Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.03.2011
Пол: Мъж

Re: iOS тема

Мнение от big_dane » 31 Авг 2022, 10:56

drcl написа:Здравейте, на айфон 13 ползвам жични слушалки с преходник и се чува нормално, но когато провеждам разговор спират да работят и се чува през говорителя на телефона. Как мога да го оправя.


Аз имам подобен проблем с безжични слушалки Anker. Ако някой ми звънне или аз звънна на някого директно от телефона, минава на говорителя на телефона и трябва всеки път ръчно да му задавам да мине на слушалки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: iOS тема

Мнение от empar » 08 Сеп 2022, 9:42

Ари уа, колеги, никой нищо не казва за 14ките?!? :dunno:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 08 Сеп 2022, 10:18

Какво да кажем :mhihi: Чакам 14 Pro Max, като този път мисля да платя капаро, да се вредя, да го еба :banghead: Дано да отпуснат някоя бройка за банановата ни територия, а не като миналата година да няма до след Коледа :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 08 Сеп 2022, 10:28

Ако е такава драма... поръчваш от Амазон. Аз съм с 13 мини и мисля скоро да не го сменям, особено предвид, че няма да има повече малки телефони. А нали знаете какво казват. Голям телефон, малка шпинга :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: iOS тема

Мнение от empar » 08 Сеп 2022, 10:56

TNT написа:Ако е такава драма... поръчваш от Амазон. Аз съм с 13 мини и мисля скоро да не го сменям, особено предвид, че няма да има повече малки телефони. А нали знаете какво казват. Голям телефон, малка шпинга :mhihi:


Малка шнинга - два телефона! :ok:

Върви си Лъва из саваната, инспектира си територията. Обаче изведнъж попада в подвижни пясъци и почва да потъва. Потъва ли, потъва, наоколо само трева, няма за какво да се хване и завикал:
- Помощ, помощ, потъвам!
Дочул го Заека, притекъл се веднага, обаче какво да стори, няма пръчка, само трева, а Лъва вече почти до гривата и продължава да потъва.
- Подай си п*шката! - срам, не срам, заповядал Лъва, обаче на Заека нали п*шката му малка, та и ефектът бил нулев.
- Чакай, шефе, сега ще звънна на Зебрата. - рекъл Заека, извадил един мобифон, набрал Зебрата.
- Идвай веднага, че шефа затъва в едни пясъци, идвай при..., и му паднала батерията.
А Лъва вече почти дo мустаците... Обаче Заека нали е играч, тутакси извадил втори телефон, звъннал пак на Зебрата.
- При Сухото дърво, бърже!
Дотърчала Зебрата, подала си оная работа, Лъва я захапал и го измъкнали.
Поотупал се Лъва от пясъка и наредил:
- Утре в 10 - общо събрание на цялата Савана!
Събрали се на сутринта всички животни, дошъл и Лъва, качил се на един изоставен термитник и рекъл:
- Слушайте ме сега внимателно! От утре - всички с малки п*шки - с по два телефона!


ПП. Аз питах за техническите характеристики на телефоните и часовниците. Проблемите на бълграските търгаши са за друга тема. :OT:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: iOS тема

Мнение от Tenata » 08 Сеп 2022, 11:09

empar написа:

ПП. Аз питах за техническите характеристики на телефоните и часовниците. Проблемите на бълграските търгаши са за друга тема. :OT:


https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... one2=11089

тук са описани хардуерните разлики, чипа е ясен, всеки път е друг, но тук прави разликата основната камера 48MP.

Разбира се и леко пипнат софт, с някоя друга нова базикня
https://www.youtube.com/watch?v=FT3ODSg1GFE

Определно е надграждане за тези с 11 и 12, а защо не и 13
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: iOS тема

Мнение от Kroki » 08 Сеп 2022, 12:10

мога да уредя няколко бройки от уса :D
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 08 Сеп 2022, 14:05

Тия от iStyle уж щели да имат, ама трябвало да изчакам цените, да дам капаро за един 14 Pro Max 256GB :dunno:
Някой има ли представа дали цените ще са като на 13-ките? По принцип Apple не са ги вдигнали, т.е. би трябвало да са същите като миналата година :dunno: :bchug:

Аз най-много искам да upgrade-на заради камерата и батерията. Особено на 14 Pro Max камерата би трябало да е много добра с тоя още по-голям сензор. Имам предвид физически по-голям, не като мегапиксели :ok: И с новия чиш и всичките нови алгоритми за обработка на кадрите, че кой го знае вече колко светлина събира и смята, преди да изпльока снимката :ok: :bchug:

На жената 13-ката pro прави доста по-добри снимки от моя Xs Max, та вероятно ще съм доста доволен :ok:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 08 Сеп 2022, 14:50

Фък, това съм го пропуснал :shock: :mhihi: Че бях на скарата снощи по време на представянето :bchug: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
14 Pro Max ще е скандален телефон, деба :ok: :mhihi:


https://www.tomshardware.com/news/apple-a16-bionic-soc-to-power-iphone-14-pro

The new chip features 16 billion transistors — the most in an iPhone — and is Apple's first chip on a 4 nm process. The 6-core CPU has two performance cores and 4 high-efficiency cores, which Apple says uses one third of the power of its competition. There's also a 5-core GPU and 16-core neural engine, along with a new display engine that powers the new high peak brightness, anti-aliasing, always-on display and 1 Hz refresh rate. The neural engine can confirm 17 trillion operation per second, and the chip can perform 4 trillion OPS per photo.
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: iOS тема

Мнение от ivanski_2 » 08 Сеп 2022, 15:15

Аз не разбирам какъв е твоя проблем с наличността, по-скоро не разбирам защо го имаше преди и смяташ че ще го имаш и сега ? :dunno:

Миналата година излезна 13 мини, отидох капарирах и на обявената дата телефона ме чакаше в ринг мол и толкова, приятел направи същото с макс про. :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от Jorixa » 08 Сеп 2022, 16:07

За мене айфона е просто консуматив вече. Ползвам докато бачка, като спре да бачка или почне да му пада батерията за половин ден, отивам и си зимам новия и айде още няколко години така. Отдавна минах фазата в която се вълнувах като излезе новия айфон. Те реално от 10 насам са ми абсолютно еднакви, с леки подобрения в камерата. И за 14 същото важи. Някакси тва че ти изскача някакво балонче отгоре на екрана дет е малко по-различно от сегашното трудно може да ме впечатли. И тва че всяка година е все по-бърз процесора не знам какво значение има за да си отварям браузъра и инстаграма

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 08 Сеп 2022, 16:30

ivanski_2 написа:Аз не разбирам какъв е твоя проблем с наличността, по-скоро не разбирам защо го имаше преди и смяташ че ще го имаш и сега ? :dunno:
Миналата година излезна 13 мини, отидох капарирах и на обявената дата телефона ме чакаше в ринг мол и толкова, приятел направи същото с макс про. :dunno:



Кога се случва това? Иначе, аз не исках да им давам капаро, защото не можеха да ми кажат на коя дата ще го доставят, нито кой месец. И проблеми с наличностите имаше до януари, дори по-късно! Дори имаше служители на Мтел, които си ги чакаха до 2022, та не е като да е нямало проблеми. В магазините налични нямаше поне 4-5 месеца. Говорим да отидеш и да си го купиш. Имаше само - оставяш капаро и тогава. Та това е моят проблем :bchug: Че не ми се даваха пари, без да ми кажат кога ще дойде. Сега вече ще го направя, защото съм с Xs Max, който си е изработил неговото :bchug:

Jorixa написа:За мене айфона е просто консуматив вече. Ползвам докато бачка, като спре да бачка или почне да му пада батерията за половин ден, отивам и си зимам новия и айде още няколко години така. Отдавна минах фазата в която се вълнувах като излезе новия айфон. Те реално от 10 насам са ми абсолютно еднакви, с леки подобрения в камерата. И за 14 същото важи. Някакси тва че ти изскача някакво балонче отгоре на екрана дет е малко по-различно от сегашното трудно може да ме впечатли. И тва че всяка година е все по-бърз процесора не знам какво значение има за да си отварям браузъра и инстаграма


IT-тата, особено такива, дето са запалени по техниката от малки, сме така :mhihi: :mhihi: :mhihi: :ok: А и самият факт, с каква скорост се развиват технологиите си е нещо яко!!!

4nm, толкова транзистори, такава производителност и толкова ниска консумация. Ако го сравниш с нещо от преди 15-20 години е направо :shock: :help: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 08 Сеп 2022, 16:53

zAcK написа:Тия от iStyle уж щели да имат, ама трябвало да изчакам цените, да дам капаро за един 14 Pro Max 256GB :dunno:
Някой има ли представа дали цените ще са като на 13-ките? По принцип Apple не са ги вдигнали, т.е. би трябвало да са същите като миналата година :dunno: :bchug:

В gsmarena пише ориентировъчно ~1450e :bchug: Долара вече не е 1,60лв :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

iOS тема

Мнение от ivanski_2 » 08 Сеп 2022, 17:48

zAcK написа:
ivanski_2 написа:Аз не разбирам какъв е твоя проблем с наличността, по-скоро не разбирам защо го имаше преди и смяташ че ще го имаш и сега ? :dunno:
Миналата година излезна 13 мини, отидох капарирах и на обявената дата телефона ме чакаше в ринг мол и толкова, приятел направи същото с макс про. :dunno:



Кога се случва това? Иначе, аз не исках да им давам капаро, защото не можеха да ми кажат на коя дата ще го доставят, нито кой месец. И проблеми с наличностите имаше до януари, дори по-късно! Дори имаше служители на Мтел, които си ги чакаха до 2022, та не е като да е нямало проблеми. В магазините налични нямаше поне 4-5 месеца. Говорим да отидеш и да си го купиш. Имаше само - оставяш капаро и тогава. Та това е моят проблем :bchug: Че не ми се даваха пари, без да ми кажат кога ще дойде. Сега вече ще го направя, защото съм с Xs Max, който си е изработил неговото :bchug:

Jorixa написа:За мене айфона е просто консуматив вече. Ползвам докато бачка, като спре да бачка или почне да му пада батерията за половин ден, отивам и си зимам новия и айде още няколко години така. Отдавна минах фазата в която се вълнувах като излезе новия айфон. Те реално от 10 насам са ми абсолютно еднакви, с леки подобрения в камерата. И за 14 същото важи. Някакси тва че ти изскача някакво балонче отгоре на екрана дет е малко по-различно от сегашното трудно може да ме впечатли. И тва че всяка година е все по-бърз процесора не знам какво значение има за да си отварям браузъра и инстаграма


IT-тата, особено такива, дето са запалени по техниката от малки, сме така :mhihi: :mhihi: :mhihi: :ok: А и самият факт, с каква скорост се развиват технологиите си е нещо яко!!!

4nm, толкова транзистори, такава производителност и толкова ниска консумация. Ако го сравниш с нещо от преди 15-20 години е направо :shock: :help: :mhihi:
Миналата година точно на примиерата , иначе платих на 1 октомври и на 8-ми сутринта го взех моя беше една от първите бройки в България. Изображение

Не знам как е възможно да “не могат да ти кажат кога” като и на място и по телефона казваха точна дата


Иначе това за ИТ- не повечето ИТ-та не сме така , малко са като теб :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: iOS тема

Мнение от Gari » 08 Сеп 2022, 22:59

https://www.apple.com/de/shop/buy-iphone/iphone-14-pro
Цените в немския Епъл.
Pro от 1299€
Pro Max от 1449€
Поръчка на 09.09, доставка на 16.09


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не искам много, искам всичко!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo, slavi7575, turieca

Последни теми
Facebook