Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от peshehodetz » 17 Мар 2021, 23:24

Те тия днешните AEG, както и брандове като Грундиг и Телефункен които изключително много ме кефеха, нямат абсолютно нищо общо с онези които ги продаваха 70 и 80-те години по корекомите. Разликата е че онези си ги произвеждаха в Германия, а днешните по Турция или незнайно къде, като някой е откупил правото да ползва емблемите и само толкова.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от c04 » 17 Мар 2021, 23:50

АЕГ ппц не са лоши, но...
А иначе извода, че пералня и сушилня не в 1, е много правилен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от Borymeckata » 18 Мар 2021, 8:32

peshehodetz написа:Те тия днешните AEG, както и брандове като Грундиг и Телефункен които изключително много ме кефеха, нямат абсолютно нищо общо с онези които ги продаваха 70 и 80-те години по корекомите. Разликата е че онези си ги произвеждаха в Германия, а днешните по Турция или незнайно къде, като някой е откупил правото да ползва емблемите и само толкова.

Точно така е в действителност. Прочети турската компания Вестел кои марки произвежда. Аз лично бях шашнат, като разбрах... :shock: :shock:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от vixx » 20 Мар 2021, 17:24

АЕГ отдавна нямат нищо общо с това, което сме слушали едно време. От поне едни десет години (ако не се бъркам) си ги правят Електролукс (или дали не бяха Уирпулл), които правят и още доста от марките на пазара. Беко при тях си правят средния клас, а сигурно и други също. Колкот и да робуваме на марки, това е.

За 2в1 не знам как да коментирам, защото имам от скоро (един Хотпойнт Аристон) та ще го видим колко ще изкара. Общо взето няма никаква логика в идеята, че 2в1 не било толкова здраво като отделни уреди. То и телефона ми е 5 в едно, и компютъра, а пък и колата не ми е нито спортна, нито камион, нито строго семейна. И фурната с котлконите не ми е отделно, а на цяло, и тн. общо взето всичко е на тоя принцип. Ясно, че между уред в който всичко е електроника и такъв, в който има много механични компоненти, които се движат, има разлика. Ама няма никаква причина добре сметната машина с дорби компоненти , която върши няколко неща, да е по-зле от две отделни такива които вършат само по едно нещо. Проблема е по-скоро в качествения контрол и в това, че в днешната икономика никой няма полза от това ти да си купиш нещо, което да не го смениш никога.

ПС. Корекция - АЕГ изгелжда, че не съществуа от 1996г. Тогава правата за бранда и името са продадени на Електролукс, а самите АЕГ преустановяват всякаква дейност. Т.е., всичко си се прави от Електролукс в заводите на Електролукс от техни си хора.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от steeN » 20 Мар 2021, 18:19

По-скоро е малко като спортна С-класа или комфортна 3та серия комбинацията. Не е до електроника в комбинираните уреди.
Не знам за здравината, по-скоро функционално страдат, защото има ограничение колко тъпотии може да навреш на едно място и как си съжителстват.

п.с.
Още по-добра аналогия. Печка с хладилник :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от b_u_b_o » 20 Мар 2021, 19:16

Според мен основния проблем на 2в1 пералните е, че не са с термопомпа ами с реотан. Моделите с термопомпа обаче би трябвало да нямат тия проблеми. Аз лично не бих си сложил 2 отделни уреда, не за друго място имам за 5, ами тва ми е изключително непрактично. Вместо да пусна прането и след 5-6 часа да го извадя, аз трябва да го сложа в едното, да си навия аларма на телефона(щото пералнята е на друг етаж и няма как да разбера кога е готова) та да ходя да прехвърлям от едното в другото. Ебаси тва трябва да ме улеснява или да ми създава още работа, то ако ще е така направо да си ги просна тия дрехи :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от nxn » 20 Мар 2021, 19:34

Моята АЕГ е пералня със сушилня 2в1 и има термопомпта, така че съм доволен. Относно това, че слято е по-зле от отделно, съм съгласен, защото основният недостатък на 2в1 е малък капацитет за сушене, което означава, че или слагаш по-малко, или излизат по-намачкани, за разлика от сушилня с 10кг капацитет.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от vixx » 21 Мар 2021, 17:29

b_u_b_o написа:Вместо да пусна прането и след 5-6 часа да го извадя, аз трябва да го сложа в едното, да си навия аларма на телефона(щото пералнята е на друг етаж и няма как да разбера кога е готова) та да ходя да прехвърлям от едното в другото.


Точно това беше и моя довод като се чудехме отделни или 2в1. Щото на практика на мен ми е все тая кога ще ми изсъхнат дрехите, по-важното е че не си съобразяваш совободното време с прането, пускаш си през нощта и на сутрина е готово, не мъкнеш легени с дрехи да ги простираш, нямаш задължително време през уикенда в което да трябва да висиш до перланята и тн. Пък и си е пинизчийско де - хем ако можеш да пускаш всяка вечер не ти трябва много голям капацитет, хем и си на тънката тарифа на тока (дет се вика - сиромашката термо помпа си е това :lol: )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 14.03.2008
Местоположение: София
Кара: Renault Megan E-Tech, Kia Sorento
Мечтае да кара: По пистите :)

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от nthnl » 21 Мар 2021, 19:19

vixx написа:АЕГ отдавна нямат нищо общо с това, което сме слушали едно време. От поне едни десет години (ако не се бъркам) си ги правят Електролукс (или дали не бяха Уирпулл), които правят и още доста от марките на пазара. Беко при тях си правят средния клас, а сигурно и други също. Колкот и да робуваме на марки, това е.

За 2в1 не знам как да коментирам, защото имам от скоро (един Хотпойнт Аристон) та ще го видим колко ще изкара. Общо взето няма никаква логика в идеята, че 2в1 не било толкова здраво като отделни уреди. То и телефона ми е 5 в едно, и компютъра, а пък и колата не ми е нито спортна, нито камион, нито строго семейна. И фурната с котлконите не ми е отделно, а на цяло, и тн. общо взето всичко е на тоя принцип. Ясно, че между уред в който всичко е електроника и такъв, в който има много механични компоненти, които се движат, има разлика. Ама няма никаква причина добре сметната машина с дорби компоненти , която върши няколко неща, да е по-зле от две отделни такива които вършат само по едно нещо. Проблема е по-скоро в качествения контрол и в това, че в днешната икономика никой няма полза от това ти да си купиш нещо, което да не го смениш никога.

ПС. Корекция - АЕГ изгелжда, че не съществуа от 1996г. Тогава правата за бранда и името са продадени на Електролукс, а самите АЕГ преустановяват всякаква дейност. Т.е., всичко си се прави от Електролукс в заводите на Електролукс от техни си хора.


Колега аз имах такъв подобен аристон 2в1. Изкара точно 2 години и 2 месеца. Разглобих да видя какъв е проблема и бяха изгърмяли ВСИЧКИ микрочипове по платката. Имам снимки ако ви е интересно. Между другото платката е на Индезит и НЯМА НИТО ЕДИН БУШОН. Извиках техник да я погледне и да ми каже колко би струвало смяната на тази платка - 700лв. То аз цялата пералня със сушилня купих за 800 на промоция. От тогава се отказах от тия марки, взех си 2 миелета и приключих темата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от steeN » 21 Мар 2021, 19:22

Къде да ги мъкнете като сложиш двата уреда един до друг :lol: И с отделните няма проблем да ги пускаш всяка вечер. Няма да изхабят по-малко ако ги не ги натъпчеш на макс.
Едно от очевидните предимства, е че в по-голям барабан съхнат по-бързо и се мачкат по-малко.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от b_u_b_o » 21 Мар 2021, 19:31

steeN написа:Къде да ги мъкнете като сложиш двата уреда един до друг


Какво мъкнене те гони, говорим за ангажимент да ги следя кога свършила пералнята, за да ги прехвърля и да пусна сушилня. Че то със същия успех ще си ги и просна, слагам един простор до пералнята и дали ги вадя от едното и слагам в другото или ги вадя и слагам на простора все тая :dunno: Аз искам да ги метна вечерта мръсни и да ги извадя сутринта чисти и сухи. Кога някой го измисли тва с 2 уреда ми се обадете да си ги купя :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от nickstorm » 21 Мар 2021, 20:01

Баси проблемите имат ората.....
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от BMW_POWER » 22 Мар 2021, 0:09

nickstorm написа:Баси проблемите имат ората.....


Събужда се един сутринта към 6 часа и излиза да погледне първо колата, дали е долу. Сещаш се ;) Оттам поглежда настрани и гледа, комшията му простира.
- Комшо, какво правиш толкова рано?
- Простирам, не виждаш ли?
- И в 6 часа?
- О, да! Станах и пуснах пералната. Докато свърши направих закуска на децата и си направих едно кафе. Остава само просна дрехите.
- Ма ти не си ли спал?
- А, спал съм. Ама кога съм се женил ...


Какво стана в темата с котлоните? Изгуби ми се връзката :OT:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от TNT » 16 Юли 2021, 8:38

То е подарък, но мишка за компютъра Razer. Мишката е страхотна, ама софтуера към нея е баси смотания :banghead: Кога тръгнал, кога не, кога забил. Което не би било проблем, ако не спираха да работят допълнителните бутони :dunno: Т.е. забива софтуера и става обикновена мишка. Режимите на скорост също са през софтуера, няма отделно копче или комбинация от копчета да се сменя. Преди бях с 3-4 броя подред A4 tech и не съм имал такива проблеми. Там скрол бутона се разваляше :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Kое е последното нещо, което си купихте и НЕ сте доволни

Мнение от vixx » 18 Юли 2021, 16:18

Купих си някаква гъба, ушким специално за автомобили.
Надрах си лака на предния капак опитвайки се да изтъркам някаква залепнала буболечка. :banghead: :ranting:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook