С какво се бръснете?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 17.05.2021
Пол: Мъж

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Olajidebt » 17 Май 2021, 17:22

Здравейте драги съфорумници. Макар форума да е за хора, които притежават БМВ, аз не съм от тези хора(нищо против БМВ), но друго ме води насам. Любовта ми към класическото бръснене. Миналата година започнах с това хоби и се влюбих, и съм супер ентусиазиран. Толкова даже, че си направих собствен канал за бръснене, influencer както му викат тинейджърите, и своя група. Искам да споделям ентусиазма си и да направя група, където може да се обсъжда всичко свързано с това хоби. Отдолу ще сложа линк към последният излязъл клип, който е точно за начининаещи в класическото бръснене, както и линк към групата във фейсбук, надявам се да представлява интерес на някого!

https://youtu.be/Y_c5dGAXPPE

https://www.facebook.com/groups/326791875674584

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 17.05.2021
Пол: Мъж

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Olajidebt » 24 Май 2021, 22:01

Изображение
Реших да направя ъпдейт на софтуера и все пак да покажа с какъв набор разполагам. Всеки един от сапуните ме пръска от кеф!!!
Иначе продължавам напред и има ново видео, оставям линк отдолу.
https://youtu.be/11lJgrnbtCg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: С какво се бръснете?

Мнение от vicho » 29 Май 2021, 12:56

аз си мислех, че се бавя с моите 5 минути, а то било скоростно :shock: :bowdown:

иначе поздравления за ентусиазма :bchug: :ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Мнение от ka4i » 07 Юни 2021, 21:39

Не се бръсна!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 17.05.2021
Пол: Мъж

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Olajidebt » 07 Юни 2021, 21:48

vicho написа:аз си мислех, че се бавя с моите 5 минути, а то било скоростно :shock: :bowdown:

иначе поздравления за ентусиазма :bchug: :ok:


Хахахах, благодаря, но да отнема време класическото бръснене, ама пък моето мнение че е много по-качествено и приятно, плюс ароматите са голяма глезотия. Иначе след малка пауза заради работата ми, която беше повече в последно време, най-накрая снимах новия клип, този пък с ново осветление и по-хубава камера, че ми беше писнало да не се разбира достатъчно добре с предната камера. Иначе освен това очаквам в пощата ето туй, да го видим колко ще е тежък аромата.

https://youtu.be/Yoiv6raHHhI

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: С какво се бръснете?

Мнение от TNT » 07 Юни 2021, 23:37

В по-нормален ценови клас (да не е 40лв :lol: ) сапун, Прорасо ли е най-доброто ? Wilkinson нещо много слаба пияна прави. Досега не бях ползвал сапун, може и в задчетковото устройство да е проблема :lol: , но определено ми допада най-много. Плюс, че най-малко порязвания стават спрямо пяна, гел и крем.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: С какво се бръснете?

Мнение от empar » 08 Юни 2021, 9:23

Сапунът си иска ръчичка! ;)
Аз ползвам ето този вече пета година и съм доста доволен. Ароматът е супер, пяната е нереална и действително доста по-малко се режа, отколкото с крем. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: С какво се бръснете?

Мнение от vixx » 12 Юни 2021, 18:45

Бръсна се с ей това:
https://edigital.bg/drugi-za-brsnene/vodoustojchiv-trimer-philips-mg574015-series-5000-12-1-p532544?gclid=CjwKCAjwtpGGBhBJEiwAyRZX2sizIhy_J33ES7xh_HupotAUacOmEJ4SH2gXMyvg3EwzdyfW0TrU8RoC11kQAvD_BwE

Нито една от приставките не върши абсолютно нищо, пълен та*ак са. За коса също изобщо не става, или поне за мойта, която е като бурен. Но негладко избръснат се правя за под 1 минута с него и всичко е 6. Съответно сапуни и пяни не ползвам никакви.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 17.05.2021
Пол: Мъж

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Olajidebt » 12 Юни 2021, 23:12

TNT написа:В по-нормален ценови клас (да не е 40лв :lol: ) сапун, Прорасо ли е най-доброто ? Wilkinson нещо много слаба пияна прави. Досега не бях ползвал сапун, може и в задчетковото устройство да е проблема :lol: , но определено ми допада най-много. Плюс, че най-малко порязвания стават спрямо пяна, гел и крем.


Wilkinson са пълен ташак, с извинение. С крем се прави по-лесно пяна от колкото с твърд сапун, но и двете са читави опции. От бюджетните Прорасо може би наистина е един от най-добрите, но за малко повече 20-25 лева може да вземеш TOBS(Taylor of Old Bond's Street) които са прекрасни кремове и мисля че са идеалната комбинация и пропорция цена качество. Много хубава пяна правят и имат хубаво разнообразие от аромати.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: С какво се бръснете?

Мнение от TNT » 14 Юни 2021, 8:50

Olajidebt написа:
Wilkinson са пълен ташак, с извинение.

И аз имам такова чувство, но друг сапун не съм ползвал за сравнение :bchug:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 17.05.2021
Пол: Мъж

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Olajidebt » 18 Юни 2021, 0:48

TNT написа:
Olajidebt написа:
Wilkinson са пълен ташак, с извинение.

И аз имам такова чувство, но друг сапун не съм ползвал за сравнение :bchug:


Пробвай с едно зелено Прорасо като начало, 5 лева са. От там нататък само можеш да дерзаеш. Пък ако 20 лева не ти се струват много един ТОБС ще те прероди! :D

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 17.05.2021
Пол: Мъж

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Olajidebt » 26 Юни 2021, 14:27

Продължаваме напред, макар с леко закъснение, то не беше да ми гръмне компа, не бяха и други глупости. В това бръснене представям една класическа американска самобръсначка от 1959, която ме учуди колко е добра! :))

https://youtu.be/1B8ZwHUflKE

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: С какво се бръснете?

Мнение от немо » 28 Юни 2021, 22:18

Ебаси, 50 мин. клип за бръснене ....ебаси.....
И бръсненето не е хоби , а е досадно задължение ( за повечето ) .
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: С какво се бръснете?

Мнение от empar » 29 Юни 2021, 11:31

немо написа:Ебаси, 50 мин. клип за бръснене ....ебаси.....
И бръсненето не е хоби , а е досадно задължение ( за повечето ) .


То и карането/поддържането на кола също е досадно за повечето хора, но я гледай колко форуми има... :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Като не ви влече - не серете по темите излишно.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 17.05.2021
Пол: Мъж

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Olajidebt » 04 Юли 2021, 14:40

немо написа:Ебаси, 50 мин. клип за бръснене ....ебаси.....
И бръсненето не е хоби , а е досадно задължение ( за повечето ) .


Е да на първия малко се олях :D Проблема е, че искам да говоря за различните продукти, а аз самият се бръсна бавно, за да нямам раздразнения и да е гладко като стъкло. Разбирам мнението ти, за това, че не е хоби, но до март месец миналата година си минавах брадата 2 пъти в годината с машинка, иначе ходех с голяма брада. Защо? Защото мразех да се бръсна, беше досадно, гадно и т.н. Но след като навлезнах в света на класическото бръснене искам да ти кажа че е съвсем друго нещо и усещане, като се почне от хилядите аромати на сапуни и афтъри, до качественото дълбоко и задоволяващо гладко избръсване. Може да пробваш, сам ще се убедиш, разбира се ако не тръгнеш с нагласата, че е тъпотия :D

Сагата продължава! Този път реших да е по-стандартно, ако така мога да го нарека. Класическо бръснене, с класически артикули и класическа музика :D Merkur 34C е една невероятно добра самобръсначка, комплектовано с TOBS Grapefruit, става страхотно бръснене! ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook