Политическа.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 02 Юли 2022, 12:47

Моджо написа:Да, и какво? Къв е проблема? Ние от коя страна сме по-точно?

Ние сме винаги от страната на булката , ако не си забелязал . Няма проблем , просто нещата не почват със списъка вражески държави . Това че Русия ни счита за враждебна държава е круша която си има и опашка . Последната тъпотия е това три морета . България винаги е водила явно русофобска враждебна на Русия/СССР/РФ политика от 1878 до 2022г с изключение периода 1945-1989г . Тоест от 144г история на третата българска държава само 45 са без ултра русофобската риторика и антируска външна политика . Да се правиш на силно учуден че Русия счита България за вражеска държава е доста нелепо :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Политическа.

Мнение от Е.Димитров » 02 Юли 2022, 13:03

Шпиони били, шпионирали ЕС и НАТО...оле ле майко.
Тая кука ви я пускат от над 30 години и пак кълвете като шарани.
То ясна е работа, генетично е, преди бащите ви/ни са викали "гадни империалисти и капиталисти, изгонете ги всичките".
Няма разлика и преди и сега, просто смяна на доктрината но лозунгите същите.
А , и шефчетата са се сменили, ама нали ние обичаме да имаме началник, да ни дава тон у животеца.
И какво шпионират в пробитата ни държава?!
И понеже стана въпрос кой първи обявил другият за враг, пропускате някой факти, вероятно удобни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Политическа.

Мнение от Моджо » 02 Юли 2022, 13:34

Е дай да видим фактите тогаз.
А дали са шпиони или не си има служби за тая работа. Или ги изгониха тия въпросните е така..по приумица.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Политическа.

Мнение от nickstorm » 02 Юли 2022, 13:41

Моджо написа:
Като ти влезе у главата че България е член на НАТО и Европейски съюз /и то не от преди 1 година/ и по тая причина не може да има някаква своя си политика и решения, различни от общите.





Странно.... Чичко ти Орбан не мисли така, комшията от югоизток и той си гони интересите на държавата. България има национални интереси, които трябва да отстоява, независимо че е член на ЕС и НАТО. Примера с "договора", който ни се НАЛАГА със северномакетата, е показателен. Уж бил сертифициран от парламента, ама сега бил променен от французите (?) и тия измекяри (СМ) били съгласни... WTF? Евем ти и договора.... променен едностранно след като е ратифициран. Нещо не ти ли прави впечатление?
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Политическа.

Мнение от nickstorm » 02 Юли 2022, 13:44

Моджо написа:Е дай да видим фактите тогаз.
А дали са шпиони или не си има служби за тая работа. Или ги изгониха тия въпросните е така..по приумица.


Шпиони-миони, докато нафтата гони 4 лева, а министерския съвет е заприличал на БигБрадър.... :wave:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Политическа.

Мнение от Моджо » 02 Юли 2022, 14:13

Айде и за Орбан ку искаш...или си дочул тук там нещо и изводи, м?
Ако ще нафтата да е 10 лв...едното няма връзка с другото. А на какво прилича МС не знам, на мен не ми прилича на бигбрадър.

Ай дефинирай ми ги тия "Национални интереси" , че само това слушам па никой не знае какви са.

Не знам некой да ни НАЛАГА каквото и да е....та тоя пример не става.
И докато не се запозная с фактите кое какво е изменено, а не с журналистически или фейсбук измишльотини не мога да коментирам.

ПП Ако е случайно това, че историческите въпроси не са част от преговорите на СМ за членство тогава да ти кажа, младеж, че в исканията на БГ /не на ЕС, не на Франция/ към СМ да свалим ветото НЯМА ТАКОВА НЕЩО като исторически въпроси. Това го има в договора за добросъседство.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Политическа.

Мнение от nickstorm » 02 Юли 2022, 16:58

Моджо написа:
Не знам некой да ни НАЛАГА каквото и да е....та тоя пример не става.


Южен поток и АЕЦ Белене аз ги спрях.... Сега ако кажеш, че газ на преференциални цени+транзитни такси не е национален интерес :dunno:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Политическа.

Мнение от FaceOff » 02 Юли 2022, 17:12

nickstorm написа:
Моджо написа:Е дай да видим фактите тогаз.
А дали са шпиони или не си има служби за тая работа. Или ги изгониха тия въпросните е така..по приумица.


Шпиони-миони, докато нафтата гони 4 лева, а министерския съвет е заприличал на БигБрадър.... :wave:
И нафтата ли гони 4 лева заради гадния Сорос? Или заради гадния Лукоил, суровината на който е 30% по-евтина от на западна Европа, и акциза ни е най-ниския в Европа, но цената ни се доближава до тази в западна Европа, само качеството е на светлинни години, че и данък печалба не внасят??

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Политическа.

Мнение от FaceOff » 02 Юли 2022, 17:14

nickstorm написа:
Моджо написа:
Не знам некой да ни НАЛАГА каквото и да е....та тоя пример не става.


Южен поток и АЕЦ Белене аз ги спрях.... Сега ако кажеш, че газ на преференциални цени+транзитни такси не е национален интерес :dunno:
Преференциалните цени се увеличиха двойно за една година, евем тия преференциални цени

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Политическа.

Мнение от Моджо » 02 Юли 2022, 17:17

Я пак, кой спря аец Белене?
За южния съм забравил ко точно беше обаче и там имаше игра на другарите. Треа си припомня.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Политическа.

Мнение от nickstorm » 02 Юли 2022, 17:28

Моджо написа:Я пак, кой спря аец Белене?
За южния съм забравил ко точно беше обаче и там имаше игра на другарите. Треа си припомня.


Па нали викаш, че никой нищо не ни налага. Дадох ти примери. Сега се оказва че не знаеш и не си спомняш... Няма смисъл да обяснявам, утре пак няма да си спомняш. Хората имат избирателна памет. Ай, със здраве на всички ви!
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Политическа.

Мнение от nickstorm » 02 Юли 2022, 17:29

Моджо написа:Я пак, кой спря аец Белене?


Боримечката? :dunno:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Политическа.

Мнение от Моджо » 02 Юли 2022, 17:31

Ай ся цитирам нещо.... после който се интересува да си намери инфо за Южен поток , как и защо.
Това е писано февруари тая година от човек дето малко или много ги разбира нещата.
Та въпросния "Поток" не само , че сме си го платили ние целия ми накрая и с пръст в..., нали. Ма не зарад ЕС, а зарад оня там, великия. Каратиста.

"....Явно си забравил газовата криза 2009? А тя не беше толкова отдавна. Сегашната цена на газта дали се дължи на това, че Европа не иска да купува газ от Русия? Или се дължи на това, че Русия иска да продава целия необходим газ на Европа само по дългосрочни договори? А Европа иска да купува само половината Руски газ по дългосрочни цени, а другата половината по цени на "спот" - т.е. колкото е моментната му цена. И съответно Русия нарочно престана да продава на "спот" пазара от края на есента - ей така, нарочно - както казваш, по времето на комунизма - аз тия евра сега ще ги прежаля, но ще ги науча аз как се купува.

За северен поток 2 не знам Европа да е карала Русия да го строи, мисля че даже Северен поток 1 не е пълен изцяло. Северен поток 2 се строеше в нарушение на правилата на ЕС (датата на прикючване на строежа е след влизането в сила на новите правила) и ако някой в Германия е давал обещания на Русия, че ще успее да го прокара като изключение - явно ги е излъгал. Да се оправят сега с него. Северен поток 2 ще бъде приведен в съответствие с правилата и ще бъде пуснат.

Но ти така и така зачекна геополитиката и газта. Имаш ли обяснение защо ударно бе построен т.нар. Южен поток (да не говорим, че бидейки изцяло транзитен за нас, той бе платен до последната стотинка от българския бюджет и за строежа му се ползваха изключително руски фирми под-изпълнители)? И защо България се отказа доброволно от транзитирането на газ от север-юг, както се отказа и от неустойките за прекратяването на съществуващия договор за транзит с 2 години по-рано? И вместо да се използва трасе, което се е изплатило отдавна се съгласи да плати(както казах - сама) ново трасе за транзит юг-север? Дам, геоплитика е - защото Русия е решила с цената на всичко нейния транзит да заобиколи Украйна. По същата причина е борбата за час по-скорошното пускане на Северен поток 2. Що, досега какво ни беше като газта от Русия за Европа минаваше през Украйна? Нищо, купуваме, ползваме, плащаме. Но както казах - поука от предната газова криза през 2009-та не сме си извлекли, когато Русия под предтекст, че Украйна краде газ спря нарочно, и в нарушение на договорите транзита през Украйна. Разбира се, за късмет това се случи януари :) И разбира се през март го пусна, защото нищо подобно не може да докаже. Това цялото е само за да кажа, защо аз мисля, че от този храст заек за електрификацията на автомобилите няма да излезе. Пионерът в тази област САЩ нито зависи от руски газ, нито от руски петрол. Европейският пионер Норвегия пък още по-малко зависи.

Не мислете за електрификацията през вашите си разбирания - нищо няма да си обясните така. България има един град над 1 млн и мисля по-добре от мен знаете,че на зима не е здравословно място. В Европа градовете над 1 млн. население са почти 50. Хората имат други проблеми от нашите и си търсят решение на тях. Не съм казал, че електрификацията на автомобилите е приложима у нас - ние сме бедни и пълни с предрасъдъци - всичко при нас се случва винаги накрая - даже Григорианския календар, който е въведен през 1582 година и за 100 години е бил възприет от почти цяла Европа се е "борил" до началото на 20-ти век в България :D Ние винаги си имаме оправдание за тази мудност - ние сме хитрите и ще оставим балъците да се овътрят първи :) Накрая просто се оказваме най-накрая и най-бедни. Историята ни е пълна с такива факти и не е Сорос този дето иска да прецака Тутраканската селищна система :)....."
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Политическа.

Мнение от Моджо » 02 Юли 2022, 17:33

Ми явно Боримечката ще да е, щото Боко нещо прави , струва и затвори проекта, че не бил изгоден. Или не беше така ? Чак и БАН бяха наели да им направи сценарии.

Та преди да вервате на разни пляви било то вестници, сайтове или фейсбуци потърсете малко достоверно инфо е така..за лично ползване.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Политическа.

Мнение от drago_pavlov » 02 Юли 2022, 17:40

Е.Димитров написа:Шпиони били, шпионирали ЕС и НАТО...оле ле майко.
Тая кука ви я пускат от над 30 години и пак кълвете като шарани.
...
И какво шпионират в пробитата ни държава?!

На теб нали съм ти казвал, че разсъжденията ти са като на петокласник...
Фокусирай се върху това какво можеш да докараш от Одрин на аванта с буса и не я мисли международната политика...
А какво правят тия отрепки тук е много просто да проумееш ако си извадиш главата от задника. Лукойл е най-очевадния пример. Турски поток построен за под 2 години, а връзката с Гърция на трупчета повече от 10 години, е друг пример какво правят.
Или ти си мислиш, че тия шпиони са всичките като агент 007 :kuku:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook