Препоръчайте кафемашина за еспресо

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Don_Diego » 23 Сеп 2022, 18:41

Аз моя автомат в офиса го "закрепих" с Alda

Изображение

Доста ароматно, хубав каймак и не е негърска пот като плътност :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от peshehodetz » 23 Сеп 2022, 19:16

TNT написа: Като видях какви са цените на стоманените обаче и съм в шок :shock: Имам една стара за 6 кафета, но ми се иска да я реновирам. Някой пробвал ли е с паста за метал ? Повечето като гледам са за алуминий, не знам дали ще става за старата кубинка :dunno: 10-30лв за паста ми е по-разумно от 250-400лв за кафеварка :lol:


За каква кафеварка става въпрос че нещо тези 250-400лв ми се вижда абсолютен абсурд ако е Биалети. Същите ги има в амазон (само не знам какви са им условията за доставка до БГ) за около $40-50, две съм взимал такива и съм много доволен, имам и една от магазин (Target) и от нея също нямам оплаквания.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Spunky » 23 Сеп 2022, 20:07

peshehodetz написа:за около $40-50.


Широко ти е около врата със скъпия долар. Сигурно е 4-5 лева вече :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от TNT » 24 Сеп 2022, 18:38

peshehodetz написа:
TNT написа: Като видях какви са цените на стоманените обаче и съм в шок :shock: Имам една стара за 6 кафета, но ми се иска да я реновирам. Някой пробвал ли е с паста за метал ? Повечето като гледам са за алуминий, не знам дали ще става за старата кубинка :dunno: 10-30лв за паста ми е по-разумно от 250-400лв за кафеварка :lol:


За каква кафеварка става въпрос че нещо тези 250-400лв ми се вижда абсолютен абсурд ако е Биалети. Същите ги има в амазон (само не знам какви са им условията за доставка до БГ) за около $40-50, две съм взимал такива и съм много доволен, имам и една от магазин (Target) и от нея също нямам оплаквания.

Баш Биалети гледах по 250-400лв, но в грешния сайт :mhihi: В други сайтове намерих същите стоманени за 70-80лв. Вероятно ще си взема една алуминиева Биалети за 2-3 кафета, да е лека и удобна за пътуване, а старата ще си я лъсна с някоя паста. В край на сметка си имам еспресо машина, предпочитам еспресо пред мока... просто чат-пат ми е приятно и мока :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Southside » 25 Сеп 2022, 19:47

Чат- пат ползвам Bialetti Moka Elettrika, моята е за 2 кафета и вади около 100 мл "продукция".
От миналата година при пътувания за почивка разнасям с мен машина с капсули или мока кафеварка, защото се разглезих с гурме кафета вкъщи и масово по заведения/хотели не ми харесват никак, но това не пречи да чарджат 2-3 лева за еспресо почти навсякъде, за Illy са ме таксували дори 5-6 лева на места.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от peshehodetz » 27 Сеп 2022, 16:27

Това кафе е много добро на вкус. Може би още малко трябва да си поиграя с настройките на кафемелачката за повечко каймак може би малко по ситно трябва да го пусна лошото е че в един момент е прекалено ситно и трудно излиза от кафе машината.


ИзображениеИзображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 27 Сеп 2022, 16:31

Колко повече каймак, достатъчен е.
Гледай на вкус как е-да ти харесва, при по-бързо или по-бавно излиза вкуса се променя доста. Едно е за 20 секунди, друго за 45.
По-бързо излизане води до по-малко горчивина и повече киселинност и обратното при по-бавното изкарване.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от nero_ » 27 Сеп 2022, 17:37

25-30 сек. е горе-долу прозорецът за екстракция

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 26.05.2015
Пол: Мъж
Кара: G20 330iX

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Yachev » 27 Сеп 2022, 20:17

Spunky написа:
peshehodetz написа:за около $40-50.


Широко ти е около врата със скъпия долар. Сигурно е 4-5 лева вече :mhihi:


Не е 4-5 лева, бевърлихилската М5-ца, което със сигурност можеш да го провериш с 2 клика.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Spunky » 27 Сеп 2022, 20:57

peshehodetz написа:Това кафе е много добро на вкус. Може би още малко трябва да си поиграя с настройките на кафемелачката за повечко каймак може би малко по ситно трябва да го пусна лошото е че в един момент е прекалено ситно и трудно излиза от кафе машината.


Каймака не мисля, че е фактор, при мен става дебел каймак почти с каквото и да е кафе. Ако не е тамън на вкус - без кисело и горчиво, си ок. Аз правя с 20 грама кафе 40 грама шот за около 30 сек и това кафе не го мелям много ситно. Експериментирай с тъпченето, минимално след разстилането.

Виждаш ли разлика в шайбата после? Трябва да излиза "суха" и много здрава, вместо кал.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 08 Окт 2022, 12:18

За тези които са в САЩ, пробвах няколко кафета, ето ми мненията.

https://www.gothamroasters.com
Не е зле, но не е нещо уау, но за хора, които не са свикнали на цитрусови и флорални аромати, ще е добре. По-скоро е типично еспресо.

https://www.lacolombe.com
Тези са подобни на предните, имат и повече избор, но пак не е нещо кой знае какво, дори няма описани какви сортове са на някои от пакетите, а уж са single origen.
Имат пакети с различни изпичане, което е доста добре и не се предлага много често.

https://www.lacabra.dk/collections/coffee
Тези са датски, но имат магазини и кафенета в САЩ-там пих преди няколко дни.
Бях пил преди време и сега повторих два пъти. Много, много добри са, като цяло мога да ги сложа в топ 5-10 в света. Каквото и да се вземе е супер добро. Общо взето не са типичните еспресо или вероятно най-евтините им кафета са такива.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bam-bam » 09 Окт 2022, 11:10

Някой да ми препоръча хубав кафе автомат.
Нямам претенции да прави кафе като на профи машините, но все пак да става за пиене.
От всичките мнения само разбрах, че Филипс не са много ОК и техните Саеко дето са купили.
Други мнения ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 09 Окт 2022, 12:28

Delongi

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от DigitalExile » 10 Окт 2022, 1:07

https://www.technomarket.bg/kafeavtomat ... 0-09120000


Изпитано с години здрава и надежна машина правеща много прилично кафе :yes:
Имам 3 от тия, нито една счупена до момента вече над 4 години, а едната дори я взех на търг от ибей :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от nero_ » 15 Окт 2022, 19:44

Най-накрая се наканих на bottomless portafilter. Един приятел кафе-сноб ме беше предупредил да очаквам голяма мацаница, но за радост стана като по книга. Изумен съм колко много каймак става така. Вкусът сякаш също се подобри, но по-скоро си внушавам вероятно.
3F2A9A31-256A-481A-A187-01361EB2BB4B.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook