Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 17 Сеп 2021, 10:31

grkv написа:Това звучи като ''от скоро ми се налага да карам едно Бентли като служебна кола, ебати лайното. Нито си чуваш звука от двигателя, нито усещаш пътя и волана директен така както в е39. Иначе като вървеж се ядва, не е като 39тката, ама поне се движи.''

Са, да не сме пипАли тука макове и айфони пък да вярваме на приказки от 1001 нощ, ама... обидно е такова подценяване на околните :lol:


Това направо кърти мивки

Иначе ифона се ядва, кофти екран, малко по бавен е от андроида ми, ма поне бачка.


:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: iOS тема

Мнение от bioz » 17 Сеп 2021, 10:37

Без изобщо да преувеличавам. Толкова пъти да рестартирам за да оправя проблем в ОСа не ми се е налагало от вин98, я днсите ще са преебат я звука ще насича. Да точно бентлито на компотите ххахаах

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: iOS тема

Мнение от ivoaudi » 17 Сеп 2021, 10:41

Като някоя секта сте тука айфонджиите! :D Човека просто изказа мнение, може наистина да има проблем и неговия си да е лагав. Все пак не бива да забравяме, че Иос вече не е несломяемата от нищо с-ма, каквато беше в началото. Добавям проблема с кофтите батерии, който така и не решиха. Та, продължават да са си по-добрите, но поне през моя поглед бруталната дистанция се постопи сериозно.
Казано с други думи, дискусии по въпроса вече са възможни и не са табу :D
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: iOS тема

Мнение от bioz » 17 Сеп 2021, 10:51

grkv написа:Това звучи като ''от скоро ми се налага да карам едно Бентли като служебна кола, ебати лайното. Нито си чуваш звука от двигателя, нито усещаш пътя и волана директен така както в е39. Иначе като вървеж се ядва, не е като 39тката, ама поне се движи.''

Са, да не сме пипАли тука макове и айфони пък да вярваме на приказки от 1001 нощ, ама... обидно е такова подценяване на околните :lol:


Изобщо не ви подценявам, а изказвам мнение. И да може да карам е39ка ама се занимавам с компютри проф от над 15 год и не е като да не съм виждал това онова. Ти може да не помниш черно-белите монитори и дайл ъп-а... Преполагам, че на обикновенните юзъри дето ползват мак за фейсбук ютурб и поща им се струва ебахти якото нещо ама като ти дойде време да си вадиш хлаба с това и почват да изникват най-различни проблеми. Още повече, че всички колеги дето пишем на мак имаме сходно мнение.

20 страници оплаквания във форума на епъл и сигурно още толкова в други тех форуми ще се окаже извенъж, че не било чак толкова розово това бентли - https://developer.apple.com/forums/thread/666661

It's the same for me... Same spec and Big Sur lagging like crazy! I'm very disappointed...

Same configuration, same problems.

Lags a lot. Have reset SMC, but it didn't help.

Please do something with it.


Със здраве да си ги пипАти дълги години все пак сте ги над-платили добре. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 17 Сеп 2021, 11:10

Аз не го ползвам професионално (мс офиса, фотошоп, илюстратор не го смятам за професионална употреба), но и аймака не е за професионална употреба. За там си има аймак про.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: iOS тема

Мнение от maxoyn » 17 Сеп 2021, 11:11

bum_bum написа:Стига дрискахте ве. Кой се преебал с Айфон, преебал се оставете ни да си страдаме тихо.


Явно е позволено само щастливо дрискане. :D

Не знам, с айфон за пръв път ми се случи камерата да забие 3 пъти подред още при пускането си и да са нужни рестартирания. Поне това се случи само веднъж. Сигурно ще е яко, ако точно тогава наистина ти трябва.
За пръв път ми се случи и някой да ми звънне (многократно) и да не чувам абсолщтно нищо.
Като ми се налагаше да го рестартирам, защото няма мобилен интернет също чувството беше доста "премиум". Аз съм с айфона за бедняци де. :D
Екрана да на най-тъмната си степен, независимо от нивото на яркост, докато не изключиш и включиш True Tone също ми се случва понякога.

За вирусите - няма никакво значение дали си с windows/macOS. И аз не съм имал вируси от поне 10 години без антивирусна, на Windows. Но какво от това? Сини екрани, забивания и кодеци не помня от Windows XP насам. :dunno:

Въобще не са безпроблемни устройства - както всички други са.
Не сте сериозни просто.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 17 Сеп 2021, 11:27

Наистина, намерете си друга тема за дрискане. Доста от нас са имали доста и различни техни устройства, като преди това са ползвали какво ли не, та много добре знаем кое забива, и ко не.

Ще ви припомня защо най-големите компании ползват Мак-ове. Освен това защо всички дизайнери, фотографи и т.н. Не е, щото забиват :idea:
За да си сменят IBM повечето компютри и таблети с Apple, сигурно има защо! Щото поддръжката им е много по-малка. Ама нали забивали :mhihi:

IBM says it is 3X more expensive to manage PCs than Macs
Saving up to $535 per Mac per four years in comparison to PCs
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: iOS тема

Мнение от bioz » 17 Сеп 2021, 11:29

bum_bum написа:Аз не го ползвам професионално (мс офиса, фотошоп, илюстратор не го смятам за професионална употреба), но и аймака не е за професионална употреба. За там си има аймак про.


Е аз говоря точно за макбук про на година. Демек още плюнката която са сложили за термопаста не е изпарена :mhihi:

zAcK написа:Наистина, намерете си друга тема за дрискане. Доста от нас са имали доста и различни техни устройства, като преди това са ползвали какво ли не, та много добре знаем кое забива, и ко не.

Ще ви припомня защо най-големите компании ползват Мак-ове. Освен това защо всички дизайнери, фотографи и т.н. Не е, щото забиват :idea:
За да си сменят IBM повечето компютри и таблети с Apple, сигурно има защо! Щото поддръжката им е много по-малка. Ама нали забивали :mhihi:

IBM says it is 3X more expensive to manage PCs than Macs
Saving up to $535 per Mac per four years in comparison to PCs


Аз спирам да дрискам, "издрисках" квото имах вече :mhihi:
Да ти много точно описа хората които мога да работят на мак, освен тях влючвам и уеб девовете ама и те горките за да сколасат бачкат на VS Code дето долнярите от Microsoft са портнали за мак щото ... познаи защо :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: iOS тема

Мнение от maxoyn » 17 Сеп 2021, 11:45

zAcK написа:Наистина, намерете си друга тема за дрискане.


Извинявам се, явно за разлика от дрискането срещу държавата и Ганьо във всяка една тема (с което нямам проблем), това не е позволено. :mhihi:

И защото е автомобилен форум - колко макове има в заводите на Порше, Макларън, БМВ, Ферари, в питовете и заводите на Формула 1 отборите? Несериозници. :mhihi:

Айфона ми е най-велик, никога не е имал никакви проблеми. :bowdown:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 17 Сеп 2021, 11:46

maxoyn написа:За вирусите - няма никакво значение дали си с windows/macOS. И аз не съм имал вируси от поне 10 години без антивирусна, на Windows. Но какво от това? Сини екрани, забивания и кодеци не помня от Windows XP насам. :dunno:


Е, аз кво да направя като не гледаш порнюха. Почни и ще видиш в какви проблеми ще се вкараш :mhihi:

А Айфоня, не му прави ОТА ъпдейти, а през компютъра и няма да имаш грижи.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: iOS тема

Мнение от bioz » 17 Сеп 2021, 11:52

bum_bum написа:
maxoyn написа:За вирусите - няма никакво значение дали си с windows/macOS. И аз не съм имал вируси от поне 10 години без антивирусна, на Windows. Но какво от това? Сини екрани, забивания и кодеци не помня от Windows XP насам. :dunno:


Е, аз кво да направя като не гледаш порнюха. Почни и ще видиш в какви проблеми ще се вкараш :mhihi:

А Айфоня, не му прави ОТА ъпдейти, а през компютъра и няма да имаш грижи.


Вирус през борузър отдавна не може да се хване.

Това ми напомни на времената на мирката бях написал скрипт който се изпълнява през броузъра на машината на клиента, без попъпи, потвърджения, въпроси и тем подобни. Отваряш сайт с картинка в него и вече имам достъп до всичко на харда ти. Весели времена бяха :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: iOS тема

Мнение от bioz » 17 Сеп 2021, 12:57

Преди малко ми попадна видео за iphone 13. Верно ли това новото е същото като старото - голям ноч без 120херца? Найс :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 17 Сеп 2021, 13:16

Иначе е голям плюс, че за същите пари паметта стана двойна. Ако бяха оставили и този базов 64гб, вече щеше да омалява.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: iOS тема

Мнение от MapkoB » 17 Сеп 2021, 15:40

bioz написа:Преди малко ми попадна видео за iphone 13. Верно ли това новото е същото като старото - голям ноч без 120херца? Найс :mhihi:

Малко по-малък нотч и адаптивно 120 херца само при про-тата.
Инак лаптопът ми е 10 годишен Асус (едно време цъках GTA 5 на хай :mhihi: ), който никога не е имал антивирусна и никога не е давал син екран. И порнюха пуска редовно 8) При компютрите е малко и как ги ползваш.
Инак като женен за фотограф, явно прайм таргет за аймаци, мога да кажа, че тя ползва Apple, само заради екрана и заради начина, по който изглеждат. Бъкел не разбира от какво има вътре.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 17 Сеп 2021, 18:57

Не знам колко са здрави маковете, но на под година вечерта го затворий, сутринта вече не се пусна. Не искаха да го вземат на ремонт докато не му махна защитата против кражба. Допълнително трябваше да си търся приложение за контролиране на вентилаторите, защото този корпус стига 40 градуса преди да почме да върти и е физически невъзможно да го държиш в себе си и да работиш.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook