Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 20 Окт 2021, 8:51

Jorixa написа:Мислех да взимам новия макбуук про, ма нещо цената май не е много резонна.


Цената на нас ни се струва такава :( Като цяло чета коментарите на хората в чужбина и повечето са - поръчах :mhihi:

Реално, ако го сравниш с лаптоп от същия клас със същите възможности, не е скъп. Говорим за про машини, не пластмасови играчки.

Тая пръчка на Microsoft например виж я. Дори не може да се нарече про - https://laptop.bg/laptops-microsoft-Surface_Book_3_13-microsoft_surface_book_3_135_SKR00009

А и новият Macbook Pro няма как да е евтин. То едно нещо няма по него, дето да не е яко.
От дисплея, дето е брутален :shock: през музиката, до възможност за 8TB SSD и това да може да имаш в тоя SoC 64GB споделена RAM :shock:

Това ще е брутално, само дето вероятно ще липсва за поръчка тук още доста време :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 20 Окт 2021, 9:53

Всъщност го очаквам при нас в момента, в който го пуснат по света. Миналата година, когато пуснаха М1 на пазара и за нова година дижея ни си беше купил нов мак от Зора и се оказа, че седмица след пускането той си е взел макче с М1 без да разбере, което беше супер, защото е хванал новото веднага, и не толкова супер, защото дижейските програми не вървяха още на М1 :mhihi: :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 20 Окт 2021, 10:34

nxn написа:...защото дижейските програми не вървяха още на М1 :mhihi: :mhihi:


Как така не вървяха? През Rosetta трвябва да са вървели :idea:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 20 Окт 2021, 10:58

zAcK написа:
nxn написа:...защото дижейските програми не вървяха още на М1 :mhihi: :mhihi:


Как така не вървяха? През Rosetta трвябва да са вървели :idea:


Пробвахме няколко алтернативи, така тръгваха, но не се оправяха с колоните, та извади старото асусче, но пък каза, че за тази нова година са оправили вече софтуера и върви.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 22 Окт 2021, 0:48

За хейтърите :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 22 Окт 2021, 9:19

zAcK написа:За хейтърите :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Ех... и за фенбойчетата също, белким добавят една нова думичка в речника ("SoC"), че с тоя "процесор" в айфонЯ или андроидЯ винаги са ме забавлявали :ok: :mhihi:

Като цяло нищо изненадващо предвид описването на основни принципи, които се прилагат в мобилните чипсети от десетина години насам, и чак се учудвам, че чааак след толкова време прибегнаха най-накрая да си направят свой SoC като си ползват предимството да правят два продукта на кръст и имат свободата да ги направят както трябва :roll: Но вече не се изненадвам много, както когато разбрах, че стратегията за заряд на маковете е доста назад с матриАла спрямо конкурентни стандарти.
Естествено тоя дизайн и архитектура е неприложим за масови производители на лаптопи, които бълват по стотици модели от една марка, с десетки модификации, освен ако не почнат купуват чипове от Епъл и да почнат да бълват и те два продукта на кръст, но поне в различни корпуси поне :mhihi: :ok: Та подобни сравнения са безпредметни дето ги правят подобни паляци из видеа от тоя тип :) Най-малкото 'щото никога през живота си не са интерфейсвали процесор с памет, да речем, дори мислено и им се губят бая моменти :mhihi: Иначе респект за патоса на изложението на младежа :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 22 Окт 2021, 9:35

zAcK написа:За хейтърите :mhihi: :mhihi: :mhihi:
..


Въпросът е какъв е смисълът на това видео без нито един бенчмарк?

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 22 Окт 2021, 12:09

Nickelback написа:...


Така си го написал, че все едно това е най-лесното нещо на света и реално нищо не са направили :mhihi:

Вярно тук има много хейтъри, ама точно от теб не го очаквах :dunno:

И като е толкова лесно, защо Microsoft фейлнаха със Surface Pro X и техния ARM базиран SoC?
До колкото помня, като ги пускаха преди няколко години бяха мисля 2 модела, не стотици, както си описал и т.н. :idea:
И ползваха някакъв Снапдрагон за целта, ама може да си потърсиш подробности.

Иначе, да, фен съм им. Че правят продукти, които на фона на всички останали се държат най-стабилно като комбинация от софтуер, хардуер и фунционалност. А на мен това ми трябва. Не искам нито да ги ръчкам, нито да правят чудеса. Искам да ми вършат работа стабилно и бързо и те го правят :idea:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 22 Окт 2021, 13:49

zAcK написа:
Nickelback написа:...

Искам да ми вършат работа стабилно и бързо и те го правят :idea:


Те правеха това и с интел процесорите.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 22 Окт 2021, 14:26

nxn написа:
zAcK написа:
Nickelback написа:...

Искам да ми вършат работа стабилно и бързо и те го правят :idea:


Те правеха това и с интел процесорите.


Има 2 броя от тях вкъщи, та това ми е ясно :bchug:

Но мен лично ме кефи посоката, в която ще тръгне целият пазар на мобилни компютри и не само, с пускането на M1 процесорите.
Той тръгна реално още с пускането на М1 миналата година, защото и други производители са възобновили/разширили разработката на подобни системи.

А защо това не се случи преди няколко години? Ами защото вероятно никой не подходи, както Apple с разработчиците и т.н.

Ама след като видяха, че това може да е наистина успешно, скоро всички ще ги последват. Особено след пускането на новите Pro модели :idea:

И пак да кажа. Аз лично нямам лаптоп с М1, но поръчах на един колега от моя отдел с М1 като излезнаха и машинката е страхотна.
Няма да грее, батерията е чук, всичко се случва мигновено и т.н.
Знаем как греят Интелите във всякакви конфигурации. Може би помните преди години, как се подиграваха на AMD, че ставали само да топлят стаята и т.н.
Ами палачинката се обърна, щото AMD последните години много се промениха и се развиват.
Други като Apple ги изоставят, а Intel в момента могат да правят само тъпи реклами, в които да усмиват Apple.

Това всичко ми звучи като Балмър, който преди години усмиваше iPhone и след това си замина позорно от Microsoft. Супер задръстен кон с капаци. И Intel са така напоследък.
Да не говорим, колко още производители им вземат от пазарния дял...

P.S. Та кефя се, щото такива неща побутват цялата индустрия напред :idea: Не да стоим на тия чушкопеци още 2-3 века.... :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 22 Окт 2021, 14:29

zAcK написа:Така си го написал, че все едно това е най-лесното нещо на света и реално нищо не са направили :mhihi:


zAcK написа:И като е толкова лесно, защо Microsoft фейлнаха със Surface Pro X и техния ARM базиран SoC?


zAcK написа:Вярно тук има много хейтъри, ама точно от теб не го очаквах :dunno:


Така съм го написал като да съм учуден защо чак сега се е случило да изкарат собствен SoC предвид размаха, който имат от гледна точка на финансов ресурс и корпоративен потенциал, ако искаш го прочети пак :yes:
Основното и екслузивно перо на Епъл са техните продукти (2-3-5-10 броя), които формират цяла екосистема, лайфстайл ако щеш. Всичко това се крепи на изключително агресивен и безскрупулен маркетинг. Поправи ме, ако бъркам Епъл няма НИЩО различно освен продуктите си, формирана екосистема около тях, рекламите и т.н., и т.н. всичко въртящо се около марката :dunno: С какво по-специално допринасят в глобален мащаб за общото благо, понеже тръгнахме да ги сравняваме с другите "големи"? :dunno: Ако не са продуктите им и обработката на фенската маса, далеч няма да са това, което са. Нали не се замозалъгваш, че ако M$, Google, Amazon или, който там, истински искаха (бюджетно и наУчно) да си направят техен си SoC нямаше да го направят? Говорим за компании от съвсем подобен ранг и ресурс като Епъл. Просто не им цел номер едно, защото няма на какво смислено да го сложат, за да им вегетира основния бизнес, който определено не е consumer електроника , а съвсееем други неща :dunno: Гугъл рекоха и отсекоха и си направиха TPU-та, да речем, 'щото им клати основния бизнес, за т'ва. Имаш ли кинти и SoC ще си направиш, и ракетен двигател, и какво ди пожелаеш, стига да ти оправдава постигането на целта :idea:

А дали съм хейтър... просто ги няма на моята карта. Дори и да хейтя нещо, добре знам 'що го хейтя и обикновено мога да се обоснова до мозъка костите му на това дето хейтя. Почти толкова добре, както ако трябва да защитя защо пък харесвам нещо. Обикновено истината е дълбоко под красивата опаковка, корпус, UI или каквото там, и типичния FB хейтър/фенбой си няма идея кое всъщност трябва да цени :idea:
Просто са ми изключително забавни подобни едноредови коментари "За хейтърите :mhihi: ". В подобен стил има подобни - "За фенбойчетата :mhihi: ". Тъжното е, че ни едните, ни другите реално имат идея какво показват, защитават и т.н. Ако някакси беше "Ето вижте кое е специфичното тук, новото, при тези апове каква акселерция ще има" бих го приел като смислено мнение. А така висящо във въздуха наред с паляк във видео, който не знае какво точно показва, някакси ми е смешно, как да кажа... :dunno:

Ако правеха каквото на мен ми трябваше, със сигурност щях да си купя нещо тяхно. Но за момента просто няма с какво да ме впечатлят. Те Епъл и кола (един брой) правят в момента (а не Azure, или AWS, или уиндоус, или нещо подобно), и то сериозна, въпреки пълното информационно затъмнение, просто така са сметнали, че ще продължат да поддържат интереса на фен масата към себе си. И съм сигурен, че ще е съвсем прилично добра (не най-добрата), наред с другите им продукти, но съм и още по-сигурен какво ремарке финансова тежест ще мъкне със себе си за крайния потребител. Къде оправдано, къде не - ще си проличи :ok: Това естествено не ми пречи да уважавам определени техни разработки, принципи и подходи :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 22 Окт 2021, 14:57

Nickelback написа:...


:yes:

Така е. Пък и аз малко несериозно подхождам с постовете :mhihi:

Иначе, завръщането към RISC архитектурите при мобилните/десктоп компютри ми харесва най-много. Да, има Surface-и, пак казвам, ама съм ползвал такъв и там наистина всичко е мъчение. Не може да има такива пръчки :dunno: А в края на краищата, освен това колко е добра технологията и т.н., все пак е важно да ми е приятно да го ползвам нещото. Особено като работя по 10-12-15 часа на него :ok:

Сега погледнах. Майкрософт явно продължават да си ги правят тия SоКове :mhihi: за Surface-и, може новите да са по-добри. :dunno:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Qualcomm_Snapdragon_processors#Microsoft_SQ1_and_SQ2

P.S. Да видим другия ден как ще се представят на бенчмаркове и т.н. тия новите Pro модели на Apple, че всички това чакат :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: iOS тема

Мнение от vlad0 » 22 Окт 2021, 15:49

Nickelback написа:...


Самата MacOS е доста оптимизирана точно заради ограничения брой конфигурации. Коя е тази друга марка, която можеш да я купиш и идва с оптимизрана ОС? Включваш и всичко е мазно, мазно ... с години :angel:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: iOS тема

Мнение от Bogat-Beden » 22 Окт 2021, 17:09

И аз като новооблъчен фенбой, да питам Никълбека, без никакъв елемент на заядливост, за хора като мен с абсолютно минимални познания по програмно оборудване, какво можех да си купя, за да работя оптимално.
Мислех си за Тинкпад с Линукс, страшно ги харесвам, даже 17 инча намерих :shock: , ама с Линукса съм - леле мале :help: :lol: За Линдолс не ща и да чувам... Имам един Азис 17 инча, мега доволен бях от него, ама одърте, особено с тия все по-тежки уиндоус. В началото беше с Линукс, без ССД тръгваше за секунди, ама WiFi ми го настройва приятел 2-3 часа, човек от сферата, най-грубо казано.. Мене ме нЕма в Целата схема :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: iOS тема

Мнение от Spunky » 22 Окт 2021, 17:27

Nickelback написа:[
А дали съм хейтър... просто ги няма на моята карта. Дори и да хейтя нещо, добре знам 'що го хейтя и обикновено мога да се обоснова до мозъка костите му на това дето хейтя.


В момента хейтиш класически, по дифолт, без да си си мръднал мишката и да четеш, караш на някакви твои предположения. В други новини, Интел е 11% надолу днес.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook