Политическа.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Политическа.

Мнение от BMW_POWER » 11 Май 2022, 2:41

"Винаги съм твърдяла, че единодушното гласуване в някои ключови области просто вече няма смисъл, ако искаме да се движим по-бързо. Или че Европа трябва да играе по-голяма роля - например в здравеопазването или отбраната",


Приписват го на Ван дер Лайнен. Усещате ли скрития смисъл?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Политическа.

Мнение от ///M Power » 11 Май 2022, 9:50

steeN написа:Прецакани са тези, които не могат да предложат нищо на пазара на труда. Както си поел позитивите да работиш за държавата, ще си поемеш и негативите. Не може само мекото на хляба. Айде стига тоя популизъм.


Има сектори където, сам знаеш държавата е най-големия работодател, аз също съм за частния бизнес и интерес, но не всичко може да е частно.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 11 Май 2022, 12:57

Когато работиш за/с фирма, която краде или мами, не виждам великия морален прицип заради, който фирмата трябва да се остави на хранилката, само за да не спреш да взимаш заплата. Както казах, абсолютен популизъм. Не можело всичко да е частно. Ми не може, но това е нещо, което няма нищо общо с темата. Да не би Киро да тръгна да приватизира пътищата примерно? Последния път като проверих, още са държавни, така че може да си спокоен и си бъди за каквото искаш :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Политическа.

Мнение от ///M Power » 11 Май 2022, 16:18

steeN написа:Когато работиш за/с фирма, която краде или мами, не виждам великия морален прицип заради, който фирмата трябва да се остави на хранилката, само за да не спреш да взимаш заплата. Както казах, абсолютен популизъм. Не можело всичко да е частно. Ми не може, но това е нещо, което няма нищо общо с темата. Да не би Киро да тръгна да приватизира пътищата примерно? Последния път като проверих, още са държавни, така че може да си спокоен и си бъди за каквото искаш :lol:


Има доста фирми, които не крадът а си вършат работата, а Киро не праватизира, той просто не плаща това което държавата е поръчала.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Политическа.

Мнение от TNT » 11 Май 2022, 16:34

Върти-сучи през 10 страници едно и също.

Баба Пена няма работа, затова дай да съберем от цялата държава данъци, за да дадем на баба Пена.

Цакат ни с шоколад Милка вместо на 2лв, на 10лв. Ама дай да си плащаме вечно по 10лв, иначе няма да има шоколад.

Много хора на държавна работа не могат да си намерят друга - давай да храним население колкото Бургас с нашите данъци, докато цъкат пасианс и взимат рушвети.

Една по една трябва да се разбутват хранилките. Наливат се милиони и милиарди, а нямаме нито една сфера в държавата, в която всичко да е ок.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Политическа.

Мнение от ID A » 11 Май 2022, 17:28

Ами, ето Български пощи е хранилка и я разбиха. И сега какво? Няма писма, колети и изплащане на пенсии...

Фирмите за поддръжка на пътищата са на хранилка. И какво ще караме в дупки и с потрошени мантинели.

.....

Целият рев за електронно управление и сметките за потънали 2 млрд и точно година време по-късно са добавили по някоя услуга към е-управлението, КОЕТО вече съществува. БОЖО некадърника даде назад с ел. подпис в личните карти (който бе набутан там точно по негови препоръки).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 11 Май 2022, 17:39

Киро я разби, че за 3 месеца управление не успя да подмени целия софтуер и хардуер, понеже нямаше други по-важни задачи на главата си.
В никакъв случай не са тези, които я насираха в продължение на 10 години. Киро разби и търговския регистър и НАП... и на ПАВЕЦ-а му разказа играта пак той.
Киро през ноемрви отказа от Азърбайджан сериозни количества газ, които сега щяха да ни са от полза. Киро също така държеше въглищната електроцентрала спряна
за да може тока да е скъп. Тва на прима виста, смятай ако наистина се изкара списък :mhihi: Такъв политически саботаж никога не е имало.

Направихте ме негов фен :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Политическа.

Мнение от ID A » 11 Май 2022, 19:04

Стине, ПАВЕЦа го ремонтираха АВВ и VOITH. Впрочем още няма ясна позиция какво е станало. Не става въпрос, че дадена система не може да се хакне, а как после за я възстановиш. Защото пощите още издишат и не могат да се оправят. Спомням си първите думи на министъра БОЖО "един критичен ъпдейт чака..." Е в пощите явно не са го дочакали...
А и що ревеш за газа? Нали по думи на про100 Киро е договорил втечнен газ от американците на по-ниски цени от Газпром? То май и Белият Дом го опроверга за цените...Поляците имат хранилище на 86% пълно, ние на 17%.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Политическа.

Мнение от ///M Power » 11 Май 2022, 19:44

TNT написа:Върти-сучи през 10 страници едно и също.

Баба Пена няма работа, затова дай да съберем от цялата държава данъци, за да дадем на баба Пена.

Цакат ни с шоколад Милка вместо на 2лв, на 10лв. Ама дай да си плащаме вечно по 10лв, иначе няма да има шоколад.

Много хора на държавна работа не могат да си намерят друга - давай да храним население колкото Бургас с нашите данъци, докато цъкат пасианс и взимат рушвети.

Една по една трябва да се разбутват хранилките. Наливат се милиони и милиарди, а нямаме нито една сфера в държавата, в която всичко да е ок.


Ти както и Стиина, май никога не сте били вътре в държавната админицтрация, не знам защо си мислите че тя хич не работи / да има и много такива/. Има места където се работи повече от много от частните фирми а заплащането е наполовина.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Политическа.

Мнение от Е.Димитров » 11 Май 2022, 20:01

///M Power написа:
TNT написа:Върти-сучи през 10 страници едно и също.

Баба Пена няма работа, затова дай да съберем от цялата държава данъци, за да дадем на баба Пена.

Цакат ни с шоколад Милка вместо на 2лв, на 10лв. Ама дай да си плащаме вечно по 10лв, иначе няма да има шоколад.

Много хора на държавна работа не могат да си намерят друга - давай да храним население колкото Бургас с нашите данъци, докато цъкат пасианс и взимат рушвети.

Една по една трябва да се разбутват хранилките. Наливат се милиони и милиарди, а нямаме нито една сфера в държавата, в която всичко да е ок.


Ти както и Стиина, май никога не сте били вътре в държавната админицтрация, не знам защо си мислите че тя хич не работи / да има и много такива/. Има места където се работи повече от много от частните фирми а заплащането е наполовина.

Така е, само подай сигнал за някакво нарушение и ще скочат всички, барабар с хигиенистката.
От друга страна, ако минем на частна държавна администрация, като знам какви сме бизнесмени и финансови анализатори, всичко ще е яко корупция и рекет.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Политическа.

Мнение от drago_pavlov » 11 Май 2022, 20:01

///M Power написа:държавната админицтрация... Има места където се работи повече от много от частните фирми а заплащането е наполовина.

:ahah:
Човек, недей така, че се задавих...
Я кажи поне едно такова място, че ми е любопитно...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 11 Май 2022, 20:01

Влизаме в някаква реторика дето? Не е това темата изобщо, кое да е държавно и кое частно и не ми е интересна темата изобщо.
Няма да ми кажете нещо ново със сигурност. Нищо лично.

Темата е че има държавни поръчки, които са измама и трябва да спрат и са ги спряли. И който работи с държавата да си носи негативите, не само позитивите от това.
Ти се опитваш за н-ти път да я изместиш на евтин популизъм... ма еди си кой оставал без работа. :kuku: Ми като работи за/с фирми, които правят шашми, нормално.
Пускам сълза. По-ясно как да го напиша?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 11 Май 2022, 20:05

То пък голям праз . 1989г 55 милиарда долара БВП 2022г 70 милиарда долара БВП . Като сметнеш обезценяването на долара за тия 33 години демокраси сме там където бяхме преди 30 години . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Политическа.

Мнение от slatanic » 11 Май 2022, 20:06

Чичо Манчо.Да ти отворя очите,че не виждаш.Няма спряни държавни поръчка на хранилка,просто хранилката е сменена и тия на хранилката са други.
Проблема е че тия не са кадър да хванат които и да е на хранилка щото са като шесторъкият Шива и всяка ръка тегли към нея си.
А и са прости по цялата си глава.
И те така.
Хора не работили с държавата да ми обсъжат държавни поръчки е смях без гащи.
Като издържите 2 години да ви бавят милиони да ми се обадите...примерно... ;)
П.С.Стинката визирах,че дойде и чичо Данчо през това време. :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 11 Май 2022, 20:07

Бе ясни сте ми, че са ви резнали клона, поне си го кажете като мъже, вместо да ми "обяснявате" каквото и да е било :mrgreen: Щял да ми отвори очите :kuku:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook