Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: iOS тема

Мнение от steeN » 03 Дек 2021, 16:42

Някой ден ако решат да направят Епъл стор, ще го има тва. До тогава не съществуваме на картата за тях (освен отношенията им с операторите).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 03 Дек 2021, 16:47

Ама как така, всяка продавачка е взела на лизинг най-новУтУ :lol:

П.П. В такива моменти се усеща, че сме си бананова държава :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: iOS тема

Мнение от Spunky » 03 Дек 2021, 16:53

nxn написа:Точно вчера си говорихме с колеги, които са апал маняци, че явно е паднало качеството.



Явно от скоро ползвате марката… Аз ги ползвам непрекъснато от титаниевия PowerBook насам… Проблеми винаги е имало, за това е гаранцията и сервиза им е топ. Сменяли са ми от мадърборд до цял лаптоп, даже години след изтичане на гаранцията. Това, дизайна, дълговечността и че софтуеъра “просто работи”, ги прави най-добрите в моя филм. Имам все още един от оригиналните 15ки ретини, 2012та, батерията държи 5-6 часа и още го ползвам за машина за музика.

Хубавото на техните продукти, е че са прозрачни през повечето време и не ги забелязваш. Минах и през няколко сърфъс бука след фиаксото с портовете на предните МБП, които на дизайн, идея, че и сглобка са вРЪХта, но хем уиндолс продължава да е л@йно страшно дори на МС топ хардуер, хем ми ги сменят няколко пъти заради доста сериозни проблеми, последния беше отвратителен имидж ритеншън на иначе красивия 3:2 дисплей. Дадох им шанс, но скоро отлита в кофата и вкарвам М1 в ротация.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: iOS тема

Мнение от uCnaHeTcA » 06 Дек 2021, 15:00

Аз съм с работен кон Macbook Pro 13'' 2015 16GB 500 hard, но в месеца веднъж ми бие Кернел паник в "най-подходящия" момент и обмислям смяна с новия Air M1 8GB, някой за мнение ?
Носих го на няколко сервиза като започна да го прави, но така и не решиха проблема и ми писна да се занимавам и да треперя дали и кога ще набие кернел :dunno:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 08 Дек 2021, 1:26

Много са гадни Apple, ама не за друго, а че няма наличности в БГ, да си взема 13 Pro Max :mhihi:

Междувременно - Пазар. кап. 2,81 трилиона :mhihi: Направо да ги ожали човек :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: iOS тема

Мнение от laviatan » 08 Дек 2021, 6:45

Има вече - вчера “намазах” една 13-ка про макс и един iwatch 7 45 mm. За мен прехода от 11 про макс си заслужава на 100% :)


Sent from my iPhone using Tapatalk pro
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 08 Дек 2021, 10:44

laviatan написа:Има вече - вчера “намазах” една 13-ка про макс и един iwatch 7 45 mm. За мен прехода от 11 про макс си заслужава на 100% :)


Кой ги има налични, да се пробвам? :mhihi: :ok:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: iOS тема

Мнение от laviatan » 08 Дек 2021, 12:19

zAcK написа:
laviatan написа:Има вече - вчера “намазах” една 13-ка про макс и един iwatch 7 45 mm. За мен прехода от 11 про макс си заслужава на 100% :)


Кой ги има налични, да се пробвам? :mhihi: :ok:

Часовника - от istyle - след сто разправии :mhihi:
Телефона от А1 - след пак един месец чакане и рушвет . Вече и за тези неща има корупция :mhihi:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 08 Дек 2021, 15:55

laviatan написа:
zAcK написа:
laviatan написа:Има вече - вчера “намазах” една 13-ка про макс и един iwatch 7 45 mm. За мен прехода от 11 про макс си заслужава на 100% :)


Кой ги има налични, да се пробвам? :mhihi: :ok:

Часовника - от istyle - след сто разправии :mhihi:
Телефона от А1 - след пак един месец чакане и рушвет . Вече и за тези неща има корупция :mhihi:


Значи няма да ме огрее :mhihi: Познавам хора, дето чакат вече втори месец в А1, т.е. за обикновени потребилите - к0р :mhihi: Нищо, де. Ще чакаме 14 Pro :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: iOS тема

Мнение от grkv » 10 Дек 2021, 15:18

Момци, чудих се много къде да пиша, ама тая тема ми се струва най-подходяща, предвид, че е за Епъл устройства.

Трябва ми акъл в малко лоша насока :mhihi:

Баннат съм от Реддит за втори акаунт. Временно е, 3 дни, но с него върви и перманентен от събреддит, който ми е важен.
Питанката ми тука е, как да заобиколя нещата на техническо ниво, понеже съм доста неук в тия неща.

Доколкото успях да вникна в нещата им, следят IP и дигитален фуутпринт.

Четох, че разни тигри си изключвали рутера за няколко часа от контакта, ама ми се струва несериозно?
ВПН не става, или поне не намирам работещ такъв с Реддит.
От безплатните всички, а от платените почти всички са с блеклистнати адреси в реддит - НордВПН, ЕкспрессВПН, Муллвад и т.н. - не стават.
Тор браузър - също, ако не веднага, то в много кратък период акаунта е шадоубаннат.
Ползвам макбук еър и не знам на къде ''да хвана'' в тоя случай :dunno:

Да кажем, че тук се измисли нещо,
Дигиталния фуутпринт - тук ми е още по-тъмно. Не разирам доколко влизат надълбоко, тоест ако само си сменя браузъра от Сафари на Файърфокс, примерно, тръгвам ли с чист ''отпечатък'' пред тях, или има нещо, което си стои на самия компютър и гимнастиката е излишна? По-добре би ми било да затрия всичко и пак да си ползвам Сафари, ако е възможно.

Същият въпрос стои и с айфона, имат мобилно приложение, което ми е важно да ползвам. Какво и къде да изтрия, преинсталирам, за да съм ''като нов''? Мисля, че мога да си върна контакти и снимки от АйКлауд ако се стигне до преинсталиране, това ще върне ли и разни други скрити данни, по които Реддит бота да ме разпознае?

Ударете едно рамо на един неук драскач :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: iOS тема

Мнение от b_u_b_o » 10 Дек 2021, 15:30

На първо време ако са баннали IP само пробвай да си пуснеш хотспот от телефона и от там през Сафари или друг браузър дали ще сработи. Тор също ти е вариант и би трябвало с него да нямаш проблем. Но за мобилното приложение е силно вероятно на тоя айфон повече да не можеш да го ползваш, ако са го направили кадърно веднага ще ти засече новия профил, че е на телефон на който е бил стария баннат(по някакво дивайс ид което няма как да смениш без да смениш целия чипсет, еле пък на епъл устройство) и ще го резнат и него.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: iOS тема

Мнение от grkv » 10 Дек 2021, 17:07

Мизерници :mhihi:

Тор не става, шадоубанват всичко от него.

За лаптопа вариант имам. Мотае се някъде по шкафовете из нас една стара пръчка Дел, която като преинсталирам и връзвам само с хотспота на телефона не би трябвало да има проблем.
Доста примитивен вариант, та съм отворен към други предложения на макбука.

От телефона няма ли как да забраня на определен апп да дърпа каквато и да е информация за дивайса? Имам Аск нот ту трак, ама едва ли е достатъчно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: iOS тема

Мнение от bioz » 10 Дек 2021, 18:31

Пробвай с хром икогнито и ново айпи.

За девайса ако ресетнеш айфона с ново айпи и спреш тракинга би трябвало да не моат те фанат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 10 Дек 2021, 18:38

По едно време в ЦС-а имаше едни, които банваха по серийните номера на хардуерните компоненти :mhihi: Ако е такъв случая... нов лаптоп, нов рутер, ново ИП... Но пък ме съмнява чак толкова информация да събират през браузъра, може би само до телефона имат повечко.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: iOS тема

Мнение от bioz » 10 Дек 2021, 18:39

Тва не ти е виндоз да имаш достъп и до кътните зъби...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook