Средното образование в България

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Средното образование в България

Мнение от Jordana » 26 Яну 2023, 21:21

После пък англичаните половината свят, така са създали и щатите. Защо не говорят там на индиански?
Незнам . Предполагам защото индианците на са имали британски буквар , огнена вода , огнестрелни оръжия и одеяла заразени със едра шарка ? :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Средното образование в България

Мнение от Top Gun Maverick » 26 Яну 2023, 21:29

Че те и нас така ни завладяха сега, само където вместо подаръци във фирмата на одеала ни раздават други благинки.
Какво щеше да правиш без последния айфон на цена за която на улицата биха те убили? :shock: И да ти втълпят успешно, че трябва да го смениш, както и с нов и нов телевизор от който практически нямаш нужда. Нали видя какво стана с 3д телевизорите, аха всички се юрнаха да ги купуват БЕЗ да имат нужда от тях и те ги спряха, просто защото фокуса на успя да проработи до край.
А Ковид ваксините? Как всички имаха нужда изведнъж от тях, а сега сигурно се ваксинират 1% от всички, които преди се надпреварваха както хората за билетчетата преди не много години.
Последна промяна Top Gun Maverick на 26 Яну 2023, 21:33, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Средното образование в България

Мнение от Моджо » 26 Яну 2023, 21:32

Фокуса не стана щото са скъпи за правене. Аз от моя съм си много доволен (
Хм,хм...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Средното образование в България

Мнение от Top Gun Maverick » 26 Яну 2023, 21:35

Те щяха да поевтинеят. А като бяха скъпи, сигурно олед телевизорите ги пуснаха евтини, особено пък първите години. :mhihi: Нищо не им беше чак толкова скъпото, просто хората осъзнаха, че не само ненужно, ами и кофти, досадно и гадно да гледаш 3д. То и на големия екран нещо намаляха 3д филмите. В началото на тая тъпотия бяха пускали вече всичко на 3д, дори филми които са само диалози без грам ефект. :kuku: За щастие и това мина.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Средното образование в България

Мнение от Моджо » 26 Яну 2023, 21:37

Нямаше да поевтинеят. Или поне не чак толкова много.
На мен па не ми е нито гадни, нито досадно, нито кофти да гледам 3д.
Пп а и 3д услуги немА. Защо са даваш една шапка пари кат ще изгледаш 10-на филма и толкоз. Друго нема.
2д към 3д въпреки, че Lg-то го прави много добре не гледам и аз. Ма иначе научнопопулярни филми имам 20-тина и си ги гледам.
Последна промяна Моджо на 26 Яну 2023, 21:53, променена общо 1 път
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Средното образование в България

Мнение от Jordana » 26 Яну 2023, 21:45

Е то да гледаш филми не ти трябва да можеш да четеш , във филма ти говорят ...и вероятно няма да е на индиански да се червиш от срам :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Средното образование в България

Мнение от Binev_OuT » 30 Яну 2023, 0:05

alekangg написа:Българския ще става официален език в Европа ли, да не казвам по света...

Управата на форума си е свършила работата , за което благодаря.
Но е изтрила едно опровержение на горната , неграмотност и НЕинформираност.
В частност:Българският език Е официален език в Европейския съюз .... не че ще става , Той Е ....

"В ЕС има 24 официални езика:

английски, български, гръцки, датски, естонски, испански, италиански, латвийски, литовски, малтийски, немски, нидерландски, полски, португалски, румънски, словашки, словенски, унгарски, фински, френски, хърватски, чешки и шведски."

Източни: https://european-union.europa.eu/princi ... nguages_bg
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Средното образование в България

Мнение от Nickelback » 08 Мар 2023, 16:04

В някоя от темите четох нещо за поколенията, та се сетих и за тая тема по следния повод.

Уикенда се виждах с един мой стар преподавател от училище. Причината беше по моя инициатива, а именно - преди време ми трябваше малко да си опресня спомените по разни цифрови вериги, та се бях сетил за един предмет, който имах в училище - "Цифрова и Импулсна Схемотехника". Това беше един от най-интересните и полезни за мен предмети по онова време. Именно същият този предподавател, който го водеше, е един от двамата човека, който ме научи да разсъждавам схемотехнически. Другият е баща ми :) Преподавателят вероятно е един от малкото хора, които познавам, при които поне едно 99% от казаното е изпълнено със 100%-тов смисъл, без грам празнословия и общи приказчици. Без зазубрени положения и овъртания. Даващ множество примери, задачи, и упражнения, че и проект накрая даже правихме при него.
И понеже човекът сега е на 70-75 години, едвам го издирих, за да ми даде (отново) един свитък записки, който той собственоръчно беше подготвил за нас, простите тогава десетокласници, да се учим и да попиваме :ok: Като разбрах преди месеци, че съм си загубил точно тия записки (по принцип си пазя всичко от училище), направо се мразех :banghead: Радвам се, че човека е жив и здрав, и че откликна на молбата ми, макар и с два месеца закъснение след като го бях потърсил и писал във фейсбук :yes:

Прилагам част от материалите тук, и се питам колко ли са сега преподавателите, които така саможертвено биха инвестирали подобно време и усилия, да сведат по един достъпен начин, материал от университета до ниво десетокласник :dunno:
И друго се чудя - защо аз тия неща не съм ги учил в университета, а само вяло са ми споменавали за тях някакви изкукали старци в голямата си част :dunno:

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

ИзображениеИзображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Средното образование в България

Мнение от streetz » 08 Мар 2023, 16:44

Учеха се схемотехники в ТУ-София, втори курс ако не се лъжа. Проблемът беше, че се обясняваше на две - на три все едно само ни припомняха материала, което беше ОК за хората идващи от техникуми. Но за такива с профил математика, или по-лошо - езикова гимназия, беше голяма мъка да го схванем. И пак се научаваха нещата де. Даже сега пробвах да си вляза в студентското досие, незнайно как си спомних дори факултетния номер - имал съм 4-ки и 5-ци на цифровата и аналоговата, което за мен си е направо чудо :lol:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Средното образование в България

Мнение от Nickelback » 08 Мар 2023, 16:57

streetz написа:Учеха се схемотехники в ТУ-София, втори курс ако не се лъжа. Проблемът беше, че се обясняваше на две - на три все едно само ни припомняха материала, което беше ОК за хората идващи от техникуми. Но за такива с профил математика, или по-лошо - езикова гимназия, беше голяма мъка да го схванем. И пак се научаваха нещата де. Даже сега пробвах да си вляза в студентското досие, незнайно как си спомних дори факултетния номер - имал съм 4-ки и 5-ци на цифровата и аналоговата, което за мен си е направо чудо :lol:

Коя специалност това?

Иначе аз (КСТ) при "Тихия' Тригер" :mhihi: (доц. Ангел Попов по "Цифрова", ТУ) се освободих по някаква схема. Бяха някакви глупости тотални дето ни "изпитваше", писа ми шестица и не съм му влизал изобщо, и всъщност не знам какво точно са учили колегите :roll: :mhihi: Та явно нивото не е било нещо кой знае какво... :dunno:
Виж, например "Микропроцесорни Системи" беше по-смислено при тандема проф. Мартинов/Високов, и по-скоро го приемам като леко надграждане на ученото в училище, но нищо "уау" като цяло :dunno:

ПП: Смислено преподаваните предмети в ТУ тогава, ми се броят на пръстите на едната ръка като се замисля - "Физика" (1 и 2, при Копринков), "Математиките" (без малоумните доказателства, и ако може да са при тогавашния асистент Георги Венков - сега професор :shock: ), "Теоретична Електротехника" (1 и 2, при Станчев), "Сигнали и Системи" (в някаква степен, не помня името на предподавателя), и имаше някакви "Измервания", при един дето ги разбираше нещата, но вече не го помня и него :dunno: Май са това - това ти архитектури, операционни системи, програмирания разни - лешшш пълен... :dunno:
Последна промяна Nickelback на 08 Мар 2023, 17:10, променена общо 1 път
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Средното образование в България

Мнение от streetz » 08 Мар 2023, 17:09

Nickelback написа:Коя специалност това?

КТТ :yes:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Средното образование в България

Мнение от Nickelback » 08 Мар 2023, 17:12

streetz написа:
Nickelback написа:Коя специалност това?

КТТ :yes:

Ааа това беше по-смислената специалност тогава, да, може и да сте понаучили повечко :yes: :bchug: Даже тайнично ме е яд, че не я предпочетох КТТ-то навремето... Не че щеше да има някакво кой знае какво значение на практика :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Средното образование в България

Мнение от dankata » 08 Мар 2023, 22:58

Вай вай, тия всичките имена горе как ме върнаха две десетилетия назад...
Инак и аз си помня още факултетния, той даже е още активен :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Средното образование в България

Мнение от cod-cdbp » 09 Мар 2023, 9:50

Ти къде ме върна... Поздрави на Дунчев, предполагам, че него имаш предвид. :smoke:

Иначе тези неща, не само ги помня, а сега като погледнах "записките" вникнах в логиката. И то без скоро да съм ровил цифрова схемотехника :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Средното образование в България

Мнение от Nickelback » 09 Мар 2023, 10:12

dankata написа:Вай вай, тия всичките имена горе как ме върнаха две десетилетия назад...
Инак и аз си помня още факултетния, той даже е още активен :lol:

cod-cdbp написа:Ти къде ме върна... Поздрави на Дунчев, предполагам, че него имаш предвид. :smoke:

Иначе тези неща, не само ги помня, а сега като погледнах "записките" вникнах в логиката. И то без скоро да съм ровил цифрова схемотехника :yes:


:bchug:

Точно така - Дунчев :) Жив и здрав е човекът, все същия си е, макар и вече на години :roll: Каза, че се радва, че негови материали ще влязат пак в употреба, и че адмирира всяка една кауза, за която се борим по отношение на това, училището да просъществува дълги години напред. Изрази своята загриженост кой ще заема поста директор, когато някога Стела започне по естествен път да се поотегля от така отговорния и важен пост :yes: Та така... поговориме си - за мен беше безценна тази кратка среща!

Давайте по-нататък да се връщаме и да ги учим тия младежи! :bchug: На мен ми е малко напечено напоследък, та от 3 години почти, не съм преподавал... Ама по-нататък - пак с удоволствие! Помня горе-долу какви учебни планове бяхме наредили със Стела и другите ентусиасти, що-годе да са в синхрон с МОН, та вече трябва да са влезли в сила май. Бяха интересни :)

ПП: Подобна философия и аналогии за разбиране на схемотехниката изповядва и един друг преподавател от ТУ-София - Кирил Мечков :) Също много ценни лекции бяха, особено за колегите, които нямаха представа от схемотехника. Ето примерите от негови материали:

https://en.wikibooks.org/wiki/Circuit_Idea/Philosophy

https://www.researchgate.net/profile/Cyril-Mechkov

https://circuitstories.blogspot.com/p/posts.html

I have taught analog, digital and microcomputer circuits for almost 40 years at the Computer Systems Department of the Technical University of Sofia. My pursuit is to reveal the fundamental ideas behind circuits and to show them to students and web readers. I do this relying more on my imagination, intuition and emotions than on the pure logic and reasoning. I prefer to understand and explain instead to learn and tell circuits to students. Visit also my blog https://circuitstories.blogspot.com.


Изображение

Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook