Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: iOS тема

Мнение от Моджо » 25 Май 2021, 9:50

Нито едно.
Оправих се с настройки на Tube-то, принудителни , не ги исках, ама на! И рестарт на Умното. Почвам да Ви съжалявам ИОС-аджии :)). Нищо лично.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 25 Май 2021, 10:15

Взимаш си устройство с достатъчно памет и не мислиш за глупости. Никога не съм имал проблем с мястото на телефона.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: iOS тема

Мнение от Моджо » 25 Май 2021, 10:18

Да, разбира се. Вместо да си почистиш ненужните данни си зимаш устройство с повече памет. По Епалски си е - Дзен:))
32 Гб са предостатъчно, ама карай.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 25 Май 2021, 16:32

Въпрос на гледна точка.

Мен ме устройва да не ми се налага да мисля за чистене на данни и каквото и да е било по поддръжка на операционната система.

Да, кофти че яде някаква памет, но това е цената на удобството, което получаваш.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 25 Май 2021, 16:50

bum_bum написа:Въпрос на гледна точка.

Мен ме устройва да не ми се налага да мисля за чистене на данни и каквото и да е било по поддръжка на операционната система.

Да, кофти че яде някаква памет, но това е цената на удобството, което получаваш.

Лошо е, когато изяде тревожно много (процентно от това, за което си платил) и продължава да яде и си трае :D
В такива моменти е редно самата операционнна система да те нотифицира като юзър (по-"умния" "слой"/"звено" по веригата нагоре - така се правят и safety critical системи), когато апликейшъните (или самата тя) са станали "достатъчни кръвожадни" за ресурси (каквито и да било да са те), за да направиш ти избора какво да им (ѝ) се случи, а не да тънеш в неведение къде изчезна тая памет или защо лагва еди какво си. Мисля си, че нито iOS, нито някоя друга към момента имат адекватен механизъм това да се случи. Едно време QNX в Blackberry имаше наченки това да тръгне да се случва, а сега Андроид върви в правилната посока с някакви темпове - неангажиращо, ненатрапчиво кратко и ясно - "тоя тука се прави на тежкар, ако искаш можеш да оптимизираш еди какво си и ще можеш да очакваш еди колко си gain, ако не искаш жив и здрав"... Ще ги направят нещата някога, важното е, че стават все по-добре за крайния потребител :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 25 Май 2021, 19:27

Предполагам е от възрастта.. едно време като излязоха телефоните със Симбиан умрех да търся програми, да ровя, да бъзикам и променям.

В момента изобщо не искам телефонът ми да ме пита каквото и да е било, независимо колко неангажиращо е. Да не говорим за джейлване, кракове, сайдлоуди и т.н..

Струва ми се, че в това отношение iOS е много добре направен и кешът е в съвсем разумни граници. Фесбукът, приложение, което ползвам всеки ден пази 150мб. Проверих и на тубата- там е под 10мб.

По-скоро при моджо нещо се е било омазало.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: iOS тема

Мнение от ivoaudi » 30 Май 2021, 0:08

Има една програма, която смея да твърдя, че е единственото смислено (от безплатните разбира се), писано нещо за ровене в IOS. Казва се 3uTools и поддържа чистене на кеш. Аз лично никога не съм го правил, но работя с нея по какво ли не и то всеки ден. До сега не ме е разочаровала никога и би трябвало да свърши работа. Поддържа и доста други интересни неща из софта на фоните.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 08 Юни 2021, 9:26

Даже и 6s ще получи iOS 15 :clap: Няма друга такава марка, която да поддържа 6 години най-новият софтуер.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 08 Юни 2021, 10:38

TNT написа:Даже и 6s ще получи iOS 15 :clap: Няма друга такава марка, която да поддържа 6 години най-новият софтуер.


:bowdown: Новостите във Facetime, iCloud+ и т.н., които представиха вчера много ме радват :ok:
Да видим новите лаптопи, iPhone, часовник и т.н. след няколко месеца, но лично аз ако имам възможност, не бих ползвал друго освен Apple за нещата, които те предлагат :mhihi: :mhihi: :mhihi: :ok: :bowdown:
Всичките им джаджи са толкова яко интегрирани помежду си, че е удоволствие да работиш с тях, без да се замисляш за нищо. Да, ако си ръчкач винаги ще намериш за какво да мрънкаш, но за хора, които искат просто да ползват са уникални продукти.

А и Wallet-а дето почва да се ползва за повече неща - ключове за коли, врати, лични карти и т.н.?
А, бе, яко си е, дали :bowdown: В САЩ наистина няма да има нужда да носиш нищо с теб, освен телефон :bowdown:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Online
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 24.02.2019
Пол: Мъж

Re: iOS тема

Мнение от Ghostdriver » 23 Юни 2021, 11:21

Според Вас колко струват разопаковани, но не ползвани AirPod, не ги разбирам като поколение? Знам, че са на 14 месеца, с остатъчна гаранция 10м и също така идват с оригинално зарядно за айфон.
Ако някой продава iPhone 11, да драска ЛС.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 20 Авг 2021, 16:59

Остават 2-3 седмици до появата на новата серия Айфон. Ще е готино, ако върнат Touch ID-то. Ще поддържа до 1ТБ памет, което предполагам ще означава, че ще вдигнат и базовото от 64гб на 128гб, както е при Про версиите. Да вземат и зарядното да върнат :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: iOS тема

Мнение от 3186 » 20 Авг 2021, 17:18

Дано пуснат най-накрая и 14” макбук..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от Jorixa » 21 Авг 2021, 15:59

3186 написа:Дано пуснат най-накрая и 14” макбук..


Е ще пускат. 14 и 16 другия месец вероятно

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: iOS тема

Мнение от Binev_OuT » 23 Авг 2021, 17:14

Колеги,моето се2020 , постоя 15-20 минути в морето.Дисплея е спукан.Беше угаснал когато го намерих.
Има ли шанс за съживяване или да го мятам в кофата?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 23 Авг 2021, 18:41

Отвори го, почисти го със спирт и го изсуши и ще се види. Дисплея гаранция е заминал. Останалото може и да бачка. Четворката съм я прал на два часа и 90 градуса в пералнята и беше заминал само wifi модула и имаше сапун в дисплея. Иначе си бачкаше без проблем.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook