Препоръчайте кафемашина за еспресо

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 10 Юли 2020, 8:56

alekangg написа:И аз съм така, обичам да пробвам различни кафета, 100% Арабики, по възможност от пекарни, светло или средно изпечени, горчиви в никакъв случай.

Когато са единични, варират около 25 мл от 8-9 гр кафе, много рядко пия 40-на мл от 18-19гр кафе.
Дай някакъв вариант от тези които си пробвал който може да се намери във Варна . Попадал съм на много добри миксове от тия насипните кафета но в моменат не мога да кажа нито една пропорция и вид щото не записвам и ги забравям после :mhihi:
Точно , около 16гр кафе на шот е при мен оптималното опитно докарано като доза. С по малко кафе не се получава на 50мл достатъчно наситено , става но не е моето кафе . А какво ти е мнението за захарта и млякото ? Получавам колики от силни кафета без захар последните години , нещо съм се повредил явно :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 10 Юли 2020, 9:23

Във Варна има една що годе ставаща, поне не е скъпа,
Caffetteria DIO в Чайка, другите са гаражни прегорели боклуци.

Защо ти е да да във Варна, всички изпращат за 1 ден с куриери.

Пробвай Вертона -Благоевград имат голям избор от кафета и Комета-Своге, последните са по-скъпи, но често има намаления.
Хвалят напоследък Дюкяна от Пловдив, не съм пробвал и накрая Дъбов, който има много интересни кафета, но не са евтини.

Аз не пия миксове, сменям през седмица кафета.
Захар не слагам, нито мляко. Ако пия млечни макар и рядко няма смисъл да се хаби хубаво кафе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 10 Юли 2020, 9:32

Мерси , ще ги вида тиа в Чайка :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от peshehodetz » 18 Фев 2021, 4:52

Тази машинка прави много добри кафета, особено за цената си, но по принцип трудно се доверявам когато пазарувам on line на нещо различно от амазон, обаче тези са ми много брутално съмнителни. Тук около мен употребяваните са дори почти двойно на цената на тази. Вероятно е поредния скам.

https://geminiaid.com/breville-the-barista-express/?fbclid=IwAR0i6OOUi4AtyZecLxJR0wV0Tcz2vWyPJQEdBT1BruJXu1EjIP0gircxWQk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от nero_ » 18 Фев 2021, 9:13

peshehodetz написа:Тази машинка прави много добри кафета, особено за цената си, но по принцип трудно се доверявам когато пазарувам on line на нещо различно от амазон, обаче тези са ми много брутално съмнителни. Тук около мен употребяваните са дори почти двойно на цената на тази. Вероятно е поредния скам.

https://geminiaid.com/breville-the-barista-express/?fbclid=IwAR0i6OOUi4AtyZecLxJR0wV0Tcz2vWyPJQEdBT1BruJXu1EjIP0gircxWQk


Този линк дори не смятам да го отварям...

Иначе за машината потвърждавам, че е много добра, ако се търси полу-автоматична в този клас. Един колега има същатa, аз имам Barista Pro модела. Кафето е поне 2 нива по-добро от Saeco автомата, който ползвахме преди. Но естествено, при такава машина, заигравката и възможностите за грешка са много повече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 18 Фев 2021, 16:39

Breville е голям мелез, проектирана в Австралия и сглобяване в Китай. Има я същата машина под още 2-3 марки.
Не е зле като за такава машина, но всичко вътре е пластмаса и е от тези марки, които правят големи намаления и понякога се намира изгодна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от peshehodetz » 13 Яну 2022, 17:31

Вчера пристигна, поръчах я от амазон. Представях си я обаче по компактна от това което съм гледал на снимки и ютуб, идеята ми беше да мога да я нося с мен по обектите като пътувам, освен Биалети-то което ми върши чудесна работа. Поръчах и кафемелачка, която като пристигна липсваше контейнера който събира смляното кафе, а също и едно приспособление което се монтира да държи портафилтъра и да може директно да събира готовото кафе та се наложи да я върна. Значи пробвах да приготвя еспресо с кафе смляно в най-обикновена кафемелачка, която ползвам за Биалети-то където не ми трябва много фино смляно, дори напротив и за учудване се получи доста добре. Може би понеже на портафилтъра от долу си седи пластмасовото клапанче иначе ако го махна може и да не стане. Лаватцата на картинката обаче нещо не ми хареса, като че ли има някаква кисела жилка, може би съм свикнал на Старбъкс което пия по често.


Изображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Spunky » 13 Яну 2022, 18:48

Старбъкс кафето е отврат кал. Лавацата не е много по-различно. Писахме офтопик в някаква друга тема, хубаво и лесно намираемо кафе в щатите е Sumptown, има го в холфудс, шпраутс, тарже... Правилото е да пише кога е печено и да е максимално скоро.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Southside » 14 Яну 2022, 0:45

Страхотна машина, най- доброто съотношение цена-качество в ниския потребителски сегмент!
За мен лейбъл Italiano на кафе е синоним на горчилка и избягвам всячески. Старбъкс е горе- долу същото, препечено кафе, при което не се усещат никакви нотки и послевкус, да маскира/унифицира качеството на материала. Блонд бленда ми допада далеч повече.
В Бг доста се наложи Costa, явно стандарт "Нова Бразилия" през годините тотално е изкривил местното възприятие за кафе.
При толкова Specialty пекарни/кафетерии, които отвориха последните години, направо е грехота да се потребяват боклуците на големите вериги, считайки ги за "качествено кафе".

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от KoolyO » 14 Яну 2022, 2:36

peshehodetz написа:Лаватцата на картинката обаче нещо не ми хареса, като че ли има някаква кисела жилка, може би съм свикнал на Старбъкс което пия по често.

Тази Lavazza и на мен не ми харесва. Честно, най-евтиният им бленд "Crema e Gusto" е по-добър. Аз от техните най-много харесвам Qualita Oro Mountain Grown. Иначе и аз ползвам сравнително евтина Gaggia. Забелязах, че не обича едро смляно кафе. Трябва да е фино смляно и добре "утъпкано". Тогава прави чудеса. Иначе прислужницата ми донесе 1.5кг. прясно набрано и изпечено кафе от на баща и фермата във Филипините, но още не съм го пробвал. Би трябвало да е ок, ама там гледат предимно робуста. Ще го видя, но и да пиша отзиви то е все тая...
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Exclusive89 » 14 Яну 2022, 8:44

А каква машина бихте препоръчали за около 300-500 евро. Пълен автомат или отделна кафемелачка и машина нещо като горното :dunno: Иначе използвам машина на Неспресо и на Illy, капсулни.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от theraven_nz » 14 Яну 2022, 9:19

Аз съм с Rancilio Silvia и Rancilio Rocky мелачка. Абсолютно подкрепям твърдението, че не обича едро кафе. Мелачката я държа на минимум - 2-3. Честно казано, най-голяма разлика в положителна посока видях като смених ръкохватката с "гола" такава - naked portafilter, оригинална (въпреки че дадох някакви малоумни пари за нея - към 120лв). Съвсем отключи вкуса на кафето според мен, а и според няколко човека, които са идвали на гости и са ценители на кафето, смисъл дори и да се заблуждавам аз сам, и други го твърдят.
---

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 14 Яну 2022, 10:00

В щатите старбъкса няма нищо общо с този в Европа, а за този в Бг и Турция да не говорим, там е чудовищно положението, няма разлика от нова бразилия за мен.
Като цяло старбъкс е като макдонадс при кафетата.
Пак в САЩ вече има читави, дори много читави кафета, учудващо за мен, аз лично съвсем скоро пробвах от две пекарни от
СФ-sightglasscoffee и Linea и са много добри. Ние в Бг нямаме идентични или ако има са единствено при Дъбов на подобни цени или по-скъпи...

Отворената ръкохватка не променя кафета и вкуса, тя служи за да се научи потребителя как да прави кафето, колко дълго да тече и т.н.

Не разбрах каква мелачка има колегата Пешо.

Ако машината има клапан-крема диск ще прави кафе с пяна-каймак и с пясък, това е целта, да има някакъв вид, а то си е помия.
Махне ли се клапана, става сложно, защото трябва хубаво кафе, добро мелене и т.н. иначе излиза като шварц и много хора няма да тръгнат да го махат.


Exclusive89 написа:А каква машина бихте препоръчали за около 300-500 евро. Пълен автомат или отделна кафемелачка и машина нещо като горното :dunno: Иначе използвам машина на Неспресо и на Illy, капсулни.


за 300-500 евро трудно ще вземеш и двете или ще вземеш на ръба на минимума и няма да си много доволен, а и не знам колко ти се занимава. Който е свикнал да пие бързо с капсули и роботи не е фен на другите начини.
За малко повече и с търсене би успял да купиш някаква алтернатива -комбинирано на Лелит, ама 57мм, те са малко по-евтини, ама ще е с ПИД или ще е по-добре от гаджия + някаква най-евтина мелачка. Наскоро познат беше в тази дилема и взе точно Лелит комбинирана с мелачка 57мм ето я.
https://homebarista.be/en/shop/products ... -pid-combi

Няма конкуренция за тази цена, бая съм разглеждал и е много читава марка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Exclusive89 » 14 Яну 2022, 12:32

Благодаря! :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от nikola59 » 15 Яну 2022, 0:52

Exclusive89 написа:А каква машина бихте препоръчали за около 300-500 евро. Пълен автомат или отделна кафемелачка и машина нещо като горното :dunno: Иначе използвам машина на Неспресо и на Illy, капсулни.

:D След като ползваш капсули е ясно какво кафе пиеш. За автомат забрави, по добре си остани на капсулите.
Ако искаш да започнеш с истинските неща с машината трябва и качествена мелачка. Аз също както колегата по горе вече седма година съм на варианта Rancilio Silvia и Rancilio Rocky мелачка. Единствено 14 гр. цедка съм купувал, че на силвията не ми харесва единичната. За мелачката забележки нямам и я взех на времето заради това че е компактна. Както през 2014-15г. та до сега няма много смислени неща в този диапазон на цените които си посочил. Беше GAGGIA Classic вариант до 2014, после ги купиха китайците от филипс, премахнаха трипътният клапан, сложиха пластмаса и стана боза. През 2020 нещо се мъчиха да и върнат славата но не съм им следил простотиите.
Та в ценовия диапазон до 500 евра за машина слагай смело силвия. Може да погледнеш и серията Lelit Anna на Lelit. Има и един модел с вграден PID контрол в този ценови диапазон. Ето моделите примерно тук: https://www.mobacoffee.de/Lelit-Espressomaschinen Трябва да имаш впредвид че цедките на Lelit са 57.5 мм., а не 58мм. Но пък си имат пълен комплект да се продават на нищо цена: https://www.amazon.de/-/en/PLA170S-Comp ... E=&#197&M&#197&Ž&#213&&#209&&keywords=57+mm+sieb&qid=1640598688&sr=8-3
Не пренебрегвай качествената кафемелачка. Освен Rocky дето споменахме много хвалят Eureka MIGNON. И този най-евтиният ще ти свърши работа: https://www.espressissimo.de/eureka-mig ... sissimo.de
Впредвид завишените цени тук първо търси навън. Преди Коледа цените на Lelit в линка дето дадох и на други места по германско бяха с 50 евра надолу, сега са ги вдигнали.
Успех в избора!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook