Желание за емиграция, къде и защо?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 413
Мечтае да кара: 628CSI

Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Haddess » 24 Юли 2015, 9:13

Добро утро колеги, разрових се в търсачката и не намерих подобна тема. Колко от вас мислят да хващат еднопосочен самолет? Идея за къде и колко време? Причина (99% ще кажат Българската икономическа депресия :mhihi: )
Нека аз като първо писане да вметна, че като млад човек с желание да се развива не виждам перспектива за развитие и кариера, нищо че следвам!
Имам огромното желание да замина за икономически растящи държави, най-вече САЩ и Австралия тъй като, повечето деца на 90-те години съм израстнал с Английски език.
Брат ми е в САЩ така че, имам преки наблюдения как седя нещата там. Започваш някъде работа без квалификация, парите ти стигат да живееш, писва ти има курсове за 90% от работните места, караш курс израстваш една идея, парите ти стигат и остават малко да заделяш. Като във всеки от случайте не мислиш за нужните разходи като храна и гориво и дрехи. Съдебната система работи ефективно, тоест уважават се човешките права и правото на живот.
Минусите ги знаем всички, позволява се и се толерира издигането на монополи, което не пречи чак толкова на малкия и среден бизнес, високите цени на имотите и кредитите както и кофти климата в някой щатове.Както и гетата, и най вече ГМО-то !

Австралия като дестинация също е привлекателна , имат доста висок стандарт на живот особено в Мелбърн, който се е водил един от най скъпите градове за пребиваване преди години.Като плюс слагаме високите и природни залежи. Минусите са малко повече. Има два сезона горещ и много горещ.Природата им позволява стайните паяци да са тарантули и други смъртоносни гадинки :mhihi: .
Последна промяна Haddess на 24 Юли 2015, 10:13, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Nukem » 24 Юли 2015, 10:05

Мой приятел сега ще емигрира в Австралия, мисля като се установи да ходя при него, имай в предвид че първо нямат послоство в Бг, ще трябва да ходиш до Гърция и отделно, документи изпити по език, поне година ще ти трябва за да се организира всичко, за Щатите мога да ти кажа само хубави неща 5 месеца прекарах там, най-хубавия период от живота ми.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от u`F`o » 24 Юли 2015, 11:14

Бях в САЩ - готино си живеят хората, обаче определено не желая животът ми да преминава в задръствания и пътуване с колата. За момента съм пас за там. По-скоро като стана на 45 с една къща на плажа

Австралия - всичко е отровно и е навсякъде. Супер далече ми е от тук. Не съм ходил. Предполагам е яко.

Европа - в сравнение със САЩ и Австралия, все едно съм се преместил от Пазарджик в София. На два часа с транспорт (самолет), наша култура като цяло. Има какво да се види, има и къде да се обикаля.
Предпочитани дестинации - Дъблин (всички хвалят хората там) - виж времето е скапано.
Около Лондон - в моя бранш има много работа в UK като цяло. Има много писти и трак дейс. Колите са почти безплатни.
Виена - не съм бил там. Чувам добри отзиви, надявам се, че не е скъпо като в Мюнхен area.

Причина - полето за развитие в БГ, поне за мен в момента, е ограничено. Т.е. дори да искам да вървя нагоре, има 8 фирми, които се занимават с мрежи в БГ и аз съм бил вече в 5 от тях. Международен опит би ми дошъл добре.
София ми е доста скучна вече. От 10 години съм в града ( с прекъсвания) и ... омръзна ми просто.
Пари - мога да изкарам за една къща с гараж и слънчеви панели (около София) за няколко години в чужбина. Защо да се мъча тук, 30 години за това?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от GecataBMW-E46 » 24 Юли 2015, 11:51

Пичове не ви познавам обаче в БГ средата за самостоятелно развитие е перфектна с малко може да се реализира нещо което да ви носи пари,истинските българи оставаме тук да се борим.Който има малко акъл и не са му забити ръцете в гъза успява.Всеки реве и се оплаква никой не се наема да успее.Кво си мислите,че там ще сте айлякчии и ще ви падат парите отгоре?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от cod-cdbp » 24 Юли 2015, 11:56

GecataBMW-E46 написа:Пичове не ви познавам обаче в БГ средата за самостоятелно развитие е перфектна с малко може да се реализира нещо което да ви носи пари,истинските българи оставаме тук да се борим.Който има малко акъл и не са му забити ръцете в гъза успява.Всеки реве и се оплаква никой не се наема да успее.Кво си мислите,че там ще сте айлякчии и ще ви падат парите отгоре?


1000% съм съгласен с теб.
Но мен лично ме дразни друго и това са хората - нихилизма, липсата на възпитание, простащината и издигането й в култ и тн и тн.
За мен това е причината да искам да емигрирам. Ръцете са ми на правилното място, така че и тук и там ще се справя.
Като дестинации - няма да е САЩ определено. Твърде пластмасово и еднократно се живее там, което ме дразни, няма я културата, която има в Европа и тн.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 413
Мечтае да кара: 628CSI

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Haddess » 24 Юли 2015, 12:12

GecataBMW-E46 написа:Пичове не ви познавам обаче в БГ средата за самостоятелно развитие е перфектна с малко може да се реализира нещо което да ви носи пари,истинските българи оставаме тук да се борим.Който има малко акъл и не са му забити ръцете в гъза успява.Всеки реве и се оплаква никой не се наема да успее.Кво си мислите,че там ще сте айлякчии и ще ви падат парите отгоре?

Колега, като виждаш темата не е с лични нападки. Така, че моля придържай се към нея.Всеси има самосъзнание и право на избор. Истински Българин или не мисля, че има значене.

Едно ще ти кажа щом започваме с лош тон ! :bchug:

1.В България няма съдебна система, права има за който има средства.Работодателя може да те прави на 6 ст. и ако ти каже, радвай се, че имаш работа знаеш ли колко хора чакат за твоето място, трябва да го гледаш и да се :bowdown: ... Защото инак 6 месеца ще гледаш обявите в jobs-а :mhihi: А държавата не прави нищо по въпроса пример е капанчетата по всички спирки в София се махнаха, на тяхно място само Lafka?

2.Бизнеса е под всякаква критика поради простата причина, че се краде много с пълни шепи,правят се далавери за да можеш да прикриеш реално приходи, които да усвойш накрая или се почва тормоз от институцийте НАП, ДВСК ако си в хранително вкусова промишленост или ресторантьорство.Като по големите предприятия просто дават отрицателни финансови отчети (това можеш сам да провериш). Ако беше прав Mercedes,Dacia,Peugeot щяха да се правят в България не в Турция. Големите Български производители нямаше да бягат в съседна Румъния.В българия щеше да има повече ПЧИ ( преки чуждестранни инвестиции ) !

3.Сивата икономика е в доста голям процент, като 50% от автосервизите например. Работиш без фирма водиш се на борсата като доброволно безработен, сам си плащаш здравни осигуровки и т.н :dunno: И по невнимателност ако пребиеш някой човек няма да си понесеш последствията защото ти реално си никой срещу 50-100 лв. ще го потвърдят и данъчните :mhihi: !

Това означава ли, че когато човек иска да работи съвестно, без да краде и мами, както си пише по книгите и правилата той е с ръцете в г... :dunno:
Последна промяна Haddess на 24 Юли 2015, 12:36, променена общо 4 пъти
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Bogat-Beden » 24 Юли 2015, 12:19

Западна Европа (особено северозападна) е почти отлично място за живеене(изкл. климата..)
НО,ако си решил да оставаш там,ще трябва да преглътнеш,че по всякакви поводи ще ти бъде припомняно ,че не си местен и никога няма да бъдеш приет като такъв.Ако това можеш да го преглътнеш/пренебрегнеш-ще живееш отличен и спокоен,осигурен във всеки аспект живот.
Южна Европа е много по-гостоприемна,но и чувствително по-неуредена в много отношения..Но пък климата и природата са великолепни!
В хАмерика и Канада или Австралия не съм стъпвал,но съм чувал,че са може би най-добрите места за дългосрочна емиграция-кеф ти хубав социализъм (канада),Америка уж предлага възможности за всестранно развитие ,плюс ,че надали ще те пресират заради балканския ти произход..Но просто са далече ,каквото и да си говорим..
Тук възможности има,зависи в кой сектор търсиш и искаш да се развиваш,но изкл. частния бизнес,доходите ти на относителна база ще са винаги в пъти по-ниски от потенциалните такива в белите страни..
За уредеността тук няма да говорим :mhihi:
Но каквото и да постигнеш/имаш/купиш там-най-вероятно ще ти се струва като в хубав сън..-весели емигрантски песни НЯМА
Ето един любим виц:
Два глиста – баща и син се подават от задника. Поглежда малкият глист нагоре и пита:
- Тате, какво е това синьото там горе?
- Небето, сине – отговаря възрастният екземпляр.
- Ами много е хубаво, тате – проплаква малкият.
- Хубаво е, сине – отговаря бащата.
Поглежда наследникът на фамилията напред и пак пита:
- Ами това другото голямо синьо какво е, тате?
- Морето, сине.
И пак същите разсъждения за хубавите неща в живота. Изведнъж към лежащия на плажа пловдивчанин се задава мома по монокини.
- Ами това красиво нещо какво е – попитал малкият глист.
- Мадама, сине – отговорил бащата.
- Е, щом всичко е толкова хубаво навън, ние какво правим в този гъз ??– чуди се малкият глист.
- Родина, сине, какво да правиш... – отговаря мрачно неговият старец
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от drago_pavlov » 24 Юли 2015, 12:46

GecataBMW-E46 написа:Пичове не ви познавам обаче в БГ средата за самостоятелно развитие е перфектна с малко може да се реализира нещо което да ви носи пари,истинските българи оставаме тук да се борим.Който има малко акъл и не са му забити ръцете в гъза успява.Всеки реве и се оплаква никой не се наема да успее.Кво си мислите,че там ще сте айлякчии и ще ви падат парите отгоре?

Не всички искат да емигрират по икономически причини...
Няма как да се боря с мизерията, простотията на хората, "чалга" начина на живот и т.н. Навсякъде извън офиса и вкъщи съм заобиколен от полу-хора полу-идиоти, за които най-важните неща са гейфона, мускулите и бИгачката. Изтупани с лъскави дрънкулки и дрешки, а си хвърлят фасовете и люспите от семките през прозореца... От другата страна са оръфаните кифли и бастуни, дето по цял ден кибичат по кафетата и си мечтаят и те да имат гейфон и бИгачка за 3 бона... Да не говорим за цигани, турци и другите неандерталци дето не са достигнали дори до 8-ми клас в образованието си...
И между цялата тая измет има едни 5-10% дето "имат малко акъл и не са им забити ръцете в гъза", които се мъчат да постигнат нещо насред кочината...

Това са неща, които никога няма да се променят - или емигрираш, или се примиряваш...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от GecataBMW-E46 » 24 Юли 2015, 13:01

Между другото сте прави за гнусната култура и бай Ганьовско отношение,сивата икономика държавата я допуска,защото регистрираш ли фирма вместо да ти помага държава тя ти ебава майката от данъци,но винаги има начин да се успее.Дори това и да значи да започнеш някакъв бизнес в сивата икономика който да го развиеш и изкараш на бяло когато е в състояние да поеме ударите под формата на данъци и прочие.В държавите на запад това е почти невъзможно,най много ресторант сервиз или друг дребен бизнес.

ПП.В България с 1000 лв заплата можеш да живееш така както в германия с 3000 евро заплата но за сметка на това всеки ще те мисли за мърша.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от dimodi » 24 Юли 2015, 13:20

Дразнещо е, че в България преобладава простотията и чалга културата, както и че честичко се налага човек да се разправя с малоумници, но чак пък да тръгна да емигрирам заради това. Просто се стремя да не обръщам внимание на такива индивиди, а читави хора все още се намират. Живял съм в Германия 10 години и не ми беше никак зле, но си се върнах тук като пич. Определено не бих искал да изживея живота си там, в крайна сметка не всичко е пари в тоя живот.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Bogat-Beden » 24 Юли 2015, 13:50

GecataBMW-E46 написа:ПП.В България с 1000 лв заплата можеш да живееш така както в германия с 3000 евро заплата
Абсолютно,тотално НЕвярно.. :nono:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.08.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Doberman_vas » 24 Юли 2015, 13:51

GecataBMW-E46 написа:Дори това и да значи да започнеш някакъв бизнес в сивата икономика който да го развиеш и изкараш на бяло когато е в състояние да поеме ударите под формата на данъци и прочие.

Това не е редно!
Заради това ни мислене и преклонена главица, всеки от нас които сме в бг има я брат/сестра, я първи братовчед емигрант.
Държавата трябва да работи за човека, за ЕТ-то, за ЕООД-то и тн, а не само за сива икономика и далаверки да се мисли. Защо "мързеливите" гърци имат работеща икономика и живеят 10 пъти по-добре от нас, а ние сме в кенефа?

по темата: Засега не мисля да емигрирам, но след година-две-три не гарантирам. с мен, без мен тая държава нема 'се оправи. ще останат само цигани и хора които живеят зад високи огради и се предвижват с охрана, нещо като ЮАР
Ще ви отвеем с дизелите ей! Ако не ви отвеем, ще ви опушим, така че да ни запомните.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 413
Мечтае да кара: 628CSI

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Haddess » 24 Юли 2015, 13:58

Bogat-Beden написа:
GecataBMW-E46 написа:ПП.В България с 1000 лв заплата можеш да живееш така както в германия с 3000 евро заплата
Абсолютно,тотално НЕвярно.. :nono:

:mhihi: Какво ще правиш с 1000 лв. Решаваш да живееш самостоятелно,наем гарсонера 300лв, храна 200-300лв. в най-добрия случай, сметки 200-300лв. , а гориво, дрехи , козметика , ако пушиш ?
Човек си, ще ти се иска да излезнеш на кафе 5-10лв си отиват още от вратата :mhihi: е46 караш и то си иска неговото.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 413
Мечтае да кара: 628CSI

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Haddess » 24 Юли 2015, 14:52

Vra4anin написа:
Haddess написа:
Bogat-Beden написа:
GecataBMW-E46 написа:ПП.В България с 1000 лв заплата можеш да живееш така както в германия с 3000 евро заплата
Абсолютно,тотално НЕвярно.. :nono:

:mhihi: Какво ще правиш с 1000 лв. Решаваш да живееш самостоятелно,наем гарсонера 300лв, храна 200-300лв. в най-добрия случай, сметки 200-300лв. , а гориво, дрехи , козметика , ако пушиш ?
Човек си, ще ти се иска да излезнеш на кафе 5-10лв си отиват още от вратата :mhihi: е46 караш и то си иска неговото.


E да, ама ако има жена/приятелка, разходите ще му спаднат на човек. Така де - едната заплата ще я харчат, а другата ще я спестяват :mhihi:

Жена и спадащи разходи :mhihi: :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от u`F`o » 24 Юли 2015, 14:58

GecataBMW-E46 написа:ПП.В България с 1000 лв заплата можеш да живееш така както в германия с 3000 евро заплата

:mhihi: Вече разбрах кой не е ходил в чужбина (да поживее и поработи) и взима около 1000-ка в БГ. Нищо, всички се учим :bchug:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook