Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от Don_Diego » 18 Юли 2021, 18:32

Буболечките първо се накисват с препарат за буби, после по възможност с prewash, плакнеш от близко разстояние и чак като се мие с гъба, може да разтъркаш с лек натиск
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от drifty » 11 Сеп 2021, 22:39

Спрей грунд на Novol -> https://avtomateriali.com/sprei-novol/1 ... rimer.html
нещо подобно на това от линка, че го нямам сниман.

Не ми се занимаваше да си смесвам шприц с втърдител и разредител за два амортисьора, а от предното боядисване на рамата на мотора ми остана лак и боя, та реших да си спестя време и да си взема спрей. Първо супер трудно тръгна да покрива, целия спрей едвам стигна за 2-та амортисьора /преди няколко години със спрей пак грунд минах 4 джанти и ми стигна/. Второ, днес докато почиствах детайлите преди боя, малко корселин докато се усетя свали грунда до гол метал на едно място. А уж исках да си спестя време и нерви, а то стана обратното. С грунда, с който правих рамата на мотора, който си смесвах аз нямаше никакви драми, стана перфектно и доста солидно, но с този спрей, ужас..
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от Lenco » 17 Сеп 2021, 11:13

Не е нещо, но е услуга, която си купих за 60лв от Шаркифолио.
Вината е моя, че не погледнах стъклата, че бързах, а и на нови немонтирани стъкла, колко може да объркаш ..... явно може.
След няколко ходения и обяснения, че с времето ще станат перфектни, трябва да се напекат ама монтирани, реших да не чакам зимата да ги навали сняг и фолиото отиде в коша, но първо го видяха на новото място, като искрено се забавляваха, бяха виждали и други творения на въпросните "майстори".
Това е част от творбата, чак се чудя, как толкова забележки може да сложиш по две стъкла за фарове :dunno:
20210801_183616.jpg

20210801_183536.jpg

20210801_183740.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от KostovG » 20 Сеп 2021, 10:36

Lenco написа:Не е нещо, но е услуга, която си купих за 60лв от Шаркифолио.
Вината е моя, че не погледнах стъклата, че бързах, а и на нови немонтирани стъкла, колко може да объркаш ..... явно може.
След няколко ходения и обяснения, че с времето ще станат перфектни, трябва да се напекат ама монтирани, реших да не чакам зимата да ги навали сняг и фолиото отиде в коша, но първо го видяха на новото място, като искрено се забавляваха, бяха виждали и други творения на въпросните "майстори".
Това е част от творбата, чак се чудя, как толкова забележки може да сложиш по две стъкла за фарове :dunno:
20210801_183616.jpg

20210801_183536.jpg

20210801_183740.jpg


Правил съм си предните прозори при тях и бях доволен от работата на момичето. Добре беше залепено и след около 2 седм. лесно се разлепи :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от TNT » 20 Сеп 2021, 13:30

Нека започна, че сам си виновен, че поръчах пак от Емаг. След като трябваше да се занимавам с КЗП, трябваше тотално да ги отпиша. Домързя ме да ходя след работа да си взема от място поръчката, не ми беше и близо - доставка 5лв за следващия ден - поръчах. В процеса на поръчка стана за по-следващия - ок, още ден ще изчакам. Разбира се, изпратено с куриерска фирма Европът :mhihi: Та стартирахме от "на следващия ден" и вече 5-ти ден си чакам :banghead:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от Borymeckata » 20 Сеп 2021, 13:46

Аз съм накупил доста неща от Е-Маг и като качество нямам оплаквания, но с доставките им наистина е тегаво, понякога. В случая, забавянето може да се дължи на това, че стоката се доставя не от тях, а друга някоя фирма? Всъщност, Е-Маг не работеха ли с Еконт? Спомням си, че съм си получавал пратките от техния офис (на Еконт) след работа - това ми е много удобно.

Обаче някои други търговци ползват услугите на куриери, които нямат офиси, поне не и в Козлодуй - споменатия вече Европът, също и Лео Експрес. И понеже куриерите не могат да влязат на площадката на АЕЦ, налага се аз да бягам от работа и да вися да ги чакам по паркинги и бензиностанции. Така съм патил с Технополис, Вюрт и други уж сериозни търговци... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от TNT » 20 Сеп 2021, 14:43

На Вюрт продуктите са сериозни, останалото е пълна трагедия в България.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от Borymeckata » 20 Сеп 2021, 15:56

Точно двата комплекта Зебра на Вюрт ги чаках половин час да ми ги докарат на Лукоил, щото куриерът (май беше МиВМ или нещо подобно) трябвало първо да направи другите доставки в града и на тръгване за Враца да ми остави инструмента.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от barty » 26 Сеп 2021, 13:18

Напоследък трудно намирам качествен суджук или луканка. Все са меки, не узрели подобия.
Последно взех на КФМ някаква луканка, жилава и много солена :censored:

На месокомбинат Харманли бях взимал "Селска луканка", която до някъде ми хареса.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от dankata » 26 Сеп 2021, 15:09

Мини Събота през животинския пазар на Подуене.
Търсиш един гологлав пич с бус в единия край на пазара. Лесно се познава-80% от стоката му е месна.
Другото е в другия край на пазара, един дядо и баба под голям чадър.
И двамата имат добри луканки и подобни.
Бабата има и много сгодна шунка и създърма.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от TheDriver » 11 Окт 2021, 8:56

Този месец не ми върви с IoT джаджи.

Първото нещо, което се скапа и ще бъде върнато възможно най-бързо е това:

https://www.robicam.bg/product/mini-kamera/

Взех я за бебефон и я монтирах в корниза на пердето, за да е скрита и за да не дупча по стената, т.е. е на много криво място.

Камерата работи(макар че качеството пада след известно време работа), но връзката с приложението постоянно се скапва и се налага hard reset, за което трябва да влача стълба в стаята да я размонтирам и т.н. :banghead:

Другият уред е конвектор Atlantic Solius Digital Wi Fi. Самият уред работи много добре, но аз си имам нормален конвектор, купих го заради това, че се свързва с локалната мрежа и може да се контролира дистанционно. Уредът е "Wi Fi" само на хартия :banghead: Приложението с което работи Cozytouch е най-шибаното приложение с което съм работил. Доколкото разбирам са платили на някой за Cloud Server(някой тъмнозелен предполагам) и тоя сървър постоянно е скапан. :banghead: В резултат регистрирането на устройство е приключение и изобщо не е гарантирано, че ще се свърже даже и след дни опити. Съпорта го няма никакъв. Ако успеете най-накрая да се свържете откривате, че контролът от разстояние ще го има само ако сървърът им е на линия, а той не е на линия често. Цялото това нещо обезмисля инвестицията в "смарт" устройство.

Това приложение го ползват и маса други уреди - бойлери, термопомпи, климатици и т.н. Ако някъде ви предлагат "Смарт" уред който го ползва, бягйте надалеч.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от TNT » 11 Окт 2021, 9:33

Това с приложението е ключов момент. И аз мога да споделя сходен опит със смарт кантар от Лидл. Кантара си работи супер, ама приложението е супер неадекватно - Health for you. Направо стават неизползваеми смарт функциите, даже ти преебава настройките всеки път като се свържат - от метрични на империални :kuku: Та реално като реших да мина по-тънко за смарт кантар, сега имам скъп обикновен кантар :mhihi: Вече се чудя на кой да го подаря, да си взема Xioami и да не се занимавам с глупости. И от тогава обица на ухото със смарт джаджите и софтуерите, които ползват. А и с друг проблем се сблъсках - всяка джаджа с отделен апп :kuku:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от grkv » 11 Окт 2021, 10:03

TNT написа:да си взема Xioami и да не се занимавам с глупости.


Аз имам, приложението е МиФит и работи добре, ама след два месеца ползване имаме и ние скъп обикновен кантар. Проблемът не е в кантара, в мързела е :lol:
Пускаш приложение, чакаш, събуваш чехли, чорапи, то едно студено на тия метални кръгчета... за да видиш неща, които реално не те интересуват.
На мен винаги ми дава, че съм обезводнен, даже и да съм се сцепил от вода цял ден :dunno:
Та, имаме си скъп обикновен кантар с функция за смарт :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от TNT » 11 Окт 2021, 10:26

А бе тея работи с процента вода и мускули е пунта-мара :mhihi: Ама по-лесно да се следи история, не да се чудя последните 2 пъти колко кг съм бил. Да не се меря всеки ден, че да помня :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от TheDriver » 11 Окт 2021, 10:45

При мен "Смарт" функцията е жизнено важна и за това нямах проблем да платя $$$ над цената за нормален уред. Даже съм готов да платя и за приложението, ако нещото работи добре.

Пътувам доста, понякога с децата, а къщата по дефолт е доста студена, първия ден след прибиране няма стопляне. За това вариантът преди да тръгна да си пусна конвектора да стопли детската стая ми е много удобен. Но когато не можеш да разчиташ на приложението спираш да го ползваш. :dunno: Сега просто програмирам уреда да се пусне в Х часа в деня от седмицата в който се прибирам и не се чудя ще запали ли сървърът тази сутрин или не.

Всъщност грешката ми беше, че не прочетох отзивите в google play пради да пазарувам, а се доверих на личния си опит с нормалните конвектори на марката. Оценката на приложението е 2 и коментарите са убийствени.

Но както казва ТНТ, човек се учи. :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook