Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 14 Окт 2020, 12:07

TNT написа:Какво ви е мнението за новите телефончета :wave: Бях си харесал да сменям старото СЕ с новото... ама май май направо на 12 мини ще е. Основно заради камерата искам, щото старото СЕ реално е с камера от 2014-та на 6-ца. Ноември ще излиза мини и до Коледа се надявам да се успокоят наличности и цени. Дизайна макар и стар... си е най-добрият.


СЕ2 всъщност е с камера на 8ца и софтуерно оодобрение като на 11ка,така че е далеч по-добрл от на 6цата,но като цяло 12 минк е в пъти по добро решение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: iOS тема

Мнение от empar » 14 Окт 2020, 12:38

Изчака ми се чакалото за тая 12ка! Много ми харесва дизайнът! Просто бижу!
Ще го бъде, но съм в дълбок размисъл дали 12 или 12Pro! :paranoid: :paranoid: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: iOS тема

Мнение от Bexim » 14 Окт 2020, 12:40

За мен връщането на ръбестия дизайн е повече от страхотно!
Колебая се между минито и нормалното или малкото про... Но пък вчера разбрах, че и моят ХС бил стоманен, не знаех :lol:
Минито доста ме привлича, защото тези про-тата си тежат, на стойки, в джоба, не са ок... Не знам само да не ми се стори малък екранът, но едва ли. Чакам да го видя на живо.
Идеята ми за смяна е по-скоро, защото батерията ми намалява, а и все още мога да му взема добри пари и да ъпгрейдна след някой друг месец, живи и здрави. Ще го мислим.
Като цяло ми харесват, повече от миналата година.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 14 Окт 2020, 13:05

Това с размера... трябва на живо да се види. Така на хартия трудно се преценя.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 15.07.2018
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 30d, X1 F48 25d

Re: iOS тема

Мнение от Alex_P » 14 Окт 2020, 14:28

Аз съм с Xs Max и въпреки че скоро ще стане модел на 2 години все още не мога да намеря довод за ъпгрейд. Иначе и на мен ми харесват новите. Дизайнът тип 4-ка ми беше един от любимите. Xs-ът върви перфектно, камерата си е достатъчно добра, екранът е OLED. Надявах се новите да имат опресняване на картината 120Hz, както е при iPad Prо, но за съжаление дори и при 12 Pro липсва. Дано и notch-ът в следващите поколения да бъде премахнат или поне намален :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: iOS тема

Мнение от Rainbow » 14 Окт 2020, 16:49

7 Plus мисля да го ъпгрейдна към 12 Pro Max 256GB :)

Само аз ли не виждам никакъв смисъл от безжично зареждане? Малко ме дразнят, че ще трябва да дам 65 лева за адаптер за зареждане (18 Watts към USB-C) :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: iOS тема

Мнение от steeN » 14 Окт 2020, 16:52

Много голямо удобство е безжичното. Даже се чудя как да си сложа и в колата :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 14 Окт 2020, 17:46

empar написа:Изчака ми се чакалото за тая 12ка! Много ми харесва дизайнът! Просто бижу!
Ще го бъде, но съм в дълбок размисъл дали 12 или 12Pro! :paranoid: :paranoid: :paranoid:


Честно казано не виждам причина да вземе някой 12 про. Бонусът е една камера, която почти никой не го вълнува и един лидар сензор, който отново никой не го вълнува. А и да не забравим уж повече рам, което никой не го вълнува отново на айфон.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 14 Окт 2020, 17:47

steeN написа:Много голямо удобство е безжичното. Даже се чудя как да си сложа и в колата :mhihi:


Аз имам в колата и, е готино, но жицата си е по-бърза каквото и да говорим.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: iOS тема

Мнение от steeN » 14 Окт 2020, 17:50

7.5W ми стигат на мен :lol: Не си ползвам кой знае колко телефона, че да има значение.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 14 Окт 2020, 18:00

Аз съм с Xs Max и мисля да взема 12 Pro Max. Много ми допада, пък и обичам да снимам разни неща, та и камерата с по-големия сензор ме кефи.
В Pro пикселите са 1.4 µm, а в Pro Max са 1.7µm, което всъщност си е съществена разлика :bchug:
Xs-a мисля да го върна в iStyle, или ако може на друго място. Около 600 лева може да ми приспаднат, ама не ми се занимава с продажба на телефони.
Май и никога не съм го правил през всичките тия години :mhihi: :bchug:

Дизайнът много ми харесва, както и тоя MagSafe. Още умирам от кеф със стария Макбук, който има такъв :mrgreen:

P.S. И да не забравяме Apple A14 Bionic чипа, който е с 5nm технология, което за техноманиак като мене, си е глезотийка за душата :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: iOS тема

Мнение от laviatan » 14 Окт 2020, 21:01

От iPhone 4 съм фен на марката . В момента съм с 6-ца служебна и 11 pro max личен . Всяка година сменям личния си апарат . Тъкмо тази година бях решил,че няма да правя ъпгрейд , но дизайна ... е не мога да се сдържа . Баси якия ход за мен е визията тип 4/4s ! Нямат “сърце” Тим Кук и Сие :)


Sent from my iPhone using Tapatalk pro
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 14 Окт 2020, 23:16

zAcK написа:Аз съм с Xs Max и мисля да взема 12 Pro Max. Много ми допада, пък и обичам да снимам разни неща, та и камерата с по-големия сензор ме кефи.
В Pro пикселите са 1.4 µm, а в Pro Max са 1.7µm, което всъщност си е съществена разлика :bchug:
Xs-a мисля да го върна в iStyle, или ако може на друго място. Около 600 лева може да ми приспаднат, ама не ми се занимава с продажба на телефони.
Май и никога не съм го правил през всичките тия години :mhihi: :bchug:

Дизайнът много ми харесва, както и тоя MagSafe. Още умирам от кеф със стария Макбук, който има такъв :mrgreen:

P.S. И да не забравяме Apple A14 Bionic чипа, който е с 5nm технология, което за техноманиак като мене, си е глезотийка за душата :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:


По-големият сензое ще има значение само в снимки с ниска светлина, което не е фактор, защото 90% от снимките на хората са на светло, а 5те нм както видяхме няма да променят много, като цяло ако бях с 11 или хс щях да чакам некст ген с по малък ноч и евентуално без портове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: iOS тема

Мнение от steeN » 14 Окт 2020, 23:21

Живота на батерията трябва да е осезаемо по-добър като процесора е с по-малки транзистори при същата производителност.
Или в техния случай са набримчили 2х производителност без разлика в живота на батерията вероятно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 14 Окт 2020, 23:29

steeN написа:Живота на батерията трябва да е осезаемо по-добър като процесора е с по-малки транзистори при същата производителност.
Или в техния случай са набримчили 2х производителност без разлика в живота на батерията вероятно.


Би бил напълно прав, ако батерията на 12 про макс не беше също осезаемо по-малка, отново за да се спестят пари, още не знаем колко точно, но знаем, че е по-малка.
Със сигурност животът на батерията ще е по-донър, но няма да е уау, ами с много малко.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook