Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: iOS тема

Мнение от Don_Diego » 17 Май 2022, 8:42

Мойто Macbook Pro 13 2019 взе да прави някакви мизерии - все по-често kernel_task е топ активен процес и на моменти вентилаторите фучат сякаш ще излита лаптопчето :mhihi: CPU usage-а му е в космоса като време и проценти :shock:
Ресетнах му SMC-то, но след няколко 2-3 седмици пак започва да го прави...къде да търся проблем? :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: iOS тема

Мнение от Tsureto » 18 Май 2022, 10:34

Здравейте. С Айфон 13 Про съм.
Клавиатурата ми изчезва, или не се появява. Супер дразнещо е.
Най често я няма или изчезва при Search полето, но се случва и в Месинджър и в други места.
Идеи?!
Ползвам Google keyboard, но се случва и с епълската си....
С последните ъпдейти съм.
Понякога пиша и изчезва. Понякога просто я няма а трябва да я има за да пиша. Отвратителен бъг.
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 18 Май 2022, 13:13

Направи му рестор и ъпдейтите ги прави само през компютър.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: iOS тема

Мнение от DriftoMania » 19 Май 2022, 16:14

Екстра или бъг е да не ти звъни телефона, а само да се появи отгоре лентичката за входящо обаждане, докато си цъкам нещо по телефона? Принципно не е драма, но ако съм пуснал Waze и някой звънне пропускам обаждането, щото си гледам пътя, а не горната част на дисплея на телефона. 13ка е апаратът.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 19 Май 2022, 16:47

Това е опция, която може да е активна само при отключен телефон. Можеш да я спреш на Settings-Phone-Incoming Cals.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: iOS тема

Мнение от 3186 » 25 Май 2022, 8:04

По назад в темата бях коментирал как не бих заменил Touch ID с Face ID, уви наложи ми се и съм много приятно изненадан от лекотата с която работи лицевото отключване в 13-ката :yes:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 25 Май 2022, 8:33

3186 написа:По назад в темата бях коментирал как не бих заменил Touch ID с Face ID, уви наложи ми се и съм много приятно изненадан от лекотата с която работи лицевото отключване в 13-ката :yes:


Мдам :bchug: Не бих заменил FaceID с TouchID :mhihi: :ok:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: iOS тема

Мнение от Kroki » 25 Май 2022, 9:18

Аз бих.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 25 Май 2022, 9:23

Kroki написа:Аз бих.


Само като си спомня, как TouchID-то не е сработвало заради мръсни/мокри ръце и т.н., или като правиш нещо да трябва да го нацелиш и приключвам с желанието да го ползвам :mhihi: Примерно ровичкам нещо из градината, я да видя нещо - опитай пак :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: iOS тема

Мнение от b_u_b_o » 25 Май 2022, 9:37

И двете си имат плюсове и минуси, затова комбинацията им е най-добрия вариант според мен. Разбира се епъл не смятат така, и феновете им са готови със зъби и нокти да ги защитават и да обясняват колко правилно е това.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 25 Май 2022, 9:54

Аз след 6 години с 6-цата бях абсолюно убеден, че телефон без копче няма да ми хареса. Сега дори не си и помислям, за пръстов отпечатък.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 25 Май 2022, 10:59

Според мен хората с проблеми с отключване, просто не са си сканирали както трябва лицето. При мен има нулев проблем, с шапки, с очила. Даже и с функцията с маска, като я вкараха. То пък беше за кратко :mhihi: Но факт, и аз искам и двете.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: iOS тема

Мнение от alozavar » 05 Юни 2022, 19:17

Здравейте, става въпрос за 13ка Про на 1 месец, от А1 е купен. Когато я взех беше с 15.4.1, след 15.5 батерията видимо не се държи както трябва. Допускам, че и в началото е било така и може да не ми е направила впечатление. В стендбай е ок, не пада драстично (5-6% през нощта), но започне ли да се ползва телефонът в рамките на 2-3мин сваля по 1-2%, а не говорим за тежка употреба - месинджър, сафари, инстаграм, игри не играя. Това е на 5G, вкъщи е мааалко по-добре, но не е нещо уау. Определено не беше така първите 2 седмици, в които го ползвах, а и е далеч от "про" изживяването на батерията, което всички хвалят. Прави ми впечатление, че като го сваля от зарядното, независимо дали е на 100% или по-малко, първите 15тина мин ползване не пада батерията и държи на заредената стойност, после вече е в гореспоменатото състояние.

Направих му хард рисет, всички познати настройки, които биха могли да дърпат батерия са спрени, според мен е за диагностициране и евентуално подмяна на батерия. Чудя се две неща - да изчакам ли 15.5.1 или 15.6 и да проследя как се държи тогава или ако реша да го занеса на оторизиран сервиз сега - кой да избера? За криейтив чета само лоши неща, май другият вариант е Istyle Сердика, има и някакви Opa Solutions до КАТ, впечатления? Ако го връча в А1 какво биха могли те да направят?

Може да споделите и мнения как се държат вашите телефони, но смятам, че ако го напъна и съм навън в рамките на макс 5ч ще я е изял, което не ми се струва нормално (а и е доста далеч от всичко, което гледам в нета като данни) и не смятам, че беше така като го взех.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: iOS тема

Мнение от cod-cdbp » 05 Юни 2022, 21:03

Много зависи колко приложения и каква активност имат. Някъде по менютата имаше статистика, кое приложение колко енергия яде.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: iOS тема

Мнение от alozavar » 06 Юни 2022, 8:29

Следя я, както казах не използвам нищо извънземно - малко сошъл мидия, сафари, камера, нормални неща. Също там и за 5 сек да отвориш нещо ти се брои като 1 мин screen time, та е малко подвеждащо като цяло.
Всички background refresh са спрени, всички ненужни loc.services и т.н. Подозирах, че апаратът не може да хване добър обхват, тъй като често беше под макс чертите, рестартирах и network settings отново и вече има подобрение в обхвата, но не се отразява особено на батерията. Допускам, че не е хардуерен проблем със самата нея, а че нещо друго я точи, но вече се изчерпах откъм опции :kuku: Сравнявам с 13 mini на приятелката ми и про-то не мисля, че го превъзхожда откъм батерия, да не кажа, че може и да е по-зле на моменти, което не е ок.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook