Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от Kroki » 10 Май 2014, 17:01

Ние косим с електрически косачки от 20 години на вилата. Първата е една малка 600в, още е жива.. После бяхме взели бош 1,5кв , но на 2 пъти се счупи мотора и преди 3 години взехме една друга с метален корпус, защото пластмасата с времето старее и се чупи. Марката е Олеко-мак 1.5кв, 40см широчина на косене. С тези на батерии не се занимавай. Аз с кабела до сега проблеми не съм имал, просто си има цака на носене и никога не ти пречи.. Двора го косим средно на 3 седмици, на най-ниското, което е 20мм по спомен... Става като голф игрище, но не трябва да има камъни.. Защото на повечето ножа е закрепен директно на вала и ако удари по-голям камък, може да го кривне. Също така ножа се точи само с пила, не на шмиргел, защото се появява дисбаланс и ебаваш майката на мотора. Нито е прегрявала, нито нищо. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от © » 10 Май 2014, 17:38

Според мен косачката трябва да е задължително бензинова. Преди 10-15г баща ми беше взел една Husqvarna без кош, просто накълцва тревата ситно и след нея нищо не остава. Но голямата трева е проблем, задръства се трябва да минаваш по няколко пъти. За толкова години тази буквално се разкапа :mhihi: Сега взехме mcculloch, някаква евтина беше, но коси всичко. Махнах коша отзад и оставих само някаква пластмаса да спира това което разхвърля да не идва към краката ми. Голямата трева не е никакъв проблем, защото всичко изхвърля отзад.
Иначе камъните за косачките не са приятни, хващаш се няколко дни и изчистваш всичко. Хем ще е по прегледно, хем ще косиш без притеснения. Неравностите също е хубаво да се изгладят и след като окосиш вече без особени трудности постигаш нещо наистина приятно за окото.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 462
Регистриран на: 16.01.2011
Пол: Мъж
Кара: E 46 Sedan 136 Hp
Мечтае да кара: Най-новото BMW независимо от модела

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от bobi_81xx » 10 Май 2014, 17:44

Колега,имам двор над 1 декар половината от който е овощна градина.Откакто си купих този модел моторна коса STIHL FS 56 се родих. Изображение
Върши перфектна работа за ниска и висока трева,най-хубавото е че коси покрай огради перфектно,също е доста подходяща за премахване на трева покарала между плочки и др.Като недостатък е ,че много разпилява окосената трева и ако е в близост до пътеки после ти отваря допълнително работа,също така и дрехите ти стават ужасни.Иначе няма спиране харчи малко и не загрява лесно работил съм с нея без спиране 3-4 часа спирах само за да заредя с бензин.Имам е от 3 години нямал съм никакви проблеми купувам само корда,бензин и масло.Цената мисля че не се е променяла от 4-5години и си е покрай 580лв.Но си заслужава парите не съжалявам за нито една стотинка инвестирана в нея.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: МЛАДОСТ

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от sin_fen » 10 Май 2014, 18:01

bum_bum написа:Аз на мойта коша никога не съм го ползвал. За две години не съм изхвърлил и една сламка от двора, също не съм и сложил един грам тор на тревата.


Не е отговор по питането на колегата ама: какво я правиш тревата, че аз от скоро се преместих в къща с двор и тези дни с дъждове направо ми се ... майката близо 10-15 чувала с трева изхвърлих и скоро пак трябва да кося, а мястото ми не е голямо 600 м2. Всеки който питам (засега нищо не разбирам, а те уж градинари) казва да я събирам, че нямало да расте като хората и не може да се получи хубав килим.
Изображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от © » 10 Май 2014, 20:58

Използва я като естествена тор

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от ka4i » 10 Май 2014, 21:08

Аз имам такава от миналото лято и съм супер доволен :)

http://www.praktis.bg/bg/Benzinova-kosachka-trimer-RTR-KPGT0114/5117/product/
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от Cyberloner » 10 Май 2014, 22:33

Осма година поред си ползвам електрическия Budget, който наскубах от практикер за ~100 лева(по спомен) - 900 вата. Тревната площ е ~200 кв.м като кося според скоростта на растеж, от 1 път на 2 седмици до 2 пъти седмично

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 8.12.2008

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от bmw_power_x5 » 10 Май 2014, 23:06

Колеги за да ви ориентирам по-точно ме интересува ТРИМЕР, не такава косачка тип количка, където е.А тример на ток.Като казах камъни имах напредвид тук, там има по малки камъчета, но не ми е пълен двора с камъни тип речни...Благодаря за съветите по темата...
Интересува ме този Тример, дали би ми свършил работа за 900-1000м2 --->
http://www.praktis.bg/bg/Trimer-BOSCH-A ... 7/product/
И кой друг модел бихте ми препоръчали в рамките на 100 лева ?!

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от madpetio » 11 Май 2014, 6:19

За 1000м2 не ти трябва на ток...ще се обесиш с кабела :mhihi:
Само бензинов!
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 462
Регистриран на: 16.01.2011
Пол: Мъж
Кара: E 46 Sedan 136 Hp
Мечтае да кара: Най-новото BMW независимо от модела

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от bobi_81xx » 11 Май 2014, 8:42

bmw_power_x5 написа:Колеги за да ви ориентирам по-точно ме интересува ТРИМЕР, не такава косачка тип количка, където е.А тример на ток.Като казах камъни имах напредвид тук, там има по малки камъчета, но не ми е пълен двора с камъни тип речни...Благодаря за съветите по темата...
Интересува ме този Тример, дали би ми свършил работа за 900-1000м2 --->
http://www.praktis.bg/bg/Trimer-BOSCH-A ... 7/product/
И кой друг модел бихте ми препоръчали в рамките на 100 лева ?!

Колега този модел тример слабичък ми се струва за 900-1000м2 .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от hell's angel » 11 Май 2014, 9:07

Обикновена коса ще ти свърши повече работа от тоя тример ...
Ubi dubium, ibi libertas

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от Kroki » 11 Май 2014, 10:09

Ама не всеки може да коси с коса :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 15.05.2012
Пол: Мъж

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от drcl » 11 Май 2014, 10:17

По-добре това: http://www.praktis.bg/bg/Benzinova-kosa ... 0/product/ За цената си върши супер работа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от bum_bum » 11 Май 2014, 10:52

bmw_power_x5 написа:Интересува ме този Тример, дали би ми свършил работа за 900-1000м2 --->
!


Принципно да, ако си взимаш отпуск за да косиш :mhihi: Ако искаш просто да имаш някаква трева много коси и косачки ще ти свършат работа. Ако искаш да имаш хубава трева.. както винаги- няма хубави и евтини неща.

sin_fen написа:
bum_bum написа:Аз на мойта коша никога не съм го ползвал. За две години не съм изхвърлил и една сламка от двора, също не съм и сложил един грам тор на тревата.


Не е отговор по питането на колегата ама: какво я правиш тревата, че аз от скоро се преместих в къща с двор и тези дни с дъждове направо ми се ... майката близо 10-15 чувала с трева изхвърлих и скоро пак трябва да кося, а мястото ми не е голямо 600 м2. Всеки който питам (засега нищо не разбирам, а те уж градинари) казва да я събирам, че нямало да расте като хората и не може да се получи хубав килим.


Някои косачки имат приставка за мулчиране. Тревата не се събира в кош, а ножа я нарязва на много ситно и я пръска върху земята. Така от една страна става на тор, а от друга пази сянка и хладно на корените на другата трева и тя расте по-добре. Трябва обаче да се коси много редовно. Ако е прекалено много докато изгние ще е грозно, а иначе дори не се забелязва.

Тук сега живея в един комплекс, има доста поляни, косят ги рядко като хвърлят тревата и ги торят. В резултат имат много бурени и грозна трева. Аз косях често, не торях и имах хубава трева и никакви бурени.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 8.12.2008

Re: Косачка за ГРАДИНАТА каква ?!

Мнение от bmw_power_x5 » 11 Май 2014, 21:39

Нямам намерение да си взимам отпуска :D .
В крайна сметка се спрях на тази.----> http://www.praktis.bg/bg/Benzinova-kosa ... 0/product/ Какво, ще кажете ?!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook