Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: iOS тема

Мнение от vixx » 02 Ное 2022, 18:18

Anthony_J написа:A и цената е с близо 300 лв. над нормалната в Buybest. То и в OLX има, но аз искам с фактура и истинска гаранция.


Аз от тези Mobifon също си поисках фактура и нямаше проблем. Не ги хваля или нещо, само споменавам. И да отбележа, аз самият от байбест не съм пазарувал.
Вече за истинската гаранцията не съм сигурен какво визираш. 1 година на юридически, 2 години на физически лица и е винаги валидна към официалния сервиз в страната. Не могат да ти откажат.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

iOS тема

Мнение от Anthony_J » 02 Ное 2022, 19:25

Втората година е валидна единствено към търговецът, от когото си го купил. Гаранцията от Епъл е 12 месеца, съответно толкова имаш и в официалния сервиз. Търговската е 24 месеца за физически лица, ама си я търсиш от търговеца и добрата му воля. А той как ще ти го ремонтира, идея нямам. Големите ще ти го сменят, щото си калкулират рискът, а и след една година шансът за фабричен дефект е нищожен. Гаражните търговци ще те тормозят доста.

П.П.
Данъчна фактура ли ти дадоха?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 02 Ное 2022, 20:13

Аз за това само от мобилният оператор с преподписване вземам, защото спестява много пари, а и последните пъти бонуси, моят със зарядно, за жената зарядно и слушалки за 250лв, което е доста добре при положение, че ги взехме и двата поне 30% под цената.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: iOS тема

Мнение от vixx » 02 Ное 2022, 21:08

Anthony_J написа:Втората година е валидна единствено към търговецът, от когото си го купил. Гаранцията от Епъл е 12 месеца, съответно толкова имаш и в официалния сервиз. Търговската е 24 месеца за физически лица, ама си я търсиш от търговеца и добрата му воля. А той как ще ти го ремонтира, идея нямам. Големите ще ти го сменят, щото си калкулират рискът, а и след една година шансът за фабричен дефект е нищожен. Гаражните търговци ще те тормозят доста.

П.П.
Данъчна фактура ли ти дадоха?


Да, с ДДС е. Аз го взех през фирмата и мисля да си го връщам това ДДС. Но гаранцията по тая причина ми е 1 година и това за втората, което ти казваш при фл, честно казано не го знаех :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: iOS тема

Мнение от STEVAL » 02 Ное 2022, 23:47

vixx написа:
Да, с ДДС е. Аз го взех през фирмата и мисля да си го връщам това ДДС.


:OT:

НАП-аджии кръв повръщат, пари не връщат :)

ЗДДС чл.6 (3) За възмездна доставка на стока за целите на този закон се смята и:
1. (изм. - ДВ, бр. 101 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г., изм. - ДВ, бр. 97 от 2016 г., в сила от 01.01.2017 г., доп. - ДВ, бр. 96 от 2019 г., в сила от 01.01.2020 г.) отделянето или предоставянето на стоката за лично ползване или употреба на данъчно задълженото лице, на собственика, на неговите работници и служители или по-общо за цели, различни от независимата икономическа дейност на данъчно задълженото лице, при условие че при производството, вноса или придобиването и е приспаднат данъчен кредит изцяло, частично или пропорционално на степента на използване за независима икономическа дейност;

ЗКПО Чл. 204. (1) (Предишен текст на чл. 204 - ДВ, бр. 75 от 2016 г., в сила от 01.01.2016 г.) С данък върху разходите се облагат следните документално обосновани разходи:
4. (нова - ДВ, бр. 75 от 2016 г., в сила от 01.01.2016 г.) разходите в натура, свързани със собствени, наети и/или предоставени за ползване активи, предоставени за лично ползване и/или свързани с използване на персонал, от работници, служители и лица, наети по договори за управление и контрол (наети лица), както и от лица, упражняващи личен труд по смисъла на § 1, т. 26, буква "и" от допълнителните разпоредби на Закона за данъците върху доходите на физическите лица.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 03 Ное 2022, 9:42

nxn написа:Аз за това само от мобилният оператор с преподписване вземам, защото спестява много пари, а и последните пъти бонуси, моят със зарядно, за жената зарядно и слушалки за 250лв, което е доста добре при положение, че ги взехме и двата поне 30% под цената.

Аз се преебах със зарядното, щото се оказа, че промоцията е само при онлайн поръчка. Едно време най-скъпо беше през операторите, сега от там най-евтино идва. Заслужава си да се изчака според мен. Ако го има някъде по-евтино, по-скоро бих си смятал, че гаранцията е само година.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: iOS тема

Мнение от Anthony_J » 03 Ное 2022, 17:37

zAcK написа:
ivanski_2 написа:
Anthony_J написа:И къде точно има 14 Pro Max, че чак всички си купувате на корем? Щото го няма в Амазон, както е в повечето Apple Store по Европа. Айде напишете ги тези секретни топ-сайтове. Надали ще е реклама.


http://www.pdconsult.eu/
Миналата седмица сряда познат взе от тях.

Иначе за 2 минути сърч
https://www.emag.bg/smartfon-apple-ipho ... DLDY4LMBM/
https://www.buybest.bg/apple-iphone-14-pro-max-128gb
https://gsm-bg.eu/apple-iphone-14-pro-max-128gb-black
олх.....


Мерси, ама ще пропусна да си купя телефон от варненската фирма с будката на центъра, дето внасят телефони от арабския свят и т.н.
Ще си чакам някой официален дистрибутор. От тая фирмичка Схема ЕТ с минимум 15 сайта не съм купувал и не мисля да го правя :bchug:

Ако знаеш кой официален дистрибутор има Pro Max 256GB сив, ще се радвам. До тогава мисля да пропусна измекярските сайтове :bchug:

Изображение

Иначе поне калъф си взех, докато чакам. Много ми допада корейската джаджа :ok: :bchug:

Изображение

Изображение
Зак, виж на Phone Rebel двата кейса. За мен това е най-доброто. Сега чакам от Амазон (Щатския) за 14 про макс, още преди да съм взел телефона.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 03 Ное 2022, 18:37

Anthony_J написа:Зак, виж на Phone Rebel двата кейса. За мен това е най-доброто. Сега чакам от Амазон (Щатския) за 14 про макс, още преди да съм взел телефона.


Взех го вече този. Мерси все пак :bchug:
Изглежда доста удобен, изглежда качествен и е направен да не изплъзва. Пък и е произведен в Корея :ok: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: iOS тема

Мнение от Anthony_J » 03 Ное 2022, 19:46

Е, phone rebel e произведен в САЩ :) Ама и Спиген стават.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 10 Ное 2022, 9:24

Понеже блутута на компютъра ми почина и вероятно му е време за по-нов се чудя кой от двата, ако реша да го сменям, а не да го ремонтирам.

Т.к. не вдявам много от компютри кой би бил по-добрия избор?

Изображение
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 10 Ное 2022, 9:44

bum_bum написа:Понеже блутута на компютъра ми почина и вероятно му е време за по-нов се чудя кой от двата, ако реша да го сменям, а не да го ремонтирам.

Т.к. не вдявам много от компютри кой би бил по-добрия избор?

Изображение



На снимката не се вижда, ама пише хем 21.5 инча, хем 24 на новия модел iMac :dunno:
Според мен най-добре е 24-инчовия :bchug: 27-инчовия е доста стар модел вече, пък и е с интелски процесори, но ако го вземеш на доста добра е ОК :ok: :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 8.06.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F01
Мечтае да кара: F80
Детайли за колата: BMW F01 740xD M Sport

Re: iOS тема

Мнение от bir40o0 » 10 Ное 2022, 9:50

bum_bum написа:Понеже блутута на компютъра ми почина и вероятно му е време за по-нов се чудя кой от двата, ако реша да го сменям, а не да го ремонтирам.

Т.к. не вдявам много от компютри кой би бил по-добрия избор?

Изображение

Аз бих взел с новите процесори, без значение дали е М1 или М2. След някоя друга година ще спрат напълно поддръжката за интел процесорите. Мисля, че към този момент е правилно да се избере машина с М1 чип.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: iOS тема

Мнение от empar » 10 Ное 2022, 9:55

Категорично М1/2 процесор!
Много долно завиждам на колегите ми, които се докопаха до макбуци с новите процесори!

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 10 Ное 2022, 10:03

empar написа:Много долно завиждам на колегите ми, които се докопаха до макбуци с новите процесори!


Има защо :mhihi:
Като минах от 16-ка с i7 на такава с М1 Про и бях :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Това не се замисля и нито един път до момента не съм чул, да има вентилатор :shock: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: iOS тема

Мнение от vixx » 10 Ное 2022, 15:57

27-цата с Интелския имаха и друг проблем - на много от тях се появяваха едни петна дето приличат на прах наслоен зад екрана. Не знам в кое поколение е оправено това, ако е оправено, ама в криейтив център искаха някакви торби с пари за подмяна на целия дисплей, а проблемът се появи на всичките баш около 12-я месец като им изтичаше гаранцията.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook