Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 13 Яну 2022, 9:56

TNT написа:
bum_bum написа: Нашенците са интайм. Винаги, когато са ми доставяли нещо е закон да ида да си го взема от офиса им ако не искам да чакам с дни за “експресна” доставка.

Тези скоро направиха рекорд при мен. Коледния подарък от фирмата пристигна този вторник :mhihi:


Уникални идиоти са. Един гриндометър лятото си поръчах. За една нощ пристигна от Германия, а на тия им отне 10 дни да го докарат от летището до Икеа. Има-няма 10км.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 13 Яну 2022, 11:51

Аз от Амазон като поръчам, най-често влизам в DHL и го пращам в удобен офис на Еконт. Супер ми е така и няма никакви драми :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.03.2011
Пол: Мъж

Re: iOS тема

Мнение от big_dane » 13 Яну 2022, 19:21

devent написа:
Аз направих точно такъв ъпгрейд от XS към 13 Pro, и съм със смесени чувства колко си струва, ако не е наложително. На мен, на XS-а, ми се беше прецакало FaceID-то и отделно много му падаше батерията(все пак беше на 78%), не чувах хубаво и така или иначе си ми беше време за нов телефон. Ако при теб не е наложителна смяната и XS-ката ти върши работа, то можеш да си я задържиш още една година до 14-ката. Реално най-голяма полза има в 120Hz дисплея и батерията, както и ти си писал, и в 5G мрежата. Усеща се разликата донякъде от по-бързия процесор, дисплеят е много як, батерията държи, но въпреки това, пак го няма ефектът УАУ от 3-4 години по-ново поколение телефон :roll:
Единствено съм адски впечатлен от камерата, прави страхотни снимки и видеа, но аз принципно съм фотограф-любител и предпочитам да снимам с фотоапарат и с gopro, вместо с телефон, така че не съм много мерило, но ако държиш на хубава камера - феноменална е.

Според мен на масата ти седи изборът XS срещу 13 pro. За обикновена 13-ка според мен не си заслужава разликата в цената, и по-добре направо Pro. Също така, имай предвид, че в момента пазарът е залят с втора ръка XS-и и после ако тръгнеш да го продаваш ще ти отнеме някакво време. Отделно се чака бая за 13-ка, няма я налична по магазините. Поне така чета из групите, не съм проверявал лично, аз моята си я поръчах на pre-order.


Благодаря ти за отговора, колега. Поръчах го вчера 13 Pro-то. Живея в Германия и го взех с договор с неограничен интернет, та за 2 години се оскъпява с около 200 евро. За чакането - получих мейл от Vodafone с дата за доставка 11.02, силно се надявам да се случи по-бързичко, но не съм на зор, тъй като XS-ът си работи още.

Дали си заслужава е много относително. За мен с договора разликата между 13 и 13 Pro беше 5 Евро на месец и реших, че ще се поглезя. За момент се зачудих за S21, но преди XS-a бях с Huawei Mate 10 Pro и за 2 години никак не успях да се сприятеля с Android, отделно имам и iPad от 2013, който с изключение на сцепения дисплей в единия ъгъл, в следствие от удар, си работи без абсолютно никакъв проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 01 Фев 2022, 17:01

Вече сме февруари, още не са оправени количествата за 13-ките :dunno: Края на месеца вече мога да преподписвам, ориентировъчно добра цена ми казаха за 13 мини, ама питах нещо различно от червен има ли... никакви нямало :mhihi: По 2-3 седмици се чакало. Ебасимо операторите, ебасимо официалните представители на марката. 4 месеца не могат да оправят наличности :lol: И леко подозирам, че може да ме лъзнат и тея 2-3 седмици да станат 2 месеца... В Амазон има, ама още 150лв не ми се дават :lol:
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: iOS тема

Мнение от Kroki » 02 Фев 2022, 10:01

TNT написа:Вече сме февруари, още не са оправени количествата за 13-ките :dunno: Края на месеца вече мога да преподписвам, ориентировъчно добра цена ми казаха за 13 мини, ама питах нещо различно от червен има ли... никакви нямало :mhihi: По 2-3 седмици се чакало. Ебасимо операторите, ебасимо официалните представители на марката. 4 месеца не могат да оправят наличности :lol: И леко подозирам, че може да ме лъзнат и тея 2-3 седмици да станат 2 месеца... В Амазон има, ама още 150лв не ми се дават :lol:

казвай другия път, че тая година 4-те телефона от зимната доставка заминаха за 2 дена
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 02 Фев 2022, 11:51

Никакви няма, за съжаление, сега не ми се мисли като излезе самсунга и при тях няма да има и как ще се чака...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: iOS тема

Мнение от ivanski_2 » 02 Фев 2022, 12:23

TNT написа:Вече сме февруари, още не са оправени количествата за 13-ките :dunno: Края на месеца вече мога да преподписвам, ориентировъчно добра цена ми казаха за 13 мини, ама питах нещо различно от червен има ли... никакви нямало :mhihi: По 2-3 седмици се чакало. Ебасимо операторите, ебасимо официалните представители на марката. 4 месеца не могат да оправят наличности :lol: И леко подозирам, че може да ме лъзнат и тея 2-3 седмици да станат 2 месеца... В Амазон има, ама още 150лв не ми се дават :lol:


Как аз пък нямах никакъв проблем, запазих си бройка, платих си капаро и след няколко дни(не помня колко точно), когато ги пуснаха официално си взех мини-то и толкова :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 02 Фев 2022, 12:33

ivanski_2 написа:
TNT написа:Вече сме февруари, още не са оправени количествата за 13-ките :dunno: Края на месеца вече мога да преподписвам, ориентировъчно добра цена ми казаха за 13 мини, ама питах нещо различно от червен има ли... никакви нямало :mhihi: По 2-3 седмици се чакало. Ебасимо операторите, ебасимо официалните представители на марката. 4 месеца не могат да оправят наличности :lol: И леко подозирам, че може да ме лъзнат и тея 2-3 седмици да станат 2 месеца... В Амазон има, ама още 150лв не ми се дават :lol:


Как аз пък нямах никакъв проблем, запазих си бройка, платих си капаро и след няколко дни(не помня колко точно), когато ги пуснаха официално си взех мини-то и толкова :dunno:


Първо, минито е най-малко продаваният модел:
Изображение
Така че това помага много, също така можеш ли да споделиш кой оператор ти е дал да капарираш, защото на мен от А1 ми казаха, че това не може да стане?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: iOS тема

Мнение от ivanski_2 » 02 Фев 2022, 13:29

Тази графика от къде е , сигурен ли си че е вярна ? :dunno: Може и да е, просто питам.

Разбира се че ще споделя, аз още като питах за съвет 12 или 13 в темата си казах. Не го взимах от оператор а от айстайл в ринг мол.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 02 Фев 2022, 13:44

ivanski_2 написа:Тази графика от къде е , сигурен ли си че е вярна ? :dunno: Може и да е, просто питам.

Разбира се че ще споделя, аз още като питах за съвет 12 или 13 в темата си казах. Не го взимах от оператор а от айстайл в ринг мол.


https://www.notebookcheck.net/iPhone-13 ... 194.0.html
Говори се, че скоро няма да има мини, защото не е печелившо, още от 12ката.
Иначе да, когато е през айстайл е доста по-скъпо, от колкото като преподпишеш при оператор.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 02 Фев 2022, 13:47

Е 250лв да не чакаш 20 дена кво са за форума :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: iOS тема

Мнение от steeN » 02 Фев 2022, 14:37

Дори и да го минеш като служебен телефон (20% надолу) не виждам полза от смяна на устройството ако не е изпаднало от поддръжка.
Като цяло са в тотален застой тези играчки за мен. Чудя се от къде вече ще им растат продажбите изобщо. Има логика да спират разни модели.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 02 Фев 2022, 22:56

Аз чаках за моя незнам колко време по операторите, че тогава имахме карти и в трите и кор. Накрая в Емаг имаше неква оферта за 200лв ако не се лъжа под операторските цени. Наскоро часовник си взех, пак така чакане и питане, обещания и накрая от Амазон. По-скъп беше ама нещо не особено значително, 40-50лв или нещо такова и беше при мен още на другия ден.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: iOS тема

Мнение от Leon » 03 Фев 2022, 14:58

БТВ чакат по 2-3 седмици за 13-ки от Теленор дето са на един собственик вече, вие се чудите за редовите клиенти... :paranoid:
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.03.2011
Пол: Мъж

Re: iOS тема

Мнение от big_dane » 06 Фев 2022, 16:19

Аз съм в Германия и си взех 13 Про-то с удължаване на договора. Преподписах на 17.01, телефонът пристигна на 03.02. И тук операторите не могат да си оправят наличностите. Във форума на водафон има хора, които си чакат телефоните от ноември и още не са ги получили. Моят телефон, ако се беше забавил още една седмица, щях да се откажа от договора и да го прекратя и да продължа да си ползвам XS-a.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mr_petroff

Последни теми
Facebook