Политическа.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 07 Авг 2020, 22:49

Това, което надявам се осъзнавате е, че на тези 3 жени не им дреме за нищо друго освен Борисов да прави каквото му казват. Та тая митична помощ отвън ще се чака точно както Да, България си чакаха гласовете от чужбина на последните избори :mhihi:
Още по-малко европейския прокурор има каквито и да било правомощия да разследва в България. Иначе поне е вярно, че подкрепата на Борисов идва от Германия и по-специално една партия от Бавария.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Политическа.

Мнение от Bogat-Beden » 07 Авг 2020, 23:22

Нямаше как да се досетим.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Политическа.

Мнение от BMW_POWER » 08 Авг 2020, 2:17


Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Политическа.

Мнение от zAcK » 08 Авг 2020, 7:24

Ебати лайняната държавица :idea: Тия мамата е.аха на малкия бизнес с тая наредба за касовите апарати, софтуер и т.н., сега Ананиев я отменял :banghead: Само дето на малките фирми последните 2 години им се разказа играта, едни стотици милиони пак потънаха някъде и сега "Отменям" :banghead: Българите сме стадо мазохисти, върху което си провеждат експериментите, а ние си блеем "Беееееее"......... :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 08 Авг 2020, 8:28

Bogat-Beden написа:Нямаше как да се досетим.


Нямаше, ама иначе викаш било добър анализ, което си пуснал. Чел ли си го изобщо :mrgreen:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Политическа.

Мнение от K_Ilkov » 08 Авг 2020, 10:36

Идеше реч за линка след двуеточието според мен :dunno:

Този Николай Марков говори доста адекватно ...
Ама още не ми е ясно какъв го играе :dunno:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Политическа.

Мнение от Bogat-Beden » 08 Авг 2020, 11:19

K_Ilkov написа:Ама още не ми е ясно какъв го играе :dunno:
И на мен.
Само 1 забелязвам, че е много обран да коментира Русия, никога нищо кофти директно не казва срещу тях.
Но е прав за всичко като цяло.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 08 Авг 2020, 12:50

Не знам кое му е адекватното с тези повтарящи се намеци как без кръв нямало да стане. :kuku: Типичен патриотопопулист. На мен пък ми е интересно от къде излезе този наратив за гражданска война и от двете страни...
Но статията на Дойче Веле просто е скандална MUH FEELINGS простотия как Европа ще ни помогне.

Изображение
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Политическа.

Мнение от K_Ilkov » 08 Авг 2020, 12:59

Имаш ли друго решение, или сега си е ОК всичко и няма нужда от промяна?

Аз също съм на мнение, че няма да стане без кръв, колкото и да не ми се иска да се стига до подобни моменти.

То е видно иначе какви управници се навъдиха - неграмотни ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 08 Авг 2020, 13:03

Решението е очевидно... нови избори и пренареждане на парламента (дали с предсрочни дали с изтичане на мандата след няколко месеца, спекулирайте си колко искате).

За кръвта е излишно изобщо да се коментира. Ясно е, че нищо по-различно няма да се случи и след това ще дойдат поредните олигофрени на власт, но за сметка на това цената, която ще се плати е огромна.
Нито това изобщо е на дневен ред, освен ако разбира се не бъде предизвикано отвън както е модерно напоследък в региона. Общо взето на военните дай им да говорят за война...
Война с бедността, война с наркотиците, война с COVID, война на пътя... виждаме до къде я докарахме с войните.

steeN написа:Гледах го, че ми беше интересно. За съжаление е попаднал в заблудата, че като остраним сегашните "лоши" хора всичко ще е точно. Напротив вакуума ще се запълни от други "лоши" хора... ама малко като си военен и имаш чук, всичко ти се вижда като пирон... война, кръв... Без промяна на начина, по който работят нещата нищо няма да се промени. Затова трябват и реформи за да не се остави този вакуум след "лошите" хора... но при тази поляризация не знам изобщо как ще се постигне сългасие какви трябва да са.


Плюс, че го пускате 2ри път :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Политическа.

Мнение от hell's angel » 08 Авг 2020, 13:18

Ако не ни преброят, и не поизчистят списъците - еВем ти и изборите :mhihi: На мен, лично, не ми пречи и да ги няма, за известно време, тия 240 (всеки да си тури съществителното ) :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 08 Авг 2020, 14:37

Тоя Марков много прилича на един Гамизов , имаше такъв тип със същата мантра обикаляше по телевизиите наранен от лоши хора . Някакъв експерт консултант по нещо си ..Тоя Марков според мен е някакъв дебел връзкар изгонен от НСО заради конфлит с Първанов демек с шефа си . Какво точно и как нямам идея ама явно си е повярвал повече от необходимото и си е плюл на пагона . И още се изживявя на репресиран от системата . Завършил ВНВУ Васил Левски вероятно 1992г випуск и 1993г вече младия лейтенант Марков завършил и право междувременно назначен на служба в НСО ???!! Айде нема нужда . Тоя ако нема връзки дебели като корабни въжета нема как да стане в ония години та ако ще да е отличника на випуска и сам да избира.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 08 Авг 2020, 16:07

hell's angel написа:На мен, лично, не ми пречи и да ги няма, за известно време


Едва ли е тайна, че на мен лично не ми пречи едно 2/3 от държавния апарат да изчезне завинаги, не само временно :ok: 17 министерства ми идват малко повече :mhihi:
Иначе ако има служебно правителство по време на "кризата" ще излезем много по-добре от нея, щото ръцете им са вързани да правят каквото и да е било :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Политическа.

Мнение от sssssl » 08 Авг 2020, 17:32

Cui prodest - протестът на логиката
LUBEN DILOV·THURSDAY, AUGUST 6, 2020·READING TIME: 1 MINUTE
По пътя на логиката се стига далеч, прелюбезни! Например: ако си купите джапанки на изплащане, логично е да нямате много щастливо лято. Когато питали Шерлок Холмс, защо никога не го виждат с жени, той традиционно отговарял: „Елементарно. Уотсън”
Някои неща не са толкова елемeнтeрни. Например, логично беше да предположим, че Кин Чен Ир няма довйник. Двама дебели корейци икономиката на КНДР просто не може да понесе! Но се подведохме и дълго време я дъвкахме тази дъвка само преди месеци. С протестите също е сложно и аз наистина се чудя, защо се морим с тези шествия и блокади?! При това в тях участват по-малко хора от агитката на „Лудогорец”! Защо направо не си спретнем една гражданска война? Събитията и на конференцията на ГЕРБ показаха, че има политически тестостерон в излишък. А, пък и последиците от гражданска война и 6-7 месеца без парламент в разгара на пандемия – общо-взето - ще са еднакви. Знам, ще кажете: за гражданска война се необходими граждани, а не селските пръчки на Кубрат, които – както е известно – събрани в сноп са непобедими. Това е, прелюбезни, харсева ни – не ни харесва, България е парламентарна република и въпреки съмненията ни, че много от депутатите трудно дъвчат дъвка и ходят в права линия едновременно, без тях ще е доста по-лошо.
Логиката показва, че незабавна оставка на правителството, поне месечна парламентарна въртележка с мандатите, разпускане на парламента, консултации при президента, насрочване на дата за предсрочни избори и... служебният премиер вероятно ще може да влезе в кабинета си в средата на ноември. Ще има месец преди Коледа, за осъзнае, че без парламент не може да направи нищо съществено, ако – недай си Боже – се усложни обстановката с пандемията. Нито да пренасочва бюджетни средства, нито да взима заеми – нищо! Следващото логично следствие – при конституционно предвидените процедури – нов парламент и нов кабинет ще може да приеме бюджета за 2021 година най-рано през април. И то, ако всичко върви като по часовник. През цялото това време месе’ните харчове на държавата ще са 1/12 от последно изменения и гласуван бюджет от този парламент. И стотинка за непредвиден разход не може да се отдели... Няма актуализации, няма закупуване на специални средства срещу грипа, няма индексации на социалните плащания. Всичи стартирани в момента програми – все едно дали харесваме управляващите, или не – ще бъдат вдигнати на трупчета, в очакване на новото правителство. Колко време ще му трябва пък на него да влезе в час? А колко време ще трябва на новите чиновници?
Cui prodest? Кому е изгодно това, както са питали древните римляни. Честният отговор на този въпрос може да ни закара на много неприятни места, като най-приятните от тях ще е президенството, или пък слънчевия Дубай. Има и по-неприятни, но със сигурност няма да ни закара в домакинствата, или офисите на протестиращите. Всъщност именно те - средната класа, заета най-вече в сферата на услугите - ще понесат най-тежкия удар. Световната икономика вече се свива със застрашителни темпове – в САЩ мина 30, а в ЕС – 15%. На българската статистика, която традиционно ми обяснява, че средната тежина на 3 слона и 3 мишки е 500 килограма, не вярвам много. Въпреки бодряшките и изказвания, всички виждаме каква е тенденцията.
От пресрочни избори два-три месеца преди редовните ще спечели само този, който иска да управлява без контрол и в условията на... Но, хайде да зарежем това „Cui prodest“! У нас латинските мъдрости още от времето на първите бракоразводни дела се превеждат в стил – „la dona e mobile – на жената са мебелите”! Няма значение на кого е изгодно. Важното за кого не е. За всички, които се опитват някак да преплуват през бурните води, които се задават. И сега логично е да попитаме желаещите влизането в незабавна политическа криза какви точно идеи имат за излизане от нея. Всичките явни и скрити триа, квартети и секстети е логично да кажат нещо за това как си представят България, примерно, на 17 февруари 2021 година. Някаква най-обща идея, ако могат да споделят...
Борисов, на чиято отстъпчивост пред камерни прояви на уличен натиски не веднъж сме се удивлявали, вече заяви готовност да говори по темата с всеки, който има предложение. Заяви готовност и да се оттегли като премиер, ако той е пречката за постигане на разбирателство. Нека наистина някой от името на протестиращите да предложи сценарий. Да предложи път, мерки, стъпки за постигане на онова, което иска протеста. Не е нужно да са смислени дори, просто да са демократични и да следват логиката, заложена в конситуционните процедури. Да не се окаже, че едни предсрочни избори ще ни отдалечат от ново правителство доста повече от редовните? Обещахме си да не питаме кой има изгода от това. Но мнозинството българи категорично няма да имат.
Да си спомним размирната първа седмица на август точно преди 30 години. Нито избора на Желев за президент, нито оставката на Луканов успяват да успокоят страстите и най-безобидното, което се случва е подпалването на Партийния дом. (Впрочем все още не знаем cui prodest от пожара в Партийния дом). Политическата криза блокира държавата за дълго и съвсем логично доведе до...Лукановата зима, купоните и всичко последвало. Може да се каже, че този месец от 1990-а година забави развитието на България с поне десетилетие. И ако тогава можем да си простим, че ентусиазма на улицата беше повече от мъдростта и опита, то днес радостното подприпване към подобен сценарий е необяснимо! На нищо ли не се научихме за 30 години?!
Очевидно, опитът е това, което получаваш, когато получиш това, което не си искал. Лицата на протеста са ми безкрайно симпатични. Не бих искал да ги виждам „посърнали от опит“, а и да сме получили отговор на въпроса Cui prodest, съмнявам се, че печално придобитото знание, ще ни направи по-умни в бъдеще.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 08 Авг 2020, 18:40

....любезни ...любезни ...все едно слушам Ам Гъл от мрака на пещерата му :mhihi:
.
..Да си спомним размирната първа седмица на август точно преди 30 години. Нито избора на Желев за президент, нито оставката на Луканов успяват да успокоят страстите....

Твърде къса топка дори за почетния председател на Гергьовден . По тая логика и избори не трябва да има че се сменят правителства нови чиновници и се стресира държавата :kuku:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook