Препоръчайте кафемашина за еспресо

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от peshehodetz » 18 Яну 2022, 17:07

alekangg написа:
Ако машината има клапан-крема диск ще прави кафе с пяна-каймак и с пясък, това е целта, да има някакъв вид, а то си е помия.
Махне ли се клапана, става сложно, защото трябва хубаво кафе, добро мелене и т.н. иначе излиза като шварц и много хора няма да тръгнат да го махат.



Махнах клапана да пробвам какво ще излезе, та "каймака" се получи някак си, но самото кафе беше с доста променен вкус. Много нагарча и не става да се пие без малко мляко или сметана. Явно ще трябва да се търси и хубава кафемелачка.


Изображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 18 Яну 2022, 17:27

Ако нагарча го мели по-едро, да излиза по-бързо, макар да зависи и от кафето.
С клапана не ти ли нагарчаше, реално с него и без пак трябва да нагарча.
Ако не искаш горчиво, смени и кафето, масовите горчат, но и това се търси масово.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от nero_ » 19 Яну 2022, 18:14

този "компот" в чашата предполагам е с мляко? :D Утайката ти има вид на прекалено мокра. Или грамажа не е коректен, или е едро (което е малко вероятно щом имаш каймак и горчи), или слабо си го трамбовал, или много си го изцедил. Или комбинация от тези неща. Колко ти е грамажът и крайният продукт? С колко килограма трамбоваш?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Don_Diego » 04 Юли 2022, 17:24

Някой има ли впечатления от reusable coffee pods? Връщам машините работещи с кафе дозички и мисля да си взема още една машина на Illy за Iperespresso капсули ана цената им става все по-неприятна и се замислям да мина на капсула за многократна употреба :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Don_Diego » 29 Авг 2022, 18:16

Update: Взех Nespresso машина и reusable капсула WayCap
Доста доволен и от двете неща. Капсулата направо ме изненада - супер яка изработка, няколко "цедки" отгоре та има опция за доста игра с кафето според едрината на смилане и силата на натиск. Най-хубавото е, че няма излишен отпадък дето да се чудя къде да давам за рециклиране
В момента тествам с различни кафета и всяка промяна на нещо по капсулата или едрината на смилане променя вкуса и каймака, та се чувствам като бариста в кухнята :mhihi:
Най-интересното е, че с обикновена Нова Бразилия направих страшно еспресо с плътен вкус и хубав каймак :shock:

Изображение
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Grozdanoff » 29 Авг 2022, 19:05

Колеги, какво мислите за Philips 2200, някой с такава машинка?

https://www.philips.bg/c-e/ho/coffee/la ... eries.html
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 29 Авг 2022, 19:41

Ето това е машинката . За кафе автомати от тоя тип за домашно ползване това е .
https://www.technopolis.bg/bg/Kafeavtom ... B/p/824271
или това , същата е като горната с по модерни бутони .
https://www.technopolis.bg/bg/Kafeavtom ... B/p/824273
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Grozdanoff » 29 Авг 2022, 20:14

Jordana написа:Ето това е машинката . За кафе автомати от тоя тип за домашно ползване това е .
https://www.technopolis.bg/bg/Kafeavtom ... B/p/824271
или това , същата е като горната с по модерни бутони .
https://www.technopolis.bg/bg/Kafeavtom ... B/p/824273


Тези също съм ги гледал, попринцип харесвам philips продуктите, които съм имал. Виждам, че са горе-долу едни цени, ще се похваля като взема машинка, че старата е вече на 10г. :bchug:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Don_Diego » 29 Авг 2022, 20:26

В офиса съм със Saeco Incanto робот - не съм впечатлен. Как ли не му баях, ми не мога да докарам наистина хубаво кафе и това си е :dunno:

Приятелка има това дето е показал Grozdanoff - същата работа, не ме грабва кафето от такава машина и това си е, може в мен да е проблема.
За другите напитки обаче е доста добре - прави изненадващо добра и гъста пяна на млякото :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Grozdanoff » 29 Авг 2022, 20:39

ЗА ПОДДРЪЖКАТА НА КАФЕ МАШИНАТА

Тъй като преди години работих като сервизен техник на професионални кафе машини, ще кажа какво правите при запушване на машината. Машината се запушва и започва да не пуска достатъчно вода през цедката, най-вече поради две причини:
1. По магнит-вентила, който пуска водата към главата на машината се е образувал много варовик. Ясен признак е лекия теч от главата на машината. Решение:
Купува се този препарат: https://primadimov.com/produkt/%D0%B0%D ... %BB%D1%86/
Разрежда се 1:1 с вода, пълни се до горе резервоара с вода. Пуска се дълго кафе, изчаквате 30сек, пускате дълго кафе... Така се прекарва целия резервоар с антикалц през машината, след това машината се промива с 3 резервоара чиста вода!!! Няма да си опърлите кожата с този препарат, но ако се полеете измиите се веднага с вода!
2. Главата на кафемашината се е задръстила с кафе. Там има най-различни препарати( coffecleaners ), купува се(ако я нямало в комплекта) "глуха цедка", която се поставя в ръкохвадката на мястото на стандартната(с отвори). Промива се главата според инструкциите на конкретния препарат.
Ако някой иска да ме попита нещо относно счупена машинка, нека го направи. :bchug:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 29 Авг 2022, 20:40

Филипс никога не са правили добри машини за кафе . Купиха Сайко които бяха отлични кафе машини и станаха Сайко Филипс , естествено превърнаха и Сайковците в едон голямо нищо . Машините им не стават на Филипс , това искам да кажа . Германските кафе машини като цяло не стават . Аз имам такава машинка делонги магнифика от 2009г досега продължава да работи безотказно всяка сутрин х2 кафета . Ако някой ден сдаде багажа бих си купил пак делонги .
https://www.technopolis.bg/bg/Kafeavtom ... B/p/824292
Машината се запушва и започва да не пуска достатъчно вода през цедката, най-вече поради две причини:

Тези машини нямат магнет вентил . Запушва се най често кафе групата и клапанчетата които извеждат кафето отпред на машината . Има едни италиански прахчета за почистване точно на тези мазните отлагания от кафето , сипва се едно прахче в бункера за смляно кафе и се пуска един цикъл . Това се прави 1 път в годината , или на 1000 кафета горе долу .
Последна промяна Jordana на 29 Авг 2022, 20:49, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Grozdanoff » 29 Авг 2022, 20:48

Don_Diego написа:В офиса съм със Saeco Incanto робот - не съм впечатлен. Как ли не му баях, ми не мога да докарам наистина хубаво кафе и това си е :dunno:

Приятелка има това дето е показал Grozdanoff - същата работа, не ме грабва кафето от такава машина и това си е, може в мен да е проблема.
За другите напитки обаче е доста добре - прави изненадващо добра и гъста пяна на млякото :yes:


Попринцип, много важни са и настройките на машината, за кафето което в нея. Колко ситно ти мели кафето, колко грама кафе пуска! По това се настройва и налягането, на което работи. За всяко различно кафе, трябва наново да се настройва машината. Мога да ти настроя професионална мелачка и машина :mhihi: но нямам идея тези малките роботчета какви настройки имат, вкъщи съм наследствена кафемашина saeco :mhihi: на 15г е вече и сдава багажа. Ще отида да разгледам в технополис какви машинки има.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 29 Авг 2022, 20:52

Тези машини нямат настройка на налягането . Настройва се смилането от врътката на мелницата , дължината на кафето и количеството смляно кафе температурата на водата .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Grozdanoff » 29 Авг 2022, 21:02

Jordana написа:Тези машини нямат настройка на налягането . Настройва се смилането от врътката на мелницата , дължината на кафето и количеството смляно кафе температурата на водата .


Имат, значи. Температурата на водата ти определя налягането. Температурата стандартно трябва да е около 88*С, кафето 7гр. Това е по-стандарт, но всеки си има вкус. Друг е въпроса, че в някои кафенета слагат по 5гр. на кафе, за да не се минат :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от vixx » 29 Авг 2022, 21:09

Grozdanoff написа:Колеги, какво мислите за Philips 2200, някой с такава машинка?

https://www.philips.bg/c-e/ho/coffee/la ... eries.html


Май вече 2 или 3 месеца я имаме вкъщи.
Честно казано не прави някакво невероятно кафе. Ако не си много претенциозен става, но такова хубаво еспресо дето да те боцне в петите не може да направи.
Най-големия плюс е, че не се занимаваш с чистене и зареждане на цедка сутрин, когато просто искаш едно кафе.
Минуси: доста повече почистване и поддръжка иска от една обикновена еспресо машина. Вадиш това отдолу за водата, миеш го, изхрърляш контейнера за кафе, миеш го, и на не повече от 5-6 дни вадиш механизма отвътре и го слагаш под течаща вода и него. Харчи вода като луда, т.е. все вадиш резервоарът за да пълниш.
На определено време трябва да гресираш механизма, аз още не съм се занимавал.

Ако искаш автомат с що-годе приличен вкус на кафето и не ти се занимава да чистиш преди/след всяко кафе, машинката си е ставаща.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook