(Не) ходете там (тема за летните почивки)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от dimodi » 13 Авг 2013, 22:55

Аз водих семейството тази година в Гърция, в Неа Ираклица. Водата и плажа бяха много чисти. Беше началото на юни и беше много спокойно. Срещу едно питие никой не те дере за шезлонги и чадъри. Паркираш безплатно и където ти е удобно. Сина ми, който скоро ще стане на три години, цял ден се рови в пясъка, най-вероятно и е ял от него, после реши да пие и от морската вода и за 5 дни не му стана абсолютно нищо, чак аз се учудих. След това си дойдохме и една седмица по-късно отиде за един уикенд с дядо си и баба си в Поморие на 5 звездния Сънсет Ризорт. Отидоха в петък, върнаха се в неделя вечерта и тримата се разсипаха да повръщат. :no: Имам познати, които работят по хотели на нашето Черноморие и са ми разказвали потресаващи неща - месото се вади от едно ястие, което е останало, измива се с вода и с него се сготвя друго, така че нищо по никакъв повод да не се изхвърля, тубите с "минерална" вода се пълнят от някакви извори с неясен произход и какво ли още не. И това не в някакви долнопробни дупки, а в сериозни хотели, претендиращи за висок стандарт. Та да обобщя по темата и да не съм офтопик - не ходете където и да е по нашето Черноморие, никъде не може да сте сигурни. :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е36 М52B20
Детайли за колата: ...най-бавната в Пловдив :)

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от sinster » 14 Авг 2013, 9:51

Както тръгна темата всеки споделя къде му е харесало и къде не. Струва ми се доста интересна, особено за такива като мен, които тепърва ще ходят на море :mrgreen: .
Нека колеги, който са били тази година на почивка в Созопол да споделят повече подробности (положителни и отрицателни страни). Насочил съм се на там, а за последно съм летувал на Созопол преди...малко повече от 15 г.
...burn your tyres , not your soul.....
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 264
Регистриран на: 5.01.2009

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от SvetlyoSvetlyo » 14 Авг 2013, 10:15

Здравейте, дали някой е опитвал близките плажове в Гърция? Имам предвид тези в този район:

https://maps.google.bg/maps?saddr=%D0%9D%D0%B5%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD+%D0%BF%D1%8A%D1%82&daddr=EO+Thessalonikis+Kavalas%2F%CE%95%CE%9F+%CE%98%CE%B5%CF%83%CF%83%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CE%BA%CE%B7%CF%82+%CE%9A%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%BB%CE%B1%CF%82&hl=bg&ie=UTF8&sll=40.780704,23.833079&sspn=0.017418,0.038581&geocode=FcEzigIdVmhgAQ%3BFZZQbgId6aBrAQ&t=h&mra=mift&mrsp=1&sz=15&z=15

Какво ви е мнението дали си заслужава да се спи 1 или 2 нощи на палатка там, а и дали знаете позволено ли е или трябва да се търси специално място (къмпинг) за тази цел? Вече ходихме на нащо море, но обмислям варианта за 2 нощи на палатка в Гръцко. Поздрави! ;)

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от uricatoli » 14 Авг 2013, 12:37

Ходил съм там около 2005та година.. точно в първото градче в дясно на Струма.. Мястото не е лошо.. пясък е няма камънаци.. Виждал съм палатки.. но лично не знам как е ситуацията.. Там като място е по-свободно.. няма големи хотели.. по селски курортчета са с къщи за гости..
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от Top Gun Maverick » 16 Авг 2013, 17:57

Някой ползвал ли е услугите на Grupovo.bg за почивки, дали са коректни?
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.03.2011

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от stefanoff » 16 Авг 2013, 18:08

BMW Power ACM написа:Някой ползвал ли е услугите на Grupovo.bg за почивки, дали са коректни?


Груповото са посредник. Кажи за коя агенция става дума /трябва да си пише в офертата/ ?
Не Мы такие, Жизнь такая

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от Top Gun Maverick » 16 Авг 2013, 18:22

Посредник са да, но чак сега видях агенцията:
USB Травел
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 24.05.2009

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от tihich » 16 Авг 2013, 18:58

МНого внимавайте в групово. Задължително ги накарайте да ви изпратят имейл с потвърждение за запазените места. Като стане проблем те си измиват ръцете като посредник, който няма никаква представа какво се случва. Последния път не бяха потвърдили всички платени ваучери на хотела и като отидохме се оказа, че едната двойка нямат стая. Добре, че от хотела направиха компромис и ги настаниха в апартамент...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от Top Gun Maverick » 16 Авг 2013, 19:13

То хубаво ще ги накарам, ама се обаждах до хотела да питам дали работят с тази агенция(аз досега само Съни Турс ползвах, ама излезна една хубава оферта за един много желан от мен хотел и е само при тях)и ми казаха, че работят с агенцията(за Групово БГ не бяха чували когато първоначално питах за тях, а после разпознаха агенцията като коректни), но за да има валидна резервация естествено трябва първо да платя. А това ще стане в понеделник. Та няма как да разбера за валидна резервация преди да съм платил. Аз като платя и ми пратят там пинове и разни други, то тогава ще си звънна в хотела да видя дали всичко е ОК, че не им вярвам много на всякакви разни и разнообразни агенции.
Успокоява ме, че телефона, на който звънях е на агенцията направо. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 24.05.2009

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от tihich » 16 Авг 2013, 23:02

Точно по същия начин щяхме да изгорим и ние. Платихме, имахме ваучери, бях се обаждал 3 пъти до самия хотел като и 3те пъти уж имахме запазени места. Отиваме на място и човека ни показа кои ваучери са му пратили от групово. Просто имайте една на ум за като пазарувате намаления :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от Gqbriel » 17 Авг 2013, 23:10

BMW Power ACM написа:
Leon написа:
stormrider написа:Черно море е вътрешно море.Много реки носят всякаква мръсотия .Няма някакви особено силни течения,спрямо Средиземно море,затова водата е такава.Както се казва в една книга обаче,"Горчиво е ,но си е мое".Не забравяйте ,че много европейци нямат щастието да имат топло море на брега си.Няма такива пясъчни плажове като нашите.

Точно затова още повече ме хваща яд на цялата мизерия и гнусотия по нашето море, причината не е само в това, че е затворено. Като малък нагълтвах по литър вода на ден сигурно, "летен вирус" не съм хващал никога. Ами не искам да почивам по шубраците, за да хвана що-годе чиста вода и малко незастроен пясък без пияни британо-шведчета проснати по него. Находил съм се по къмпинги и палатки (като се замисля къмпингувал съм във всички страни от СИВ :mhihi: ) и искам да си заведа детето на нормална почивка, без да дебна да не глътне капка вода в морето и т.н. Защото вече не е горчиво, а има фекално-мазутен вкус, поне покрай брега.

Чак ме върне в ония времена когато и аз така вода гълтах и вирус да хвана...какво беше това нещо? :shock:
По-назад в темата бях писал за Зорница на Свети Влас, не знам дали съм пропуснал да отбележа, че водата миришеше отвратително(не, че успях да влезна заради многото камъни, ама то се усещаше навсякъде)и се оказа, че в близост някаква тръба изхвърляла някакви неща... :censored:
Някой каза нещо за Синеморец и Силистар. Миналата година бях там. Толкова спокойно, че чак не ми се ходи пак. :mhihi: Но не е това, което е било преди години де. Има ли някъде голям хотел с ОЛ, значи работата не е същата. Тръгнало е по пътя на Царево. Сега вече си има доста туристи, доста постройки и все пак сравнимо с нещо като Сопол, ъ-ъ-ъ...Созопол исках да кажа( :mhihi: )е направо обезлюдено.
На Силистар обаче са се изхитрили пак по Български някакви и искат вход за паркинг, не за друго, ами просто за да минеш по пътя, който бил частна собственост. :shock: :mhihi: А то един път...някаква пътечка през храсталаците. Но ако не ви се дава(май 4 лв. беше, не е въпроса в парите, а начина, по който те карат да ги даваш), спокойно може да си спрете преди така наречената "бариера". :mhihi:
Водата там е доста чиста, вървиш 30 метра навътре и все ти е до колене. :mhihi: Идеално е за малки деца, а и от сутринта се понагрява доста по-бързо от тази на централния плаж да кажем.

На Влас ако искаш ,"по-чист" плаж и вода възможно най-вдясно от Марината...
Точно до входа на Марината където е бариерата е въпросната приятна тръба :) а миналата година къф гаф стана ,да кажем че замириса в мноого повече..отделно,че водата си е мазна покрай лодките и пристанището но за сметка на това плажа ми харесва- поне се чисти всяка вечер...
За спиране до плажа вариянти малко,3лв на Марината (от тази година беше 2),2лв над Мармалад ..
Шезлонги и чадъри навсякъде х8лв а люлките нямам идея но те рядко са свободни.
Ако се знаят местата без синя зона (не са много) е добре,че с тея нагорнища е ад - най-голямата мизерия е ,че целия Влас е зона - паяк...малоумие абсолютно,до магазина не може да се отиде без да мислиш дали няма да те вдигнат за скромна сума после от 80лв
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от v_p_m » 18 Авг 2013, 15:15

Колеги дайте мнение за Поморие (стария град), има ли добри кръчми , дискотеки как е плажа и тн.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от drago_pavlov » 19 Авг 2013, 15:21

:OT:
A стига с това повръщане...
За последните 4 години съм ходил 5 пъти на българското черноморие и никога не съм повръщал, нито пък някой друг от компанията.
Племенника ми е на 3 и половина и това лято беше два пъти (и миналото един път) на българското черноморие и никога не е повръщал.
Аз лично не съм чул от никой от познатите ми да е повръщал докато е бил на море в България.
А от тая тема оставам с убеждение, че не може да отидеш на море в България и да не се скъсаш от повръщане или диария...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от Bogat-Beden » 19 Авг 2013, 15:35

drago_pavlov написа::OT:
A стига с това повръщане...
За последните 4 години съм ходил 5 пъти на българското черноморие и никога не съм повръщал, нито пък някой друг от компанията.
Племенника ми е на 3 и половина и това лято беше два пъти (и миналото един път) на българското черноморие и никога не е повръщал.
Аз лично не съм чул от никой от познатите ми да е повръщал докато е бил на море в България.
А от тая тема оставам с убеждение, че не може да отидеш на море в България и да не се скъсаш от повръщане или диария...

Долните северозападноевропейци са вирусоприносители, не се учудвай ;)
не знам дали идват докато са в инкубационен период ,или просто те самите не поддават,но е Факт
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 13.03.2013
Пол: Мъж

Re: (Не) ходете там (тема за летните почивки)

Мнение от a1n » 19 Авг 2013, 15:43

sinster написа:Както тръгна темата всеки споделя къде му е харесало и къде не. Струва ми се доста интересна, особено за такива като мен, които тепърва ще ходят на море :mrgreen: .
Нека колеги, който са били тази година на почивка в Созопол да споделят повече подробности (положителни и отрицателни страни). Насочил съм се на там, а за последно съм летувал на Созопол преди...малко повече от 15 г.
`

Преди седмица се бях засилил натам. Верно аз съм си виновен, че не запазих предварително стая. Отиваме и навсякъде пълно, нямаше места нито в хотели нито в някакви семейни хотели, съответно и паркинг, гледам плажа, г*з до г*з, най-евтината двойна стая в един четиризвезден искаха 200лв който беше и на 15 мин от плажа. От там с мръсна газ и слезнах по на юг. Не че беше по-добре но малко по-малко хора и имаше тук таме на приемливи цени хотели (под 100лв двойната). Та съвета ми е не ходи, особенно в пиков сезон. Както много хора споделиха Гърция е по-удачния варянт, че май и по-ефтиния щото аз похарчих една маса пари(в сравнение с гръцките/турските пакети) на БГ черноморието и най-лошото не ми беше кеф. Като плащаш нека поне да има защо.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook