Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 10 Ное 2022, 17:21

Като човек с интелски макбук про 16, добре назобан, НИКОГА МАК С ИНТЕЛ. По-добре от тези ХП-та дето пак са монитор + компютър 2в1, дето ползват по гишетата в банките, от колкото мак с интел. То бучене, то греене, то забиване, не знам как хората са ги ползвали толкова години, но това нещо освен на бюро и на стойка няма как да го натовариш...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 10 Ное 2022, 18:13

Става въпрос за десктоп компютър. На моя 21'' с Интел никога не съм чувал вентилатор. На лаптопите в интерес на истината също много рядко се случва.

Праха отзад на дисплея си го има и на моя, но не е нещо фрапиращо. Вижда се когато яркостта е ниска. Иначе не се забелязва.

Дилемата е между 27 инчовия екран с 5к резолюция и 24 с 4,5 от една страна.

От друга процесора. 27-цата е с високи характеристики ако не се лъжа, а на мен ми трябва основно за офис работа. Едва ли ще мога да го натоваря напълно някога. Може би под 5% е обработка на медия, всичко останало е работа с офис пакета, мейли, уеб приложения и т.н..

Да добавя- снощи му ръгнах едно USB с външен блутут. Не съм напълно сигурен, че съм се свързал точно с него, че нещо много сложен ми се видя процеса, но за сега не е прекъсвал цял ден. Та може би ще се размина засега с купуването на нов, че бях планувал първо да сменим единия от лаптопите.

Относно разликата между тия двата като се зачетох става ясно, че М1 е по-подходящ за ежедневните леки задачи, където е доста по-бърз. Но за истинско натоварване 27-цата в конфигурацията в която е по-горе е по-добрия избор.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: iOS тема

Мнение от DriftoMania » 12 Ное 2022, 18:30

Днес поръчах за вкъщи аймак 24 М1 от румънците. Там като се дебне излизат добри оферти. Скоро ще видим дали ще съм доволен, но риска е минимален.
Смених си стария макбук 15 от 2015та, който иначе зимите ме отопляваше :mrgreen: с новичък Еър М1 миналия черен петък, и малкото нещо се оказа най-любимия ми компютър, който съм ползвал. М1-цата е велико нещо.

bum_bum написа:Относно разликата между тия двата като се зачетох става ясно, че М1 е по-подходящ за ежедневните леки задачи, където е доста по-бърз. Но за истинско натоварване 27-цата в конфигурацията в която е по-горе е по-добрия избор.


М1 е подходящ за всякакви задачи. Ползвал съм ги във всичките конфигурации - MB Air, MB Pro 13, MB 16 Max, MB 16 Pro - това е страшно куче и деяни на графични и всякакви задачи МНОГО. Искам да си взема 14ка с М1Про, но еъра не е давал признаци, че не може да се справя с каквато и да е работа, а и отдавна не ми се налага да рендя нещо продължително в движение, така че засега съм пас. А и не тежи. Както и да е, офтопик. Мисълта ми беше, че както споменаха колегите, няма място за сравнение на епъл силикон и интел. Нито за лаптоп, нито за настолни. Ако 24-ката ти е малка и твърде шарена (само сребристия е "нормален"), винаги може да вземеш или 13-инчов лаптоп и колкото си искаш голям монитор, или мак мини и колкото си искаш голям монитор. За всекиго по нещо.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 12 Ное 2022, 18:37

Ако "румънците" са Емаг, аз от тях си взех телефона и цената беше несравнима с нищо друго по това време. Трудно ми беше да повярвам даже. Което не пречи да са долни педерасти и измамници де (една близка спори с тях за една прахосмукачка. случая е толкова комичен, че чак не ми се вярва как може да съществува подобна фирма).
Не претендирам, че разбирам. Просто това четох.

Кажете каква е най-тънката цена на М2 13'', която знаете, че намерих 16''М1 про за 4к без ДДС и както и да го мисля някак си не си струва спестяването на няколко стотин лева при такава разлика между двата компютъра.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: iOS тема

Мнение от damian2112 » 13 Ное 2022, 12:08

16-ката про си заслужава повече, освен че има активно охлаждане, има много по-добър екран и аудио система, след като разликата в цената не е фактор.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 13 Ное 2022, 13:32

16-ката освен брутален екран и звук, има и брутална батерия :shock:
Изкарва 2 дни в офиса без зареждане :shock: Такова чудо не бях виждал преди нея.
С предходните лаптопи с Интел процесори, всякакви Т-та на Леново и Макове, не можех да изкарам 1 работен ден.
Това е брутален компютър и наистина няма с какво да се сравни като съвкупност от качества :idea: :idea: :idea:
Да не говорим за корпуса и изработката. Нищо общо с останалите производители :ok: :mhihi: Ама това си го знаете.
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: iOS тема

Мнение от damian2112 » 13 Ное 2022, 13:46

Другото е, че между M2 и M1 в момента няма почти никаква разлика в производитеността, тъй като са на 5nm dye и двата (освен ако не ти трябва да работиш с 8К видео :mhihi:), ще има, когато започнат производството на на M2 Pro/Max, които по слухове вече ще са на 3mn dye. Освен това, конкретно 13" Macbook Pro е абсолютно идентичен с предходния модел, единствената разлика е в процесора, новия M2 Air дори е с по-добър екран и е по-лек, и като цяло 13-ката има и throttling проблеми заради стария дизайн на охлаждането, нещо което е решено като проблем в 14/16" MBP.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

iOS тема

Мнение от 3186 » 13 Ное 2022, 14:22

16” M1 32GB ми гасне за няколко часа работа с пуснат docker. Ако е без него действително си откарва без проблеми цял работен ден и е супер машина. Ако трябваше да избирам iMac 100% нямаше да е интелски, независимо от цената.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: iOS тема

Мнение от vixx » 13 Ное 2022, 15:15

Малко тъпо, ама сега погледнах, че моят Air M1 е на 98 цикъла, а батерията я рапортува да е на 90% :conf:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 13 Ное 2022, 15:36

damian2112 написа: след като разликата в цената не е фактор.


Не, че не е фактор или 1к не са пари. Но като погледна, че всичките ни макове до момента са ползвани по 10-Тина години тези 100лв годишно на такава база не изглеждат никак много на фона на разликите в хардуера.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: iOS тема

Мнение от DriftoMania » 13 Ное 2022, 15:54

vixx написа:Малко тъпо, ама сега погледнах, че моят Air M1 е на 98 цикъла, а батерията я рапортува да е на 90% :conf:


моя на 1 година е на 95% и 79 цикъла, като много рядко съм го зареждал до 100%, повече е бил между 20 и 80, единици пъти е ползван само на контакт за дълго време.. офисната 16-ка се е "научила", че не се вади от контакта почти никога и винаги диода за зареждане на магсейфа е оранжев и горе вдясно седи на 80%. Утре ще погледна хелт-а да видя дали наистина този метод пази батерията в действителност.


bum_bum написа:Но като погледна, че всичките ни макове до момента са ползвани по 10-Тина години тези 100лв годишно на такава база не изглеждат никак много на фона на разликите в хардуера.


Има го и другото, че 16-ката си е тежичък лаптоп, доста масивен. Аз лично не бих жертвал комфорта и мобилността на лекия лаптоп, само щото другия е по-"истински". Но всъщност нямам представа за какво го ползваш, може наистина по-големия да ти върши по-добра работа.
Има и трети вариант, който аз обмислям и може и да се поглезя за празниците. Айпад Еър 5 (или който и да е съвременен айпад) става чуден втори екран за лаптоп :smoke:
Отделно и айпадите са страхотни машинки и все ще влезе в употреба в ежедневието.
https://youtu.be/pNKN07gLQUs
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 13 Ное 2022, 17:41

90% от времето се ползва у нас и затова клоня към по-големия. Отделно жената постоянно гледа някакви глупости на него и предполагам, че по-големия екран в този случай ще е по-скоро предимство, отколкото недостатък.

Сигурен съм, че в един момент небрежно ще бъде споменато, че е голям, тежък и неудобен и ще си имаме проблеми, но това друг въпрос :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 8.06.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F01
Мечтае да кара: F80
Детайли за колата: BMW F01 740xD M Sport

Re: iOS тема

Мнение от bir40o0 » 14 Ное 2022, 14:51

Дойде ред да се похваля и аз. С 300 зора намерих една налична бройка(по думите на момчето в кол центъра) в СитиТел. Черен 128GB 14 Pro на официалната цена. След 2ч бяха на адрес, който им дадох аз и ми взеха телефона, и вече пътува към мен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: iOS тема

Мнение от NGneer4eto » 18 Ное 2022, 11:07

Колеги, някой знае ли дали може и каква е настройката в IOS 16 менюто да се направи на български и телефоните в указателя да се подредят първо латиница, после кирилица. Почти всички контакти са ми на латиница, а ми се иска българско меню. А като сложа предпочитан език български, менютата се сменят, но и контактите се подреждат кирилица-латиница.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 18 Ное 2022, 11:55

Няма как. Имената се подреждат според системния език.

bum_bum написа:90% от времето се ползва у нас и затова клоня към по-големия. Отделно жената постоянно гледа някакви глупости на него и предполагам, че по-големия екран в този случай ще е по-скоро предимство, отколкото недостатък.

Сигурен съм, че в един момент небрежно ще бъде споменато, че е голям, тежък и неудобен и ще си имаме проблеми, но това друг въпрос :mhihi:


Емаг имаха 11% намаление на 14-ката и в крайна сметка поръчах такъв. Понеже съм максималист се бях засилил на 16, но вероятно от гледна точка компактност, тегло, удобство 14-ката е по-добър избор. Процесора е малко по-слаб от базовия на 16'', но за това за което се ползва вероятно няма да има никаква разлика.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook