Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: iOS тема

Мнение от damian2112 » 18 Ное 2022, 13:51

Добър избор, и аз така подходих преди 1 година, но пък сега малко съжалявам, че не взех 16-ката :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 18 Ное 2022, 14:56

Той е на жената. Ако беше за мен нямаше да мисля два пъти, защото обикновено купувам най-доброто в рамките на възможностите си. Но за нея дисплея и теглото мисля, че ще са важни, защото съм 100% сигурен, че ще опява, че е голям.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: iOS тема

Мнение от BorislavB » 23 Ное 2022, 11:47

.
Последна промяна BorislavB на 08 Яну 2023, 14:03, променена общо 1 път
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: iOS тема

Мнение от 3186 » 25 Ное 2022, 8:41

Някой с airtag, или да препоръча по-добри алтернативи(дори на по-висока цена)? Интересува ме дали засича добре през стени.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: iOS тема

Мнение от svetliol » 16 Дек 2022, 21:04

Здравейте.

Някой може ли да ми каже какво точно си купих току що?
Телефона ми е нов, от вчера (стария пак беше iPhone) и днес получих следното съобщение:

Вие успешно закупихте "Apple MLY7BV93GW"към Apple sale на стойност 1.99 лв.Благодарим Ви!


Update: разбрах от какво е - получих известие на мейла за плащане от синът ми за iCloud. Странно как е успял да направи покупката, след като съм му забранил през parent control...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Последна промяна svetliol на 17 Дек 2022, 8:53, променена общо 1 път
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 16 Дек 2022, 21:32

3186 написа:Някой с airtag, или да препоръча по-добри алтернативи(дори на по-висока цена)? Интересува ме дали засича добре през стени.


Аз имам :bchug: Няма по-добро, защото ползва абсолютно всички устройства на Apple с включена услуга FindMy.
Т.е. който и да мине, или да е близо до тоя airtag с Apple телефон, таблет и т.н. с включен FindMy, пак ще го намериш.
И още много други готини неща. Примерно, ако някой ти сложи някой airtag някъде, но не е твой, телефонът ти ще ти каже и т.н. :bchug: :ok:

Като цяло няма по-добро от airtag-овете в момента :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 644
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: iOS тема

Мнение от ivanski_2 » 17 Дек 2022, 8:12

zAcK написа:
3186 написа:Някой с airtag, или да препоръча по-добри алтернативи(дори на по-висока цена)? Интересува ме дали засича добре през стени.


Аз имам :bchug: Няма по-добро, защото ползва абсолютно всички устройства на Apple с включена услуга FindMy.
Т.е. който и да мине, или да е близо до тоя airtag с Apple телефон, таблет и т.н. с включен FindMy, пак ще го намериш.
И още много други готини неща. Примерно, ако някой ти сложи някой airtag някъде, но не е твой, телефонът ти ще ти каже и т.н. :bchug: :ok:

Като цяло няма по-добро от airtag-овете в момента :bchug:
Значи на практика няма смисъл да си сложиш в колата понеже крадеца ако има айфон ще разбере , така ли ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: iOS тема

Мнение от 3186 » 17 Дек 2022, 8:24

Крадеца ще заглуши всичко, що е тракер по колата, така че май е все тая. Впрочем миналата седмица си бях забравил портфейла (с airtag) в колата и жената офейка на работа с нея. Аз получих доста бързо известие, но тя цял ден не - явно все пак си има някакъв допустим период за реакция.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 17 Дек 2022, 9:26

ivanski_2 написа:
zAcK написа:
3186 написа:Някой с airtag, или да препоръча по-добри алтернативи(дори на по-висока цена)? Интересува ме дали засича добре през стени.


Аз имам :bchug: Няма по-добро, защото ползва абсолютно всички устройства на Apple с включена услуга FindMy.
Т.е. който и да мине, или да е близо до тоя airtag с Apple телефон, таблет и т.н. с включен FindMy, пак ще го намериш.
И още много други готини неща. Примерно, ако някой ти сложи някой airtag някъде, но не е твой, телефонът ти ще ти каже и т.н. :bchug: :ok:

Като цяло няма по-добро от airtag-овете в момента :bchug:
Значи на практика няма смисъл да си сложиш в колата понеже крадеца ако има айфон ще разбере , така ли ?


На практика няма телефон, който да не може да разбере, че имаш подобно устройство в колата.
Дори крадецът да е с Андроид телефон, има апове, с които може да сканира за Bluetooth джаджи и т.н. и да ги намери :bchug:
Да не говорим, че крадците имат много по-добра техника от някакъв телефон, с който да се защитят от тракване :bchug:

Като цяло тия джаджи са готини да си знаеш къде са ти нещата, а не да те спасят от крадци,
или пък от боклуци(не хора), които са ти намерили вещите и не искат да ги върнат :idea:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: iOS тема

Мнение от Kroki » 04 Яну 2023, 12:24

Аиртаговете зареждат ли се?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 04 Яну 2023, 14:25

Kroki написа:Аиртаговете зареждат ли се?


Не. С обикновена CR2032 батерийка са. Държи около година. Завърташ го и сменяш :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: iOS тема

Мнение от Kroki » 04 Яну 2023, 16:01

Супер. Ще взема да си сложа един в портофейла и якето..
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: iOS тема

Мнение от theraven_nz » 08 Яну 2023, 0:21

Тигри, след над 10 години цъкане с Андроиди се замислям дали да не да разнообразя малко най-накрая ОС-а в джоба и да взема ябълка, чисто за спорта.

Малко контекст:
- ползвам телефона предимно за ало, поща, снимки на малката и малко социалки в тоалетната. Среден screen time 1:45h на ден.
- ползвам Макбук за лична машина от горе долу също толкова време, та ми е било (и е) през к*ра за екосистеми и прочие. Също така единственият "таблет" вкъщи е дъската за рязане, Pad-ове и т.н. за мен лично са безполезна джаджа.
- в момента търкалям едно Галакси S20 и нямам оплаквания хич, ако сменя ще го дам на баща ми
- държа да бръмчи 2 дни телефона с моята употреба

Та кажете моля ви дали си струва да взема 14ка сега (и откъде, че гледам хич ги няма) или да чакам 15ката?

:bchug:
---

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: iOS тема

Мнение от vixx » 08 Яну 2023, 0:35

Мойта употреба е същата като твоята и директно минах един модел назад. Сега на твое място бих взел 13-ка нова на някое прилично намаление, която да заменя след две години пак за предпоследния модел тогава. Дори и минито изкарва по два дни при толкова screen time, така че никакви ядове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 08 Яну 2023, 0:41

theraven_nz написа:Тигри, след над 10 години цъкане с Андроиди се замислям дали да не да разнообразя малко най-накрая ОС-а в джоба и да взема ябълка, чисто за спорта.

Малко контекст:
- ползвам телефона предимно за ало, поща, снимки на малката и малко социалки в тоалетната. Среден screen time 1:45h на ден.
- ползвам Макбук за лична машина от горе долу също толкова време, та ми е било (и е) през к*ра за екосистеми и прочие. Също така единственият "таблет" вкъщи е дъската за рязане, Pad-ове и т.н. за мен лично са безполезна джаджа.
- в момента търкалям едно Галакси S20 и нямам оплаквания хич, ако сменя ще го дам на баща ми
- държа да бръмчи 2 дни телефона с моята употреба

Та кажете моля ви дали си струва да взема 14ка сега (и откъде, че гледам хич ги няма) или да чакам 15ката?

:bchug:


С твоето ползване, което намериш най-евтино, дали 14ка, дали 13ка, просто да е далавера, няма смисъл пари да даваш.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook