Препоръчайте кафемашина за еспресо

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 12 Сеп 2022, 21:00

6 грама е по БДС нормата за 1 кафе ..и става негърска пот в общи линии . Причината по заведенията да се изкарват толкова кафета е че се ползва съвсем ню ню чашки по 25мл и се слага от скъпите кафета поне заведенията които държат на реномето си зареждат скъпо кафе . Не знам кафетерия която зарежда нова бразилия да е прокопсала . Но трудно да стане със 6 грама каквато да е машината и кафето .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Grozdanoff » 12 Сеп 2022, 21:07

Jordana написа:6 грама е по БДС нормата за 1 кафе ..и става негърска пот в общи линии . Причината по заведенията да се изкарват толкова кафета е че се ползва съвсем ню ню чашки по 25мл и се слага от скъпите кафета поне заведенията които държат на реномето си зареждат скъпо кафе . Не знам кафетерия която зарежда нова бразилия да е прокопсала .


Не мисля, че беше толкова малко по БДС... може и аз да се лъжа, попринцип нормално е 7.0-8.0, аз го обичам 8.0
Иначе преди години като работех като сервизен техник на кафемашини съм ги виждал барманите какви дози слагат -масово 6.0-6.5, за капак повечето кафенето си купуват масово кафета по 20-25лв/кг, че да им излезе 0.05ст себестойноста на кафето :mhihi: което си е жива глупост за мен, лично аз ако не ми хареса самото кафе не повтарям заведението. Така или иначе скъпо и хубаво кафе излиза 0.30ст/кафето, но защо да се минават! :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от mr_petroff » 12 Сеп 2022, 21:15

stean написа:Само от любопитство да попитам...
Едно време, като я бачках тая работа, от 1 кг изкарвахме по 165 кафета или около 6 грама мярка.
Сега какво се е променило, че стана 8 - 8,5 гр?

Плюс още 15-20 кафета от килограм , щото и бармана е човек :mhihi: Ама нито един недоволен клиент нямаше ...А за кеновете кола и бира- там какви рекорди се правиха...
Наистина 6 гр. беше по Балкантурист - 166 кафета . Някои така подкараха първите БМВ-та:bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от stean » 12 Сеп 2022, 23:04

То аз това го знам, но не беше това въпроса. Понеже нашите машини бяха настроени така, че ако сложиш мярка с "качул" кафето почва да тече бавно, изстива и каймак само по периферията. А като няма каймак на клиента му дреме каква доза си заредил. Очевидно с годините нещо се е променило и затова питам.

А 'фатката с 15-20 кафета отгоре, беше да не са от същия килограм... но ако дойде неочаквана ревизия, получаваш БАН. Това е мярката за мошеничество според Българска академия на науките и тогава БДС и Балкантурист не "пеят в хора" :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от TNT » 13 Сеп 2022, 9:27

Преди ~10 години в едно кафе до ПУ в Пловдив знам, че мешеха Лаваца Блу 80% + 20% някакъв ултра-бъркоч, ама най-евтиния възможен. Точно за да спестят 3-5 стотинки на чашка. Турбо селяния, можеше просто да се вземе по-евтина лаваца.
Изображение

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от DigitalExile » 13 Сеп 2022, 9:38

TNT написа:Преди ~10 години в едно кафе до ПУ в Пловдив знам, че мешеха Лаваца Блу 80% + 20% някакъв ултра-бъркоч, ама най-евтиния възможен. Точно за да спестят 3-5 стотинки на чашка. Турбо селяния, можеше просто да се вземе по-евтина лаваца.


А можеше и просто кафето да е 5ст. по скъпо, но да е хубаво :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Don_Diego » 13 Сеп 2022, 9:43

Аз в мойта reusable капсула за неспресото слагам 5.5-6.0гр, като зависи едрината на смилане за това колко ще успееш да натъпкаш вътре. Кафето си е перфектно и като сила и като аромат, след доста тестове и като каймак вече :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от TNT » 13 Сеп 2022, 9:43

DigitalExile написа:
TNT написа:Преди ~10 години в едно кафе до ПУ в Пловдив знам, че мешеха Лаваца Блу 80% + 20% някакъв ултра-бъркоч, ама най-евтиния възможен. Точно за да спестят 3-5 стотинки на чашка. Турбо селяния, можеше просто да се вземе по-евтина лаваца.


А можеше и просто кафето да е 5ст. по скъпо, но да е хубаво :mhihi:
Ама Ганьо няма да се чувства тарЕкат :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Leon » 13 Сеп 2022, 11:06

Grozdanoff написа:
Jordana написа:6 грама е по БДС нормата за 1 кафе ..и става негърска пот в общи линии . Причината по заведенията да се изкарват толкова кафета е че се ползва съвсем ню ню чашки по 25мл и се слага от скъпите кафета поне заведенията които държат на реномето си зареждат скъпо кафе . Не знам кафетерия която зарежда нова бразилия да е прокопсала .


Не мисля, че беше толкова малко по БДС... може и аз да се лъжа, попринцип нормално е 7.0-8.0, аз го обичам 8.0
Иначе преди години като работех като сервизен техник на кафемашини съм ги виждал барманите какви дози слагат -масово 6.0-6.5, за капак повечето кафенето си купуват масово кафета по 20-25лв/кг, че да им излезе 0.05ст себестойноста на кафето :mhihi: което си е жива глупост за мен, лично аз ако не ми хареса самото кафе не повтарям заведението. Така или иначе скъпо и хубаво кафе излиза 0.30ст/кафето, но защо да се минават! :mhihi:


Толкова беше - 1кг.=166 кафета. По соца това беше "нормата" за едно кафе по соца, после нещата се разбъркаха като навлязоха луксозните кафета :mhihi:
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Grozdanoff » 13 Сеп 2022, 12:34

Leon написа:
Grozdanoff написа:
Jordana написа:6 грама е по БДС нормата за 1 кафе ..и става негърска пот в общи линии . Причината по заведенията да се изкарват толкова кафета е че се ползва съвсем ню ню чашки по 25мл и се слага от скъпите кафета поне заведенията които държат на реномето си зареждат скъпо кафе . Не знам кафетерия която зарежда нова бразилия да е прокопсала .


Не мисля, че беше толкова малко по БДС... може и аз да се лъжа, попринцип нормално е 7.0-8.0, аз го обичам 8.0
Иначе преди години като работех като сервизен техник на кафемашини съм ги виждал барманите какви дози слагат -масово 6.0-6.5, за капак повечето кафенето си купуват масово кафета по 20-25лв/кг, че да им излезе 0.05ст себестойноста на кафето :mhihi: което си е жива глупост за мен, лично аз ако не ми хареса самото кафе не повтарям заведението. Така или иначе скъпо и хубаво кафе излиза 0.30ст/кафето, но защо да се минават! :mhihi:


Толкова беше - 1кг.=166 кафета. По соца това беше "нормата" за едно кафе по соца, после нещата се разбъркаха като навлязоха луксозните кафета :mhihi:


Те попринцип луксозните кафета са си в магазините и сега :lol: масата от кафенетата си купуват точно от евтините(15-25лв/кг), но поне направено с професионална машина става по-добре.
Иначе като чета и др. колеги си правят 6.0-7.0гр кафе, на мен ми идва слабо.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Grozdanoff » 17 Сеп 2022, 11:13

Да ви се изфукам, купих си: https://www.philips.bg/c-p/EP2220_10/se ... es/support
В момента я препоръчвам, защото в Техмарт е 600лв. Иначе на philis има подобни моодификации по 800 ии 1000лв. Различават се с дреболии. Добре прави кафето, настройките са лесни и менюто е удобно.
За същата цена и малко по-скъпи има Delongi и др. Според мен няма особено голямо значение марката, тъй като машинките са с почти идентични параметри.

Не исках да правя реклама, но трябва да препоръчам кафе Richard на маниаците! Френско, 100% Арабика. Скъпи са - 60-90лв./кг, но имат някои доста добри кафета.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от barabqga » 17 Сеп 2022, 14:05

кое от 100 процентовите им арабика на зърна имаш предвид, флорио или черна перла, също имат и малки пакети

беше ми попадал Мексико алтура, много ми хареса

Изпратено от моят moto e6 play с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Grozdanoff » 17 Сеп 2022, 14:13

barabqga написа:кое от 100 процентовите им арабика на зърна имаш предвид, флорио или черна перла, също имат и малки пакети

беше ми попадал Мексико алтура, много ми хареса

Изпратено от моят moto e6 play с помощта на Tapatalk


Florio пия сега, иначе преди на капсоли съм ги пробвал всичките. Лешника им е много, супер аромат имат. Черната перла също е много хубава без значение мляна/зърна.
Обобщено Florio ми е любимо, като съм им пил почти всички, Червен Ришар също е хубав.
Сега се сещам Segafredo кафета, в София ги има, имаха едно Buono около 50лв/кг беше и също беше добро.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 17 Сеп 2022, 18:09

60-90лв за кг за шир потреба кафе е супер скъпо и безсмислено.
За около 100лв/кг може да се пие доста добро кафе от известни пекарни в Европа, често с награди или шампиони, печено преди 15 дни, които нямат нищо общо с това у нас.
Единствено при Дъбов има подобни, но те са доста надценени, по простата причина, че няма конкуренция.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Grozdanoff » 17 Сеп 2022, 18:26

alekangg написа:60-90лв за кг за шир потреба кафе е супер скъпо и безсмислено.
За около 100лв/кг може да се пие доста добро кафе от известни пекарни в Европа, често с награди или шампиони, печено преди 15 дни, които нямат нищо общо с това у нас.
Единствено при Дъбов има подобни, но те са доста надценени, по простата причина, че няма конкуренция.


Не ти разбрах логиката... хем ти е "скъпо и безсмислено", хем рекламираш пекарни, поне кажи за кои пекарни говориш.
Пил ли Richard, че да знаеш дали си заслужава парите!
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook