Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 06 Юни 2022, 9:19

С 13 мини 3 месеца вече... никакви проблеми откъм батерия. Не съм и забелязал промяна в поведението на батерията.

Взех си някаква джендърска стойка-зарядно за въздуховода, със щипка е и не е стабилна като старата с магнити. Скоро ще я изхвърля и ще мина на варианта "махам кейса заради магнитите и кабела в телефона". Как да разбера обаче с колко вата зарежда ? Зарежда си, по-бавно е отколкото с кабела вкъщи, но къде да видя 7,5w или 15w e ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 06 Юни 2022, 9:37

TNT написа:Зарежда си, по-бавно е отколкото с кабела вкъщи, но къде да видя 7,5w или 15w e ?

'земи си едно такова или подобно от Алито да си мериш, и да нямаш съмнения, прилично прецизно е за непретенциозни измервания :yes:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 06 Юни 2022, 10:24

Но така ще премеря колко влиза от запалката до стойката. А от самата стойка безжично до телефона как да проверя ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 06 Юни 2022, 11:58

TNT написа:А от самата стойка безжично до телефона как да проверя ?

Убягнало ми е, че става въпрос за wireless charging :yes:
Божа работа е колко е ефективността на преобразуване на енергия по веригата "запалка-стойка", отделно колко точно енергия пък "влиза" в телефона по безжичен път, и накрая колко пък от тая енергия "влиза" като реален заряд в батерията :ok:
Плюнчиш пръста и слагаш едни 70-80% макс от това дето би видял с тоя "уред" :ok:
После може да сравниш показанията с едно оригинално wireless charging зарядно на Apple и да си правиш някакви емпирични изводи твоето aftermarket къде е (горе-долу) :yes:

Иначе за реално измерване определено има как, но изисква поне root access до телефона, ако пък не, то със сигурност специални умения, специална апаратура и teardown на телефона :yes: :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: iOS тема

Мнение от b_u_b_o » 06 Юни 2022, 12:34

За андроид има едно приложение Ampere(сигурно има и други) което ти показва в реално време с какъв ток се зарежда телефона в момента. Но най-вероятно iOS не позволява такива своеволия :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 06 Юни 2022, 12:53

Свалих го, надали е особено точно. На кабел с 20w зарядно ми показва 21.66 :dunno: После ще тествам и в колата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 07 Юни 2022, 8:27

В iOS 16 най-накрая ще има български език :yes: Вече има скрийншоти от бета версията. Всичко от iPhone 8 нагоре ще го получи, 6s и 7 отпадат с ъпдейтите.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3905
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: iOS тема

Мнение от Kroki » 07 Юни 2022, 8:35

Време беше и родителите ми да използват айфони. :D
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 07 Юни 2022, 8:56

b_u_b_o написа:За андроид има едно приложение Ampere(сигурно има и други) което ти показва в реално време с какъв ток се зарежда телефона в момента. Но най-вероятно iOS не позволява такива своеволия :mhihi:

TNT написа:Свалих го, надали е особено точно. На кабел с 20w зарядно ми показва 21.66 :dunno: После ще тествам и в колата.

Има всякакви приложения, които "мерят" през BatteryManager API-то на Андроида или по някакви неведоми пътища по косвени методи. Всичко би било прекрасно, обаче доста рядко PowerStats/Health HAL-овете са написани прилежно без претупване, хардкодваници, недоизмерени или криво измерени предавателни характеристики в HAL-а от стойностите дето дава драйвера на fuel gauge чипа, производни на реалния заряд или заряден/разряден ток на батерията. Дори не се и сещам HAL, който да не е написан с краката, освен на Pixel телефоните. Та нямайте им много вяра на тия неща - от телефон до телефон винаги може да има отклонения в точността - от количествени до качествени такива - ни на Андроид, ни на iOS ;) :yes:

@TNT, измери ли и в колата как е положението, че ми е любопитно? :)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 07 Юни 2022, 9:17

Nickelback написа:@TNT, измери ли и в колата как е положението, че ми е любопитно? :)

Не съм, изпуши ми главата вчера и тотално изключих да тествам. Но програмката е интересна, дори и грешно да показва. Мисля дори на дълъг път да пробвам дали не играе напрежението и евентуално да изхвърля зарядното :lol:

EDIT:
първи тест - 0,86w :banghead:
втори тест - 3,09w :banghead:
рекламирани - 15w :driving:

Ще тествам още 1-2 пъти и ще има "класически българин - викай управител" :lol: Ще го пробвам и директно с кабел колко дава.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 08 Юни 2022, 9:39

Ами да, що-годе нормални, неособено предсказуеми са резултатите с тези безжични зарядни :ok: Ако намериш някое оригинално епълско безжично от някого, може да мернеш и с него как е положението :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 09 Юни 2022, 8:47

Изглежда всичките подобни работят така. Получих едно Bang&Olufsen зарядно, 200+ лева е, очаквах 7,5w да зарежда поне то... дръжки. 4,33w при 50-55% заряд на батерия, при 77-78% прави 0,5w :no: Пробвах да изключа и оптимизирането на зареждането на батерията - никаква разлика. Май няма разлика дали съм с magsafe калъф или не, като цяло е бавно + загрява телефона. Жицата си е жица :mhihi: Пръв телефон ми е с безжично зареждане и му се чудя. Мислех, че са напреднали технологиите :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 09 Юни 2022, 15:02

И аз имам няколко безжични, но не ги ползвам вече, точно за това, само имам една магсейф батерия безжична, която ползвам и то само до 70 процента, защото след това почва да грее и да не зарежда нищо.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 15.05.2012
Пол: Мъж

Re: iOS тема

Мнение от drcl » 17 Юли 2022, 7:03

Здравейте, на айфон 13 ползвам жични слушалки с преходник и се чува нормално, но когато провеждам разговор спират да работят и се чува през говорителя на телефона. Как мога да го оправя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: iOS тема

Мнение от Tenata » 30 Авг 2022, 10:08

малко офф:

колегите с Iwatch 7 или по-стари, имали ли са проблем с нотификацийте на вайбъра към часовника.
Към момента какво и както да разцъквам, не се показват и това е.
Ако някой се е сблъскал и разрешил проблема, да сподели.

решен проблем: рестарт на часовника ;)
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook