knees] Commodus. Your faults as a son is my failure as a father.


не, бе, баце... пак си прочел грешно...

винаги друг ни е виновен

:clap:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Средното образование в България

Мнение от ///M Power » 30 Ное 2021, 22:24

Kroki написа:Най-приспособимите са най-успешни.


Абсолютно, виждал съм много хора в един момент да превключат и започват да наваксват изпуснатото. Но все си мисля, че трябва да има баланс, да трябва да се учи, но трябва и човек да гледа около него, както колегата каза може да се превърнеш в аутсайдър и тогава пак лошо. Средата е много важна, родителите също, но и келешите около децата влиаят много. За съжаление вярна тактика няма, за всеки е различен.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Средното образование в България

Мнение от hell's angel » 01 Дек 2021, 0:43

Borymeckata написа:Ако приемем, че противоположностите се привличат... Тогава да, вероятно ще се ожени за нобелова лауреатка - милионерка със собствен бизнес... :mhihi: :mhihi:

Но по-вероятно ще си намери тъпа и мързелива (като него) чалгаджийка, ще народят дечурлига, ще ипотекират апартамента и ще дръпнат два - три бързи кредита - един за нови телефони, втори за екскурзия и третия - да запушат първите два... Аз обаче вече ще съм щастливо пукнал и ми е все тая. :mhihi: :mhihi:


А бе и на теб, Резуня и сие, ти промиха мозъка на дърти години :mrgreen:, но не правим от това голям НАвъпрос из темите за ВСВ, докато тролиш насъскано :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Средното образование в България

Мнение от Borymeckata » 01 Дек 2021, 8:51

Така е, всеки се поддава на влияния и внушения. :mhihi: :mhihi:
Те рекламите нали така работят...

Ще видим какво ще стане с хлапето. Всъщност не за него (конкретно) повдигнах темата, а защото ми се струва, че от "неприсъственото" средно образование няма никаква полза в момента и си е чисто губене на време и отбиване на номер. Което си становище опитах да илюстрирам с нашия тиквеник.

Какво значи да си "приспособим"? Утре ако стане наркодилър, ако започне да краде коли или да обира апартаменти - и това си е вид приспособяване... Добре, всеки сам си намира начин да се приспособи, но защо да отричаме образованието? Училищните знания пречат ли на приспособяването?
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Средното образование в България

Мнение от Jordana » 01 Дек 2021, 9:24

Виж педагогическата система на А. Макаренко , може да ти е от полза . Призната е за една от 4 уникални педагогически системи на ХХ век .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Средното образование в България

Мнение от pampo » 01 Дек 2021, 9:31

И в другата тема го говорихме, след като момчето иска да играе футбол, защо го спираш? Все едно ваще да те бяха карали да станеш боксьор, а ти да не понасяш насилието. Няма как да му привлечеш вниманието към науката насила. Най-много да прецакаш шансовете му за добра реализация в спорта.

Ще опонирам и за онлайн обучението. Детето ми е втори клас и изобщо не харесва онлайн, НО. В момента почна да се разболява и веднага я прибрахме онлайн. Сега ще си бъде в крак с материала без да се мъчим ние да я учим, в същото време няма да пръска бацили и да ходи полу-болна на училище. Когато аз бях малък си изпусках седмицата, през която съм болен без почти да разбера какво е станало в училище.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Средното образование в България

Мнение от Borymeckata » 01 Дек 2021, 11:02

Никога не съм го спирал от футбола. Напротив, доскоро дори плащахме някаква такса, от тази година стана безплатно. Ходи редовно на тренировки, имат мачове с отбори от други градове, всеки уикенд пътуват някъде или друг отбор им гостува. Знам, че вече играят на големия стадион. Имат нов треньор, говорил съм с човека - доста интелигентно звучи, педагог, учител е по физическо. Говорихме с треньора дали да запиша хлапето в спортно училище, но за момента не препоръчва.

Аз нямам против да спортува и дори да играе футбол, само искам това да не бъде за сметка на образованието му. "Не съм учил, щото имахме мач" - това не искам да чувам. Казвате - реализация с футбола. ОК, ако стане така. Ами ако не стане? Тогава - какво? Нали трябва да има резервни варианти?
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook