BMW E90 vs LEXUS IS мк2

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: BMW E90 vs LEXUS IS мк2

Мнение от vixx » 22 Фев 2014, 23:01

100% подкрепям мнението на TsvetanVR. E90 е адски солидна кола, а окачването й е завидно здраво и си държи на наще пътища. Сигурно ако е някой тормозен милионник нещата стават други. За Лексуса нищо не знам, освен че интериора ми изглежда адски евтин, ама това е много субективно. Външно харесвам и двете, ама е очевидно кое съм харесал повече.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: BMW E90 vs LEXUS IS мк2

Мнение от ildivvy » 27 Юли 2020, 13:35

Темата е старичка, но ако може да се възроди малко с инфо от днешно време... Не търся сравнение с Е90! Просто видях един хубав IS250 и се чудя дали да го разгледам... Бензинов V6 с директно впръскване, автомат, задно! Прегледах и цените на резервните части в 'аутодок'-а...нищо особено! Из техните форуми не пишат за абсолютно никакви типични или сериозни проблеми :dunno: ... Дали ще излезе читав модел? Малко ми е странен отвътре и в задната част, но..
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: BMW E90 vs LEXUS IS мк2

Мнение от c04 » 27 Юли 2020, 16:52

ildivvy написа:Темата е старичка, но ако може да се възроди малко с инфо от днешно време... Не търся сравнение с Е90! Просто видях един хубав IS250 и се чудя дали да го разгледам... Бензинов V6 с директно впръскване, автомат, задно! Прегледах и цените на резервните части в 'аутодок'-а...нищо особено! Из техните форуми не пишат за абсолютно никакви типични или сериозни проблеми :dunno: ... Дали ще излезе читав модел? Малко ми е странен отвътре и в задната част, но..

Не съм имал личен досег с него, но доколкото знам е доста читава машинка и здрава, а ако го караш по-леко и нормален разход го хвалеха, че докарвал. За частите имаше един човек от Варна, който ги внасял на прилични/каквото и да значи това/ цени, но не помня името. Проблема, е че 250-то държи бая височка цена, иначе и аз ги наблюдавам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: BMW E90 vs LEXUS IS мк2

Мнение от peshehodetz » 27 Юли 2020, 17:06

ildivvy написа:Из техните форуми не пишат за абсолютно никакви типични или сериозни проблеми :dunno: ... Дали ще излезе читав модел?


Първото изречение дава отговор на въпроса който си задал във второто. Все пак ако толкова много го искаш бих те посъветвал да се насочиш към IS350.
Имай предвид обаче, че ако е само на задно Лексус-а е зле през зимата каквито и гуми да му слагаш. Тройката на БМВ е доста по-добре балансирана и системите и за сигурност сработват много по добре.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: BMW E90 vs LEXUS IS мк2

Мнение от ildivvy » 27 Юли 2020, 18:08

Предполагам,че ще е по-добре от Компакт-а, който карах... Аз живея в Пловдив (тук зимата е малко 'имагинерна') и зимата не пътувам много-много!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: BMW E90 vs LEXUS IS мк2

Мнение от Bogat-Beden » 27 Юли 2020, 18:34

c04 написа:
ildivvy написа:Темата е старичка, но ако може да се възроди малко с инфо от днешно време... Не търся сравнение с Е90! Просто видях един хубав IS250 и се чудя дали да го разгледам... Бензинов V6 с директно впръскване, автомат, задно! Прегледах и цените на резервните части в 'аутодок'-а...нищо особено! Из техните форуми не пишат за абсолютно никакви типични или сериозни проблеми :dunno: ... Дали ще излезе читав модел? Малко ми е странен отвътре и в задната част, но..

Не съм имал личен досег с него, но доколкото знам е доста читава машинка и здрава, а ако го караш по-леко и нормален разход го хвалеха, че докарвал. За частите имаше един човек от Варна, който ги внасял на прилични/каквото и да значи това/ цени, но не помня името. Проблема, е че 250-то държи бая височка цена, иначе и аз ги наблюдавам.

Знам го, имах Субару :mhihi: Не са евтини, защото е японка, но неговите цени са най-добри в Бг наистина..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: BMW E90 vs LEXUS IS мк2

Мнение от c04 » 27 Юли 2020, 18:42

peshehodetz написа:
ildivvy написа:Из техните форуми не пишат за абсолютно никакви типични или сериозни проблеми :dunno: ... Дали ще излезе читав модел?


Първото изречение дава отговор на въпроса който си задал във второто. Все пак ако толкова много го искаш бих те посъветвал да се насочиш към IS350.
Имай предвид обаче, че ако е само на задно Лексус-а е зле през зимата каквито и гуми да му слагаш. Тройката на БМВ е доста по-добре балансирана и системите и за сигурност сработват много по добре.

То хубаво ама това 350 няма намиране.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 20.04.2007
Местоположение: София/Бургас
Пол: Мъж
Кара: F15 xDrive30d N57T
Мечтае да кара: 911 Turbo

Re: BMW E90 vs LEXUS IS мк2

Мнение от AGD » 27 Юли 2020, 20:29

ildivvy написа:Прегледах и цените на резервните части в 'аутодок'-а...нищо особено!

Защото не гледаш правилните части.
Колега си купи нов IS250 2014-а.
Преди два месеца го удари леко отпред - леко пукната броня, но се задействали пиропатроните, които изхвърлят предния капак, за да пази пешеходците. Колата стигна на самоход до сервиза на Тойота. И два месеца сервизът и застрахователят не могат да се разберат, защото ремонта според сервиза излиза около 25000 лева. Най-вече заради двата пиропатрона на предния капак, които струват по около 5000 лева единия. И тукашния сервиз не е като да е надул силно цената, в Щатите ремонт на пиропатроните струвал над $5000.
Смаяхме се от такава цена и взехме да ровим колко струват въпросните патрони при други марки - при немските и Хюндай, че и при новата Супра, която е БМВ, няма цена над 500-600 лева за брой.
Колата на колегата иска лек ремонт на пластмасите отпред и ако нещо е пострадало отдолу - пак казвам - няма течове и кривини, стигна до сервиза на ход, но пък застрахователят е на път да я пише тоталка.
George Carlin написа:Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: BMW E90 vs LEXUS IS мк2

Мнение от Bogat-Beden » 27 Юли 2020, 21:52

AGD написа:..

Чувал съм и аз подобни страхотии за Лексус, за амортисьори ставаше въпрос, чак не ми се вярваше, но явно има основание...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: BMW E90 vs LEXUS IS мк2

Мнение от ildivvy » 27 Юли 2020, 22:33

За пиропатрони не съм се сетил да гледам... Второто поколение може и да няма! Амортисьорите ми се видяха на нормални цени! Разгледах още водна помпа, термостат, главини, катализатори, свещи, гарнитури, дебитомери, бобини, дискове и накладки, ремъци, алтернатор и фрайлауф шайба за него и още доста други - нищо не ми се стори да е по-различно или невероятно скъпо...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: BMW E90 vs LEXUS IS мк2

Мнение от Bogat-Beden » 27 Юли 2020, 22:57

Май искаш да чуеш, това което искаш да чуеш :lol:
Имай предвид, че Субито например има датчици на променливото газоразпределение, които се скапват в даден момент. От оф. представител са около 300+ лв бройка, от варненския търговец са по 160 лъва парчето и често не са в наличност, чака се поне седмица.. А е нещо, което (ако не е запекло яко..) се сменя за минути без никакви усилия и спец. инструменти.. Това е само частен пример, сигурен съм, че при Лексус нещата са по-засукани от СубарО.. Но парите са си твои, как там за кефа и цената :lol:
Да не помислиш, че съм мразител, аз също много ги харесвам! Но трудно ще си причиня пак драмата японска кола в Бг..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: BMW E90 vs LEXUS IS мк2

Мнение от stocky » 28 Юли 2020, 10:41

Слагаш лед крушка някъде или менте ксенон и електронният волан полудява... мани тая работа.
https://youtu.be/MLHWgAmx3Iw

Кара се дървено, няма общо с БМВ, въпреки задното. По-скоро може да се доближи до Мерцедес, ама не съвсем. Комфортен, тих, нединамичен и с доста висок разход на гориво. Ръчната кутия е тотално дърво, автомат не съм карал. Като цяло колкото повече време минава, толкова повече Е90 се доказва като далеч по-добрият автомобил.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: BMW E90 vs LEXUS IS мк2

Мнение от ildivvy » 02 Авг 2020, 9:10

Разгледах един поне отвън... Според мен е по-голям и широк от Е90! Близък е доста до Авензис, но с по-различна визия... Отпред не изглежда зле, пропорциите са добре, но отзад става "по-грозно". Някак си е твърде висока страничната линия и с тези стопове прилича доста на Мицубиши Лансер. Иначе не е лош салона, но таблото е твърде 'високо' поне за моите разбирания. Конкретния не ми хареса и затова не го отворих и палих. Явно БМВ-то си остава комплексно най-добрия автомобил във всички серии...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook