Мини Racing ли ? Що ли ? :)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 11.01.2003
Местоположение: Caracciola-Karussell

Мини Racing ли ? Що ли ? :)

Мнение от bravo » 03 Авг 2003, 22:59

Баси какво видях вчера !!! Отивам на едно парти и като си вървя по улицата чувам някакво бръмчене ама такова тънко и ....нещо като от моторче(скутер) дори по-тънко , но за сметка на това по силно.И така де реже се там нещо и аз бързам да видя ко стаа и ....... на един паркинг който беше почти целия свободен с настилка такава една гладка като цимент един пич кара една количка с дистанционно.Количката беше с бензинов двг. и беше дълга около 50 см. и беше изродска.Правеше поргели(слънца,понички....) , ръчни , гумите и пушеха при пълна газ ,аааа баси манията ви казвам :lol:
Най-мразя да съм прав!!!

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 03 Авг 2003, 23:05

Колко ли струва една такава врътка? :)
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 11.01.2003
Местоположение: Caracciola-Karussell

Мнение от bravo » 03 Авг 2003, 23:07

Ми незнам ама съм виждал да ги продават и не съм им обръщал внимание защото незнаех че са толкова мощни :)
Най-мразя да съм прав!!!

мечтае да кара 7-ца
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 17.01.2002

Мнение от Alpina » 03 Авг 2003, 23:40

БМВ имат такива колички - развиват до 50 км/ч. В Дару струват 920 лв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 505
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Audi 20VTQ
Мечтае да кара: SSME

Мнение от smg » 03 Авг 2003, 23:41

Най смотана колица струва скромната сума от 700лв...
Добрите модели дето правят лудница само от порядъка на 1500-2000лв :(
Business ownership is a risk and it`s not for the faint of heart.

Петко ///M големия
Аватар
Мнения: 2369
Регистриран на: 1.12.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xd / Mini Cooper S

Мнение от BMW///M-ma6inata » 04 Авг 2003, 8:28

Който е ходил на последния автосалон 2003 и е разглеждал по-обстойно щандовете сигурно е видял един щанд,който беше на някаква фирма дето ги внасяше :shock: Нещо велико е тва,ама като попитах колко струва една количка тоя вика 2700 лв. без дистанционното :shock: Иначе всичко беше като на истинска кола-
перфорирани дискови спирачки,амортисьори,истории.
Обаче върха беше като ми каза че ускорява от 0-100 за 4 секунди :twisted: :shock:

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 04 Авг 2003, 9:43

Автомобилчета от този род има с бензинови и електрически двигатели. Естествено бензиновите са по-вълнуващите, но и другите не са за подценяване.
Литровата мощност на бензиновите двигатели достигат 600+к.с., а оборотите около 45-48000!!! Използва се нитрометан в повечето случай като гориво. Не е лошо постижение за двигателче голямо колкото шепата Ви?! :wink: Ускорението от 0-100 може да е под 4 сек в доста от случайте, а Vmax от рода на 140км/ч не е проблем!!!
Говорим за професионални моделчета!
В Русе провеждаха кръг от националния шампионат за радио-управляеми автомобили, а в същото време бях в Търново и като разбрах извадих буталата на колата, и успях да хвана точно бензиновите модели. Вярвайте полудях. Определено е много трудна работа да се управлява такова моделче майсторски. Имаше едно хлапе, което беше наистина много добро. Автомобилът му вървеше два пъти повече от останалите, а той го управляваше три пъти по-добре. Резултатът беше, че затвори втория с 20 обиколки....
Повечето моделчета бяха със задно предаване и почти всички описваха завоите.. Имаше едно с купе на Импреза и беше 4x4, красиво го поднасяше, но имаше явно проблем с управлението, защото постоянно автомобилчето хукваше на някъде :P
Общо взето е невероятно маниашко и смятам да си купя такова моделче като намеря излишни 1500-2000лв. да ги вложа в неизживяното ми детство... едва ли ще е скоро.

Ето адрес на една от фирмите, която продава такива автомобилчета в България : www.hobbydick.com

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 20.06.2003
Местоположение: София

Мнение от Need For Speed » 04 Авг 2003, 19:48

Мдам!На последния автосалон правеха и демонстрация!Някакъв любител си носеше камера и тея пичовете се навиха и му направиха шоу!Първо с едно АМГ(копие на по-големия си събрат) а после с едно по-мощно (не АМГ) , но него пича държеше в ръце и му пилеше гумите! :twisted: Но като попитах за цената... :( А също каза, че на по-дълга и хубава отсечка прави 180! :shock:

мутра
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 10.04.2002
Местоположение: Пловдив

Мнение от Gorby » 05 Авг 2003, 9:13

Аз имам такава количка, но не е BMW :cry: Баща ми я е правил преди години като машинката е със едноцилиндров двигател който се води двутактов дизел. Работи със смес от двутактово масло, керосин (гас за лампи) и етер, виждал съм такива "скоростни модели" които са с резонансни ауспуси и при резонанс работят при около 36 000 rpm. Има си дифче и развива доста високи скорости (според мен около 70-80км/ч), но това е обикновенната количка, до колкото съм чувал рекорда е над 200 км/ч а за скоростни самолети летвата е вдигната над 300 км/ч. За съжаление не ми е предоставян достъп до нея :lol: :lol: но съм карал самолетче което е със същия двигател, но по-малък като кубатура :D :D :D едва 2,5 куб см
Изображение
Изображение
Икономията на суровини, материали и енергия - дълг на всеки!
Иначе най-обичам да седя накрай света, да си клатя краката и да плюя в нищото...
Он-борд Е28 3.5 Turbo http://www.youtube.com/watch?v=tXzeYgEsbuA

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 20.04.2002
Местоположение: USA & BG
Кара: BMW/ Mercedes
Мечтае да кара: Porsche

Мнение от 3C » 06 Авг 2003, 7:29

smg написа:Най смотана колица струва скромната сума от 700лв...
Добрите модели дето правят лудница само от порядъка на 1500-2000лв :(


Какви са тези "хубави" цени там .....просто без думи,....... тука са по $200 (с батерий - 'пре'зареждащи се ) ; - 4х4 бензин са към $300 (махимум най-точните да са около $400 -
" стига да не е покрита със злато и диаманти може и повече да стигне " ....... е нямам думи това се нарича печалба и търговия ...... но докато има балами да плащат що не :lol:


ПС: Съседа си е взел една такава - отвън черупката е на М3GTR с бензин ($20 е галона бензин щото трябва спец. а не от колонките) та е доста пъргава и маневрена .

http://www.radio-controlhobies.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 24.03.2002
Местоположение: София

Мнение от Ivan » 06 Авг 2003, 10:08

аз исках да си взема кит за хеликоптер и в магазина на ХобиКит ми казаха цена 3000 лв.
нема начин да се уредят при такова надуване, ако реша твърдо ще си поръчам по интернет 8)
"Око за око, и скоро целият свят ще бъде сляп." - Махатма Ганди

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 505
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Audi 20VTQ
Мечтае да кара: SSME

Мнение от smg » 08 Авг 2003, 1:17

3C все пак това е Бг-страната на чудесата :x
Business ownership is a risk and it`s not for the faint of heart.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook