Избор на смартфон

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Избор на смартфон

Мнение от vladobate » 01 Май 2014, 19:55

Здравейте колеги . Съвет за смартфон до около 300-350лв с две сим карти. За жена ми е най-вече за работа , има Самсунг ACE DUOS и го махаме направо в коша, то не се издържа вече прекъсва когато си иска , включват се бутони докато се говори и т.н. Изисквания не по-голям от 4-4,5 инча дисплей ,камера поне 5мегапиксела че и трябва да снима разни обекти ( прилична , ясно пикселите не са всичко даже хич ) , издържлива батерия , и дуракоустойчив . Благодаря . ПС: Беше се насочила към Леново А850 ,но е доста голям за нея си мисля , марката и производителя не ме интересуват стига да е сигурен телефон , явно марките не са това което бяха ( визирам Самсунг , Сони и т.н. ) .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Избор на смартфон

Мнение от krasi2bmw » 01 Май 2014, 21:03

Привет колега , аз сьм с това http://www.emag.bg/mobilen-telefon-dual ... DQ65JBBBM/ , ползвам го от година и до сега няма проблем . Сьс страхотни параметри и батерията му дьржи ако се ползва само за ало миниум три дни . Ако имаш вьзможност си вземи последния - http://www.emag.bg/mobilen-telefon-allv ... DLBXCBBBM/ , този е сьс в пьти по добри параметри с два пьти повече РАМ - 2гига . , 13 мегап. камера и батерия с 2500 милиампера и т. н . С тази марка сьм от три г. това е третия тел които имам / когато излезе нов модел си го взимам / и до сега не сьм имал проблеми , ако ти хареса вземай . Успех в избора :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от vladobate » 01 Май 2014, 23:33

Благодаря за отговорa , избора е направен Allview A5 Smiley , минахме на нискобюджетен вариант . От Самсунг и Сони сме леко разочаровани пък и други познати имат подобни с различни проблеми. Далеч съм от мисълта че ще има нещо на ниска цена ( пък и на по-висока ) надеждно поне дотолкова че да не е досадно с малките си проблемчета . В началото на ерата на мобилните телефони имах Сони 5 години , беше ми омръзнал вече , но не ме предаде , тия времена отминаха .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Избор на смартфон

Мнение от k.milanov » 02 Май 2014, 7:50

vladobate написа: Allview A5 Smiley


Не знам как ги купувате тези телефони , като за тях не знам дали има някакви аксесоари изобщо. Протектори за екрана, някакви кейсчета, калъфчета. В eBay за този модел всичко ан всичко ми излезнаха 15 резултата за два калъфа и един протектор :conf:

Поради тази причина не бих си взел такъв телефон. Моят съвет щеше да е един самсунг с две сим карти, но щом не ги искате :ok:


Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.10.2012
Пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от F3P » 02 Май 2014, 8:07

vladobate написа:.. минахме на нискобюджетен вариант ....

Като му гледам параметрите имам усещането, че ще псуваш яко в близко бъдеще. Май ще е по-добре да вземеш една Нокия Х- пак е куца от към параметри, ама поне е със сериозно орязан Андроид и върви прилично... Пък и жена ти ще се различава от всички с тея цветни панели..
Аз поне не виждам и 1 причина да купиш смотан китаец с румънска емблема при наличието на Нокия в ниския клас. А и в бюджета ти от 350лв. се включват Moto G и НТС 310- не че са върха на технологията, но са далеч по-добър вариант от сакатият румънец дето си избрал...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Избор на смартфон

Мнение от krasi2bmw » 02 Май 2014, 8:15

F3P написа:
vladobate написа:.. минахме на нискобюджетен вариант ....

Като му гледам параметрите имам усещането, че ще псуваш яко в близко бъдеще. Май ще е по-добре да вземеш една Нокия Х- пак е куца от към параметри, ама поне е със сериозно орязан Андроид и върви прилично... Пък и жена ти ще се различава от всички с тея цветни панели..
Аз поне не виждам и 1 причина да купиш смотан китаец с румънска емблема при наличието на Нокия в ниския клас. А и в бюджета ти от 350лв. се включват Moto G и НТС 310- не че са върха на технологията, но са далеч по-добър вариант от сакатият румънец дето си избрал...

Не е китайски , колегата тьрси нещо на ниска цена , което да му вьрши работа , все пак всичко опира до пари , и като ги нямаш ......... лошо , а колкото до марката тя си е чисто румьнска , а част от компонентите са японски и са от вече 14 г. на пазара . Не им правя реклама понеже имам такьв , но до сега не е имало проблем , да уважим все пак избора му , не може всички да карат М3 ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от vladobate » 02 Май 2014, 9:30

За аксесоарите вярно трудна работа ама не е за изложба , за работа се взима. характеристиките какво , по-добри от сегашния Самсунг дето не случихме и на таз марка ( познати с разни S-ки пак реват ) , за Сонито пак ( макар че са ми слабост ) писах дъщерята е с такова ами бъгава работа , сигурно пак не сме случили , преди това Нокия от доказано добрите ( уж ) пак бъг след бъг ама изкара поне някоя годинка . Не робувам на марки , а след половин час четене видях каква е лудница със софтуери , преинсталации и т.н. В крайна сметка избора беше за тел. около 400лв да си заслужава или нещо евтино , затова и такова решение . Благодаря за интереса , живи и здрави .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 8.02.2008
Кара: 320 i
Мечтае да кара: Е90 пак бензин

Re: Избор на смартфон

Мнение от ивайло81 » 02 Май 2014, 10:27

Виж и LG L серията. Взех на жената L4, и съм учуден. Добър телефон, с преподписване на договор и изплащане ще излезе 130 лв. :) Има и с 2 сим карти. Има и модели с по-големи екрани.

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2


Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.10.2012
Пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от F3P » 02 Май 2014, 13:32

krasi2bmw написа: Не е китайски....


Сериозно ли :?: Я се разрови малко из нета и се образовай - това са чиста проба NoName китайци със залепена емблема по желание на клиента. Проверено лично след като си купих техен телефон преди време.
НЕ говорим за румънски модел сглобен в Китай - това са си модели на производителя, търговеца само решава какво да е името.
НЕ говорим и за ниско качество - прилично е. За цената си биват, има Самсунг-и дето струват 3-но и са на същото ниво.
Можеш и ти да си "произведеш" собствен модел - искат се само едни пари да платиш определено количество... Ако Allview са производител значи същото важи и за марки като Финлукс, Нео, ДСМ и подобни дето се продават из Техно-магазините.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Избор на смартфон

Мнение от krasi2bmw » 02 Май 2014, 17:17

F3P написа:
krasi2bmw написа: Не е китайски....


Сериозно ли :?: Я се разрови малко из нета и се образовай - това са чиста проба NoName китайци със залепена емблема по желание на клиента. Проверено лично след като си купих техен телефон преди време.
НЕ говорим за румънски модел сглобен в Китай - това са си модели на производителя, търговеца само решава какво да е името.
НЕ говорим и за ниско качество - прилично е. За цената си биват, има Самсунг-и дето струват 3-но и са на същото ниво.
Можеш и ти да си "произведеш" собствен модел - искат се само едни пари да платиш определено количество... Ако Allview са производител значи същото важи и за марки като Финлукс, Нео, ДСМ и подобни дето се продават из Техно-магазините.

Всичко вече се прави в азиатските страни ............... поне цената е достьпна особенно за дьржава с дакьв ниськ стандарт като нашия ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 9.02.2013
Пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от dubfire » 02 Май 2014, 21:29

Motorola Moto G
От личен опит... :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 25.06.2008
Местоположение: Велинград
Пол: Мъж
Кара: E61 530d 05
Мечтае да кара: F10 M550D

Re: Избор на смартфон

Мнение от dmxl » 03 Май 2014, 0:25

DIESEL POWER
Изображение


Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.10.2012
Пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от F3P » 03 Май 2014, 16:44

По-добре китайчето с румънско име- така или иначе ще ползва почти мъртвец, поне да е по-евтиният за да има по-малко поводи да псува.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 14.04.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: Porsche Carrera GT

Re: Избор на смартфон

Мнение от AVK » 04 Май 2014, 17:02

За да не отварям нова тема, какво ви е мнението за Nokia Lumia 925?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 8.02.2008
Кара: 320 i
Мечтае да кара: Е90 пак бензин

Re: Избор на смартфон

Мнение от ивайло81 » 05 Май 2014, 10:24

Мен лично не ме кефи операционната система. А и скоро май писаха, че Нокия прекратява производството на телефони. Дали е вярно.

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook