С какво се бръснете?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: С какво се бръснете?

Мнение от TNT » 21 Яну 2020, 20:11

empar написа:Жълтият Feather за сега се обособи като ножче номер 1 измежду познати, които се браснат с класически самобръсначки.
Някой да е открил нещо по-добро, слОчаЕно? :conf:

По препоръка от темата аз също си взех Qshave и съм доволен. Въпросните ножчета само онлайн ли могат да се закупят или ги има някъде и в магазинната мрежа ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: С какво се бръснете?

Мнение от E.5KOV » 22 Яну 2020, 11:35

Минах на електрически BRAUN. Запалих се от един приятел, като го видях да се бръсне в хола пред телевизора и заедно с това си говореше с мен. Отнема 3-4 мин. Първо сбърках и дадох 300 лв. за Philips но се оказа, че въпреки трите глави не е за моята брада. Нови 300 лв. и купих BRAUN и всичко си дойде на мястото. Сега 3-4 пъти в годината правя и мокро бръснене но вече съм убеден, че с BRAUN-а кожата остава по гладка...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: С какво се бръснете?

Мнение от empar » 22 Яну 2020, 12:10

TNT написа:...Въпросните ножчета само онлайн ли могат да се закупят или ги има някъде и в магазинната мрежа ?


Аз поне не съм ги виждал никъде на живо. ;)
Ментета едва ли има, така че пазарувай смело, от където намериш на най-добра цена.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: С какво се бръснете?

Мнение от TNT » 24 Дек 2020, 0:11

Дайте предложение за хубава четка. Досега ползвах такава - https://bestshave.eu/index.php?route=pr ... &order=ASC , но за 1 година е чао. Друга не съм ползвал и нямам база са сравнение. Нещо до 15-20лв :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 433
Регистриран на: 21.04.2010
Местоположение: Αθἠνα
Пол: Мъж
Кара: е36 купе

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Yanko Petrov » 24 Дек 2020, 7:55

TNT написа:Дайте предложение за хубава четка. Досега ползвах такава - https://bestshave.eu/index.php?route=pr ... &order=ASC , но за 1 година е чао. Друга не съм ползвал и нямам база са сравнение. Нещо до 15-20лв :lol:


Не знам дали за 20 лв ще намериш качествена четка. Търси с косъм от язовец, моята е на Омега и я имам от 4 години почти и се ползва през ден за глава и брада. Надали някога ще ми се наложи да я сменя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: С какво се бръснете?

Мнение от gromovich » 24 Дек 2020, 8:02

TNT написа:Дайте предложение за хубава четка. Досега ползвах такава - https://bestshave.eu/index.php?route=pr ... &order=ASC , но за 1 година е чао. Друга не съм ползвал и нямам база са сравнение. Нещо до 15-20лв :lol:


Вчера влизах в магазин на Лили дрогерии и погледнах, че имат не лоши четки за бръснене на Уилкинсън и Титания. Мисля, че са в посочения от теб диапазон. Друг е въпроса, че ползваната от теб четка на Мюле може да се окаже по-добра и да съжаляваш след това.

:OT: Гледам, че в същия магазин са пуснали класически бръснач със сменяеми ножчета за около 35-6 лева. Някой има ли впечатления от подобно нещо. Имам мерак да пробвам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: С какво се бръснете?

Мнение от slatanic » 24 Дек 2020, 9:45

Ползвам филипс с 1 ножче от година насам.Май няма нещо от което да съм по доволен като ползване.
За такива като мен дето не държат да се бръснат на контра,а и ползването на стандартни самобръсначки води до поява на пъпки е идеално решение.
Единственото тъпо е цената на ножчето,но предвид цените на самобръсначките за еднократна употреба си е екстра.
Лошото е че все по често ми се налага да си бръсна главата по-често от брадата ама то си е от гена та не го броим. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Don_Diego » 10 Яну 2021, 20:45

Продуктите за бръснене на Proraso са доста добри. Покрай тях ми се прииска да сменя изцяло метода на бръснене.
Обмислям да взема олдскул бръсначка ама не знам дали няма да се заколя с такава :mhihi:
Има ли вариант дето да е по-безопасен или поне да е доста по-трудно да се нарежа :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: С какво се бръснете?

Мнение от gromovich » 11 Яну 2021, 6:02

Don_Diego написа:Продуктите за бръснене на Proraso са доста добри. Покрай тях ми се прииска да сменя изцяло метода на бръснене.
Обмислям да взема олдскул бръсначка ама не знам дали няма да се заколя с такава :mhihi:
Има ли вариант дето да е по-безопасен или поне да е доста по-трудно да се нарежа :dunno:


За проба и да се убедиш, че не е толкова трудно самото бръснене и не е толкова лесно да се заколиш си вземи един комплет самобръсначка на Уилкинсън с 5 ножчета на цена 7-8 лева (не съм сигурен, преди комплекта беше около 5 лева). Продават ги в Лили дрогерии и в някои от големите вериги магазини. Съветвам ако инвестираш в по-скъпа самобръсначка да си вземеш тип затворен гребен (close comb). С този тип бръсненето е по-лесно, безопасно, бързо и порязванията са много редки. Аз години наред ползвах тип отворен гребен на Мюле, но в последно време се върнах на затворен гребен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: С какво се бръснете?

Мнение от empar » 11 Яну 2021, 16:44

gromovich написа:
Don_Diego написа:Продуктите за бръснене на Proraso са доста добри. Покрай тях ми се прииска да сменя изцяло метода на бръснене.
Обмислям да взема олдскул бръсначка ама не знам дали няма да се заколя с такава :mhihi:
Има ли вариант дето да е по-безопасен или поне да е доста по-трудно да се нарежа :dunno:


За проба и да се убедиш, че не е толкова трудно самото бръснене и не е толкова лесно да се заколиш си вземи един комплет самобръсначка на Уилкинсън с 5 ножчета на цена 7-8 лева (не съм сигурен, преди комплекта беше около 5 лева). Продават ги в Лили дрогерии и в някои от големите вериги магазини. Съветвам ако инвестираш в по-скъпа самобръсначка да си вземеш тип затворен гребен (close comb). С този тип бръсненето е по-лесно, безопасно, бързо и порязванията са много редки. Аз години наред ползвах тип отворен гребен на Мюле, но в последно време се върнах на затворен гребен.


Напълно подкрепям! По същия път минах и аз преди 4 години.
А какво те накара да се върнеш на затворен гребен? Muhle предлагат и само глави и тъкмо се чудя дали ми стиска да си взема една с отворен гребен да се пробвам!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: С какво се бръснете?

Мнение от gromovich » 11 Яну 2021, 19:05

empar написа:
gromovich написа:
Don_Diego написа:Продуктите за бръснене на Proraso са доста добри. Покрай тях ми се прииска да сменя изцяло метода на бръснене.
Обмислям да взема олдскул бръсначка ама не знам дали няма да се заколя с такава :mhihi:
Има ли вариант дето да е по-безопасен или поне да е доста по-трудно да се нарежа :dunno:


За проба и да се убедиш, че не е толкова трудно самото бръснене и не е толкова лесно да се заколиш си вземи един комплет самобръсначка на Уилкинсън с 5 ножчета на цена 7-8 лева (не съм сигурен, преди комплекта беше около 5 лева). Продават ги в Лили дрогерии и в някои от големите вериги магазини. Съветвам ако инвестираш в по-скъпа самобръсначка да си вземеш тип затворен гребен (close comb). С този тип бръсненето е по-лесно, безопасно, бързо и порязванията са много редки. Аз години наред ползвах тип отворен гребен на Мюле, но в последно време се върнах на затворен гребен.


Напълно подкрепям! По същия път минах и аз преди 4 години.
А какво те накара да се върнеш на затворен гребен? Muhle предлагат и само глави и тъкмо се чудя дали ми стиска да си взема една с отворен гребен да се пробвам!


Отвореният гребен за по-гъста брада, моята е нормална. По-трудно се задръства. Отвореният гребен предлага и по-агресивно бръснене т.е. по близък контакт с кожата на лицето. Аз я ползвах 7 дни в седмицата около 3 години и порязванията ми бяха чести. Ако имаш някаква пъпчица не прощава, направо я отрязва и след това почва една борба с кръвоспирането. Освен това много по лесно се протриваш с нея и след това кожата се зачервява.
Не знам ако ти се дават пари пробвай, но мен лично честите порязвания ме накараха да я сменя. Кофтито след това е, че понякога остават петна от кръв по ризата.

:OT: Между другото последно си купих ножчета Astor от Джъмбо за проба и останах доста приятно изненадан. Преди ползвах ножчетата на Уилкинсън, но имам усещането, че ги развалиха.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: С какво се бръснете?

Мнение от TNT » 11 Яну 2021, 19:21

На мен ми писна да експериментирам с ножчетата. Жълт Feather и толкова. Последният път мисля точно с някакъв Астор се разрязах на 5-6 места. С жълтия Feather порязване доста по-трудно. Освен това е и най-издръжлив. Не съм засичал, но над 5-6 пъти го ползвам. Останалите ножчета от други марки вече се ползват само за гражданската на стъклото.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Don_Diego » 11 Яну 2021, 19:31

Твърдо съм решил да махна Жилета след като последното ножче се разпадна на 3тото бръснене, а моята брада Хил не е гъста или корава...обаче тия обикновени Wilkinson ги няма в Лили в момента, продължавам да търся :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Anthony_J » 11 Яну 2021, 22:23

Аз си купих такава на Уилкинсън от Кауфланд да пробвам. Порязах се на 3-4 места след първото бръснене и кожата ми (която си е чувствителна) ме щипеше и дразнеше цял ден. Такова чувство не бях изпитвал откакто се бръснех в казармата през соца. Не е за мен това нещо явно. Иначе ползвам One blade на Филипс и Джилет Проглайд нещо си. Филипса не бръсне особено ниско, остава усещането за брада. С Джилет съм много по-доволен, ама са им мега дебели ножчетата. Преди ползвах електрическа на Браун, най-високия клас от 9-та серия, ама работата беше като с Филипс One Blade.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Jordana » 11 Яну 2021, 22:26

Слагат се парченца от вестник на порязаното ....и кръвта спира :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook