INFINITI FX35 (S50) 2003-2008

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 11.04.2008
Пол: Мъж

Re: INFINITI FX35 (S50) 2003-2008

Мнение от integral » 16 Юни 2022, 14:09

Живота на водната помпа при тези двигатели е практически равен на живота на самият двигател. Аз поне не съм попадал на информация за някакви проблеми с нея. Съшото важи и за механизма на VVTi (ваноса).
Най-странен и дразнещ, а и подозрително късно отстранен е проблема с въпросните две тъпи гарнитурки.
- Татко, това е новият ми приятел. Той е влогър, трейдър, маркетинг гуру и инфлуенсър...
- Абе дъще, абе дали няма как да се съберете пак с онзи циганин? :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: INFINITI FX35 (S50) 2003-2008

Мнение от ildivvy » 16 Юни 2022, 14:39

За гарнитурите е ясно :yes: ! Защо изобщо са използвали такива..? Пари ли спестиха, какво ли :dunno: ? Евентуалния проблем с помпата е по-скоро живота на двата О-пръстена, които разделят антифриза и маслото! Макар, че във темата на руснака от линка, пише, че е имала минимален луфт и самата помпа и е решил да я смени и нея, за да не стане по-зле... Същото конструктивно решение е използвано и в 3,7 мотора на Форд във варианта за предно-задвижвани МПС-та. При тях обаче протичането било често... Самия мотор иначе бил супер-чук!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 11.04.2008
Пол: Мъж

Re: INFINITI FX35 (S50) 2003-2008

Мнение от integral » 16 Юни 2022, 15:06

Доколкото съм чел японците имат странният навик да ползват разни хартиени гарнитури и в други техни двигатели от други марки, тоест случаят с тези не е някакво изключение :dunno: Вероятно наистина са решили да икономисват пари по такъв нелеп начин, но пълно щастие няма :mhihi:
Като цяло обаче и двата двигателя 3,5 и 3,7 са едни от най-добрите V6 в тази категория мотори :yes:
- Татко, това е новият ми приятел. Той е влогър, трейдър, маркетинг гуру и инфлуенсър...
- Абе дъще, абе дали няма как да се съберете пак с онзи циганин? :mhihi:

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook