Средното образование в България

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Средното образование в България

Мнение от TNT » 13 Фев 2020, 16:07

Bogat-Beden написа:както и съвременната им употреба.

Основно в тази част куца всичко :yes:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Средното образование в България

Мнение от alx » 13 Фев 2020, 18:54

BMW_POWER написа:alx, недей така. "Трейд скуулс" къде? В бг-то е едно, тук е друго. Поне при мен де. Колежът е различен от "средното". Много съм убеден, че електриджията ти е завършил колеж и има тапия за това.


говоря за америка. мисълта ми беше, че не е задължително да имаш висше за да правиш добри пари.

и моя електротехник е завършил ето този "техникум" през два града от моя:

https://www.keefetech.org/career-and-te ... -education

няма висше. но пък има хубава къща и 15 метрова яхта...

на човек ако му се работи винаги има начин.

за родината не зная как е разбира се. не ми е било тема от много години.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Средното образование в България

Мнение от Сондьора » 13 Фев 2020, 19:47

Ми по спора по-горе ( да отбележа за БГ, става дума) , повечето титуляри милиардери са или бивши шофьори или старшини, а и спортист (незнам колко преподаваха в спортното :mhihi: )

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Средното образование в България

Мнение от BMW_POWER » 13 Фев 2020, 19:53

alx, говорим за бг-то. Знам рейтовете тук. При теб ти ще кажеш. Иначе и тук във форума има "изпълнителни директори" с основно. Е, стига да не е завършил средно след 40- така. Шофьорите е факт. Познавам такива, дето са шефове на охранителни фирми на банки. Чувал съм за станали министри...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Средното образование в България

Мнение от Jordana » 13 Фев 2020, 21:17

Ама тоя , как беше ....Божков е с две висши . Математика и икономика , обаче като гледам как свърши явно се е прекарал с толкова образование . От друга страна за да ръководиш успешен бизнес не се иска особено високо IQ , но образованието не е излишно на никого . Любимите ми примери за учили недоучили милиардери са Бил и Мъск , имам предвид примери за изключения които потвърждават правилото :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Средното образование в България

Мнение от steeN » 13 Фев 2020, 21:32

Технически погледнато е най-успешния и то с огромна разлика от всички останали такива като него... та образованието му може да не е било без хич :mhihi:
Мъск е с недовършена докторантура по теоретична физика в Станфорд. Това ако минава за недоучил :lol: То само да влезеш там и живота ти е начертан.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Средното образование в България

Мнение от Jordana » 13 Фев 2020, 21:47

Верно ли ? ...теоретична физика в Станфорд....
Че той напуска 2 дни след като е записан . Или за такъв гений като него 2 дни са достатъчни да си направи докторантурата , и са му останали само рецензентите да ударят по един параф :mhihi:
Човека е един счетоводител по образование и за да не се излага го титуловат "изобретател" . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Средното образование в България

Мнение от drago_pavlov » 13 Фев 2020, 21:56

Jordana написа:От друга страна за да ръководиш успешен бизнес не се иска особено високо IQ , но образованието не е излишно на никого . Любимите ми примери за учили недоучили милиардери са Бил и Мъск , имам предвид примери за изключения които потвърждават правилото :mhihi:

Както винаги не знаеш къде се намираш...
Точно за успешен бизнес се иска високо IQ, което не е обвързано с образованието. То е просто едно добро допълнение.
Но ако си кон с капаци, дори и наредил 6-ците отгоре до долу, има голяма вероятност да монтираш климатици цял живот...
А за недоучилите - едно е да не завършиш Харвард, а съвсем друго да не успееш да изкласиш средно в Горно нанандолнище :mhihi:

Jordana написа:Човека е един счетоводител по образование и за да не се излага го титуловат "изобретател" . :dunno:

ВЕрно ли :mhihi:
Такива счетоводители с лопата да ги ринеш покрай унсс, нали :mhihi:
Ама нещо не изобретяват :dunno:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Средното образование в България

Мнение от Bogat-Beden » 13 Фев 2020, 21:58

Изображение
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Средното образование в България

Мнение от Jordana » 13 Фев 2020, 22:23

drago_pavlov написа:
Jordana написа:От друга страна за да ръководиш успешен бизнес не се иска особено високо IQ , но образованието не е излишно на никого . Любимите ми примери за учили недоучили милиардери са Бил и Мъск , имам предвид примери за изключения които потвърждават правилото :mhihi:

Както винаги не знаеш къде се намираш...
Точно за успешен бизнес се иска високо IQ, което не е обвързано с образованието. То е просто едно добро допълнение.

Кое точно не разбра от подчертаното ? Аз знам какво съм написал , няма нужда да го повтаряш същото с твои си думи .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 20.03.2007

Re: Средното образование в България

Мнение от blackgod » 13 Фев 2020, 22:48

BMW_POWER написа:
blackgod написа:Къде видя "останали полове" и агресия за навиране на каквото и да било? Аз се дразня на това как евтина сензацийка на незнайна леля се приема за чиста монета и става новина и се подхваща от простолюдието и олигофрените от парламента...
И естествено НПО-тата са виновни за всичко и искат да затрият нацията ....


Колега, за мен не е нормално 8-10годишни деца да бъдат атакувани от гей организации в училище. Извинявай, но травестити и "мъжки" лесбийки са последните хора, които бих искал да дават начално полово образование на детето ми. И то преди всички други. За твое сведение, имам гей двойка съседи. Единственият по-добър вариант за съседи е ... гробище. Единият е по-дръпнат и обикновено отговаря с ДА и НЕ. Другият е уникален сладур. С чувство за хумор и винаги можеш да си кажеш нещо. За близо три години никога не съм чул звук от тях. От вратата в колата и обратно.
Нивото на учителите е много важно. Това е призвание и не всеки може да го прави. Чичо ми е бил даскал в СПТУ по Енергетика в Орландовци едно време. Още пази снимки, как учениците го носят със стола и бюрото из двора на училището. И това е било традиция.
Наистина ми е интересно млади колеги да кажат, как е сега. Не ние дъртите да разсъждаваме
Къде ги видя хората които преподават? Аз в репортажа не ги видях. Гледайки хората от организацията видях само нормални жени...
А и ако оставя сексуалната ориентация на децата ми да я определят други хора, значи съм го закъсал много.. аз и жена ми ако не сме достатъчно добър модел за подражание за децата си, значи нищо не става от нас като родители.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Средното образование в България

Мнение от drago_pavlov » 14 Фев 2020, 10:38

Jordana написа:
drago_pavlov написа:
Jordana написа:От друга страна за да ръководиш успешен бизнес не се иска особено високо IQ , но образованието не е излишно на никого . Любимите ми примери за учили недоучили милиардери са Бил и Мъск , имам предвид примери за изключения които потвърждават правилото :mhihi:

Както винаги не знаеш къде се намираш...
Точно за успешен бизнес се иска високо IQ, което не е обвързано с образованието. То е просто едно добро допълнение.

Кое точно не разбра от подчертаното ? Аз знам какво съм написал , няма нужда да го повтаряш същото с твои си думи .

И ти не знаеш какви си написал :mhihi:
Както обикновено :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Средното образование в България

Мнение от Jordana » 14 Фев 2020, 11:16

Специално за теб , "особено високо IQ" НЕ Е същото като "високо IQ" . Това не са равнозначни степени в градацията . Така че опитваш да ми приписваш нещо което не съм написал и после да го оборваш . За да не изпадаш в подобни ситуаци ще ти напомня че тия менса тестове са твърде субективни . Грешката е повече от 15 точки в зависимост от социалната среда .Още самия им създател в началото на ХХ твърди че те не трябва да се използват за оценка когнитивните способности на хората . Това са тестове които оценяват единствено възможностите на хората да решават определен тип задачи . Това не е тест за креативност и гениалност . Затова в САЩ е забранено със закон да се оценяват способностите на хората с такива IQ тестове в образователната система и при кандидатстване за работа . През 2012 г е проведено мащабно изследване чрез такива тестове на повече от 100 000 човека по цял свят. Резултатите показват категорично че за успешна социална реализация не е необходимо "особено високо IQ " не по малко важни са качествата на характера на личноста . Креативноста и стремежа към познание и получаване на нови знания е решаващ а не "особено високото IQ " :mhihi:
Последна промяна Jordana на 14 Фев 2020, 12:12, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Средното образование в България

Мнение от vicho » 14 Фев 2020, 11:36

вие двамата един и същ човек ли сте? :kuku: :wave:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Средното образование в България

Мнение от drago_pavlov » 14 Фев 2020, 11:52

vicho написа:вие двамата един и същ човек ли сте? :kuku: :wave:

Това мнение ще го докладвам като обида :mhihi:

Jordana написа:Специално за теб , "особено високо IQ" НЕ Е същото като "високо IQ" . Това не са равнозначни степени в градацията .

Я ми ги разясни степените на градацията, да съм подготвен следващия път.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook