Препоръчайте кафемашина за еспресо

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 29 Авг 2022, 21:33

Слагай салфетка в контейнера където падат хапчетата , чисти се лесно после . Обикновената машинка го правиш това нещо всеки път като си пуснеш кафе на автомата е 1 път седмично .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Exclusive89 » 29 Авг 2022, 21:39

Jordana написа:Ето това е машинката . За кафе автомати от тоя тип за домашно ползване това е .
https://www.technopolis.bg/bg/Kafeavtom ... B/p/824271
или това , същата е като горната с по модерни бутони .

Аз съм с тази машинка в къщи и съм доста доволен + това имах някакви ваучери в Амазон ДЕ и цената на машинката беше 250еу :yes:

Иначе в работното място сме с Неспресо, преди и в къщи бях с Неспресо... определено ще пробвам капсулата, която спомена Диего, зашото вече ми се повръща от оригиналните капсули на Неспресо. Не са лоши, просто ми омръзнаха.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от vixx » 29 Авг 2022, 22:03

Джордане, този Филипс не може да събере толкова, че само веднъж седмично да чистя и извхърлям. Имаме м/у 4 и 5 кафета на ден, а кошничката не е толкова голяма. Иначе тя лесно се мие. По-основното е механизмът. Не знам дали зимата ще е същото, но ако си позволиш да го оставиш сега повече от седмица без да го извадиш и измиеш, тръгва мухъл по него. За мен на този автомат конкретно, чистенето трябва да е на всеки 2-3 макс 4 дни, може би дори и без оглед на това колко точно кафета са направени.

Ще шракна утре няколко снимки за да се види какво се случва на всеки втори ден. Механизмът не съм го мил вече три или четири дни, та ще го покажа и него.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Don_Diego » 29 Авг 2022, 22:20

Grozdanoff написа:.


Знам много добре това, килограми кафе са заминали в кофата само за проби. Затова казвам, че не е уау машината…с 20 марки и различни настройки да не направи уау кафе…сега съм я закрепил с ALDA, прилично е кафето, но има какво да се желае още :dunno:

Exclusive89 написа:Иначе в работното място сме с Неспресо, преди и в къщи бях с Неспресо... определено ще пробвам капсулата, която спомена Диего


Това е най-големият плюс - не си ограничен в избора на кафе, слагаш каквото си харесаш :bchug:
Малко е играчка обаче с една капсула - като я извадиш трябва да я охладиш, че няма пипане :lol:
Мисля да взема втора, ей така да си имам за случаите когато правя повече кафета едно след друго.

https://latesociety.com Ако купуваш в България, тук е най-евтина: 40лв, навсякъде другаде е дубъл цената
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Spunky » 29 Авг 2022, 22:38

Съвсем снобарски искам да кажа, че ако ви се пие хубаво кафе, мелачка и проста еспресо машина е играта. Автоматите са за офиси.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от cod-cdbp » 30 Авг 2022, 0:39

Spunky написа:Съвсем снобарски искам да кажа, че ако ви се пие хубаво кафе, мелачка и проста еспресо машина е играта. Автоматите са за офиси.



Oще по-снобарски - кафемелачка и кубинка на огън. :mhihi:

PS Отдавна мислех да го напиша.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от ivoaudi » 30 Авг 2022, 2:00

Хубаво обсъждате машини, но можете доста да им помогнете да си вършат по-добре работата и то с простички похвати. Ето няколко като започвам с най-странния и труден за обяснение:
-ползваите по възможност по-малки чашки, дебелостенна керамика и......черни! Това лично съм си го остановил с времето, но не смеех да го споменавам никъде, че да не ми се смее някой. До един слънчев ден, в който гледах емисия, посветена на италианските, супер къси кафета.
-ако консумирате захар, тя задължително се поставя предварително и кафето се лее по нея. Важно е, работи! Разлика има и обяснението е просто за който се замисли :D
-ако машината ви има възможност за междинна пауза използвайте я за кратко поне веднъж. Осмозата ще си свърши работата да "доизстискате" по-оптимално екстракта.
-по възможност използвайте минерална вода, като по-минералната такава спомага за по-добро извличане на екстракта.
-кафявата, нерафинирана захар ако е такава, а не просто боядисана също дава сериозен ефект. Аз например имам някаква свръх чувствителност към въглехидрати и захари и с бяла захар се чувствам плондер до час, два след като съм пил кафе. С хубава кафява проблеми нямам и вкуса на кафето определено е друг!
-Цедки, филтърчета, дебити, налягане, температура трябва да са наред. Тоест, редовна профилактика си требе.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 30 Авг 2022, 7:14

Аз взех да пия все по-често филтърно кафе.
Бях много голям скептик в началото за тези методи, хем ми беше ясно, че всички хубави и много хубави кафета се пият на някои от филтърните методи V60, аеро и френска преса, кемекс

За такива методи се изисква много добро кафе обаче иначе е горчива вода

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Grozdanoff » 30 Авг 2022, 7:23

vixx написа:
Grozdanoff написа:Колеги, какво мислите за Philips 2200, някой с такава машинка?

https://www.philips.bg/c-e/ho/coffee/la ... eries.html


Май вече 2 или 3 месеца я имаме вкъщи.
Честно казано не прави някакво невероятно кафе. Ако не си много претенциозен става, но такова хубаво еспресо дето да те боцне в петите не може да направи.
Най-големия плюс е, че не се занимаваш с чистене и зареждане на цедка сутрин, когато просто искаш едно кафе.
Минуси: доста повече почистване и поддръжка иска от една обикновена еспресо машина. Вадиш това отдолу за водата, миеш го, изхрърляш контейнера за кафе, миеш го, и на не повече от 5-6 дни вадиш механизма отвътре и го слагаш под течаща вода и него. Харчи вода като луда, т.е. все вадиш резервоарът за да пълниш.
На определено време трябва да гресираш механизма, аз още не съм се занимавал.

Ако искаш автомат с що-годе приличен вкус на кафето и не ти се занимава да чистиш преди/след всяко кафе, машинката си е ставаща.


Благодаря, колега. На такава машинка съм се спрял засега, най-симпатична ми е. Като ги разгледах с Делонги, имат едни характеристики и еднакви настройки. Според мен между малките машинки, по-хубаво кафе ще прави тази, която е настроена по-добре за конкретното кафе. Ще се похваля като изпробвам новата машинка. :bchug:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 30 Авг 2022, 7:43

vixx написа:Джордане, този Филипс не може да събере толкова, че само веднъж седмично да чистя и извхърлям. Имаме м/у 4 и 5 кафета на ден, а кошничката не е толкова голяма. Иначе тя лесно се мие. По-основното е механизмът. Не знам дали зимата ще е същото, но ако си позволиш да го оставиш сега повече от седмица без да го извадиш и измиеш, тръгва мухъл по него. За мен на този автомат конкретно, чистенето трябва да е на всеки 2-3 макс 4 дни, може би дори и без оглед на това колко точно кафета са направени.

Ще шракна утре няколко снимки за да се види какво се случва на всеки втори ден. Механизмът не съм го мил вече три или четири дни, та ще го покажа и него.

Както казах правя 2 кафета на ден , мия на 1 седмица ако не е светнала алармата . Обаче както казах слагам в контейнера салфетка да падат хапчетата на нея , и долу в контейнера за отпадна вода не оставям вода а слагам чашка да тече в нея . Пускам машината тече в чашката промивната вода , пускам кафе и пак слагам чашката да се подмие в нея така остава сухо долу в контейнера и мухлясва по малко . Но да така е , за 4-5 кафета дневно трябва да чистиш през ден . Вътре така наречената кафе група онова с лостовете и буталото няма нужда чак толкова често да се мие , 1 път в месеца е достатъчно . Слаташ го за 1 час в топла вода и всичко заминава . Смазването е препоръчително и да смазваш и да не смазваш голяма разлика няма . Аз първите години изобщо не знаех че тоя механизъм се разглобява и смазва така че е работила 5-6 години само с едно изплакване в месеца и една декалцификация на 1 година .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от DigitalExile » 30 Авг 2022, 8:59

Като гледам как ги чистите тия автомати през 2 дни се чудя те на вас ли служат или вие на тях.
Ние правим по 2 рядко се стига до 4 кафета на ден, автомата се зарежда с вода през 4-5 дни и контейнера се изхвърля пак горе долу на толкова (изхвърля не мие).
Асансьора го вадя 1 път в месеца да го мия и мухъл не съм видял, контейнерите също ги мия 1 път в месеца.
Машината работи вече над 3г. delonghi Esam 2600
Philips не бих си купил кафемашина, мен лично не ми харесва какво кафе прави.
Най добре е да се пробва машината преди покупка, което е неприложимо понякога.

В крайна сметка ако пиех повече кафета просто щях да си купя професионална машина с големи контейнери, а не да чистя тая през ден, за мен е по логично.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от M17cH » 30 Авг 2022, 9:56

Spunky написа:Съвсем снобарски искам да кажа, че ако ви се пие хубаво кафе, мелачка и проста еспресо машина е играта. Автоматите са за офиси.


И това не си е работа, от скоро купих за вкъщи Sage Barista Express. От общо 1.75кг кафе макс 2-3 чаши наистина да ми е харесало. Много е пипкаво всичко :roll:
Мислих да махам Неспресото след покупката, ама за хоум офис е просто по-лесно да изкарам някво окей горчиво кафе... :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Grozdanoff » 30 Авг 2022, 10:33

Колеги, много са важни настройките, които сте направили на машината. От тях предимно зависи какво кафе ще направи. Ако машинката си работи нормално, ако ще и куча марка да е, пак може да Ви направи хубаво кафе.
Мелачката се регулира, така че кафето да тече нито много бавно, нито много бързо. Кафето трябва да прави лек каймак, падайки в чашата. Дозата кафе е много важна, температурата на водата също.
Ако не сте си играли с настройките на машината, най-вероятно качеството на кафето може да се подобри.
За всяка марка кафе трябва да се настройва машината, за оптималния вариант.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 30 Авг 2022, 10:54

Всичко е много оплетено, за всеки ден за еспресо няма нужда от нещо повече от стандартна машинка Делонги или подобна и мелачка.
Ама и тази комбинация не е евтина и е пипкава.

Кафе
Мелачка
Машина

Това е реда на важност за добро кафе в чашата.

Автомат еспресо не прави, ако ще да е от 10к лв. Но е лесен и мързелив за употреба.
И така всеки според потребностите както за всяко друго нещо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Е.Димитров » 30 Авг 2022, 11:15

alekangg написа:Всичко е много оплетено, за всеки ден за еспресо няма нужда от нещо повече от стандартна машинка Делонги или подобна и мелачка.
Ама и тази комбинация не е евтина и е пипкава.

Кафе
Мелачка
Машина

Това е реда на важност за добро кафе в чашата.

Автомат еспресо не прави, ако ще да е от 10к лв. Но е лесен и мързелив за употреба.
И така всеки според потребностите както за всяко друго нещо.

Може и така да е (навярно), но преди имах една машинка пълен автомат но проста, като някой бивш министър председател, ама какво кафе правеше...
Отивам да купувам един автомобил от едно място и там попаднах на прекрасни хора (продавачите), като мъжа беше някакъв луд фен на кефе.
Почерпи ме от някаква профи машина с ръчни цедки и с поне 5 цедки, и кафето наистина беше страхотно.
Там правил си някакви селекции и всякакви неща за кефето.
Скрепихме сделката с ръкостискане и човека дори ми докара колата до в къщи (100 километра), като разбира се съпругата дойде с тяхната кола.
Имат имот в Пловдив и рекоха да си го нагледат.
В къщи аз на свой ред ей така ги почерпих със сладки, безалкохолно и ...кафе.
Значи човека беше във възторг от кафето, че чак искаше да види кафето и машината.
А кафето беше чиста арабика от Лидъл (сива опаковка) а кафе машината някаква AEG дърта.
Наистина правеше супер кафе.
За беля преди 3 месеца се пресели в света на добрите кафе машини, иначе казано прецака се моторче и цъфна платката за управление.
Взех си друга, но кафето вече не е същото деЙва.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook