Цените на горивата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Цените на горивата

Мнение от Jordana » 14 Яну 2023, 18:08

Бюджета на държавата ще е вероятно около 70 милиарда лева 2023г . Тези 2.5 милиарда са нищо за българските политици , освен това също ще бъдат обложени с данък така че ще станат с 20% по малко или по точно 2 милиарда . Държава ще си вземе обратно тези 500 милиона . Политиката явно е най печелившия бизнес от всички възможни .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Цените на горивата

Мнение от TheDriver » 15 Яну 2023, 11:41

Това изглежда като тотално безумие!
Ако наредбата, която сътворят наистина предвижда 1000лв ваучери на човек на година, то тези ваучери ще покрият 83% от годишните разходи за гориво на мен и на жена ми. :shock: :shock: :shock:

При някой хора ще покриват 100% със сигурност.

Дори в София където въртяхме по около 15к километра на година сумарно. Това пак са повече от половината покрити от въпросните ваучери.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Цените на горивата

Мнение от bum_bum » 15 Яну 2023, 12:05

То е ясно, че парите не са някаква безумна сума за една държава, дори толкова скъсана като нашата.

Но си представи, че се изсипят за строеж на детски градини? Тоя проблем, който София, а предполагам и други графове го влачат от десетки години ще бъде решен за една.

Защо не и за субсидии за електрически коли? Или пък някакъв гигантски соларен/вятърен парк, като сме такива еколози.
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Цените на горивата

Мнение от c04 » 15 Яну 2023, 12:13

Според мен ваучерите няма да са 1000лв безплатно гориво, а по скоро до 1000лв отстъпка годишно, като пак ще е -25/-50/-1лв на литър

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Цените на горивата

Мнение от slatanic » 15 Яну 2023, 20:24

И на какъв принцип ще ги дават,че ми е интересно.
Щото имам познати с по един автопарк коли на тяхно име.
На кола ли ще е!?
Поименно ли ще е!?
Ема аз примерно кола,ако нямам какво правиме?
Или например имаме в семейството 2 коли на двама различни собственика,но единият вече не може да я кара тая кола.
Ваучър ще има ли за него?А аз ще мога ли да го ползвам щото ми се налага да го возя с неговата кола?
А ако съм циганин,пеерас,албинос и нямам книжка ама искам да получавам и аз 1000лв щото се чувсвам преееван,че не ми дават пари за транспорт ще ми дадат ли?
И те такива работи.
Въобще това е такава простотия неземна дето я няма никъде.
А таковата...тука я има... :mhihi:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Цените на горивата

Мнение от c04 » 16 Яну 2023, 0:12

slatanic написа:И на какъв принцип ще ги дават,че ми е интересно.
Щото имам познати с по един автопарк коли на тяхно име.
На кола ли ще е!?
Поименно ли ще е!?
Ема аз примерно кола,ако нямам какво правиме?
Или например имаме в семейството 2 коли на двама различни собственика,но единият вече не може да я кара тая кола.
Ваучър ще има ли за него?А аз ще мога ли да го ползвам щото ми се налага да го возя с неговата кола?
А ако съм циганин,пеерас,албинос и нямам книжка ама искам да получавам и аз 1000лв щото се чувсвам преееван,че не ми дават пари за транспорт ще ми дадат ли?
И те такива работи.
Въобще това е такава простотия неземна дето я няма никъде.
А таковата...тука я има... :mhihi:

Тези неща ще ги има в бъдещото, като го измислят черно на бяло.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Цените на горивата

Мнение от ildivvy » 18 Яну 2023, 18:53

По принцип, идеята била, да може да се харчат освен за гориво и за транспорт! Аз го разбирам така - баща ми и майка ми ще могат да си купят картите за градския транспорт с тези ваучери, а баща ми да си плаща и билетите за влака, когато ходи на лозето, пак с тях... Принципа щял да бъде - на всеки с доход под максималния осигурителен! Дали ще ми дадат отстъпка или директно ще плащам с тях е еднакво! По добре е директното плащане..., че с остъпките видяхме какво стана!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Цените на горивата

Мнение от steeN » 18 Яну 2023, 18:57

ildivvy написа:По добре е директното плащане..., че с остъпките видяхме какво стана!


Напротив, трябва да е отстъпка, иначе краденето ще е прекалено дори за нашите ширини. Чак толкова прости не вярвам да са нашите НП-та, че да пуснат директно плащане, ама знае ли човек.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Цените на горивата

Мнение от ildivvy » 18 Яну 2023, 19:26

Мисълта ми беше, че като направят някаква отсъпка, търгашите ще вдигнат цената и ние пак ще го дух*ме! То е ясно, че пак ще го ду..ме но .. такава е по нашите географски ширини!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Цените на горивата

Мнение от steeN » 18 Яну 2023, 19:30

Цените ще се вдигнат (спрямо това, което са щели да бъдат ако нямаше субсидия) и в двата случая, защото субсидията ще увеличи търсенето на услугите и стоките свързани с транспорта.
При варианта с отстъпка измамите са по-трудни единствено, друга разлика няма. Няма нищо общо с географската ширина. И на луната пак щеше да е такъв ефекта.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Цените на горивата

Мнение от c04 » 18 Яну 2023, 19:50

Сега ще почнат едни схеми :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Цените на горивата

Мнение от seimo » 18 Яну 2023, 19:58

Аз като човек който отговаря на условията за тази отстъпка и въртящ доста километри, незнам как нашите политици са приели такава простотия :shock: Дано от Европа се намесят и да се отмени по някакъв начин. 2 милиарда може да се дадът за далеч по смислени неща :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Цените на горивата

Мнение от carmanf1 » 18 Яну 2023, 20:23

Колеги, споделете и вашата гледна точка, щото аз гледам само от моята си камбанария. И искам да разбера логиката на всички тези социални мерки, социални помощи и т.н.

Наистина искам да чуя и разбера различната гледна точка, спрямо това което пиша по-долу. Наистина, най-добронамерено.

От моята гледна точка, нещата изглеждат така:

- децата ми нямат право на детски и никога не са имали, щото видиш ли съм имал еди какъв си доход.
- същевременно, мангалите взимат всичко наред. И детски и социалки … и не знам кво още.

Е, те по-Българчета ли са от моите деца? При положение, че такива като мен ги плащат тези социалки.

- Няма да имам право на отстъпки за гориво, пак щото плащам много данъци и съм над еди какъв си праг. Пак от данъците на такива като мен, където всичко им е на светло и се плаща всичко до стотинка.

- вдигнаха минималната заплата, като взеха от знаещите, образованите, можещи и работливи хора, вдигайки осигурителния праг

Тоест, дайте да вземем от тези, които са с акъла си, образовани са, бачкат и да дадем на мързеливите, некадърни и необразовани, щото некадърниците в тая държава са 90% от електората в тая държава.

Никого не искам да обиждам, недай си боже и на мен може да ми се наложи да работя на мин. заплата.

Човек не знае, какво може да му сервира живота.

Срамна работа няма, но трябва да има справедливост.

А не, дайте да вземем от ония, които могат, за да дадем на ония, които нищо не могат и са тотални некадърници.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Цените на горивата

Мнение от ///M Power » 18 Яну 2023, 21:24

carmanf1 написа:Колеги, споделете и вашата гледна точка, щото аз гледам само от моята си камбанария. И искам да разбера логиката на всички тези социални мерки, социални помощи и т.н.

Наистина искам да чуя и разбера различната гледна точка, спрямо това което пиша по-долу. Наистина, най-добронамерено.

От моята гледна точка, нещата изглеждат така:

- децата ми нямат право на детски и никога не са имали, щото видиш ли съм имал еди какъв си доход.
- същевременно, мангалите взимат всичко наред. И детски и социалки … и не знам кво още.

Е, те по-Българчета ли са от моите деца? При положение, че такива като мен ги плащат тези социалки.

- Няма да имам право на отстъпки за гориво, пак щото плащам много данъци и съм над еди какъв си праг. Пак от данъците на такива като мен, където всичко им е на светло и се плаща всичко до стотинка.

- вдигнаха минималната заплата, като взеха от знаещите, образованите, можещи и работливи хора, вдигайки осигурителния праг

Тоест, дайте да вземем от тези, които са с акъла си, образовани са, бачкат и да дадем на мързеливите, некадърни и необразовани, щото некадърниците в тая държава са 90% от електората в тая държава.

Никого не искам да обиждам, недай си боже и на мен може да ми се наложи да работя на мин. заплата.

Човек не знае, какво може да му сервира живота.

Срамна работа няма, но трябва да има справедливост.

А не, дайте да вземем от ония, които могат, за да дадем на ония, които нищо не могат и са тотални некадърници.


На това му се вика социална система, идеята е била добра, докато не дойде мършата, която само смуче...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Цените на горивата

Мнение от slatanic » 18 Яну 2023, 21:54

carmanf1 написа:Колеги, споделете и вашата гледна точка, щото аз гледам само от моята си камбанария. И искам да разбера логиката на всички тези социални мерки, социални помощи и т.н.

Наистина искам да чуя и разбера различната гледна точка, спрямо това което пиша по-долу. Наистина, най-добронамерено.

От моята гледна точка, нещата изглеждат така:

- децата ми нямат право на детски и никога не са имали, щото видиш ли съм имал еди какъв си доход.
- същевременно, мангалите взимат всичко наред. И детски и социалки … и не знам кво още.

Е, те по-Българчета ли са от моите деца? При положение, че такива като мен ги плащат тези социалки.

- Няма да имам право на отстъпки за гориво, пак щото плащам много данъци и съм над еди какъв си праг. Пак от данъците на такива като мен, където всичко им е на светло и се плаща всичко до стотинка.

- вдигнаха минималната заплата, като взеха от знаещите, образованите, можещи и работливи хора, вдигайки осигурителния праг

Тоест, дайте да вземем от тези, които са с акъла си, образовани са, бачкат и да дадем на мързеливите, некадърни и необразовани, щото некадърниците в тая държава са 90% от електората в тая държава.

Никого не искам да обиждам, недай си боже и на мен може да ми се наложи да работя на мин. заплата.

Човек не знае, какво може да му сервира живота.

Срамна работа няма, но трябва да има справедливост.

А не, дайте да вземем от ония, които могат, за да дадем на ония, които нищо не могат и са тотални некадърници.


Колумбе,ти откри Америката! :mhihi:
А тия последните дето си писал са избиратели и са много и евтино платени.
А докато дойде време да останат само тия и да няма какво толкова да се краде тия дето сега го прибират ще са хвърлили котва,а децата им ще живеят където си поискат.
С твоите,моите и разни други пари... ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana, mr_petroff

Последни теми
Facebook