(Не) ходете там (тема за летните почивки)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.03.2011

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от stefanoff » 19 Авг 2013, 15:55

a1n написа:
sinster написа:Както тръгна темата всеки споделя къде му е харесало и къде не. Струва ми се доста интересна, особено за такива като мен, които тепърва ще ходят на море :mrgreen: .
Нека колеги, който са били тази година на почивка в Созопол да споделят повече подробности (положителни и отрицателни страни). Насочил съм се на там, а за последно съм летувал на Созопол преди...малко повече от 15 г.
`

Преди седмица се бях засилил натам. Верно аз съм си виновен, че не запазих предварително стая. Отиваме и навсякъде пълно, нямаше места нито в хотели нито в някакви семейни хотели, съответно и паркинг, гледам плажа, г*з до г*з, най-евтината двойна стая в един четиризвезден искаха 200лв който беше и на 15 мин от плажа. От там с мръсна газ и слезнах по на юг. Не че беше по-добре но малко по-малко хора и имаше тук таме на приемливи цени хотели (под 100лв двойната). Та съвета ми е не ходи, особенно в пиков сезон. Както много хора споделиха Гърция е по-удачния варянт, че май и по-ефтиния щото аз похарчих една маса пари(в сравнение с гръцките/турските пакети) на БГ черноморието и най-лошото не ми беше кеф. Като плащаш нека поне да има защо.


Ами за съжаление българина няма културата да си резервира от рано. И аз до преди няколко години я правих тази хватка - да тръгвам без определена посока и цел към морето, пък каквото дойде. Е след като няколко пъти се натрисах на егати дупките , и то на цена като е 4 звезден хотел, вече резерациите от рано - през някоя агенция, като резервираш април-май дават и доста солидни отстъпки. До преди това живеех с заблудата, че цените в хотелите са винаги по-евтини, а агенциите товарят, ама то е точно обратното ;)
Не Мы такие, Жизнь такая

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от TNT » 19 Авг 2013, 15:58

drago_pavlov написа:...

Еми от 4 човека на Приморско, трима сме болни :dunno: Без повръщане, ама с температури, болка в главата и т.н.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Авг 2013, 19:05

stefanoff написа:
a1n написа:
sinster написа:Както тръгна темата всеки споделя къде му е харесало и къде не. Струва ми се доста интересна, особено за такива като мен, които тепърва ще ходят на море :mrgreen: .
Нека колеги, който са били тази година на почивка в Созопол да споделят повече подробности (положителни и отрицателни страни). Насочил съм се на там, а за последно съм летувал на Созопол преди...малко повече от 15 г.
`

Преди седмица се бях засилил натам. Верно аз съм си виновен, че не запазих предварително стая. Отиваме и навсякъде пълно, нямаше места нито в хотели нито в някакви семейни хотели, съответно и паркинг, гледам плажа, г*з до г*з, най-евтината двойна стая в един четиризвезден искаха 200лв който беше и на 15 мин от плажа. От там с мръсна газ и слезнах по на юг. Не че беше по-добре но малко по-малко хора и имаше тук таме на приемливи цени хотели (под 100лв двойната). Та съвета ми е не ходи, особенно в пиков сезон. Както много хора споделиха Гърция е по-удачния варянт, че май и по-ефтиния щото аз похарчих една маса пари(в сравнение с гръцките/турските пакети) на БГ черноморието и най-лошото не ми беше кеф. Като плащаш нека поне да има защо.



Ами за съжаление българина няма културата да си резервира от рано. И аз до преди няколко години я правих тази хватка - да тръгвам без определена посока и цел към морето, пък каквото дойде. Е след като няколко пъти се натрисах на егати дупките , и то на цена като е 4 звезден хотел, вече резерациите от рано - през някоя агенция, като резервираш април-май дават и доста солидни отстъпки. До преди това живеех с заблудата, че цените в хотелите са винаги по-евтини, а агенциите товарят, ама то е точно обратното ;)

Много правилно колега. Да не говорим, че дори да не е ранно записване(някои още от януари почват, само хвърлете едно око в мамаБГ форума :mhihi: ), то през самия сезон големите и хубави хотели пускат Last minute, понякога по-изгодно и от ранно записване за да си запълнят стаите. Щом тази година за началото на септември Марината в Дюни и за края на август Азалията в св.Конст. и Елена пуснаха...
Сайтът на Съни Турс(визитБГ)е доста подреден и изключително удобен със смея да кажа най-богат асортимент.
Аз една година(мисля 2010-та)тръгнах за пръв и последен път без резервация на море. Реших да пробвам Созопол също защото не бях ходил от малък, а мъките почнаха още с паркирането. Накрая ми предложиха една дупка на цена, алтернатива на която бях хванал от Last minute за Хермес в Царево(или 10-на лв. разлика)предишната година(тогава беше на 1 година нов хотел, пълен предимно с чехи защото е техен, но доста приличен), бих си маратонката и си взех някаква обикновена квартира в Черноморец. Та след тази случка никога вече без резервация.
Тази година изчаках, издебнах и хванах 2 оферти за два много харесвани от мен хотели, а имаше възможност за поне още 3-4 стойностни, но в някои от тях съм ходил, а в другите оставям за догодина ако сме живи и здрави. :mhihi:
Та гледайте, четете и резервирайте. Иначе поне на такива места като Созопол не се ходи защото има риск някой да си напълни гушата като ви пробута слаба оферта, но на добра за него цена.
Туроператорите ползват ГОЛЕМИ отстъпки. :yes:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от barty » 19 Авг 2013, 21:02

Откриваме топлата вода ли :mhihi:
:yes:

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 573
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от mumford » 20 Авг 2013, 12:27

Като място много ми харесаха на Каваците, обаче цените са мноооооого преувеличени - чадър 25 лв. , чадър + 2 шезлонга 50 лв. :kuku: :kuku: :kuku:

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от madpetio » 20 Авг 2013, 19:18

То като в Римини ве бах тоя кавак :mhihi:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от b2 » 20 Авг 2013, 19:47

mumford написа:Като място много ми харесаха на Каваците, обаче цените са мноооооого преувеличени - чадър 25 лв. , чадър + 2 шезлонга 50 лв. :kuku: :kuku: :kuku:

:shock:
И на мен Каваците ми е най-любимия плаж в БГ.
Там най-готиното място е Sweet bar&grill и там чадър+2шезлонга = 25лв и много голям чадър+4 шезлонга е 50-60лв.
И разстоянието между чадърите е доста голямо и се чувстваш супер спокойно. А заведението е със супер кухня и обстановка.

Иначе за хотел - най-доброто място като съотношение цена-качество, което съм посетил в последните 3-4 години по морето (а обикаляме често и на различни места) е хотел свети никола пак на каваците. 90лв двойната стая в най-силния сезон, а всичко е перфектно. Освен, че трябва да си резервираш месец-два предварително :D


Да кажа и нещо отрицателно - този уикенд бяхме на хотел Ескада Бийч ахтопол. Отдалеч ми се стори готин, но въобще не ми хареса стаята - тясна и мизерна и като цяло усещането в сградата. Все едно си в соц почивна станция. А цената пак беше около 90лв за двойна стая, като Ахтопол се води лоу кост дестинация все пак.

В Ахтопол също ми харесва Агата бийч, не можахме да спим там, че пак всичко заето, но хотела изглежда супер. Целия покрив е открита тераса със страшен изглед. Сервират ядене и пиене от заведението, което е много много добро, има джакузи и т.н. Стаите също видях и са много добре, хотелчето е ново, чисто и си личи, че всичко е качествено - пак за горе-долу същите пари като горния ама няма място за сравнение. То и затова нямаше места там съответно :D
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от © » 20 Авг 2013, 21:18

Къде са тия Last minute оферти, че аз две седмици търсих хотел и всичко беше пълно! Някой спомена Дюни -ами там празно беше единствено някакъв семеен апартамент за 357лв на вечер, което за двама ми се стори неприемливо. Тогава се насочих към Обзор - всичко пълно, едва към края на август имаше нещо свободно. Постепенно минах на квартири с обща тоалетна ... тук там имаше нещо :mhihi: Приморско - всичко пълно, накрая намерих в един чешки хотел споменат по-горе в Царево, но ще чакам впечатления като се върнат :mhihi: Имаше места, защото няма плаж :kuku:
Българите почиват много, направо се чудя как може да ни имат за бедни

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Авг 2013, 21:54

© написа:Къде са тия Last minute оферти, че аз две седмици търсих хотел и всичко беше пълно! Някой спомена Дюни -ами там празно беше единствено някакъв семеен апартамент за 357лв на вечер, което за двама ми се стори неприемливо. Тогава се насочих към Обзор - всичко пълно, едва към края на август имаше нещо свободно. Постепенно минах на квартири с обща тоалетна ... тук там имаше нещо :mhihi: Приморско - всичко пълно, накрая намерих в един чешки хотел споменат по-горе в Царево, но ще чакам впечатления като се върнат :mhihi: Имаше места, защото няма плаж :kuku:
Българите почиват много, направо се чудя как може да ни имат за бедни

Еми Марината още като пусна промото и то се разграби буквално за дни. Сега не знам какво е останало, но преди 2 седмици имаше. То затова е и Last minute, а не Last month примерно. :mhihi:
Иначе за Чешкия, 2009-та беше супер с леки, но приемливи недостатъци. Храната и стаите бяха наред, другото са подробности. :mhihi: И си има плаж, просто вървиш 50 метра надолу, а после нагоре. Малък е, но го има, като е по принцип с обособени чадъри и шезлонги за Хермес.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от © » 21 Авг 2013, 22:35

Е 2009г е имало плаж, сега има само камъни :mhihi: Всичко е изнесено от морето при големите вълнения преди няколко години. Поне така разказват - ходи се на Нестинарка или Арапя. Предполагам за това има места по никое време

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Авг 2013, 7:28

Понеже аз много харесвам този хотел и имам само хубави спомени от там, догодина ще отида макар и за малко до един друг, който ми е любопитен в Царево, но е на Нестинарка, та ще скокна до въпросния плаж да погледна. Твоите познати като се върнат, драсни нещо тука ако не забравиш. :yes:
Иначе Нестинарка си е на около 5 километра мисля, по спомен. В квартал Василико се пада.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от host » 22 Авг 2013, 8:18

Тази година всички плажове на Царево бяха лом. Не са успели да ги дадат на концесия или нещо подобно. Камъни, мръсотия... доста зле беше. На Арапя пък... Фулл поне в началото на Август.

Даже плажа на комплекс Оазис за 1 седмица нито веднъж не го изчистиха, едни и същи боклуци си стояха на едни и същи места.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от Lenco » 22 Авг 2013, 8:28

Българина е едно от най-гадните животни на света. Така е в политиката, така е по форумите, така е и по курортите. Бедняците все мислим, че са ни спестили нещо, прецакали, богатите пък "имат" право и на безплатна сФирк@, нали съм с Х6 или Кайен.
Няма оправяне, всеки иска да прави любов с другия.....
Кво сте заривали, има си 5 звездни добри хотели, има и едно звездни-семейни (умишлено), които предлагат нормални условия, ама що, ще отидем там дето колежката ходи, та да я дразня и аз после.
Няма спор, че повечето са измекяри, както и по обикновените кафета, сервизите, то така май и в парламента.
Като отидем в чужбинско сме най-тихите, доволни сме от всичко, макар и да сме царвули с 20 евро в джоба.
Май, като погледнеш, кви са най-актуалните теми в официалния БМВ форум на страната, нещата се поизяснят.

И моля Ви, южното черноморие е гадно, мръсно има вируси, зарази, кофти обслужване....не идвайте, човек не може да се прибере от работа заради Вас, а и майсторите на волана се умножаваме.

ПП:Дано не съм обидил някой, харесвам Х6 и Кайен, дано някой ден направим нещо да си захаресваме Родината и черноморието, както и останалите курорти.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Авг 2013, 9:41

Моля те, едва ли някой съфорумец ще се обиди защото от непознат е трудно. А и ти понякога си краен, та би трябвало да са ти свикнали.
Ама малко бъркаш. Точно Българщина е да си траеш като бит гъз и да не казваш нещата каквито са. Чужденците(от нормалните държави)са свикнали да имат права. Та когато плащаш за нещо, съсвем естествено е да имаш някакви очаквания, а темата с ЛЪЖИТЕ на хотелиерите, концесионерите, собствениците на заведения е толкова безкрайна, че дай да не я хващаме.
Имало хубави 5 звездни, ами има, но има и СКАПАНИ 5 звездни. Добавям към списъка тук и баш Викторията на Слънчев бряг, която е до Маджестика. Пълен пример за 5-звездна помия, поне в последните години.
Грешиш и за чужбина, че си траели. Мои познати ходиха в многозвездната Океания в Гърция, която в регона там се води за супер хотел. Толкова ужасна храна по хотели не били яли(изобщо, който е ял), детето им изкарало почти на слънце и вода само.
А какво и е на такава тема в БМВ форум? Този форум откога е само технически и кой къде си къса гумите? Изненадва ли те, че има хора във форума, които ходят по почивки и се интересуват от нещата свързани покрай това? Лятото ходим по почивки бе човек, цяла година бачкаме като волове, поне някои от нас.
И не гони хората от южното черноморие защото не си можел да ходиш на работа. Случайно ако вземат, че го приемат това хората и половината населени места надолу биха опустели кати и кучета няма да останат там.
Аз отивам на север след някой ден, та няма да ти преча, а на юг ще ида през почивните дни в началото на септември когато ще има по-малко трафик и няма да ти се пречкат разни "чужди" регистрации тръгнали към собственото си(в крайна сметка морето е колкото твое, толкова и на всички нас)море.
А ти не знаеш ли някой алтернативен път, та да не се буташ в трафика от 15-ти юли до към 25-ти август? :mhihi: Ама да не се обидиш сега, просто се опутвам да ти реша огромните летни проблеми, че явно си безгрижен човек и сериозни нямаш. :yes:
А един съвет към всички. Навсякъде си търсете правата било то по почивки, администрация, магазини, катаджии и всякакви други. Иначе тая държава оправяне няма и всеки те мисли за охлюв просто защото си траеш.
Както аз се отнасям към клиенти подобаващо и в някакви норми, така очаквам и другите да го правят когато в крайна сметка това им е работата.
Вчера около 17:30 влиза жена ми в един хотел Хелиос в центъра на Враца, който се води за хубав. На рецепцията я писрещат с обръщението "Да?". :shock: :kuku: Това за вдигане на телефон ли е или какво? Гледаш ти евентуален клиент, който влиза и няма усмивка, няма добър ден или нещо друго ами "Да?". Жена ми казва "Добър ден" и започва да пита за двойна стая или тройна заради дете на 5 години. Рецепционистката все едно за пръв път в живота си попада в хотел, а в този сякаш е наказана да работи. Не може да обясни нищо в крайна сметка дали има, дали няма, жена ми и вади думите от устата, а накрая се оказва, че управителката трябва да казва има ли, няма ли нещо си за нас, ама имало обсче в 19:30 чак можело да ни настанят там, че нямали персонал, ама за по-сигурно да сме дойдели към 20:00 часа. :dummy:
Е, 4-5 дена обикаляме северна България и в далеч по-сромни хотели ни посрещаха нормално с ясни обяснения и веднага се слагаше лего за детето ако няма в стаята. А там в хотел с претенции, нямало персонал сега, рецепцията половин час не знае какво да ти каже и т.н.
Ама какво да очакваш от рецепционистка, която те поглежда и казва "Да?". :mhihi:
Естествено си бихме шута и хайде в едно скромно хотелче, в крайна сметка за едно преспиване не ми трябва друго освен баня, хладилник и легло.
Който е от Враца, пицария Наполи ни хареса много. :yes:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от Lenco » 22 Авг 2013, 10:36

BMW Power ACM написа:.....

Маджестик не е пет звезди, до колкото си спомням и си прав за обслужването, но никой не те кара на сила да оставаш. На мен нещо, като не ми харесва си взимам шапката, поздравявам и си потеглям, парите са си мои, и както казваш сме работили за тях, но май повечето българи срещу малко подаръче или отстъпка не реагират така.
Що за дебил трябва да си, да плащаш примерно 5 дни и да търпиш простотиите на някой. Заведения, хотели и магазини има в изобилие, със сервизите нещата не стоят така, тва е друга дъъълга тема на разговор.
И не само ти викат "ДА" ами директно започват на "ТИ", тва последните години е масово при обслужващия персонал, ама то какъв персонал....

ПП: Хотелите 5* у нашата Родина са малко, а още по-малко ги заслужават, но правят хубави маси и торбички, като ги защитават.

И все си мисля, че карането, обслужването, поддържането и ремонта на автомобили БМВ е приоритет на този форум.....
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook